Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melírozás itthon, milyen technikával csináljam az adatlapomban látható melírozást? fórum

Melírozás itthon, milyen technikával csináljam az adatlapomban látható melírozást? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 30. 15:46
2013. aug. 30. 15:23

beguglizva shatush vagy shatush milano egy csomó videot találni a jútubon:)


Vannak hagyományos, papírral vagy alufoliával melírozottak is, de ezek otthon nehezebben megvalósíthatóak

2013. aug. 30. 15:21

Egyébként most nézegettem direkt a témával kapcs videókat is és nagyon jókat találtam, látom, mindenkinek megvan a maga technikája, van, aki csak úgy véletlenszerűen rákenegeti a hajra a festéket, és szerintem ehhez nagyon profinak kell lenni, hogy tényleg ilyen eredmény legyen. Nem mutatják, hogy ilyenkor nagyon rövid ideig hagyják rajta a szőkítőt, máskülönben tényleg nagyon erős kontraszt és felemás csíkos hajzat lesz:)


Szóval a bőség zavara, tetszett egy nagyon könnyű, Brazil fodrászat remeke, be is linkelem. Ennél a homlok felett copfba kötötték a csaj haját és a hajgumitól távolabb felkenték az egész copfra vagyis a végére a szőkítőt. Miután hatott és lemosták, egy színezősampont is beledörzsölt és picit hagyta hatni. A végén megmutatták, szerintem tök természetes, kaliforniai stílusú melír:))))


A háttérzaj kutyaugatás és közben nagyon megy a braziúúú, és a neve is brazilul valami ilyesmi: luz kaliforniánászXDDD


[link]

16. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Bd55e3f068)
2013. aug. 30. 15:14
:DDDDD
15. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2013. aug. 30. 12:57
Na, most elképzeltem azt a punk sündisznót, aki a fenékig érő haját feltupíroztatta.
14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. aug. 30. 12:52

Chatouche-nak néz ki, legalább egy barátnő kell hozzá, aki megcsinálja, egyébként úgy szokták, hogy nagy tincsekre szétválasztják a hajat és feltupírozzák (Coppola kezdte ezt). Szóval úgy nézel ki mint egy sündisznó, vagy elfuserált punk, de lényeg, hogy az egész tincset fel kell tupírozni, az összeset, égnek kell állnia.


Ezután kikevered a szőkítőt, és gyorsan ecsettel rákened a tincsekre, amit a képen mutattál, ott csak félig teszik rá, szóval csak a végétől a fele hosszig.


Azért kell gyorsan, mert mindjárt szívja is le és miután olyan színű lett, ami nem üt el annyira az eredetitől, hogy természetes legyen (ez általában 10perc alatt megvan), öblíted is le és mosod és ki kell fésülni az egészet balzsammal.


Ezt Milanóban mindenkinek így csinálják Aldo Coppolánál, de a fodrászom (az enyém csak egy sima vidéki, homokos) mondja, hogy nagyon sok lány jár hozzá, akik ezt leutánozzák és mégsem sikerül mert túl sokáig hagyják rajta vagy nincs eléggé betupírozva, vagy túl sok a felhordott festék. Én láttam egyszer élesben is, volt szerencsém, az én hajammal ezt még Coppika sem fogja megcsinálni, köszi szépen:))) De maga a módszer ez. Ha sűrű hajad van, adj neki!

2013. aug. 30. 10:09
Ezt házilag nem lehet kivitelezni.Fodrászhoz kell menni, mert vagy lefog égni a hajad vagy ronda lesz.
2013. aug. 30. 09:54
Nem fog sikerülni.Én is mindig itthon festettem a hajam,de mikor a barnába akartam szőke tincseket,de úgy hogy természetes is legyen,az már meghaladta az én képességeimet is.Fodrásszal satíroztattam vagy 3-4 alkalommal.Most már magamnak festem.
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Rescue)
2013. aug. 30. 09:40

fodrasza, szalonja valogatja, de altalaban igen.

Viszont ha mar az elso festesnel dragallod, akkor 100-szor gondold meg, mert ha belekezdesz, ez rendszeres kiadas lesz, teljesen nem lehet visszaallitani az eredeti allapotot, ill. az is penzbe es idobe kerul.

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Rescue)
2013. aug. 30. 09:38

Kérdezd meg. Szerintem igen.

Bár én a festékválasztást is rá bíznám. Mondjuk én rendszeresen járok, így a fodrászom ismeri a hajam.

2013. aug. 30. 09:34
Ráadásul még ha sikerül is belevarázsolni a csíkokat, amit erősen kétlek, lehet, hogy tök sárgák lennének, azt meg utána színezni kellene valamivel. Nem lehet tudni, hogy reagálna a hajad arra a szerre, amivel festenéd.
2013. aug. 30. 09:31
És vitt festékből vajon dolgoznának? Mm én nayoval szeretném melíroztatni, egy bizonyos színnel.
7. patapucs (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2013. aug. 30. 09:29

Tuti hogy nem.

Sokszor láttam fodrászt fográsznál ülni és festetni, vágatni, stb.

6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Rescue)
2013. aug. 30. 09:26

Rajonganak, vagy sem, tök mindegy. Mondjuk az én fodrászomnak nincsenek ilyen előítéletei.


Ha nekem fenékig érő hajam lenne, tuti nem cseszném el egy házi melírral.

Ráadásul ez a plusz infó még jobban megerősít abban, hogy lebeszéljelek arról, hogy otthon ennek nekikezdj.

Ezt egy fodrász sem magának csinálná szerintem.

5. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Rescue)
2013. aug. 30. 09:25
Képes lennél az ilyen hosszú hajad kockára tenni, hogy vagy sikerül vagy nem?
4. Rescue (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. aug. 30. 09:21
Az a problémám, hogy fenékig érő hajam van. Horribilis összeg lenne + nem rajonganak az ilyen hosszú hajért.
2013. aug. 30. 09:20
Ez nem épp házi tákolt haj. Szerintem max. kefés világosítóval ess neki a hajadnak. Elől sem egyszerű olyasmire csinálni, mintha hozzáértő csinálta volna, de hátul teljesen esélytelen.
2013. aug. 30. 09:16
Én mindenképp fodrászra bíznám.
2013. aug. 30. 09:15
Melírozás itthon, milyen technikával csináljam az adatlapomban látható melírozást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook