Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Próbálta már valaki a méhpempőt? Hatásos lehet? fórum

Próbálta már valaki a méhpempőt? Hatásos lehet? (beszélgetős fórum)


2013. okt. 24. 19:47
nagyon eltértetek a kérdéstől szerintem
20. 5dbd810c99 (válaszként erre: 19. - Ba7da9cfc0)
2013. szept. 3. 14:03
Mindenképpen és nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségedet is! :)
19. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 18. - 5dbd810c99)
2013. szept. 3. 11:52
Ha bármi kérdésed van, nyugodtam írhatsz privátban is!
18. 5dbd810c99 (válaszként erre: 17. - Ba7da9cfc0)
2013. szept. 2. 17:07
Köszi szépen :)
17. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 16. - 5dbd810c99)
2013. szept. 2. 10:54

A basmatit, úgy mint a rendes rizs. Lepírítod olajon, felöntöd kb 1,5 szeres vizzel, 20 perc főzés.


Kuszkusz is hasonló, csak 10 percig főzd és 10 percig még hagyd letakarva. Én nagyon szeretem, de csak szaftos kajával jó. Bár a rizs is.

2013. aug. 31. 12:23
És a kuszkuszt hogyan kell elkészíteni? És a basmati rizst? Ugyanúgy,mint a rendeset,vagy van külön módszer hozzá?
15. 5dbd810c99 (válaszként erre: 14. - Ba7da9cfc0)
2013. aug. 31. 08:08
Na,az szuper,akkor tényleg nagyon vaksi vagyok,pedig komolyan vagy fél órán át a rizseket bámultam.Párom már kezdett kiakadni :D Kuszkuszt akkor még nem kerestem,mert utána olvastam csak a kommentedet,hogy megjöttünk! Tényleg köszi :)
14. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 13. - 5dbd810c99)
2013. aug. 30. 20:04
Ne hülyéskedj! Mi oda járunk ki vásárolni! Clever-s márkàt keress, sima zacsis csomagolásban van basmati rizs, azt hiszem 1,89 € volt. Kuszkuszt meg a nemzetes részen talàlsz. Mi mindig a legolcsobbat vesszük, de mindig jó volt. Ottkinn 1 kg kerül annyiba mint itthon 0,5 kg.
13. 5dbd810c99 (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2013. aug. 30. 19:20
Megtaláltam,köszönöm szépen,el is kezdem tanulmányozni :) Pont ma voltunk vásárolni a párommal,de egyszerűen nem találtam barna rizst,csak olyat,hogy fekete,meg különféle rizseket díszcsomagolásban egy vagyonért :/ (Ausztriában élünk,Merkurban voltam) Nem tudom itt merre keressem :/ De akkor holnap utánanézek a többinek is,hát majd csak találok valahol!
12. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 9. - Panonimo)
2013. aug. 30. 17:14

Átjárhatók voltak a petevezetékeid?

Párodnak mennyi lett a sperma?

Mennyi volt a TSH-d? Ott a referencia szerint 4-ig jó az èrték, de 1-2 között a legjobb, de 1 alatt se rossz. 2 felett már nem jó.

11. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 8. - 5dbd810c99)
2013. aug. 30. 17:11

Szerintem szinte biztos ir-s vagy.

Köret? Basmati rizs, barna rizs, kuszkusz, bulgur, köles.

Kattints a nevemre, akkor feljön az adatlapom, ott az interaktivítás fülre lépsz és ott lesz a naplóm. De ha nem megy belinkelem, de most telóról írok ès onnan nem megy.

2013. aug. 30. 16:00
Szerintem azért érdemes lenne kikérni egy másik orvos véleményét is! Ahány doki,annyi fajta variáció mindenre! :/ Nekem is,mire kiderült,h pcos.. az előző 5 doki,5 különböző magyarázatot adott a bajaimra... még nem állt be a menzeszem-semmi gond,ez normális-sőt,volt,aki azt mondta,serdülök :D Szóval szerintem megérné másik orvost is felkeresni!
9. panonimo (válaszként erre: 7. - Ba7da9cfc0)
2013. aug. 30. 14:40
elemntem orvoshoz, megnézett hasi ultrahangon, és látott érett petéket. azt mondta ciszta nincs. Adott egy beutalót hsg re, ez volt a legelső amit csinált. Én sztem hsg elött kellett volna vért venni, hormont nézni, ezt utólag gondolom. Közben páromat is nézték, spermavizsgálat, neki meg kevés és alacsony számú volt. Eztán mondta, hogy lombikozni kell. Kérdeztem ,hogy nem kell e esetleg elöbb gyógyszerre serkenteni a férjem, azt mondta,hogy nem... :(
2013. aug. 30. 14:15
Az valóban érdekes,hogy vizsgálat nélkül kijelent valaki egy ilyet!! :O Hormonokat néztek,elvileg minden más,mint kéne,de még a határokat súrolja. Pl tesztoszteronszintem magasabb,pajzsmirigy sem tökéletes,de még elfogadható.Asszem,bár pontos adatokhoz nem értek és hirtelen nem is tudom.Az tuti,hogy peteérésem nem volt,mikor hormonvizsgálatra mentem! Mnzeszem összevissza.Egy ideig működött,mikor tavaly elkezdtem diétázni,aztán most megint kb. 2 hetente jön meg... Ciszták vannak,nem kevés,jah és mikor a diétát tartottam,volt peteérésem is,csak egy 9 cm.es ciszta lett belőle,ami megrepedt,kórházban is voltam vele,de szerencsére szépen felszívódott magától. Ez a ch számolgatás magas nekem,de ha belinkeled az oldalt,megnézem szívesen!!! Krumplit se lehet?Ezt nem is tudtam,és eszem is :O Akkor mit eszel köretnek? Csak barna rizst?
7. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 4. - Panonimo)
2013. aug. 30. 14:06

Ha meg se vizsgált honnan vette, hogy csak lombikkal lehet baba?


Hormonokat nem nézek nálad?

Mensi?

Ciszták?

6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 5. - 5dbd810c99)
2013. aug. 30. 14:05

Ir diéta.

Fontos, hogy akkro és azt edd amit lehet.

Én 160 g-os diétát tartom még most is.

3 óránként enni kell, cukor, fehérliszt, fehér rizs, krimpli, banán, szőlő kizárva.

Reggelire (7 óra)30 ch, ami mind lassú, tízórai (10 óra) 10 g lassú és 10 g gyors (én 20 g gyorsat eszek mosantában, gyümi formában), ebéd (13 óra) 50 g ch, 40 lassú, 10 gyors, uzsi 20 gyors, vacsi 40 g ch, 30 lassú, 10 gyors.


A gyors helyett mindig lehet lassút.


A rizsből a basmati és barna rizs ehető.


Cukor helyett nyírfacukor (xilit) vagy eritritol (ezzel nem is kell számolni, mert 0 ch tartalma van), mind a kettő természetes cukor.


Van egy Ir diétás naplóm, nézd meg nyugodtan tudsz ötletet meríteni. Vannak fenn receptek is.


A legjobb ha szerzell be durum, graham és teljeskiörlésű lisztet.


Én a kenyeret is magam sütöm.

5. 5dbd810c99 (válaszként erre: 2. - Ba7da9cfc0)
2013. aug. 30. 13:25
Köszönöm szépen a hasznos tippet!!! Még nem volt,bár az endorkrinológuson már gondolkodtam,hogy elmenjek,de akkor nem gondolkodom tovább,hanem keresek egyet :) Neked gratulálok ! :) A diétának személyre szabottnak kell lennie,vagy elég a rendes pcos diéta? (szénhidrát-cukor mentes) Milyen gyógyszert írtak neked?
4. panonimo (válaszként erre: 2. - Ba7da9cfc0)
2013. aug. 30. 13:22
én nem is értem, hogy miért nem az alap dolgokat szűrik ki, és utána a műtéti dolgok teszik meg. Mi is voltunk orvosnál, az első amit mondott, miután megvizsgált, hogy tuuutttiii , hogy lombikozni kell.. Azóta nem voltam nőgyogyinál, nem vagyok otthon, majd jövőre nekiállunk, de vért sem vettem , semmit.
2013. aug. 30. 13:16
1,5 hónap
2013. aug. 30. 13:15

Nekem nem segített.

Voltál már terheléses cukor vérvételen?

Szinte minden pco-s inzulinrezisztenciában szenved. Mi is közel 2 évig próbálkoztunk sikertelenül, jártunk emddőségibe, volt inszemem, de semmi.

Elmentem egy endokrinolugushoz, kértem ,hogy nézzünk inzulin szintet és ki is derült a bibi.

1,5 gyógyszerszedés, diéta és mozás után babaás lettem!!!

Szóval ez a vizsgálat nem volt meg, akkor hajrá.

A méhpempő annak segít akinek nincs komoly gondja!

2013. aug. 30. 13:05
Lassan 2 éve próbálkozunk nem görcsösen,hanem amolyan, "nyugodtan jöhet,ha akar" módon,de eddig nem sikerült... Tudom,hogy nehéz lesz a dolog,mert pcos-om van,csak az érdekelne,hátha vannak kisebb trükkök,amik azért segíthetnek! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook