Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Depresszió, szorongás és halálfélelem fórum

Depresszió, szorongás és halálfélelem (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. febr. 28. 18:42

Ajánlom az élemedett korú hoxásoknak.:)


"A szorongás jót tesz az idősebb nőknek?

(Kortárs)



A szorongás meghosszabbíthatja az idősebb nők életét, míg a korosodó férfiaknál komoly kockázati tényezőt jelenthet, állítja egy amerikai tanulmány. (Szerintünk a nők minden életkorban jobban szoronganak – ez a szerencséjük.)



A kutatásban 1000, átlagosan 80 éves, otthon élő amerikai vett részt, akiknek szorongás miatti túlélési esélyeit 12 évig követték nyomon. Azoknál a nőknél, akik kevesebbet, illetve kevésbé aggódtak, 9 százalékkal volt magasabb a halálozási arány a kísérlet ideje alatt, ellentétben azokkal, akiknek a kutatás megkezdésétől szorongóbbak voltak.


Jianping Zang, a Clevelandi Egyetem Pszichiátriai Osztályának orvosa szerint az aggodalmaskodás úgy fejti ki pozitív hatását a nőknél, hogy jobban odafigyelnek az egészségükre, gyakrabban keresik fel orvosukat, mint férfitársaik, így hamarabb derül fény betegségeikre, amiket időben kezelnek. Meg kell azonban jegyeznünk, hogy a kutatás nem vizsgálta, vajon a szorongó nők gyakrabban járnak-e orvoshoz, mint mások, valamint arra sem terjedt ki, hogy volt-e bármiféle egészségügyi rendellenességük. A férfiaknál egészen más eredményeket kaptak. A kutatás megkezdésekor az aggódásaik száma nem volt összefüggésben a halálozási aránnyal. Azonban azoknál a férfiaknál, akik idővel egyre szorongóbbak lettek, magasabb lett az elhalálozások száma, szemben azokkal, akiknél nem változott jelentősen az aggodalmaskodások mértéke. Az idő múltával tehát a szorongás mértékének növekedése a férfiakra nézve egyre veszélyesebb, míg a nőknél nem az időtényező, hanem a szorongás erőssége volt fontos. Természetesen további vizsgálatokra is szükség van (melyek figyelembe veszik a kísérletben résztvevők életmódját, előző betegségit) ahhoz, hogy pontosabb képet kaphassunk a fenti összefüggések helytállóságáról."



(forrás:www.webbeteg.hu)

2013. szept. 14. 12:40

Magadnak kell felállni ebből a helyzetből, meg kell változtatni a gondolkodásmódodat. Ehhez szakemberre van szükség,aki segít.

Legfőképp az lényeges, h megfelelő önértékelésed legyen.

Az, hogy sajnálnak nem segít.

62. 6f7623b024 (válaszként erre: 61. - Ááásemmi)
2013. szept. 14. 09:46

Az én véleményem az, hogy valóban jó ha inspirációt kap egy depressziós beteg ember.

De ez nem elég. Segíteni is kell őt -sokat kell segíteni-, ha már egyszer valami iránt felizzítottuk az érdeklődését, és esetleg tettekre is sarkalltuk.

2013. szept. 1. 20:54

Valaki aki nem támogatja az állapotodat azáltal hogy segít a sebeidet nyalogatni.Az igazi segítség az lenne ha erőt adnának beléd,inspirálóan beszélnének hozzád,megértenének téged de kimozdítanának az ördögi körből.


De a lefárasztás és az önmagad lefoglalása tényleg hasznos kiegészítő ez nem vitás.Remélem az itt leírtak segítenek téged egy jobb vágányra váltani. :p)

60. 5e0c262058 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. szept. 1. 20:45
Mondjuk egy intelligens szülő, vagy testvér, barát segítségével. De egyedül szerintem sehogy. Ilyenkor támaszra van szükség, ami nem feltétlen gyógyszer...
2013. szept. 1. 20:12
futottam egy nyáron nagyon sokat, de aztán egyre kevesebb ment, és végül már oylan fáradékony voltam hogy teljesen felhagytam vele
58. futóbajnok (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. szept. 1. 20:07

Szia!

Nem olvastam a kommenteket, semmit Rólad, de kocogni, futni nem próbáltál még? Vigyél magaddal kedvenc zenédet mp3-n, és hajrá! Először csak 1 perc kocogás, 1 perc séta, utána a kocogás időtartamát fokozatosan növelheted. De véleményem szerint bármilyen sport segít. Boldogsághormont szabadít fel, és egy tábla csokitól mindenképp többet ér. Szebben fogod látni a világot, hidd el nekem!

57. michelle.r (válaszként erre: 54. - Gracielita)
2013. szept. 1. 20:03

Sőt, én úgy gondolom, pont az ellenkezőjét éred el vele. Ne arra figyelj ami rossz, hanem arra, ami jó. Még a gondolataidat se engedd a daganat, a depresszió, a betegség körül forogni.


Én nem tartom jó ötletnek a hasonló gondokkal küzdő emberek folyamatos "beszéljük meg" köreit sem, csak lehúzzák egymást is, magukat is.


Menj, találkozz azzal a pszichológussal, még az is lehet, hogy tök jó fej és segíteni fog. Ha pedig nem, nem kötelező hozzá járnod.

2013. szept. 1. 20:02
igazad lehet. azért nem adom fel. már amúgyis ekzdem megszokni :)
55. michelle.r (válaszként erre: 49. - Gracielita)
2013. szept. 1. 20:00
Ne légy türelmetlen, idő kell hozzá.
2013. szept. 1. 19:57
csináltam blogot, ott megpróbáltam "naplót" írni, de nem segített. sajnos attól hogy leírom, még nem változik meg semmi. :(
2013. szept. 1. 19:56
nem ismerem a teakeveréket. :/
2013. szept. 1. 19:53
a naploiras is egy megoldas a sok kozul
51. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 45. - Gracielita)
2013. szept. 1. 19:53
a pannonhalmi vesperas teakevereket nem ismered??
2013. szept. 1. 19:52

Szerintem már az is depresszióssá, idegessé, feszültté tesz téged, hogy a volt betegségedet titokként KELL kezelni. Nem azt mondom ezzel, hogy úton-útfélen mindenki orrára kell kötni, de biztos van barátnőd, olyan osztálytárs akivel jobban megérted magad, akinek el lehet mondani. Ezzel egy teher lekerül a válladról.

A pszichológus pedig jó ötlet a szüleid részéről.

2013. szept. 1. 19:46
Hát az meg a másik... a táplálkozás. teljesen megváltoztattam. nem eszek semmi mérgezőt... de tényleg. minden kis pici dolgot megváltoztattam... mégis úgy érzem hogy semmit nem ér ez sem.
48. michelle.r (válaszként erre: 36. - Gracielita)
2013. szept. 1. 19:44

Szívesen ;)

Egyébként nagyon sok cikket olvastam arról, hogy a depresszió - ha tényleg az vagy, érdemes egy kicsit elmélyedned benne - milyen összefüggésben van a táplálkozással. Pl. a gluténmentes étkezés sokat javít rajta.


Csak a megoldásra koncentrálj, minden más le van tojva, csoporttársak, pletykafészkek, stb. ;)

47. Baatkaa (válaszként erre: 45. - Gracielita)
2013. szept. 1. 19:44
Valerianat en is probaltam, semmit sem ert. Az orbancfuvet kinomban kezdtem el szedni, mert nem akartam antidepresszanst. Meg is lepodtem, mert hatasos volt. Amugy az orvosom ajanlotta. Termeszetes antidepresszans.
46. Baatkaa (válaszként erre: 43. - Fa96ed4cf8)
2013. szept. 1. 19:42
Hat igen, a tel nem segit. Hamar sotetedik, keves a feny, minden szurke... :(
2013. szept. 1. 19:42
nem szedek semmit, attól nem tartok. eddig a valeriana gyógynövény kapszulát próbáltam. kettesével szedtem de semmit nem ért.
2013. szept. 1. 19:40
Az orbancfu nagyon jo! De vigyazni kell, mert modosithatja mas gyogyszerek hatasat. Pl. ha fogamzasgatlot szedsz.
43. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 41. - Ametiszt 1)
2013. szept. 1. 19:37
es jon a teli idoszak, ami meg tesz ra nehany lapattal az arra hajlamosaknal
42. Gracielita (válaszként erre: 41. - Ametiszt 1)
2013. szept. 1. 19:37
Olvasd el elejétől a hozzászólásaimat, leírtam, hogy mi miatt alakult ki. Azért nem írom le mégegyszer mert még ebszélni se szeretem róla csak ha muszáj.
2013. szept. 1. 19:36
Mi az ami kiváltotta ezt az állapotodat?Még nagyon fiatal vagy és pár hónapja vagy csak benne,nagyobb esélyed van gyógyszer nélkül túljutni rajta.A helyedben kipróbálnám a pszichológust.Hiszen így tanulni se könnyű,és ez csak rosszabb lesz.Tapasztalatból tudom.
2013. szept. 1. 19:34
ehh :D az jól jönne... néha már tényleg annyira leszívnak... utálom őket. Van elég gondom, ésmég ők is idegesítenek mellé.
39. Anyagi
2013. szept. 1. 19:34
Sehogy!
2013. szept. 1. 19:33
kuldok egy m3 le@m tablettat!! :D:D
37. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 35. - Gracielita)
2013. szept. 1. 19:31
a csoporttarsakat felejtsd el! energiavampirok!
36. Gracielita (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2013. szept. 1. 19:30
Te nagyon rendes vagy velem, már másik fórumon is segítettél. Köszönöm szépen! :)
2013. szept. 1. 19:30
Hát megfelelési kényszerem az van szép számmal... Dehát ez most tényleg a korral jár. Jön az érettségi, nyelvvizsga, közben azért megfelelni a csoporttársaknak is...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook