Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért van az, hogy egy ideje tornázom (futok) rendszeresen és ügyelek az étkezésre, mégis többet mutat a mérleg, mint előtte? fórum

Miért van az, hogy egy ideje tornázom (futok) rendszeresen és ügyelek az étkezésre, mégis többet mutat a mérleg, mint előtte? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 29. 14:47
nem szedsz vmi gyogyszert esetleg?vagy iszol diet colat,vagy mas italt?
25. wildmann20 (válaszként erre: 24. - Linda111)
2013. aug. 30. 14:07
:-)
24. Linda111 (válaszként erre: 23. - Wildmann20)
2013. aug. 30. 14:06

Amit visszaszedtem, az kb. 3 év alatt jött vissza, mert nem tornáztam olyan intenziven, meg volt hogy a kajára se ügyeltem ugy.

Végülis egyszeri méredzkedésből még nem leeht megállapitani hogy tényleg hizok-e vagy fogyok, majd később ugyis kiderül...

23. wildmann20 (válaszként erre: 13. - Linda111)
2013. aug. 30. 13:57
Így van,lefogytál.De ha vissza is szedted,akkor valamit rosszul csinálsz.Plusz add hozzá,hogy te sem fiatalodsz: én 29 évesen vért izzadok annak a pár kiló plusznak a leadásával,amit 22 évesen simán ledobtam.
22. wildmann20 (válaszként erre: 16. - 117b1693d0)
2013. aug. 30. 13:55

Én sem vagyok oda érte,de amit ebben a könyvben leírt,tényleg nagyon hasznos,nem csak testépítők számára,hanem az átlagembereknek is.(A könyv egyébként megtalálható pdf formában a neten,mielőtt kifogásként hozná fel valaki,hogy nem tudja megvenni. :-) És a stílusa sem annyira alpári benne,mint amit az "edző válaszol" rovatban megszokhattunk tőle. :-) )

Rengeteg hasznos dolgot ír az étkezéstől elkezdve a tápanyagokon,pihenőidőn,módszereken át szinte mindenről. Nekem is tudott olyat mondani,amivel kapcsolatban -szégyen vagy sem- teljes képzavarban,illetve bizonytalanságban voltam.Nem mondom,hogy feltétlenül csak az ő iránymutatása jó, de a vakon tapogatózásnál,többet ártó mint használó-módszereknél még ez is sokkal több.

2013. aug. 30. 13:45

bodybuildernek

bocsi

2013. aug. 30. 13:44

Még egy profi bodybuikdernek is 1 évébe telik 6 kilógramm izmot felépíteni, úgy, hogy 100%-ban betartja a diétát.

Nem az izom épül, hanem vagy vízvisszatartás, vagy nem táplálkozol mellette jól.

Az is lehet, hogy annyira keveset eszel, hogy éhezik a szervezeted és azt amit beviszel, azt is inkább elraktározza.

19. 117b1693d0 (válaszként erre: 1. - Linda111)
2013. aug. 30. 13:37
Pl. hormoningadozás miatt visszatartja a szervezeted a vizet vagy nem jó kajákat eszel, túl sokat eszel, nem iszol eleget stb.
18. 117b1693d0 (válaszként erre: 10. - Kantara)
2013. aug. 30. 13:33
1g izom mennyivel nehezebb, mint 1g zsír? :DDD
2013. aug. 30. 13:33
A minőségi összetevők a kalóriaszámolásnál sokkal fontosabbak.
16. 117b1693d0 (válaszként erre: 12. - Wildmann20)
2013. aug. 30. 13:32
Bunny stílusát ugyan nem szeretem, de nem ír hülyeséget (legalábbis az alábbi idézetben:))
15. Linda111 (válaszként erre: 14. - Vacsa)
2013. aug. 30. 12:59
A kérdésem nem arra vonatkozott, amiket leirtam :)
14. vacsa (válaszként erre: 13. - Linda111)
2013. aug. 30. 12:44
Ha tudsz mindent akkor hajrá, kár volt kérdést feltenni...
2013. aug. 30. 11:57

Köszi mindenkinek!

Én azzal nem értek egyet, hogy ha valaki fogyni akar, akkor nem szabad egyáltalán cukrot és édességet enni, mert néhány éve lefogytam kb. 9 kilót ugy, hogy sokat és intenziven tornáztam, viszont mellette ettem mindent, csak (és ez volt a lényeg) délután már nagyon kevés adagokat. De ha megkivántam, ettem cukrot, csokit, pizzát is, de akkor délután már nagyon lájtos kajákat ettem, és egyszerre nagyon kicsi adagokat. Szoval szerintem a mértéken és a helyes beosztáson van a hangsúly.

2013. aug. 30. 11:22

"A zsír elvesztése nem azonos a testsúlycsökkenéssel.A testsúly csökkenése ugyanis adódhat bármiből, például vízveszteségből, izomveszteségből,az izmokban tárolt szénhidrátok kiürüléséből vagy akár egy kiadós sz@rásból is.Ez utóbbi példa azt hiszem durván mutatja, mennyire illúzióba ringatják magukat azok,akik csak a testsúlyukkal törődnek.

Az eredmény a tükörben látszik igazán: a mérleg teljesen mindegy,hogy mit mutat.Ettől persze lehet,sőt,kell mérleget használni a diétában,de csak szakszerű diétában és ellenőrzési céllal.


A szakszerű diéta jelentősége abban áll, hogy valóban a nemkívánatos részt tünteti el: a bőr alatt található zsírt.Attól,hogy valaki a szokásos éhezős "fogyókúra" baromsággal izomtömeg-veszteséget ér el,még nem veszít zsírt.Tehát nem fog jobban kinézni,hanem rosszabbul,szép löttyedt lesz, és pont kenheti a hajára,hogy kisebb lett a súlya.Átlagemberek fogyókúrával próbálkoznak,sporttevékenység nélkül.Ez egyrészt az alkalmazott módszerek tekintetében általában akkora baromság, hogy én javasolnám még a fogyókúra szót is kiirtani a fejekből.Kevesebbet enni,éhezni,böjtölni: ez nem diéta,hanem nettó butaság.

Mielőtt belevágunk a diétába,érdemes lemérni a testsúlyt.Én nem vagyok híve a méregetésnek,de heti egyszer szükséges ellenőrizni a változást, méghozzá ugyanazon nap ugyanazon időpontjában, mondjuk hétfő reggel,felkelés után. A testsúlymérést azonban ne vigyük túlzásba.Napi szinten mérni nem hogy fölösleges,de még káros is,mivel a súlyunk ingadozhat annyit, amennyi miatt elkezdünk aggódni,hogy nem működik a diétánk.A stressz a legfőbb ellenségünk ilyen módon is,ráadásul ha nem hiszünk a sikerben,nem is fog sikerülni.Felejtsük el a gyakori mérést,csakis abban az egy időpontban mérjünk.A testsúlynak csökkenni kell: 0.5 és 1 kg közötti az ideális érték.Ha ennél kevesebb,csökkenteni kell a kaján vagy növelni az aerob edzés mennyiségén.Ha több,akkor túl kevés tápanyagot viszünk be és izmot veszítünk,így növelni kell valamelyik komponenst."



A fenti idézet Drugs Bunny Sárga kapszula című könyvéből való.Mindenkinek érdemes elolvasni,aki fogyni,sportolni szeretne.

2013. aug. 30. 11:05

2 hét alatt azért nem lehet izmosodni :-)

Bedurrantak az izmaid.Amikor nem edzettél nem volt mi bedurranjon.

Ha fogyni akarsz akkor nuku cukros édesség mert akkor cseszheted az edzéseidet is.

2013. aug. 30. 11:03

az izom nehezebb, mint a zsír.

ne a súlyt mérd, hanem a centit.

9. vacsa (válaszként erre: 5. - Linda111)
2013. aug. 30. 10:47
Két hét nem nagy idő:-) Számolj kalóriát, lehet hogy nem tűnik úgy, de mégis sokat eszel. Persze attól is függ a dolog hogy pici súlyfeleslegről, vagy tizenkilókról van-e szó.
8. patapucs (válaszként erre: 7. - Linda111)
2013. aug. 30. 10:47

Értem.

Éhezni ill. éheztetni a szervezetet nem is szabad, meg visszaüt.

Arra figyelj, hogy egyél zöldségeket, gyümölcsöket is. Mivel édességezel, így tutira lassabb lesz a fogyás intenzitása, de ha türelmes vagy és kitartó leszel, meg lesz a hatása.


Sok sikert!

7. Linda111 (válaszként erre: 6. - Patapucs)
2013. aug. 30. 10:42
Azt ugy értettem, hogy mielőtt elkezdtem az utóbbi időben rendszeresen tornázni, még azelőtt volt, hogy 3-4 napig sok édességet ettem (búcsú volt nálunk....). Mondjuk szoktan azóta is néha enni, de csak max. ebéd után, egyébként az, hogy odafigyelek az étkezésre, nem koplalást jelent (mert ismerek olyanokat akinek ezt jelenti), hanem naponta többször eszek kevesebbet, délután már csak lájtosabb kajákat eszek, kevesebb édességet, nagyjából igy csinálom.
2013. aug. 30. 10:31

Nem hiszem, hogy ezt napra le lehet bontani.

Ha mozogsz, izmosodsz, hiszen az izmok azonnal dolgoznak.

Egyébként azt írtad, hogy ügyelsz az étkezésre, de ugyanakkor édességezel.

Ez mit jelent, hogyan szoktál étkezni?

2013. aug. 30. 10:19
Centiben még nem mértem, de ezután fogom úgy is. Az izmosodás mennyi idő után alakul ki? Mert én kb. 2 hete tornázom igy rendszeresen. Előtte is szoktam, de nem folyamatosan, néhány napig kitartottam, aztán abbahagytam, ez igy ment juliustól, mert közben voltak azok a nagy hőségek is, és akkor nem volt energiám futni. Szoval rendszeresen olyan 2 hete megy.
2013. aug. 30. 10:16
Izmosodtál.... Köztudott még mindig az izom nehezebb mint a zsír!
2013. aug. 30. 10:15

Izmosodtál esetleg?

cm-ben van változás? Ruhákon érzel vmit?

2013. aug. 30. 10:10
Érdekes, hogy jómúltkor volt 3-4 nap, amikor nem tornáztam, viszont sok édességet ettem, azt hittem hogy min. 2 kilót hiztam, akkor pedig még fél kilóval kevesebbet is mutatott a mérleg! Ezt tudja valaki, hogy mitől lehet???
2013. aug. 30. 10:09
Miért van az, hogy egy ideje tornázom (futok) rendszeresen és ügyelek az étkezésre, mégis többet mutat a mérleg, mint előtte?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook