Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha valaki hormonproblémákkal küzd, mi a fenével fogyhat le?! fórum

Ha valaki hormonproblémákkal küzd, mi a fenével fogyhat le?! (tudásbázis kérdés)


1 2
53. csehe (válaszként erre: 52. - Fc4bcd8d51)
2008. szept. 23. 14:54
Vajon miért is???
2008. szept. 22. 17:42
Afrikában nincsenek nehézcsontú+hormonproblémás emberek.....
2008. szept. 22. 02:21
Ráadásul, ha örökölte az alkatát akkor is nehéz. Legalább is az unokatesim járt igy.
2008. ápr. 18. 17:07
Emmmmberek!! Van 1 jó és 1 rossz hírem! A rossz az, hogy 9-essel végződik a súlyom... A jó viszont az, hogy 6-ossal kezdődik!! :)) Áldom azt, aki kitalálta a 90 napos diétát!! :)
2008. ápr. 17. 12:48

Van egy doki, aki nagyon jó az ilyenekben, Fogyó és hizókúrák, stb. Ha szeretnétek megszerzem a számát, de maszek és sokba kerül. Én az ő dvd-je alapján kezdtem el. de megfelelő doki nélkül nem biztos, hogy tudod biztonságosan csinálni.

És sok mindentől függ, hogy lehet- e fogyózni, és mind egyéni dolog. de az életmódról, amit doki nélkül is lehet bárkinek szívesen segítek prívát! Nekem és még jópár embernek bevált. Cukrosoknak is lehet ezt az életmódot csinálni.

2008. ápr. 16. 07:28
Hát elég nehéz dolog!
47. csehe (válaszként erre: 36. - Pirosalma)
2008. ápr. 15. 23:48
Tulajdonképpen most kicsit csalódott vagyok....
2008. ápr. 4. 11:33
Hello, bocsi, hogy így eltűntem... Vizsgaidőszak van, tanulok, mint a güzü, stresszelek keményen (na, pont ezt nem kellene...), nincs időm sokat írkálni. Tegnap megkaptam a dietetikustól az étrendet. Bele fogok dögleni! Brutális. Olyan táblázatokat kaptam, hogy majd' kiesett a szemem, mikor kicsit komolyabban áttanulmányoztam. És nem szerepel benne a csoki! NEEE!!! Tiszta depressziós leszek. Meghalnak szegény boldogság-hormonjaim... Nem elég, hogy egy rahedli kollokviumot írok, de 2 vizsgát is le kellene tennem. Legalább csak 6-osra. Én már azzal is megelégszem... És erre kapok egy ilyen étrendet?! Hát ez az április halál helyett van nekem...
45. Margitnéni (válaszként erre: 44. - NOA)
2008. ápr. 3. 10:49

Szia!Érdekes, amit írsz, ill. az orvos írt. Az tényleg igaz, hogy a fejünkben más kép él gyakran magunkról. Én pl. megdöbbentem,hogy milyen nagy darab vagyok, amikor megláttam magam egy kirakatban.

És ez a táplálkozás, éppen ezzel van a bajom, hogy nem is tudom, mit merjek enni, minden kijön belőlem azonnal. Elvileg le kellene fogynom. Az biztos, hogy a kövérségem ellenére alultáplált vagyok, nincs semmi energiám.

Pár évvel ezelőtt a háziorvosom tanácsára csináltam egy 5 napos léböjtöt, közben infraszaunáztam. Gondoltam, először tisztuljon ki a szervezetem, aztán kezdek a diétához. 5 nap böjt, és infraszauna után, híztam két kilót. Csak narancs, és grépfruit lét, és üres teát ittam a léböjt alatt, de még akkor sem szünt meg teljesen a hasmenés.

44. NOA (válaszként erre: 42. - Margitnéni)
2008. ápr. 1. 17:49

Hogy mégis mi lehet a fogyás kudarcának az oka? Lehet, ogy most furcsát fog hangozni amit írok, de igaz - és jelen esetben is valószínű. Minden testi kép, annak a változtatása és stabilizálása is fejben dől el! Akkor, amikor arra gondol, hogy fogyni szeretne, gyakorlatilag ítéletet mond a teste felett és ez az ítélet negatív. Csak hogy ezt a tudat nem feltétlenül ebben a tartományban értelmezi! Azzal, ha túl sokat foglalkozik azzal hogy az Ön megállapítása szerint túlsúlyos, gyakorlatilag konzerválja tudatilag a jelenlegi testképét. MIt tehet? Ha valóban másként szeretne kinézni, hagyjon fel ezekkel a gondolatokal és legelőször hozzon döntést. Vizualizálja, milyen formában érezné jól magát igazán - persze ez a kép legyen reális - és tűzze ki maga elé a célt, pl. "tudom, hogy 8 kg-al karcsúbb vagyok" És csinos, jól érzem magam a bőrömben - magyarán kezdjen el úgy viselkedni, mintha máris úgy nézne ki - tudom, hogy nem könnyű - és főleg: higyje is el, hogy sikerül. Könnyedén átalakul a teste. Ne foglalkozzon divat fogyókúrákkal! Nem véletlenül van annyi féle és nem véletlenül jelenik meg újra- és újra más. Mindenki másképpen reagál, mert mások vagyunk és idővel magunkhoz képest is változunk. Nem a külvilágnak kell megfelelni, hanem saját magunknak! DE még egyszer mondom, ha fontosnak érzi, akkor alalkítson magán! CSak közben érezze is jól magát! Sok gyümölcs, zöldségek párolva, hal- és sovány húsok is párolva, kevés szénhidrát, sovány tejtermékek...úgyis tudja, de nem szabad megvonni semmit, ami fontos, főleg, amit megkíván - arra a szervezetének vs. szüksége is van! Legfeljebb a mértéket határozza meg! És tornázzon, ha szereti, kocogjon, vagy sétáljon nagyokat, ússzon. Jó hatású lehet pl infraszauna is - bármi, ami az anyagcserét kicsit pörgeti.


Egy orvostól kértem véleményt, olvasd el Te is..ezt a választ kaptam.

43. csehe (válaszként erre: 36. - Pirosalma)
2008. ápr. 1. 09:35
Most nem mondasz nekem semmi okosat??? :(
2008. márc. 30. 20:09

Ezt az egészet csak azért írtam le, hogy sajnos, akinek hormon gondjai vannak, teljesen másképp működik.

Nagyon okos gondolat, hogy együnk kevesebbet, mozogjunk többet és akkor tuti lefogyunk. Az igaz, hogy nem mozgok, de az azért érdekes,ha nem eszek, vagy ha eszek is valamit, de felszívódni sincs ideje, mégis képes vagyok hízni, nem is keveset.

Érdekes azért, mit tudnak ezek a hormonok. És miért nem lehet ezt megfordítani?

41. Pirosalma (válaszként erre: 39. - Fe6fe7671f)
2008. márc. 30. 19:24
Mi nem lehet a stressztől...:-(
40. Margitnéni (válaszként erre: 39. - Fe6fe7671f)
2008. márc. 30. 16:52
De, szerintem is idegi alapon van. Pedig nem vagyok ideges tipus, sőt inkább birka. De semmi más okot nem tudnék rá mondani.
39. fe6fe7671f (válaszként erre: 38. - Margitnéni)
2008. márc. 30. 15:12
Nem lehet idegesség? Stressz? Feszültség a hasmenésed alapja?
38. Margitnéni (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2008. márc. 30. 15:00

Szia!

Már nem is tudom, mióta van hasmenésem, kb. 5-10 éve.Az utóbbi 2-3 évben viszont már nagyon elviselhetetlen. Nem tudom semmihez kötni, fogalmam sincs mitől van. Az biztos,hogy nem ételtől. Gyakran tapasztaltam, hogy kb. fél óra alatt keresztül robog rajtam, amit eszek. Persze nem mindig, két hét hasmenés, aztán egy hétig normalizálódik.

Bélflóra regenerálót még nem szedtem, tudom,hogy létezik. Ha mennem kell valahova és hasmenésem van Lopediumot szoktam szedni. Most Dicetelt kaptam az IBSZ-re.

Biztos,hogy nem vagyok lisztérzékeny, szerintem allergiás sem, mert akkor csak bizonyos dolgok után lenne hasmenésem.

Nem volt szövettani vizsgálat, és vesevizsgálat sem.

Viszakerestem az eredményeimet utoljára 2005.-ben voltam kivizsgáláson. TSH: 0,09, FT3: 3,15, FT4:1,35, HTG: 0,1

Érdekes, ahogy nézem a többi laboreredményemet, a húgysavszinem mindig magas. 2005-ben is magas volt: 472, de most is 372 volt. Utánanéztem, ez köszvényt is jelenthet, de én nagyon kevés húst eszem, akkor is inkább csak csirkét.

Nem voltam allergológiai vizsgálaton. De már nagyon sok felé elküldött a háziorvosom, mert sok más problémám is van.

37. csehe (válaszként erre: 36. - Pirosalma)
2008. márc. 30. 12:36

Szia!

Van FSH is. :) És Bocsi...

Szóval:

ösztradiol-81 pmol/l Nincs határérték.

TSH-1,592 mU/l /0,35-4,94

LH-3.3 U/l Nincs határérték.

FT3-3,9 pmol/l /2,6-5,7

FT4-13,1 pmol/l /9,0-19,1

FSH-5,9 U/l Nincs határérték.

Hogy mennyit eszek pontosan? Nem tudom, sosem méricskéltem, de szinte mindig én ettem a legkevesebbet, amikor intenzíven edzettem,akkor normál adag ebédet ettem a többi, maradt a kevesebb.

Hogy mivel kezdődött? Ki tudja. Kicsinek nagyon kicsi, vékonyka voltam, kivették a mandulám, és elkezdtem hízni, sosem voltam utána igazán vékony, sőt! Aztán huszon néhányévesen lefolytak rólam a kilók, pedig semmi extrát nem csináltam. aztán eltelt 3-4 év, és azóta megint hízok, közben jöttek még egyéb gondok is...

36. Pirosalma (válaszként erre: 35. - Csehe)
2008. márc. 30. 09:51

Szia!


Hú...te...a határtékeket nem tudnád beírni? Azokat sajna nem tudom fejből...FSH nincs?


A pm. szabályozza az anyagcsere mértékét. Ha kevés a pm.-hormon, akkor lassú az anyagcsere (ezért alacsony az energiaigény is).

De más összefüggések is lehetnek, és nem mind jön ki a számokból. Erről az andokrinológus tud majd bővebb felvilágosítást adni.


Mennyit eszel és mennyit mozogsz átlagban (minél pontosabban írd le, a mennyiségeket is)? Valamint milyen magas és hány kg vagy? (Írhatod privátban is.)


Tulajdonképpen mivel kezdődött az egész?

35. csehe (válaszként erre: 29. - Pirosalma)
2008. márc. 29. 22:53

Szia!

Néztek többmindent:

ösztradiol-81 pmol/l

TSH-1,592 mU/l

LH-3.3 U/l

FT3-3,9 pmol/l

FT4-13,1 pmol/l

meg még párat... Ezek milyen eredmények?

Cikluszavar vagy az ovuláció hiánya is igen jellemző. :S

Kár, hogy nem okoz fogyást a kevés evés... A pm. milyen szerepet játszik? Mit lehet tenni?

Köszi?

34. Pirosalma (válaszként erre: 32. - Fe6fe7671f)
2008. márc. 29. 19:48

Szia!


De, igen, lehet (a lisztérzékenység is az), bár azért arra szerintem rájönnének.

33. Pirosalma (válaszként erre: 31. - Margitnéni)
2008. márc. 29. 19:47

Szia!


Az irritábilis bél szindrómára hasmenés és székrekedés felváltva jellemző, ill. vannak még kritériumok, mint az alhasi fájdalom csökkenése a székelés hatására (talán van még több is, ezt hasból írtam). A leírás alapján ez szerintem nem lehet IBSZ. Mióta van (hány éve, köthető-e valamihez, betegség, változás az életedben, bármi)?


Bélflóra-regeneráló készítményt (Normaflore, Protexin stb.) szedtél? Én azt mindenképp ajánanlanám, tartós hasmenés esetén alapkiegészítő. Az orvosod nem szólt róla?

Milyen ételekre jelentkezik a hasmenés (tej, hús, zsíros ételek stb.)? Milyen gyorsan (mennyivel étkezés után)?


Milyen gyógyszert szedsz a hasmenésre?

Szövettani vizsgálat történt? A lisztérzékenységet kizárták?


A veseműködésről: itattak veled vizet vagy valami spéci anyagot, majd vettek le időnként vizeletet? Ultrahanggal vizsgálták a vesédet?


A TSH, T4, T3 mennyi lett (szabad T4 és szabad T3 volt, tehát fT4, ill. FT3)?


Allergológiai vizsgálat volt?

2008. márc. 29. 19:30
Pirosalma! Margitnéni-nek nem lehet allergiája?
31. Margitnéni (válaszként erre: 30. - Pirosalma)
2008. márc. 29. 19:25

Szia Pirosalma!

Euhtyrox 175-öt szedek jelenleg. A 20 kg sajnos nem képletes, kb. 6 hét alatt 15-20 kg simán feljön rám, és sajnos ez már többször előfordult. Spéci fogyókúra, utoljára a *t csináltam, ettől sikerült is fogyni kb. 4 hónap alatt 15 kg-t, de aztán kamatostól visszajött. Próbáltam már a 90 napost kétszer is, de mind a két alkalomml a fele időben megbetegedtem.

A hasmenés okát most derítették ki, pedig már hosszú évek óta küszködök vele, de senki sem vette komolyan. Így kiderült, hogy irritábilis bélszindrómám van, vagyis nem lehet tudni, mitől megy a hasam. Éppen a rostos dolgok rontanak a helyzeten, csak nagyon kevés zöldséget merek enni, teljes kiörlésű gabonák is hashajtók. Igazából van amikor eszek normálisan, de már másnap semmit nem merek. De pl. ha sok munkám van és éppen hasmenős időszakom egy hétig sem eszek semmit, csak narancs levet iszogatok. Mostmár azért változik ez a helyzet, mert kaptam a hasmenésre gyógyszert, igaz még nem teljes a boldogságom, de alakul.

Sajnos sokáig kezeltek antibiotikummal a rosaceám miatt, szerintem az egész skálát végig szedette velem a bőrgyógyász. De ez már évekkel ezelőtt volt, igaz már akkor is ment a hasam.

Veseműködést nem tudom hogyan vizsgálják, de az összes panaszaimmal már többször feküdtem kórházban. Ettől függetlenül ezeket a hormonokat, amiket sorolsz szerintem nem nézték, csak a TSH, T4 és még egy valamit, talán T3.

Május 8-án megyek megint endokrinológushoz, majd meglátjuk.

A vérnyomásom egy kicsit magas, arra is szedek gyógyszert, de ez nem vészes szerencsére.

Valami biztos nem stimmel, és ez okozza a hízást, de ez még szerintem rejtély a nyugati orvostudomány előtt.

30. Pirosalma (válaszként erre: 24. - Margitnéni)
2008. márc. 29. 09:18

Szia, Margitnéni!


Mit szedsz?


Ha a 20 kg képletesen értendő is (Vagy ez egy konkrét szám? Mennyi idő alatt? utána csinálsz valamilyen spéci fogyókúrás diétát?), nem lehet minden rendben.


A hasmenés okát kiderítették? Mióta van? Mennyi rostot dolgot (gyümölcs, zöldség, teljes kiőrlésű gabona, hüvelyesek) fogyasztasz? Antiobiotikum-kezelés történt?


"lelappadnak a dagadt lábaim, ettől fogyok is, így aztán minden tökéletes. Igaz, az első munkanapom után, rögtön visszajön 5-6 kiló..." - veseműködés vizsgálata történt? Milyen hormonokat, egyebeket néztek (kortizol, aldoszteron, renin...)? A vérnyomásod milyen?

29. Pirosalma (válaszként erre: 27. - Csehe)
2008. márc. 29. 09:12

Szia, Csehe!


Mit mértek még (különös tekintettel: ösztriadiol - E2 -, TSH, LH, T4, T3)? Cikluszavar vagy az ovuláció hiánya (anovulatio) nincs?


Igen, a pajzsmirigy.


Az is okozhatja a fogyást, hogy nagyon keveset vagy nagyon kevés szénhidrátot eszel (ez is a pm.-működéssel van összefüggésben).

2008. márc. 29. 06:27
hm:)))
27. csehe (válaszként erre: 25. - Pirosalma)
2008. márc. 28. 23:23

Most csináltak kivizsgálást, még az MRI van hátra, de ez az egy adat az, ami eltér a normálistól...

Mennyit eszek? Hááát, igyekszem 3x enni, megpróbálok a lányommal együtt, bár nem mindig sikerül, egyszerűen nem bírok enni. REggelire pl egy fél szendvics, vagy csak sonka, sajt, esetleg joghurt, meg a tejeskávé. Azt nagyon szeretem. ;) Ebéd, vagy 1 tányér leves, vagy csak második, de az kisadag, esetleg 1 normál adagot ketten eszünk meg a kicsilányommal, aki viszont tud enni rendesen. :) Ebédre viszont szeretjük a főzelékeket, a husit, rizzsel, zöldségekkel, ezekre van jópár variációm. A tésztát eléggé hanyagoljuk, nem szeretjük. A kenyérféléket sem... Vacsi, valami olyasmi, mint a reggeli. Most konkrétan nem edzek, mozgásnak marad a séta, ami a lányom értelmezésében futkározás, meg kergetem, miko rmotorozik... Különben mikor edzettem, akkor 4-5 nap ezés 1 héten, felváltva bicikli+hasazás, meg torna dvd. Ezzel sikerült jó sokat hízni. Régebben, miko relkezdtem edzőterembe járni akkor is azzal kezdtem, felszedtem 3 kilót és kész. Az is maradt velem...

pm. az a pajzsmirigy?

Köszi.:)

26. Pirosalma (válaszként erre: 11. - Zsuzsa88)
2008. márc. 28. 21:33

Szia, Zsuzsa!


Szóval. Igazából azért nem nagyon reagálnék a leírtakra, mert ezek viszonylag régi eredmények.

Az újak mikor jönnek meg?


A magas pulzust okozhatta enyhe kiszáradás, a pm-hormonok tudtommal okozhatnak ilyet. Azért ez a valószínűbb, mert ezek a hormonok általában az ún. szimpatikus hatásokat erősítik, ilyen hatása van az adrenalinnak: növelik a vérnyomást, a pulzusszámot, de a kettőt alapvetően egyszerre. Tehát mind a vérnyomásod, mind a pulzusod nőne. Akkor nő jellemzően csak a pulzus, amikor a vértérfogat jelentősen lecsökken, ill. oxigénellátási zavar (tüdő) esetén is. Egyelőre ennyi jutott eszembe.

Persze lehetnek, sőt biztos vannak bonyolultabb idegrendszeri szabályozások ez esetben, amiket én sajnos nem ismerek, és lehet, mindent megmagyaráznának. Szóval vedd úgy, hogy hangosan gondolkodtam!:-)

25. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Csehe)
2008. márc. 28. 21:24

Szia, Csehe!


A magas PRL-t mi okozza (primer vagy szekunder pm.-alulműködés esetleg, vagy valamilyen nőgyógyászati probléma [túl sok ösztrogén]?)?


Ez egy olyan gyógyszer, ami a dopamin nevű hormonhoz/idegingerület-továbbító anyaghoz hasonló hatású vegyület.

A hipofízis nevű hormontermelő mirigyben csökkenti a PRL termelését. A hatáshoz valószínűleg idő kell, meg megfelelő dózis. Lehet, azzal van a gond, és emelni kellene az adagot.


Teljes körű endokrinológiai kivizsgálás szükséges (ha eddig még nem történt volna meg...), majd a hormonszintek rendezése (önmagában a magas PRL kevéssé valószínű, hogy hízést eredményez, valószínűleg a nemi hormonok vagy a pm.-hormonok kóros szintje).


Mennyit eszel egy nap (és mennyit mozogsz)?

2008. márc. 28. 10:16

Én is hormon problémával küzdök, ill. az orovosok szerint minden tökéletes, szedek gyógyszert és ezzel beállíották a hormonjaimat.

Ennek ellenére nem fogyok, hanem időszakonként ugrásszerűen pár hét alatt felszedek akár 20 kilót is, lefele viszont nem megy. Még úgy is hízok, hogy hasmenéssel küzdök már egy jó ideje, amit megeszek, azonnal kint van, gyakran nem merek napokig enni, mert félek a következményektől. Most ugyan már kaptam erre gyógyszert, javult is a dolog, de még nem tökéletes.

Ez az endokrinológia annyira összetett dolog, és én úgy látom, hogy nagyon sok sötét folt van, még az orvosok előtt is. Nem tudnak velem mit kezdeni, befektetnek két hétre kivizsgálásra, végigcsinálják velem a protokollt, amit ilyenkor vizsgálni kell, és marad minden ugyanúgy. Két hét kórházi fekvés után mindig kipihenem magam, lelappadnak a dagadt lábaim, ettől fogyok is, így aztán minden tökéletes. Igaz, az első munkanapom után, rögtön visszajön 5-6 kiló, és minden megy a régi kerékvágásban, megoldás nincs.

Volt olyan endokrinológus, aki megmondta, akár mit csinálok, nem fogok tudni lefogyni! Csak sajnos, ahogy telnek az évek, sok 20 kiló után már 140-150 között ingadozok, és nem tudom mi lesz a vége, illetve sajnos tudom! Igazi orvosi segítséget mégsem várhatok sehonnan.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook