Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 30 éves kor feletti pályamódosítás fórum

30 éves kor feletti pályamódosítás (beszélgetős fórum)


16. 3a6250d900 (válaszként erre: 12. - Mókuska2012)
2013. szept. 2. 11:15
A családtervezés tárgyat is lehetne tanítani...
15. 17aadc1082 (válaszként erre: 14. - Kicsimanóci)
2013. szept. 1. 19:48
Nem feltétlen az alkalmazotti létet kell megcélozni. Most megy a naplóban, hogy hány diplomás lett (akár sok diploma után is) szakmunkás. És jobban élnek, mint a diplomás szakmájukban.
2013. szept. 1. 19:16

Azért szerintem csínján ezzel a 30 felett elkezdem a fősulit figurával.

Nem lennék olyan biztos benne, hogy a munkáltatók 33-35 éves pályakezdőkre vágynak. Gondoljatok bele, itt vannak az ifjú titánok, az egyetemekről már a jobb cégek lefölözik a krémjét. A legjobbakkal már szerződést kötnek az egyetemi (fősulis) évek alatt.

Nem az a baj amúgy, hogy valaki 34 évesen lesz mondjuk diplomás, hanem az, ha akkor még totál pályakezdő az adott szakmában. (Volt ilyen az ismeretségi körömben, hát a gazdasági fősulijával, nulla gyakorlattal nem tudott elhelyezkedni harminc felett, tehát maradt pincérnő, varrónő, telefonos ügyfélszolgálatos, mint előtte). Max, ha előtte is pl. gazdasági vonalon dolgozott az ember, akkor egy diplomával nagyobbak az esélyei (de az meg ugye nem pályamódosítás).

2013. szept. 1. 18:50
egyébként biztos vagyok benne, ha sikerülne elvégeznem a fősulit simán el tudnék helyezkedni vele most vagyok 34 és egy évet rászánnék a felkészülésre + 3 és a suli, de simán bele vágnék ha lenne rá lehetőségem anyagilag
12. Mókuska2012 (válaszként erre: 11. - 57f012f84b)
2013. szept. 1. 18:42
van férjem de rokkant nyugdíjas - ne kérdezd mennyi a rokkant nyudíja - amiből a volt feleségének havi 20at fizet még a két gyereke után + a gyógyszerei, szerinted mennyi marad ebből?! :(
11. 57f012f84b (válaszként erre: 9. - Mókuska2012)
2013. szept. 1. 18:40
Egyedülálló anyuka vagy?
10. Mókuska2012 (válaszként erre: 6. - Fa96ed4cf8)
2013. szept. 1. 18:39
jó neked hogy te megtehetted, én is szeretnék és képes lennék is rá - főiskolára szeretnék menni - de anyagilag nem tehetem meg. :( így marad a nyomor
2013. szept. 1. 18:38

nagyon gáz!!! nekem személyszerint megszűnt a munkahelyem 2 éve. Szakmámba nem tudok elhelyezkedni mert a környékbeli munkahelyeken telített a létszám. Az elmúlt két évben már minden voltam csak akasztott ember nem, arra sikerült rájönnöm, hogy a tanult begyakorolt szakmámon kívűl nem értek semmihez, és nem is szeretek semmi mást csinálni. De muszáj vagyok mindent elvállalni ami van, mert a két gyereket valamiből etetni, iskolázni, ruházni kell. Jó lenne tanulni, de arra nincs pénzem. Mert iskolába el kell járni - útilöltség, tandíj, + amíg suliba járok meg tanulok addig is éljünk meg valamiből. Miből? Holnap megint új munkahelyen kezdek, már félek, hogy itt mennyire fogok megfelelni, és mennyire fog bevállni és fog-e egyáltalán tetszeni.


Úgy érzem magam mint egy 14 éves 8-ikas, akinek be kellene írnia a továbbtanulási papírra hogy merre tovább, de közbe fogalmam sincs. És pluszba még itt vannak a gyerekek akik ilyenkor mikor megélhetési gondok vannak bizony igen csak nagy gondnak tudnak tűnni, és sokszor elég komoly elkeseredési pánik romhamaim vannak.


Szóval nagyon nagy kiba...s volt velünk, hogy megszünt a munkahelyem.

8. 57f012f84b (válaszként erre: 6. - Fa96ed4cf8)
2013. szept. 1. 18:34
Gratulálok!
2013. szept. 1. 18:34
Nekem is tetszik ez a fajta gondolkodásmód és én is így látom, hogy sosem késő váltani és újítani, de vajon a munkáltatók mennyire szívesen alkalmaznak egy 35 éves pályakezdőt?
2013. szept. 1. 18:27
45 evesen vagtam bele egy 5-6 eves tanulasba... eletem legszebb, legemlekezetesebb idoszaka volt
2013. szept. 1. 18:19

A mai világban azok tudnak boldogulni, akik folyton új dolgokba vágnak bele. Ez szellemileg is frissen tartja a versenyzőt. Én is mindig váltok az új munkahelyeken mindenféle papír nélkül. Az állásinterjúkon ki szokott derülni, hogy a képességeim lehetővé teszik-e, hogy papírok nélkül felvegyenek.

Épp holnap kezdek az új helyemen.

4. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - 57f012f84b)
2013. szept. 1. 18:17
Akár 50 évesen is lehet váltani, ha valaki nem elégedett. Mi a gond ezzel? gondolom, nem neked kell majd eltartani.
2013. szept. 1. 18:15
a dontes pedig csupan ratartozik - senki masra - az o elete
2013. szept. 1. 18:14
erett, megfontolt, tapasztalt; sikerulni fog neki, mert tudja, mit akar!
2013. szept. 1. 18:10
A nővérem utálja a munkáját. (Úgy látszik ez családi vonás nálunk. :-)) 31 éves, azon gondolkozik, hogy egy teljesen más hivatást választ magának, 2-3 év, mire megszerzi a szükséges képesítést. 33-34 évesen mennyire nehéz boldogulni egy teljesen új területen? Mit gondoltok erről? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook