Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Reform étkezés! Milyen sűrítési módok vannak? fórum

Reform étkezés! Milyen sűrítési módok vannak? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 4. 15:37
zabpehelyliszttel
2013. szept. 4. 15:27
Vettem ma a CBA-ban rizslisztet.Kipróbálom.:)
18. Ficánka5 (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2013. szept. 1. 15:00

Na én használom, mert a cukrom rákényszerít:

tény, hogy semmi mellék-,utóize;

tény, hogy megmozgatja az anyagcserédet, de mondjuk néha nem is árt;

tény, hogy kelt tésztához nem használhatod(az élesztő, kovász "bedöglik" tőle;

Teljesen másképp viselkedik, mint a rendes cukor.

nehezen olvad. Pl. a piskóta alap tojását a cukorral még robottal is kb. 20 percig vertem, kivilágosodott, de nem jött fel a duplájára, nem habosodott. A piskóta sem lett olyan magas, mint szokott, sőt mondhatnám, hogy sűrű lett. Véleményem szerint a sütőpor hatását is befolyásolja, bár az ismertetésében ilyen nincs leírva.


A sűrűre lefőzött lekváromat felhígította.

Szóval mindent összegezve, kb. negyed éve rendszeresen használom, fizetem a nem kevés tandíjat!

17. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Judit87)
2013. szept. 1. 14:12
A nyírfacukor állítólag elég egészséges és szerintem finom is. Érdemes kipróbálni.
16. judit87 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2013. szept. 1. 14:01
köszike:)
15. judit87 (válaszként erre: 13. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 14:01
Köszi a tippet.Én is rizst szoktam belefőzni, rizslisztet még nem próbáltam, de ami késik nem múlik.
14. judit87 (válaszként erre: 12. - Forrest2010)
2013. szept. 1. 13:59
Vízzel csináltam+kukoricakeményítővel, de valamit elszúrhattam mert fura íze lett a leveskének.Lehet majd újra próbálkozom.
13. Ficánka5 (válaszként erre: 9. - Judit87)
2013. szept. 1. 13:45

Én rögtön az elején teszek bele rizslisztet. Ha elkészült, még fedő alatt hagyom "érni", ami t.képpen azért kell, hogy a rizsliszt tovább dagadjon, sűrűsítsen. Nálam a paradicsomlevesnek egy kis fej hagyma(egészben, kétszer belevágva) és

kevés bazsalikom a fűszere és rizst főzök bele. Na ennek a mennyiségével vigyázni kell, mert végül olyan sűrű lehet, hogy megáll benne a kanál.

12. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Judit87)
2013. szept. 1. 13:03
De ha vízzel + keményítővel csinálnád úgy se ?
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Judit87)
2013. szept. 1. 12:45
méz, rizsszirup, tápiókaszirup, eritrit, xilit mind megfelelőek
2013. szept. 1. 12:24
Még valami.Amibe egy kis cukor is kell pl. sóska azt mivel szoktátok helyettesíteni?
2013. szept. 1. 12:22
Köszönöm a tanácsokat!Kifogom próbálni őket.Paradicsomlevest mivel lehet?Keményítővel és graham liszttel is próbálkoztam, de nem lett valami jó.
2013. szept. 1. 11:58
Amikor főzeléket szeretnék , ritkán találom el , h mennyi vizet adjak hozzá , ezért kiszedek a léből , ha megfőtt , ha szükséges lesz felhasználom mikor sűrítem , ha megmarad megiszom . Minden ilyen lé finom .
7. forrest2010 (válaszként erre: 2. - Judit87)
2013. szept. 1. 11:55
Krumplit sajátmagával jól lehet sűríteni , de egyéb főzelékeket is sűrítek keményítővel , de kis vízzel keverem ki , általában akkor használom csak a keményítős utánsűrítést , ha kicsit híg marad a főzelék , én még nem tapasztaltam rossz ízt keményítővel , de ezzel már nem főzöm , belekeverem és le is kapcsoklok alatta . Gyümölcsöket én is pudinggal sűrítek , v ahogy " anyagi " írja gyümölcsjoghurttal , isteni fini lesz tőle .
2013. szept. 1. 11:48

Főzelékeket, krémleveseket én is krumplival szoktam sűríteni. Létezik lisztesebb krumpli, az a legmegfelelőbb rá, szétfő és jól sűrít.

A vaniliapudingot gluténmentes étkezési keményítővel szoktam csinálni (ez van itthon). Ki kell tapasztalni a mennyiségeket, de nem nics mellékíze.

Tojássárgával is lehet sűríteni, nagyon finom sodókat, mártások lehet vele készíteni.

5. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Judit87)
2013. szept. 1. 11:47
keményítővel is lehet a főzelékféléket sűríteni
2013. szept. 1. 11:43

Én is elturmixolom a felét(pl.krumpli főzelék, lencse, bab,tök, borsó) és legfeljebb egy kis kefírrel rásegítek.

A sóskát tojással és zabliszttel habarom. A gyümölcslevest rizsliszttel kezdem főzni a végén növényi tejszínt teszek bele

3. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - Judit87)
2013. szept. 1. 11:29

krumplit, lencsét, babot saját péppé zúzott alkotójával, egyébként tk.liszet szoktam használni tejjelv. tejföllel

gyümölcsöt vaníliapudinggal, nagyon finom:))

2013. szept. 1. 11:24
Főzelékek, levesek sűrítésével vagyok gondban.Krumplit, lencsét, babot, gyümölcsöket, karalábét, sóskát, répát, tököt,borsót,paradicsomot, zöldbabot szoktam leggyakrabban megcsinálni főzeléknek/levesnek.A gyümölcsöket kukoricakeményítővel+tejjel szoktam sűríteni, de a többit sokszor elszúrom és rossz íze lesz.Ti mivel szoktátok ezeket megcsinálni hagyomás fehér lisztes rántás/habarás helyett.
2013. szept. 1. 11:17
Reform étkezés!Sűrítési módok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook