Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek oviváltásnál kell olyan, hogy beszoktatás? fórum

Szerintetek oviváltásnál kell olyan, hogy beszoktatás? (tudásbázis kérdés)


9. 9d7efeb022 (válaszként erre: 2. - Panka78)
2013. szept. 3. 07:37

Szia,az én kislányom is nagycsoportos,ő 2x járja,mert hagytam még 1 évet megkésett beszédfejlődése volt,és kell még az a plusz 1 év.Most kezdtünk egy másik ovit.

Itt augusztus 21-től már letett vinni a gyerekeket. Délután 4-kor vittem haza,már az első naptól.Nem kell külön beszoktatás ezt az óvónők mondták,mert már nagy,ha most ment volna elsőbe akkor is 4-ig kellett volna maradnia.

2013. aug. 31. 22:02
Mi kétszer váltottunk ovit, egyik alkalommal sem volt külön beszoktatás. Igaz, hogy mindkét alkalommal voltunk bent együtt egy pár órára ismerkedni.
7. benvik (válaszként erre: 6. - Bbrygytte)
2013. aug. 31. 21:06
Gyereke válogatja az tény. Nekem egyből középsőbe ment a lányom, és megkérdeztem tőle mit szeretne. "Mutassam meg mi hol van, aztán majd menjek érte." Pedig egy borzasztó félénk, csendes gyerek. Ennyi idősen szerintem már tudja miről van szó, és el tudja mondani mit szeretne. Most hétfőn megy suliba, na kíváncsi leszek:-) Ott kezdtük, hogy akkor oda ugye már el sem kísérem reggel. Na persze.... (Falu, ezért lenne ő bátrabb, több barátnője egyedül fog járni) A nagyszájú öccsét meg az óvónő le sem tudta az első időben fejteni rólam.... Bár ő 3 éves volt...
2013. aug. 31. 21:00

Én nem akarok okoskodni, csak saját tapasztalatomat írom most. Tanítónő lettem idén és voltam egy hetet gyakorlaton oviban is a beszoktatós héten, meg az iskolában is elsőben a beszoktatásnál.

Nem mondom, hogy mindegyik gyereknek szüksége van rá, vannak önállóbb lurkók is, de némelyik szülő maga is meglepődött a gyermekén, hogyan reagált. Volt akinek a gyermeke nagyon önálló otthon, vagy másokkal, az ovodában meg 1 héten át sírt az anyukája után...erre jó a beszoktatós hét, hogy a gyermeknek ne legyen annyira nehéz kivárni azt a kis időt eleinte a szülőjére...és ez előfordult annál is, akinek bölcsis is volt a fia. Az iskolában inkább a lányoknál volt sírás. Remélem kicsit segítettem.

5. benvik (válaszként erre: 2. - Panka78)
2013. aug. 31. 20:52
Nagycsoportost szerintem nem kell, az iskolában sem lesz beszoktatás:-) Elég nagy ő már, hogy megértse. De egyszerűen kérdezd meg tőle:-)
2013. aug. 31. 20:51
Nagycsoportost szerintem pláne nem kell beszoktatni...
2013. aug. 31. 20:50

Ez Nálunk is téma,mert a kicsi fiam hétfőn másik oviba megy de ő már lejárt egy évet.Szerintem nem kell külön szoktatni,mert hát pénteken is oviban volt...

De az óvónéni szerint meg kell.

Majd meglátjuk hogy hogy veszi a hétfőt...

2013. aug. 31. 20:50

Olyanra gondolok, hogy 1-2 napig délben elvinni haza, vagy ez nem szükséges?

Nagycsoportosról van szó

2013. aug. 31. 20:49
Szerintetek oviváltásnál kell olyan, hogy beszoktatás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook