Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Itt az ősz itt van újra - indulhat a fogyókúra! fórum

Itt az ősz itt van újra - indulhat a fogyókúra! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
138. Vikyci (válaszként erre: 137. - Patapucs)
2013. okt. 1. 15:39

A kínai kelt csak rádobom kevés vajra, pár perc alatt "összelottyad" fedő alatt.

Nyersen is nagyon finom, főleg a ropogós vége, nagyon szeretem!


A brokkolit azt előfőztem, és úgy tettem a vajra, azzal is pár percig kavargattam.

137. patapucs (válaszként erre: 136. - Vikyci)
2013. okt. 1. 14:42

Na majd akkor a barátommal hozatok, mert oda pont nem járok. :-)



A kelt úgy párolod mint a simát vagy van vmi más technikája?

Jó lenne nekem is vmi újítás. :-)

136. Vikyci (válaszként erre: 135. - Patapucs)
2013. okt. 1. 14:36

Én a tescoban vettem legutóbb brokkolit, ott általában van, és sokszor elcsípem a leárazott polcon is.

Még amit nagyon szeretek, az a kínai kel, salátába használom nyersen, de régebben ebből csináltam a kelkáposzta főzeléket is.


Holnapra azt hiszem megpróbálok csirkemellet szerezni, kakukkfűvel lesütni, és kínai kelt megpárolni pici vajon, só-bors rá, és kész.

135. patapucs (válaszként erre: 134. - Vikyci)
2013. okt. 1. 14:03

Helló!



Ez nem tűnik bonyolultnak. :-)

Majd számolj be a fejleményekről, hogy mennyire válik be. A chnál értem a logikát, erről már olvastam, csak ott azt írták, hogy hetente 1-2 "csaló" nap segít(het) a fogyásban.


Tényleg brokkolit néznem kell vhol, már nincs otthon.

Fura, de amerre járok, azokban a boltokban az utóbbi időben sosem lehet kapni. :-(

134. Vikyci (válaszként erre: 133. - Patapucs)
2013. okt. 1. 08:35

Szia!

A második szakaszban növelni lehet a szénhidrát mennyiségét, azt hiszem úgy van, hogy egyik nap több szénhidrát, másik nap kevesebb. Ez a szénhidrát csak zöldségekkel (és gyümölcssel) vihető be, első szakaszban pl nem lehet se krumplit se rizst enni, a másodikban már lehet keveset. Majd ha odaérek, jobban áttanulmányozom a leírást.

Tiltott dolog a kenyér, cukor, liszt, tészta...

Nem láttam olyat, hogy hány g szénhidrát ehető, inkább azt írták, hogy napi 1200 kalória körül kell enni, na én pl tegnap ettem reggelire kefírt, tízóraira 1 almát, ebédre egy sült csirkecombot vegyes salátával, uzsonna megint alma, vacsi a maradék saláta és csirkecomb.


Ma a csirkéhez fűszeres vajas brokkolit hoztam ebédre.

Első szakaszban csirkét, pulykát és halat lehet enni, másodikban már be lehet vezetni a soványabb vörös húsokat.

133. patapucs (válaszként erre: 131. - Vikyci)
2013. szept. 30. 15:57

Szia!



Én még nem hallottam róla.

A másik 3 szakasz miből áll? van tiltott dolog?

A minimális szénhidrát hány grammot jelent?

Vagy nem így határozták meg?

132. patapucs (válaszként erre: 130. - Noncika)
2013. szept. 30. 15:55

Drága vagy, köszi szépen! :-)


Nekem még mindig az a hihetetlenebb, hogy pár éve még 1-2 mérettel kisebb ruhákat hordtam mint most.

Akkoriban ez a szoknya bő volt rám.

Megnéztem egy másik szoknyát és csak néztem, hogy ebbe én hogyan fértem bele...????


Persze, mindenképp fel fogok tenni képeket, olyankor mindig egy csomót csinál apu. :-)

131. Vikyci
2013. szept. 30. 15:15

Sziasztok!

Ma kezdtem el az ún. 17 napos diétát. Ez 4x17 napból áll. Valaki ismeri?

Első 17 napban minimális szénhidrát bevitel van, sok zöldséget (salátaféléket) kell enni, sovány húst és savanykás gyümölcsöt, a gyümölcsből nem túl sokat.

130. Noncika (válaszként erre: 129. - Patapucs)
2013. szept. 30. 14:11

Igen, láttam képeket. Elképesztő, hogy voltál 90 kg körül. Meg nem mondanám. Azon a narancssárga pólós, szoknyás képen nagyon-nagyon csinos vagy!

Na és az a "karácsonyi pulcsi" annnyira nagyon éééédes!! :) Jól fog állni karácsonykor, azokat a képeket is majd tedd fel! :)


A zablepényt nagyon szeretem, én is szoktam magamnak csinálni, bár nagyon ritkán. Mostanában nagyon rákattantam a zöldségekre, pedig azok sokszor kevésnek bizonyulnak köretként.

129. patapucs (válaszként erre: 128. - Noncika)
2013. szept. 30. 13:52

Na jó, akkor persze hogy több voltál. :-)

Bár én a szülés előtt is kb. 95-96 voltam, amig utána még 1 évig masszívan meg is maradt.

Aztán 2 év alatt lementem 63ra, amit 2011 nyárig tartottam is (persze 1-2kg mindig ingázott, szóval 61-65 között voltam).


Én is tettem fel képeket, ha úgy gondolod megnézheted. Odaírtam, hogy "csak fogyókúrázóknak" vagy vmi ilyesmi.



Nagyon szívesen, ez a zablepény is baromira eltelített. Ettem hozzá 2dl natúr joghurtot meg egy kis maradék csirkemellet.

Most iszom egy gabona kávét és totál olan leszek, mint egy jóllakott napközis. :-)

128. Noncika (válaszként erre: 127. - Patapucs)
2013. szept. 30. 13:40

Nem, a legtöbb súlyom 108 kg volt, ez az ikrek születése előtt 1 órával volt:) (ezzel a súlyommal nem is nagyon foglalkoztam) Ahogy kijöttünk a kórházból a súlyom 96 és fél kg volt. Majdnem egy évig tartottam ezt a borzasztó súlyt. Aztán valahogy lement rólam 10 kg, fogalmam sincs hogyan. Augusztus 26 óta tartom nyilván, akkor voltam 86, és ekkortól tartom számon az életmódváltásomat is. :)

Nemsokára rakok fel képeket magamról a naplómba, bár nem akartam, de szerintem motiváló lehet.

Amúgy a receptjeid nagyon sokat segítenek :D köszönet érte!! :)

2013. szept. 30. 13:20

Helló!



Nálam 2 hetente megy le 1kg, szóval maradtam eddig kb. 69.

A pici változásokat nem tudom, régi fajta mérlegem van.

Reggel picit a 69 előtt volt a mutató, de ennyi.



A 86 az induló súlyod? Én majdnem 10zel voltam több indulásnál. :-)

126. Noncika
2013. szept. 30. 12:57

Sziasztok!


Na, ki hol tart?

Nálam mai mérlegelés: 86 kg-ról 76.4 kg (rég láttam ezt a számot :)

ahhoz képest, hogy milyen borzasztó volt az elmúlt hét, még így is sikerült fogyni, pedig megesküdtem volna, hogy jöttek fel rám a plusz kilók.

mozgás már nagyon rég nem volt, de holnap kezdődik a nagy bomba alak edzés :D

írjatok, ki hogy áll!!!

125. Noncika
2013. szept. 27. 12:32

Szia Tercsibe!


Nagyon ügyes vagy!! Gratulálok. Mostanában azt vettem észre magamon én is, hogy amikor bemegyek vásárolni, már észre sem veszem a hírhedt édességsort. Mindig valami újdonságot keresek, de csak és kizárólag egészséges hozzávalókból. És tényleg jó érzés, amikor itthon a kamrába, vagy a hűtőbe beteszem a vásárolt és EGÉSZSÉGES cuccokat.

124. patapucs (válaszként erre: 123. - Tercsibe)
2013. szept. 27. 11:20

Szia!



Ügyi vagy! :-)

Ugye milyen jó érzés, ha az ember erős és saját maga irányítja a táplálkozást a jó irányba!? :-))

Imádom a rántott cukkinit meg a csillagtököt is!

Egy halommal meg tudtam volna enni belőle amikor régen anyu csinált. :-D


Egyébként nyáron ettem vacsorára úgy nyers zöldséget, hogy összevágtam őket és lehet kapni összeszecskázott olajos halat.

Azt ráborítottam, összekevertem és vagy így ettem, vagy tettem hozzá jaghurtot és citromlét. :-))

2013. szept. 26. 23:48

Sziasztok! :)

Megkezdtem az első lépést én is, voltam boltban, és semmilyen(!) édességet nem vettem, meg bírtam állni. :) Viszont vettem uborkát, paradicsomot, snidlinget, sütőtököt, répát, fejes salátát, cukkinit, folyékony édesítőszert, natúr joghurtot. :)

Csináltam is magamnak vacsira egy jó kis salátát, és legnagyobb meglepetésemre a két nagyobbik gyerkőc is kért, és jóízűen ettek velem. :)

Holnap lesz sütőtök, meg rántott cukkini.

Ha csak azt érem el ezzel az egésszel, hogy egészségesebb ételeket eszünk, már megéri. :)

Mellesleg az sem rossz kondizás, míg az ember ennyi cuccot hazacipel a boltból. ;)

2013. szept. 26. 18:58
Persze, mindenképp írni fogok :)
121. patapucs (válaszként erre: 120. - 85ae52a27b)
2013. szept. 26. 16:27

Ok, akkor este rácuppanok. :-))


Majd a fősuliról is írj lécci a jövő héten, hogy milyen, hogy tetszik, hogy érzed magad, stb. :-)

Ok?

2013. szept. 26. 16:24

Majd este alaposabban mindenről beszámolok. :)

Köszönöm, hogy jössz, örülök, ha olvasol!!! :)

119. patapucs (válaszként erre: 118. - 85ae52a27b)
2013. szept. 26. 16:13
Szuper! Megyek is! :-)
2013. szept. 26. 15:46
indítottam Naplót :) Első lépés már megvan :)
117. 85ae52a27b (válaszként erre: 116. - Patapucs)
2013. szept. 26. 14:27

Meglesz, csak...végre tényleg tudatosan el kell határoznom, hogy hogyan akarom folytatni az életem. :)

Szerintem nem "Ép testben ép lélek"

Fordítva az igaz.

Ép lélekben ép test :)

116. patapucs (válaszként erre: 115. - 85ae52a27b)
2013. szept. 26. 12:41

Az evéssel önmagában nincs is gond. :-)

Szükséges dolog, csak nem mindegy, hogy mit teszünk bele.

Pld. lehet úgy is főzeléket csinálni, hogy jó kis olajas-lisztes rántást csinálunk, de lehet habarni liszttel vagy zabkorpával is.


Mi lenne, ha próbálkoznál főzni. Ha sikerül egy finomat összehozni ami egészséges is, akkor ők is könnyen rákaphatnak. A neten rengeted recept van.

+ menj el sétálni, mászkálni.

Ha van kutya vidd magaddal. Nézelődj, szívd magadva a friss levegőt, napozz - rengeteg energiát ad.

egyáltalán milyen helyen laksz? Kertes vagy lakótelep?

Kisváros vagy nagyváros?


Igyál sokat (min 2liter) és aludj eleget (addig amíg lehet, a koleszban úgyis kialakul majd egy rendszer) - így jobban fogsz fogyni.


Miket esznek a szüleid?

Pld?

2013. szept. 26. 12:06
Meg tudod az a baj, hogy suli kezdés előtt főleg itthon vagyok és nem csinálok semmit, így nagy a kísértés állandóan, ráadásul szüleim szeretnek enni és normálisan esznek :D
114. 85ae52a27b (válaszként erre: 113. - Patapucs)
2013. szept. 26. 12:02

Igen, igazad van.

Meglesz, csak tényleg idő kell :)

113. patapucs (válaszként erre: 112. - 85ae52a27b)
2013. szept. 26. 11:24

Várj, ez csak halogatás.

Majd holnaptól, majd októbertől, majd akármikortól.

Mi történt? Ha akarsz beszélni róla privben szívesen beszélgetek erről is.

Vedd úgy a mai napot, hogy az első lépés, hogy a reggel jól ment. Ok, kilengés megvolt, nem úgy jött össze ahogy tervezted, de folytasd tovább!

Ne hagyd, hogy eltántorítson. Nem könnyű a kezdés és lemondásokkal jár.

A naplómban ahogy írtam, nekem sem volt könnyű és nem volt sétagalopp.

Kilengtem, "elestem", de felálltam leporoltam magam és mentem tovább.

Nyugi, nem dőlt össze a világ, csak adj időt magadnak arra, hogy átszokj.

112. 85ae52a27b (válaszként erre: 111. - Patapucs)
2013. szept. 26. 11:15

Igen, ez így van.


Majd írok Naplót, szerintem titkos lesz, és akkor majd ott írok részletesebben mindenről.

:)

Sajnos ma sem tudtam elkezdeni a diétát, pedig reggel minden rendben volt. :(

Látod egy kis kilengés is már felborított mindent és rögtön ételhez nyúltam vígaszként. De kitartok és igenis októbertől ahogy elkezdődik a sulim, változtatni fogok ezen...

111. patapucs (válaszként erre: 110. - 85ae52a27b)
2013. szept. 26. 10:55

Szerintem minden meghízás mögött pszichés okok vannak. Kinek ilyen, kinek olyan.

A lényeg, hogy túl tudjunk jutni rajta és magunk mögött tudjuk hagyni.

Tapasztalatom szerint minden probléma, nehézség megerősíti az embert és ezek után könnyebben el tudja érni a céljait.

Minden nagy lépés sok kicsivel kezdődik. :-)

110. 85ae52a27b (válaszként erre: 109. - Patapucs)
2013. szept. 26. 10:28

Igen, pont én is ezt szeretném. Gyökeresen megváltoztatni az életmódot...és tudod nálam egy kicsit pszichés okai is vannak, mert...nem volt egyszerű a múltam, szóval nálam az evés egy kicsit ilyen érzelmi dolog.

De most tényleg azt érzem, hogy új életet és új külsőt akarok.

109. patapucs (válaszként erre: 108. - 85ae52a27b)
2013. szept. 26. 09:37

Dehogy nem.

Ez azért van, mert "gyarló az ember" és rögtön és gyorsan akarja ledobni azt, amit X idő alatt szedett fel.

Már pedig lefele mindig sokkal nehezebben meg mint felfele.

Én úgy indultam neki januárban, hogy le akarok fogyni és le is fogok fogyni (igyekeztem magamba szugerálni), de nem adtam vég-időt + megbeszéltem magammal, hogy életmódot változtatok, mert ha lefogyok akkor sem térhetek vissza a korábbi táplálkozásra, hiszen pont attól híztam.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook