Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget szeretnék kérni Komárom-Esztergomiaktól (Tata, Tatabánya és környéke), Budapestiektől és Nógrád megyeiektől (Cered és környéke) fórum

Segítséget szeretnék kérni Komárom-Esztergomiaktól (Tata, Tatabánya és környéke), Budapestiektől és Nógrád megyeiektől (Cered és környéke) (beszélgetős fórum)

2013. szept. 4. 17:50

Sziasztok.

Én Vaterán vásároltam eddig elég sok mindent. 2éve majdnem engem is átvertek ott, pedig 100%ra volt értékelve az eladó.. Egy baseball sapkát rendeltem, 3hónap után kaptam meg, folyamatosan írtam az eladónak leveleket, már fenyegető levelet írtam neki, mivel a Vaterának is írtam, és ott írták vissza hogy menjek a rendőrségre. Míg végül ezt megírtam az eladónak és elküldte a terméket.

2hete Apródon vettem egy karórát, szerencsésen azt is megkaptam.

Timo egyébként én esztergomi vagyok. Remélem elkapják a csalót, és megkapod a pénzed.

23. Timo25
2013. szept. 4. 17:36
Senki nincs akinek ismerős lehet ez az átverés?
22. Timo25 (válaszként erre: 13. - 36a26f5226)
2013. szept. 1. 12:29
13:02 percnél láthatod, hogy én mit vettem meg.
21. Timo25 (válaszként erre: 13. - 36a26f5226)
2013. szept. 1. 12:15
Ebben a videóban, a vége felé benne van amit feltettem a svindlerek listájára.
20. Timo25 (válaszként erre: 19. - 36a26f5226)
2013. szept. 1. 12:14
Az biztos, hogy soha többet nem "megyek" oda.
2013. szept. 1. 12:07
Tudod, az ördög soha nem alszik.. és a legnagyobb jóindulattal írom, okulj ebből, és soha többé a narancssárga-fekete portálon!
18. Timo25 (válaszként erre: 15. - 36a26f5226)
2013. szept. 1. 11:53
Ezeken az oldalakon szoktam vásárolni és nem volt még problémám.
17. Timo25 (válaszként erre: 16. - 36a26f5226)
2013. szept. 1. 11:51
Én semmit sem kaptam.
2013. szept. 1. 11:50
A svindlerek listája oldalon kiderül, és a többin is, hogy a telefonok, vagy más műszaki cucc vétele helyett kavicsokat raknak a dobozba..
15. 36a26f5226 (válaszként erre: 12. - Timo25)
2013. szept. 1. 11:49

inkább menj a becsületesebb oldalakra, ahol értékelik is oda-vissza az adás-vételt..


zsibvásár, tesz-vesz, vatera, stb..

14. Timo25 (válaszként erre: 11. - 36a26f5226)
2013. szept. 1. 11:49
Ezt olvastam. De az én ügyem még nem tart ott, hogy megszüntető határozatot kapjak, múlthéten tettem feljelentést.
2013. szept. 1. 11:48
12. Timo25 (válaszként erre: 7. - 36a26f5226)
2013. szept. 1. 11:47
Én is hirdetek ott . De valószínű, hogy inkább leveszem a hirdetést, mert nem szeretnék ilyenek közé kerülni.
2013. szept. 1. 11:47

Igen, Svindlerek listája fel is hívta a figyelmet:


Az adatszolgáltatásokkal kapcsolatban változtatni kell !!!


Megelégeltük hogy az elkövetőkkel szemben hátrányba kerülnek a károsultak és ezzel a szolgáltatók egy eszközt adnak a bűnözők kezébe, hogy nyugodtan, minden joghátrány nélkül bűnözhetnek !


Olyan személyek jelentkezését várjuk elsősorban akik a rendőrség részéről kaptak szabálysértési megszüntető határozatot, amelyben az áll hogy az eljárás alá vont személy kiléte nem állapítható meg. Nevüket felvállalva (károsult) panasszal élnének a megszüntetésekkel szemben, jogvédő egyesület, vagy ombudsman felé mivel a rendőrség az eljárások lefolytatása során tehetetlen arra vonatkozóan hogy az elkövetőket felderítsék.

A szolgáltatókra, bankokra vonatkozó jogszabályok nem teszik lehetővé hogy az elkövetőkről személyi adatot közöljenek az eljáró hatóságnak. A fentiek tekintetében jogvédő szervezeten keresztül vagy az ombudsmanon keresztül szeretnénk a jogalkotók figyelmét felhívni erre a joghézagra, melyet kihasználva a bűnözők szabad kezet kapnak a mobiltelefon lopások, internetes csalások szabálysértési alakzatában.

Jelentkezni lehet a Svindlerek listája oldalán privátban !


köszönjük !

10. Timo25 (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2013. szept. 1. 11:46
Igazad van, mindig ott a figyelmeztetés. De évek óta vásárolok aukciós portálokon és ilyen még nem történt velem.
9. Timo25 (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2013. szept. 1. 11:45

Szia !


Már megtettem a feljelentést. De a rendőrségnek a bank csak akkor ad ki adatot, ha 50 ezer feletti a csalás. 50 ezer alatt " csak " szabálysértésnek minősül.

8. Timo25 (válaszként erre: 2. - 36a26f5226)
2013. szept. 1. 11:43

Szia !


Álmomban sem gondoltam volna, hogy az illető hölgy átverne.


A levelezésekből sajnos nem ez derült ki. Azért adta volna el, mert a kisfiának kellett a tanszerekre.

Mivel nekem is van egy lányom, tudom, hogy milyen anyagi kiadások vannak egy gyerek mellett.



A feljelentést már megtettem, de ha találok még károsultakat, akkor komolyabban veszik az ügyet. 21000 ft-ot csalt ki tőlem.


A svindlerek listájára már feltettem a történetet.


Miután rájöttem, hogy átvert, akkor kezdtem rákeresni.


Évek óra vásárolok aukciós portálon , de ilyen még nem fordult elő.


Az a baj, hogy a telefonszáma nem egyezik a névvel.

2013. szept. 1. 11:40
Ilyen helyeken, mint az apró hely, nem szabad vásárolni semmit, ott van a legtöbb csaló!
2013. szept. 1. 11:39

Egyébként úgy tudom, hogy fel is hívják a figyelmet rá, hogy csak személyes átadással és csak kp-ban és helyben és nyílt helyen és tanúk jelenlétében szabad ilyen vagy ehhez hasonló adásvételt lebonyolítani.

Mindenkinek saját érdeke, hogy ezeket betartsa. Sajnálom, hogy így jártál.:(

2013. szept. 1. 11:35
A svindlerek listájában feltétlenül írd le, ott a nyomába erednek az ilyen csalóknak..
4. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Timo25)
2013. szept. 1. 11:32
A számlaszám megadásával nyomás a rendőrségre és tedd meg a feljelentést! Ugyanis a számlaszámot a rendőrség le tudja nyomozni és így esélyed van a pénzed visszaszerzésére. nagyon sürgősen tedd meg a feljelentést, mert, ha kiveszi a pénzeket és megszünteti a számlát kevesebb az esélyed.
2013. szept. 1. 11:32
Egyébként az ilyenek kiszűrésére van a google-on képkereső szolgáltatás, miszerint felül rá kell kattintani a képekre, majd a beíró sorban a fényképezőgépre, és beírni az url-linket, és megkeresi, hogy a kép hol szerepel még a neten..
2013. szept. 1. 11:30

Szia!


Ha fent vagy a facen, keress rá az alábbi csoportokra:


Csalók listája, Csalók névsora, Svindlerek listája, Becsaptak, közzéteszem, és Lopások, átverések.


ezeken a helyeken fel vannak sorolva mindazok, akik az egyik narancssárga portálon hirdetik a nemlétező terméküket, és átvernek másokat, és még keresik is az áldozatokat..


Az a bizonyos apró portál olyan hely, ahol ezerszer felhívják mindenki figyelmét, hogy ne utalj előre pénzt!


Azon az oldalon van a legtöbb csaló, aki feltesz egy képet egy nemlétező termékről, és sajátjaként hirdeti, és bedőlnek neki az áldozatok..


Tegyél rendőrségi feljelentést!

2013. szept. 1. 11:28

Sziasztok !


Segítséget szeretnék kérni Komárom-Esztergomiaktól ( Tata,Tatabánya és környéke ), Budapestiektől( VIII ker. )és Nógrád megyeiektől ( Cered és környéke )!


A történetem a következő.


A jof..-on hirdetett egy hölgy " Samsung Galaxy S Advance White " telefont.


Ez egészen pontosan Nógrád megye - Cered -i hirdetés volt.


Megegyeztünk, hogy megvásárolom. Át is utaltam a pénzt, de az hölgy nem küldte a csomagot.


Természetesen a mail címét azóta törölte, sehogy sem elérhető.


Ugyanezt a telefont hirdette tatai és budapesti lakhellyel is.


Illetve a másik oldal, ahol később ráakadtam az apr.-d volt.


A szöveg mindenhol ugyanaz , családi okok miatt eladó.


Az apr.-on a tatai hirdetést 275-en látták. Így bízom enne, hogy találok olyan személyeket akik szintén áldozatai lehettek ennek a csalónak.


A számlaszám tatabányai. Így valószínű, hogy a hölgy is ott lakik.


Kérek mindenkit, aki tud, hogy segítsen.


A nevet, számlaszámot stb privátban.


Köszönöm a segítséget !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook