Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményed a TV csatornák műsoráról? fórum

Mi a véleményed a TV csatornák műsoráról? (beszélgetős fórum)


2013. dec. 7. 18:38

Hát,én is meglepődtem az olvasottakon,hogy még csak meg sem közelíti a téma a fórum címét,mert egymást bírálják,pártatlan vagyok,nem vagyunk egyformák,mindenkit más szórakoztat, azt a gombot nyomja ahol a kedvence,de az a szemlélet,hogy valakit az alapján ítélek meg,hogy mit néz a TV-ben......nem,nem állok be a sorba, nem minősítek senkit és még csak véletlen sem sorolom el a kedvenc,nem kedvenc műsoraimat.

A fórum kérdésre válaszolva:Attól függ melyik csatorna,akár 7, akár 30 csatorna meg lehet találni a nap különböző szakában a megfelelő műsort,nekem megfelel,ami nem tetszik nem nézem,hiába háborgok,hogy milyen sz@r,nem fognak változtatni rajta,ha több ezer embernek tetszik, ha nincs kedvemre való lekapcsolom és olvasok.


Ezen vitázni és mást minősíteni olyan kár.:)

120. Mazsinka (válaszként erre: 119. - Jhade)
2013. dec. 7. 15:51
Egyetértek.
119. jhade (válaszként erre: 114. - 8bff41629d)
2013. dec. 7. 15:45

Nem tudom, én csak pár hozzászólásodat olvastam, de az egyszerűen borzalmas, és nem, nem követek nyomon itt senkit sem.

Az én tv nézési csatornáim közt a tv-2 és az Rtl klub nem szerepel, az éjjel-nappal Budapestet hírből sem ismerem.

Én téged egy sörhasú,max érettségivel vagy szakmunkásképzővel rendelkező, a kutyának sem kelló "pasikának " gondollak, akire erősen ráférne pár könyv olvasás formájában, hogy valami műveltség és helyesírás is ragadjon rá.

118. 8bff41629d (válaszként erre: 117. - Mazsinka)
2013. dec. 7. 14:41
Mondtam már, hogy szakadj már le rólam,és nézd az "Éjjel-nappal Budapestet" tovább...Nem azért járok erre a portálra, hogy a hozzád hasonlók hülyeségeivel töltsem az időmet...Jobban szeretek inkább azokkal trécselgetni itt, akiket nézek is valamibe, nem úgy mint téged...Szóval módfelett megtisztelnél azzal, ha keresnél magadnak valami más elfoglaltságot,ahelyett hogy a hsz-eimmel foglalkoznál...Vedd úgy, hogy a SZÁMODRA nemis írok semmit...Menni fog a dolog?
117. Mazsinka (válaszként erre: 112. - 8bff41629d)
2013. dec. 7. 14:29
Menthetetlen. XD Annyira szórakoztató, amikor írástudatlan emberek okoskodnak az intelligenciáról (eridj, álltal...pfff).
2013. dec. 7. 13:49
Nekünk itthon egész szép gyüjteményünk van DVD filmekböl, és bizony van olyan film, Pl. a "Háborús fenevad" címü, vagy az "Apokalipszis Most", amelyiket már hosszú idő óta pár naponta újra nézek...És sose tudok rájuk unni, pedig mondjuk mindkét filmet láttam már vagy százszor legalább...
115. 8bff41629d (válaszként erre: 111. - Mezei Virág)
2013. dec. 7. 13:44
A jó, és színvonalas műsorokat én megnézem akár még ezredszerre is...Hát hogy lehet már egy ÉRDEKES műsort megunni, és már nem nézni többet?
114. 8bff41629d (válaszként erre: 110. - Jhade)
2013. dec. 7. 13:41
Aztán meg tán TE nézed is őket, ugye? Kicsit hihetetlenül hangzana mindez nekem...Én inkább valami "Éjjel-nappal Budapest" rajongónak képzelnélek el a hoxán eddig olvasott 2 hsz-ed alapján......Lehet hogy nemis tévedek...Vagy igen?
113. 8bff41629d (válaszként erre: 107. - Jhade)
2013. dec. 7. 13:30
Akkor ne olvasd őket...Én se olvasom sohase a te magasröptü elmélkedéseidet...Eddig a hsz-edig azt se tudtam hogy a világon vagy...Tegyél te is így velem, aztán meglátod, milyen nyugis életed lesz a továbbiakban...
112. 8bff41629d (válaszként erre: 106. - Mazsinka)
2013. dec. 7. 13:22
Butuska...Nem futom át a "helyesírási szabályzatot", a te kedvedért pedig főleg nem...Eridj csak nézni bogaram tovább a "Szulejmánt", meg az "Éjjel-nappal Budapestet", meg a többi NEKED VALÓ TV műsort, és ne egy ilyesmi alak hsz-eit olvasgasd a hoxán, mint amilyen én vagyok...Ez csak egy jótanács...(Amúgy csak szólok, hogy nem véletlenül nem használok még helyesírás ellenőrző programot sem, ugyanis azt tartom, hogy egy netes fórumon, az egy-egy illető álltal elkövetett helyesírási hibák pontosan mutatják mindig hogy VALÓBAN ő ír-e az adott nicken éppen...A helyesírási hibák ITT olyanok mint valami "sajátkezü aláírás"...Szóval nyugodj meg,ITT most nem magyar dolgozatot írunk jegyre...De gondolom ez neked magas...Na mindegy, eridj nézni tovább a "Szulejmánt, meg a többi neked való tv műsort, ne engem fárassz itt...)
111. Mezei Virág (válaszként erre: 110. - Jhade)
2013. dec. 7. 12:42
Na de amikor már tizedszer ismétlik...
110. jhade
2013. dec. 7. 12:21
A tv műsorok kínálatáról annyit, aki azért megengedheti magának a 80 vagy több csatornás előfizetést, mindig van értelmes és nézhető ismeretterjesztő műsor.
109. Mezei Virág (válaszként erre: 2. - Alidamolnar)
2013. dec. 7. 12:18

:))

Szó szerint így van!

108. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Ficánka5)
2013. dec. 7. 12:18

Teljesen egyetértek veled!

Nálunk a még nézhető adókat elvették.

Azon kívül, hogy egyre kevesebbet nézünk TV-t nem sokat tudunk tenni.

A szolgáltatók azt csinálnak, amit akarnak. Rengeteg nézhetetlen c@r csatornával van tele a csomag - az összes.

Legszívesebben elő sem fizetnék...

107. jhade (válaszként erre: 102. - 8bff41629d)
2013. dec. 7. 12:12

Szerintem az éló példa erre te vagy.

A stílusod egyébként nálam ahány kommentedhez eddig volt szerencsém, messze kiveri a biztosítékot.

106. Mazsinka (válaszként erre: 105. - 8bff41629d)
2013. dec. 7. 12:07
Nem-e rólam-e? Lehet, hogy rólam-e, vagy talán nem-e, de azért én is javaslok-e valamit. Fusd át a helyesírási szabályzatot, miután végeztél, tárgyalhatunk a tévéműsorokról, diplomásokról, intelligenciáról, s ezek kapcsolatáról.
105. 8bff41629d (válaszként erre: 104. - Mazsinka)
2013. dec. 7. 11:47
Fusd át kérlek a 102-es hsz-t...És gondolkodj el azon,hogy nem-e pont rólad elmélkedtem-e abban a hsz-ben...
104. Mazsinka (válaszként erre: 101. - 8bff41629d)
2013. dec. 7. 11:45
Ha meglátom, hogy valaki az egyáltalán szót dupla l-el írja, továbbá szerinte nyelvhelyesség szempontjából a nákolás, azaz a mondanék szó mondanák verzióban való használata korrekt, akkor nézheti felőlem a legminőségibb tévéműsorokat is, akkor sem lesz a szememben egy intelligens karakter. Talán inkább olvass könyveket, és tanulj meg írni, még mielőtt leprimitívezel másokat! Remélem, nem tanulsz otthon magyar nyelvtant a gyermekeddel. A lényeg, hogy most mondtál egy nagy bölcsességet, hogy jobb színben tűnj fel. Fel kell még nőni a feladathoz! :)
2013. dec. 7. 11:37
Néhanapján egy-egy műsor lecsúszik a tematikus csatornákon, és csókolom. Választási lehetősége meg az esetek nagy többségében mindenkinek van.
102. 8bff41629d (válaszként erre: 96. - Chiara77)
2013. dec. 7. 11:08
Majd idővel te is megszokod, hogy mennyi frusztrált, az életében szerencsétlen-boldogtalan egyén szokott ide járni, erre a portálra...Valahol nekik is le kell vezetni, ki kell élniük a frusztráltságukat, nap közben összegyült idegfeszültségeiket...Éshát úgy vannak vele mindig némelyek, hogy egy netes fórumportál az tökéletesen megfelelő erre a célra...
101. 8bff41629d (válaszként erre: 92. - Chiara77)
2013. dec. 7. 11:02
Hű...Teljesen el vagyok ámulva ettöl a hsz-töl...És szinte minden szavával egyetértek énis...Kivétel mondjuk csak egy megfigyelés volt, amikor írtad, hogy pl. az "Éjjel-nappal Budapestet", néző emberkék, amúgy ÉRTELMESEK-OKOSAK-SZERETHETŐ emberek jórészt...Hát...Én azért ilyet nem mondanák sohasem...Ugyanis van egy régi, okos mondás:"Hasonló,a hasonlónak örül"...Vagy esetleg itt van egy másik mondás is:"Zsák megtalálja mindig a foltját"...Szóval ha én bárkiröl megtudom mondjuk a való életben, hogy pl. ilyen "Éjjel-nappal Budapestet", "Barátok közt", "Jóban-rosszban", Vagy "Szulejmán" címü tévészemetet szokott nézni, már alapbol nem tartom az ilyet "értelmes-okos" embernek...Csak valami primitív, lelki nyomoroncnak...A másik meg az, hogy régi megfigyelésem már nekem, hogy A DIPLOMÁK SZÁMA, és az INTELLIGENCIA-ÉRTELEM egyálltalán nem automatikusan együvé tartozó dolgok...
100. 8bff41629d (válaszként erre: 91. - Grizus)
2013. dec. 7. 10:47
Hát...A vetélkedőket régebben énis szerettem nézni, de mostanában már nekem is kicsit unalmasnak-elcsépeltnek-idejétmúltnak tünnek ezek a műsorok, és már régóta nem érdekelnek...Viszont mondom, amióta tudjuk venni az M-2 adását is, én rákaptam az esti mese blokkra mostanában...Nem azért mert mondjuk óvódásnak érzem magam,hanem azért, mert egyrészt nosztalgiával nézem a sok régi mesét, amiket ezelőtt 30-40 évvel még tényleg gyerekként láttam utoljára, másrészt pedig a régi filmek mellett ez a műsorblokk az, amit képes vagyok bosszankodás nélkül végigülni...Már régen megfigyeltem,hogy mostanában valahogy egyre alacsonyabb az ingerküszöböm ennek a csodás "mai világnak" a friss tévés produkciói, és elmebajai iránt...A mai készítésü filmeket-műsorokat már valahogy túl primitívnek, és leépült szellemi szinvonalu nézőknek valónak tartom...Kivéve mondjuk az esti mese blokkban időnként adott "Állatkert a hátizsákban" címü ismeretterjesztő műsorsorozatot, ami érdekes kivételként tényleg színvonalas és jópofa...És még énis sok új, érdekes dolgot tudok meg belőle...
99. Mazsinka (válaszként erre: 98. - Chiara77)
2013. dec. 5. 13:57
Én sehol sem írtam, hogy rossz az, amit csinálsz, sőt, ha jól emlékszem, még azt is hozzátettem, ha egyharmad rész igyekezetet lefaragnál, akkor is jól csinálnád. Nyilván a görcsölős rész miatt nyílt ki a bicska a zsebedben. Nos, nem gondolom, hogy a gyerek tévéztetése mint olyan egy helytálló dolog lenne, ezt aláírom, de senki nem halt még bele egy-két reklámba, vagy abba, hogy néha eltévézgetett, mert anyu, apu mást csinált, és ez nem is azt jelenti, hogy emellett ne foglalkozhatnának a gyerekkel. Ezt nevezik arany középútnak. A két véglet pedig: az egyik te vagy, a másik meg az, amikor a gyerek hazaér az oviból, és alvásig mást sem csinál, mint a tévét nézi, s nincs ez másként hétvégén sem.
2013. dec. 5. 13:45

Kérlek ne sértegess és személyeskedj, én sem tettem. Még ismeretlenül is többre tartalak ennél. Kisasszony sem vagyok.


Empátiámat pedig mi sem bizonyítja jobban, minthogy nem kérlek többször, hogy ne sarkítsd ki a mondanivalómat. Megértem, hogy tőled hiába is kérném többször.


Sajnálom, hogy nincs gyermeked, a tévézésről szóló véleményed valószínű, hogy árnyaltabb lenne a témáról és könnyebben megtalálnánk a közös nevezőt is.


Nem kívánok veled semmilyen tekintetben versenyezni és nem tartom fontosnak az anyagi helyzetemet sem érvként használni a topicban, mert más érvre is telik. :)


Sehol nem állítottam, hogy akik nem gondolkodnak úgy, mint én, azok nem válnak emberré. Azt azonban továbbra is fenntartom, hogy akik nem néznek tévét, azokból is válhat tájékozott, értelmes, kultúrált ember. Sőt.


(ui: a hangoskönyv- főleg gyerekeknek szóló- nem drága tényleg még egy könyvhöz képest sem, de nem magyarázom, nem érdemes.)

2013. dec. 5. 13:20

:D Irigykedek? Mégis mire? LED tévénk van, és szerencsére van miből fizetni a csatornákat, s a mobilszámlát is. Gyerekem nincs, és ezért a magánovi nélkülözése sem túlzottan fájhat. Egyszerűen csak vagyok olyan empatikus, hogy el tudom képzelni, hogy nem minden családban rózsaszín felhők közt történik a nevelés, nem futja ilyen tévére, magánovira, se drága hangoskönyvekre, mégis felnőnek a gyerekek, megtanulnak írni-olvasni, és lesz belőlük valaki annak ellenére, hogy néha befut pár reklám.


További szép napot, mimóza kisasszony!

2013. dec. 5. 13:10

Köszönöm, ez indulatos volt eléggé :)

Süt belőle az irigység és a kioktatás ismét, ám akkor külön köszönöm, hogy csak kis dózisban adagoltad.


Ha korrekt az a támadásod is, hogy "nem bírod az ellenvéleményt?"- akkor még a korrektségről is eltérő nézeteket vallunk, de hidd el, engem ez sem fáj. Legyen neked igazad, ha ettől mosolygósabb napod lesz, már megérte mindkettőnknek.


Nem vagyunk egyformák és igen, a tévézés témában épp volt a napokban egy másik fórum is, ahol leírtam a véleményem. Miért baj ez? Engem foglalkoztatnak, elgondolkodásra késztetnek ezek a témák. Ennyire egyszerű.

Örülök neki, hogy nyomon követed, ezek szerint csak érdekel téged is a téma, bár ha nem offolnád szét a topicot azzal, hogy kipécéztél magadnak, akkor más számára is élvezetes maradhatna.


Kérlek ne sarkítsd ki, amit írtam, mert a véleményem se nem öndícséret, se nem fekete-fehér, mégis igyekszel annak beállítani.


Engem nem zavar a te álláspontod, akkor te miért kötöttél bele abba, hogy nekem nincs jó véleményem a kereskedelmi adók kínálatáról?


Nem ismerjük egymást és ez maradjon is így.

Valószínűleg te továbbra is irigykedni fogsz, de ez legyen a te bajod vagy szerencséd, nekem nem fáj.

Értékes volt a véleményed a maga nemében, hiszen megtudtuk, hogy ennél sokkal indulatosabb is tudsz még lenni és szereted a Persil reklámokat :)


Szép, nyugodt napot neked és jó tévézést.

2013. dec. 5. 12:16

Ha ez a hozzászólás szerinted indulatos volt, kioktató, akkor még nem ismered a stílusomat, mert egészen más hangnemben szoktam kioktatni és indulatoskodni. Szerintem egy korrekt hozzászólást írtam.


És igen, bizony sokaknak nem adatik meg a magánovi, és nem azért, mert LED tv-jük van helyette, vagy 15 000 forintos mobilszámlájuk, mert az ilyen embereknek általában az sincs.


Másrészt meg attól, hogy tévézik a gyerek, s megnéz pár reklámot, attól az még nem jelenti azt, hogy nem foglalkoznak vele emellett. Pl. ugyanúgy megtanul olvasni-írni, s lehet jó tanuló, mert genetikailag kódolva van, hogy ki mire lehet képes az életben. A jó nevelés csak egy szép melegágyat biztosít annak, hogy a gyerek kibontakoztathassa azt, ami benne szunnyad. Nem tudom, mit vártál, kilométereket írsz arról, milyen ügyes vagy, hogy a gyerek még egy reklámot sem nézett életében, hát jó. Nem bírod az ellenvéleményt, vagy ami egy kicsit is eltér a tiédtől? Igen, ez mind szép, jó, csodálatos. Vagy mi volt a célja annak, hogy ezt ide bepötyögted az elmúlt napokban nem először?


Te így csinálod, a másik meg máshogy. De nem feltétlenül lesz a másik gyereke okosabb, ügyesebb, mert nem látott pár Persil reklámot. Szerintem sokkal nagyobb gondok is vannak az életben ennél, de ez csak egy vélemény a sok közül.

94. Chiara77 (válaszként erre: 93. - Mazsinka)
2013. dec. 5. 11:40

Szia Mazsinka,


hol láttad, hogy rágörcsölök?


Köszi azért a kioktatást- sajnálom, hogy benned ilyen indulatokat keltett a tapasztalatom.

Mindenkinek vannak elvei (annak a lusta szülőnek is, akinek a saját kényelme fontosabb, ezért a "kisebb ellenállás" felé mozdulva belöki a gyereket a tévé elé- neki más az elve, mint az enyém, de ettől van neki), az enyém egyszerűen csak nagyban eltér a te őszinte véleményedtől.


A magánoviról meg csak annyit, hogy ha nincs 100 csatornás digitális tévéelőfizetés több éves hűségekkel, karácsonyra a család nem megint a legújabb LED tévét veszi meg (persze áruhitelből leggyakrabban), nem 10-15 eFt a mobilnetes telefonszámla fejenként (mert a buszon ugye feltétlenül facebookozni kell), akkor hidd el, hogy van keret :). Sőt.



Igazad van, BÁRMI lehet a gyermekemből: de azért az olvasás-tanulás- jó családi minta- megfelelő oktatási intézmények hatására nagyobb valószínűséggel nem kallódik el, bízom abban, hogy ebben azért egyetértünk.


Mindenkinek más az értékrendje- én munka után sem ültetem le a gyerekemet tévézni- lehet megszólni, kioktatni esetleg irigykedni is.

Csupán a véleményem és a tapasztalatomat írtam le- a tiéd egyébként micsoda a TÉMÁRÓL?

... mert azon kívül, hogy lehordtál, a te véleményedről nem sokat tudtunk meg.


Neked is szép napot és ne görcsölj rá a válaszra :)

93. Mazsinka (válaszként erre: 92. - Chiara77)
2013. dec. 5. 10:12
Őszinte legyek? Ez mind szép és jó, de nem tudja mindenki megvalósítani, hogy magánoviba járatja a gyerekét, és megvesz mindenféle hangoskönyvet, meg hangtalant, meg ilyen-olyan boxokat... és bizony előfordul, hogy 12 óra munka után a gyereket leültetik egy kis időre a tv elé, ahol becsúszik egy-egy reklám is. Tökéletlen világban élünk, és ha az elveidnek egyharmadát elengeded, még azután is elmondhatod, hogy jól teszed, amit teszel. Ne görcsölj rá ennyire a témára. Egyébként meg a nevelés nem minden, sajnos látok nem egy-kettő ellenpéldát a dologra. A jó nevelés ellenére is még "bármi" lehet a gyerekedből.
2013. dec. 5. 09:59

Én sem tudom, hogy mi a jó megoldás.

3,5 éves kisfiút nevelek, így szülőként nekem óriási felelősségem van abban, hogy MOST mit teszek a kisfiam elé, mert az a későbbiekben is hatással lesz/lehet a viselkedésére, személyiségfejlődésére.


Nem vagyok elvadult ősanya és amish szektatag sem- de nálunk a kisfiam NEM nézhet tévét. Korban nekivaló DVD-ről nézhet ALKALMANKÉNT meséket, epizódokat (nem ülhet órákig a tévé előtt akkor sem, jellemzően hétvégén, hétköznap egetlen délután vagy este sem)- nála az jön be, hogy a lehetőséget nem kínálom fel neki (a tévé setup boxa és a dvd lejátszó közötti átkapcsolást nem tudja- még).


Én is igyekszem példát mutatni: otthon sosem megy háttérzajnak a tévé, kereskedelmi rádió sem. Zenét (főleg neki való gyermekzenéket, hangoskönyvet stb.) szoktunk hallgatni, de azt sem állandóan- hiszen a csend is értékes, koncentrálni a kis épülő játékára is könnyebb vagy másabb, mintha mindezt egy állandó alapzajban tenné.


Normál adásidőben már én sem nézek semmit. Ami műsor érdekelhet, azt felveszem a merevlemezre és később a reklámokat, felesleges dolgokat kitekerve valóban a filmet nézem meg.

Egyre kevesebb engem érdeklő műsor van és napokig eszembe sem jut nézni a tévét.

Általában késő este szoktuk bekapcsolni, ha a kicsi elaludt- mondjuk vasalás közben gyorsabban telik az idő stb.


Nekem már az is épp elég, amikor a munkahelyemen a kollegáim megtárgyalják az x+1. huszadrangú "celeb" alakítását, a barátok közt sorozat aktuális történését vagy a Budapest éjjel-nappalt- engem elborzaszt, hogy felnőtt, diplomás emberek is olyan alacsony szintre tudnak ilyenkor lesüllyedni. Pedig szerethető, okos, jó emberek- és ugyanúgy gyerekeket nevelnek, mint jómagam.


A legjobban az szomorít el, amikor időhiányra hivatkozó szülő leülteti a gyermekét a tévé elé- a "legjobb" rövid távú megoldás- gyerekkel addig nem kell beszélgetni, csöndben van. A kisgyerekekkel EGYÜTT bámult sorozatokról hasonlóan lesújtó véleményem van.


Szerintem sokan egyszerűen csak lusták- és a tévé, benne az unalmas, agyatlan kínálattal ezt célozza meg. Nem kell kimozdulni a könyvtárba, nem kell a szemet fárasztani az olvasással, nem kell a gyereknek ölben ülve mesét olvasni.


A környezetemben a sok "felpörgött" gyerek között bizony szép számmal vannak olyanok, akik a zsúfolt gyermekintézmény- zajos, korlátok nélküli játszóház és a tévé háromszögében töltik a napjaikat és el tudom képzelni, hogy tényleg "kiüti" az idegrendszerüket ez a sok inger, hiszen jóformán csak akkor van csend, ha alszanak, csak akkor tudnak egyedül lenni, ha álmodnak- és a szülők ezt nem látják, nem akarják látni, mert az őéletük is erről szól.


Ameddig tudom, addig óvom a kisfiam a tévézéstől- abban reménykedem, hogy tartalmasabb szórakozással, olvasással, igényes zenehallgatással, neki való játékokkal idő közben megerősödik annyira, hogy nagyobbként már nem lesz rá akkora igénye.


Egyelőre még nem érzem mindennek a hátrányát, a kisfiam is ismeri a korosztályában népszerű mesehősöket (Thomas, Noddy stb.)- csak könyvből,színezőből, nyomdáról, esetleg dvd-ről, így beszélgetni is tud róla a társaival, ha úgy adódik.

Nekem fontos szempont még az is, hogy hasonló értékrendű barátokkal veszem körbe magam és megválasztom azokat az oktatási-nevelési intézményeket, ahol segítenek nekem abban, hogy a hozzám közelálló értékrend szerint neveljék. Ahol nem az az értékes, aki tovább fenn tud maradni nézni a Budapest éjjel-nappalt stb.


Igen, mindez ez pénzbe kerül (sajnos a könyvek drágábbak, mint a szemétre való előfizetés, a magánovi sem ingyenes stb.)- de hiszek abban, hogy hosszútávon meghozza a gyümölcsét.


Szép napot mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook