Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményed a TV csatornák műsoráról? fórum

Mi a véleményed a TV csatornák műsoráról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
211. 8bff41629d (válaszként erre: 206. - 9951b56406)
2014. jan. 5. 11:51
Hát bizony...Van egy olyan érzésem, hogy a fórumtársnő kicsit naív lélek lehet azért élőben...Akit már azzal is MANIPULÁLHATTAK valakik, hogy bemesélték neki, hogy:"Csak az manipulálható, aki hagyja is magát manipulálni"...
210. 8bff41629d (válaszként erre: 204. - Mazsinka)
2014. jan. 5. 11:46
Bár ne kellett volna leírni azt, amit írtam...De sajnos ismerem már jól a népeket, meg az emberek lélektanát,mondhatnám azt is, hogy majdnem úgy, mint egy hivatásos reklámszakember...Szóval ENGEM valszeg valóban nem olyan egyszerü manipulálni holmi reklám, meg marketing fogásokkal, dehát e téren én alighanem csak kivétel vagyok mindig, mint oly sok más téren is...Úgyhogy bár ne lenne igaz az, amit írtam, dehát attol tartok hogy mégiscsak igazak a megállapításaim...Sajnos...
209. 9951b56406 (válaszként erre: 208. - 9951b56406)
2014. jan. 4. 23:48
*fórumba
2014. jan. 4. 23:47

...a leginkább ebbe a fórumra illő...:)


[link]

207. 9951b56406 (válaszként erre: 205. - 9951b56406)
2014. jan. 4. 22:17

Bocsi, a nagy keresgélésbe elfelejtettem belinkelni...

[link]

206. 9951b56406 (válaszként erre: 204. - Mazsinka)
2014. jan. 4. 22:16

Te csak azt hiszed, hogy csak az manipulálható aki hagyja magát!


[link]

205. 9951b56406 (válaszként erre: 202. - 8bff41629d)
2014. jan. 4. 22:07
Figyelmedbe ajánlom (és mindenki másnak) ezt a filmet, ami a tv-függőségről (is) szól...kb. a 26. percnél kezdődik. Szerintem, igen elgondolkodtató...
204. Mazsinka (válaszként erre: 202. - 8bff41629d)
2014. jan. 4. 22:07
Te aztán nem sok jót nézel ki az emberekből, szabályosan hülyének nevezed őket. Attól, hogy az ember bekapcsolja a tévét, és lát benne, amit lát, még nem azt jelenti, hogy el is hiszi, és be is nyalja azt, amit be akarnak vele nyalatni. Te azt akarod bemagyarázni, hogy ha az ember elé odatesznek egy tál sz.rt, akkor azt maradéktalanul meg is eszi, csak mert elébe tették. A reklám, néphülyítés célja a manipuláció, és csak az lesz manipulálva, aki hagyja magát. A manipuláció végkifejlete a cselekvés maga, amit az egész folyamat kivált. Ha én nem veszek egy adott terméket, vagy nem szavazok, nem telefonálok be, akkor nem vagyok a manipuláció áldozata. Ez ilyen egyszerű.
203. 9951b56406 (válaszként erre: 201. - 8bff41629d)
2014. jan. 4. 21:52
Ez bizony!
202. 8bff41629d (válaszként erre: 200. - 9951b56406)
2014. jan. 4. 12:57
Így van...Az egyoldalu kommunikáció az gyakorlatilag időtlen idők óta a NÉPHÜLYÍTÉS MELEGÁGYA...De szerencsére a net,a netes fórumok, meg a "betelefonálós műsorok",és a kommenntelhető netcikkek azért némileg tudják ellensúlyozni a szerkesztett sajtók-médiák torz világkép sugallását...Szerencsére...
201. 8bff41629d (válaszként erre: 199. - 9951b56406)
2014. jan. 4. 12:48
A "Jónép" az mindig is egy olyan "massza" időtlen-idők óta, ami olyan mint a disznó az ólban...MINDENT MEGESZIK amit elé raknak...Megeszi a születésnapi tortát is, és a moslékot is...Éppen ezért van HATALMAS JELENTŐSÉGE ANNAK, hogy mivel is etetik pl. a tévében is a sok barmot...Ha éjjel-nappal csak színházi közvetítések mennének a tévében, meg kultúrműsorok,meg ismeretterjesztő filmek,meg politikai vitaműsorok, stb,stb, akkor azokat is nézné a jónép, legfeljebb kerzdetben kicsit fanyalogna, de aztán hozzászokna hamar a dologhoz, és egy idő után már várná is az aznapi műsoradagot...Éshát ugye közben OKOSODNA-MŰVELŐDNE is nem utolsósorban...Nos...Ugyanez a jelenség van ma a mai tévézés kapcsán is, csak éppen fordított előjellel...Mivel a "valakik" örökösen ügyelnek arra, hogy a LEHETŐLEG MINDENKI ÁLLTAL ELÉRHETŐVÉ TETT tévécsatornákon jóformán csak moslék menjen...Hát...A sok hülye akkor mára már ehhez szokott hozzá, és ezt is várja csak...Így akkor a "valakik" részéröl megvan az elégedettség ugye, hogy jól halad a sok idióta még jobb, és még tökéletesebb lehülyítése...Végülis ez a végső cél szerintem...
200. 9951b56406 (válaszként erre: 196. - 8bff41629d)
2014. jan. 3. 13:45
Na igen! Van előnye, és van hátránya is ennek az "arctalanságnak". De szerintem, még mindig jobb mint az egyirányú kommunikáció, amikor hiába van véleményed, ha ezt, nem oszthatod meg az adóval...
199. 9951b56406 (válaszként erre: 195. - 8bff41629d)
2014. jan. 3. 13:34
Igen, pont tegnap halottam a "nagyszerű" hírt. Mindjárt meg is jegyeztem a férjemnek, hogy "ez már tényleg undorító!" És, hogy "komolyan erre van szüksége a jónépnek?"
198. 8bff41629d (válaszként erre: 197. - Mazsinka)
2014. jan. 3. 13:22
Hol ülök itt egész nap? Ne csináld már...Vagy egy félórája léptem be, és hamarosan lépnem is kell majd mára...Ugyanis mennem kell majd kezdeni az edzést...Viszont nem jó szokás szerint bagoly mondja verébnek effektus áll fenn már megint? Már régen megfigyeltem, hogy BÁRMIKOR lépek ide fel, TE nagy valószínüséggel már fel is bukkansz okoskodni rövid idő mulva...Szóval hogy is van ez az "egész nap itt ülés"??? Kire is érvényes valójában?
197. Mazsinka (válaszként erre: 195. - 8bff41629d)
2014. jan. 3. 13:16
Szerintem az sem normális, hogy egész nap itt ülsz a gép előtt, és ezen a témán kattogsz. Mit érdekel az téged, hogy mások mit néznek? Nem mindegy? Annyira a szívedre veszed ezt az ügyet... neked nem lesz se jobb, se rosszabb attól, hogy a szomszéd Bözsi néni nézi a Jóban rosszbant. Szerintem. Az egész világot megmenteni nem lehet, és vannak nagyobb problémák is a földön annál, hogy este Barátok közt megy a tévében.
196. 8bff41629d (válaszként erre: 193. - 9951b56406)
2014. jan. 3. 13:14
Így van...Okos-értelmes ember szerintem manapság nemis igen teheti meg, hogy nincs jelen egyetlen netes fórumportálon se...(Kihangsúlyoznám az OKOS-ÉRTELMES szavakat...)Olyasmi ez szerintem manapság, mint ami régen a helyi "kasszinó", avagy a kávéház volt egy valamirevaló lokálpatrióta illető számára...Egy lehetőség arra, hogy OKOS-ÉRTELMES ember kifejthesse a gondolatait-meglátásait bármilyen téma kapcsán, mások álltal is elérhető formában...Az persze már más téma, hogy az unatkozó, semmirevaló, még normális hsz-ek írására is képtelen figurák is hamar meglelik valahogy mindig a netes fórumokat, éshát boldogítják ott a jónépet, meg emelik a színvonalat...Dehát az ilyesmit csak nagyon nehezen lehet kivédeni ugye...Viszont én azt becsülöm pl. itt Hoxában, hogy azért a nagyon állatokat igyekszik mindig kiszűrni innen...Ezért is tartom ezt a portált az egyik legszínvonalasabb netes felületnek,ahová gyakran szeretek felnézni...
195. 8bff41629d (válaszként erre: 191. - 9951b56406)
2014. jan. 3. 12:58
Én mindig, mindenhova csak a saját gondolataimat szoktam írni...Amúgy hallottad már,hogy valamelyik kereskedelmi trágyacsatorna már megint készül újraindítani a "Valóvilágot"? Na...Hát ez ám a hír...Lesz itt továbbra is szinvonal kérem...Már szinte látom is lelki szemeim előtt sok-sok értelmes tévénéző fontos dilemmáját miszerint:"Most akkor a "Valóvilágot", avagy az "Éjjel-nappal Budapestet" nézzem? Melyiken rágjam tövig a körmöm az izgalomtol"? Nem lennék az ilyesmi figurák helyében, bevallom férfiasan...Micsoda szörnyű dilemma elé fognak kerülni...Hű...
2014. jan. 3. 01:04
Ez így van ez egy nagy is jó dolog!
193. 9951b56406 (válaszként erre: 189. - Mazsinka)
2014. jan. 3. 00:51

Szerintem ezek a portálok, a modern kommunikáció olyan formáját teszi lehetővé, ami semmiesetre sem mondható haszontalannak.

És mellesleg, valóbb világ a Valóvilágnál!

2014. jan. 3. 00:47

Sziasztok


Én nem örülöm az M3 nak mert nincs discovry 😭😭

191. 9951b56406 (válaszként erre: 188. - 8bff41629d)
2014. jan. 3. 00:39

"Valakik szándékosan igyekeznek lehülyíteni mindig a jónépet a lehetőségek határáig, minden eszközt igénybe véve"

Ezt most nem tudom, hogy a saját gondolatod, vagy esetleg valaki másé, mindenesetre akár én is írhattam volna, mert annyira egyetértek vele...:)

190. 8bff41629d (válaszként erre: 189. - Mazsinka)
2014. jan. 2. 14:50
Na...Azért a netes portálok ügye nem egészen ugyanaz...Bár az tény, hogy manapság sajnos az ilyen helyek is jórészt az unatkozó polgárok időtöltő, vagy partnerkereső helyeivé váltak már réges-régen, de azért ne álltalánosítsuk ezt a megállapítást se mindenkire...Ugyanis vannak azért olyanok is, mint pl. én is, akik azért szeretnek fórumozni, hogy megpróbáljanak másokat okosítani, illetve ilyen-olyan kérdésekröl elmélkedni-eszmecserézni másokkal...Azért egy netes fórum, az NEM egy "barátok közt" kategória, ami előtt a jámbor delikvens bambán pislogva csak ül és ül, semmi agytekervényeket nem igénybe véve,és már ugye azt se tudva hogy most éppen a 25437-ik részt látja-e, avagy még csak a 2365-ikat...Mivel semmi jelentősége egyik esetnek se...Azért egy netes fórum igencsak agykéregműködést serkentő dolog tud lenni...Persze optimális esetben...
189. Mazsinka (válaszként erre: 188. - 8bff41629d)
2014. jan. 2. 14:35
Szerinted ez és más hasonló portál miről szól? Ugyanerről. Idecsalogat tereferélni, háborogni arról, milyen sz.r műsor megy a tévében, miközben reklámokat nyom az arcodba. Nézz jobbra, most nézz balra, görgess le! Szerinted ezek viccből vannak itt? Itt pötyögsz, elütöd a drága időd, miközben olvashatnál világmegváltó dolgokról, elmehetnél vasalni, vagy játszani a gyerekeddel. Pont ugyanolyan haszontalan ez, mintha megnéznél egy sorozatot. Köszöntelek a való világban!
2014. jan. 2. 14:23
Amúgy nemrég azon törtem a fejemet, hogy milyen érdekesen van kitalálva ezeknek a tévécsatornáknak a dolga...(Mint minden egyébb dolognak a dolga is ebben a szép országban...)A MINŐSÉGI, ismeretterjesztő, igényesen szórakoztató csatornák mint pl. a 3 tudományos csatorna, vagy akárcsak ötödikétöl az új M3 is, FIZETŐS csatornakként működnek jórészt,MINŐ VÉLETLEN MINDEZ, bezzeg az a két kereskedelmi mocsokcsatorna a tv2, meg a retek klubb, valahogy MINDIG bekerülnek továbbra is az ingyenesen fogható néhány csatorna közzé...AZOKNÁL úgy látszik mindig meg lehet oldani valahogy az ingyen foghatóságot...Végülis hadd művelődjön ugye ingyenesen nézhetően a paraszt a "valóvilágon", meg "győzikesón", meg az"éjjel-nappal Budapesten",meg más, hasonlóan csodás műsorokon vagy nem így van? Ha meg véletlenül alakul valami normális műsorokat adó csatorna az meg ugye tévedhetetlenül már kerül is be egyböl a fizetős csatornák közzé...Aztán meg mondja valaki, hogy nem hisz az összeesküvés elméletekben...Amiknek egyik variánsa például az a tétel hogy: "Valakik szándékosan igyekeznek lehülyíteni mindig a jónépet a lehetőségek határáig, minden eszközt igénybe véve"...Dehát természetesen mindebböl ugye egy szó sem igaz...Ugyanmár...Ilyet még kitalálni is...Azok a buta "összeesküvéselmélet hívők"...Hogy ilyet még ki is találnak...Ejnye...Ejnye...
2014. jan. 1. 12:42
Na...Most már eltelt vagy 1-2 hét az M3 tévécsatorna indulása óta, éshát azt kell hogy mondjam,hogy szerintem remek ötlet a műsorterv, és igényesek-nézhetőek is a bemutatott retroműsorok...Végülis igazuk van...Az MTV archivuma telis-tele van sok évtized próbáját kiállt színvonalas műsorokkal,teljesen felesleges eröltetni az új készítésü műsorokat, mivel értelmetlen dolog a kereskedelmi tévék gyakorlatát követni, miszerint csak azért erölködnek, meg gyártják a nullánál is nullább, nézhetetlen, igénytelen, primitív műsoraikat, hogy a tévécsatorna munkatársainak legyen munkája,meg valamiért felvehessék a nagy lóvékat, hogy fizetni tudják a hiteleiket...Ennek nincs sok értelme a nézők oldalárol nézve a dolgot, mint ahogy azt a kereskedelmi tévék működése is már bebizonyította jó ideje...Csak kár, hogy állítólag ez az egy-két hét csak a bemutatkozó adása volt az M3-nak, és állítólag ötödike után már előfizetéses rendszerben fog működni...Hát...Bármennyire is tetszik nekem személy szerint ez az új csatorna, azért elő már nem fogunk fizetni rá, mivel a tévézés nem olyan nagyjelentőségü dolog az életünkben, hogy bármilyen csatornára is előfizessünk...Ha fizetőssé válik az M3, akkor elővesszük majd itthon ismét a könyveket, meg a társasjátékokat esténként, illetve nézzük majd tovább a meséket az M2-n...Kár érte pedig, dehát ez van, avagy lesz...
186. 8bff41629d (válaszként erre: 184. - Grizus)
2013. dec. 17. 11:27
Azért az én igényeimnek tökéletesen megfelelő lenne pedig szerintem ez az új csatorna, nade idővel majd kiderül a dolog...Szerintem amúgyis sokan vannak úgy a dologgal,mint ahogy mondjuk én is, miszerint tulajdonképpen CSAK háttértévézés céljábol jár a tévé, ha jár...Erre a célra meg tökéletesen megfelelő BÁRMILYEN igényes műsor is, akár még az ezredszer látott is...A mai világban szerintem a tévének más szerepe már amúgy sem lesz hosszútávon, ugyanis új információk szerzésére jórészt ott van már a net...
185. 8bff41629d (válaszként erre: 179. - Mazsinka)
2013. dec. 17. 11:17
Már csak az a kérdés, hogy akinek meg egy "Barátok közt", meg "Éjjel-nappal Budapest" egy SZINVONAL, akkor azok milyen értelmi szintüek? Egyszer kíváncsiságbol belenéztem ezekbe az említett műsorokba, de egy fél percet nem bírtam őket nézni...Az a megállapítás hogy:"Primitív, semmirevaló moslék", még túl enyhe megállapítás is a részemröl...Egy olcsó kategóriás, fél nap alatt összedobott, egy közönséges videokamerával felvett, nulla színészi játékkal rendelkező, stb, stb, tévészemetet, azért ÉN sohasem hasonlítanék holmi "Kukori és Kotkodához"...Akár óvódás szint, akár nem...
184. grizus (válaszként erre: 175. - 8bff41629d)
2013. dec. 17. 04:01
Csak az a baj, hogy az M3 nem egy új műsorokat sugárzó csatorna lesz, hanem egy konzerv, ásatás az archivumban. Persze, hogy a régi mesefilmek aranyosak voltak, de harminc éves meccsek közvetítése Vitrayval... ez szerintem felesleges.
183. grizus
2013. dec. 17. 03:59
Nem szeretem ezeket a nyomozós-orvosos-terroristás-kémes-akármis amcsi sorozatokat, szerintem ezek teljesen manipuláltak.
182. Living Dead (válaszként erre: 180. - Noarashi)
2013. dec. 16. 15:15

Nálunk is ezek az elalvós műsorok :) Tíz perc nyomozósdi, és húzom a lóbőrt, férjnek kicsit több kell.


Könyvvel amúgy nem tudok álomba szenderülni, mert a "még egy fejezet" és "na még ez az utolsó oldal" miatt, bármennyire is fáradt vagyok, éjjel kettőig el tudok szórakozni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook