Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy magasföldszinti, panel lakás télen mennyivel több fűtést igényel? fórum

Egy magasföldszinti, panel lakás télen mennyivel több fűtést igényel? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 1. 12:38

Én is kérnék szépen véleményt!! Légyszí!


Óbudán tervezek venni egy panellakást.

A lakás első emeleti, de alatta nem lakás van, hanem egy félemeletnyi magasságú szerelvényhelyiség, -szerelvénycsatorna?- végig az egész házon, és ez alatt abszolut földszinten az egyik szoba alatt szeméttároló /gyüjtő/, a másik szoba alatt a lépcsőház a bejárati ajtóval. Fűtés szempontjából mit gondoltok? Úgy hirdették, hogy első emeleti, eszembe sem jutott, hogy nincs alatta földszinti lakás.A kínáló azt mondja, hogy az alatta lévő szerelőakármi előnyös.

Kicsit tanácstalan vagyok, mert a lakás környéke, ára megfelelő.

Köszi ha írtok véleményt. BUÉK!!!

11. Cessi
2013. aug. 31. 19:33

2.-dik emeleten laktunk, legnagyobb télben 23-24 fok volt a lakásban fűtés nélkül.

Magasföldszintre költöztünk, egyszer hétvégére elutaztunk, mire hazaértünk 18 fokra lehűlt a lakás, pedig még nem voltunk bent annyira a télben.

Viszont mivel földszinti, más az elszámolása, mint az emeletinek, és összességében jobban jöttünk ki. Igaz, itt most volt nyílászáró csere, ami sokat számít.

10. jstefan (válaszként erre: 1. - Jujujo)
2013. aug. 30. 21:47
KB.30% többletenergia szükséges ha a panellakásban nincs alattad lévő fűtött lakás,üzlet vagy alagsor.
9. cicaanya (válaszként erre: 7. - Kisj)
2013. aug. 30. 09:04

egyetértek....de ha nem küldték vissza Főtávos papírt...akkor törlesztő részlet van rajta!

tehát pár ezressel kevesebb mint teljes szezonban,másik attól függ mennyit igényel k.képviselőjelölt hőfokban és mennyire jön ki,meg van e lépcsőház/épületfűtés ha van mennyi? sok tényezők vannak! Meg nm is számít ,tehát igen célszerű megkérdezni ott ahol szeretnél lakni ...

8. Ficánka5 (válaszként erre: 2. - Jujujo)
2013. aug. 30. 08:45

Az én lakásom 3.emelet és az épület vége, de az(csak az) le van szigetelve, nyílászárók lecserélve, így elegendő, hogy csak egy helyiséget fűtök, azt is csak nappal(állandóan itthon vagyok). Lányom korábban a 8-on lakott, radiátorok elzárva, ablak nyitva és még így is meleg volt.

A panelben egycsöves a rendszer, a fűtés felülről érkezik.


Tehát én meggondolnám a magasföldszintet!! Zajosabb is!

7. kisj
2013. aug. 30. 08:34
kérdezd meg a helyszínen konkrétan (a magasföldszinti lakás tulaját, meg a felette lakóét is)
6. jujujo (válaszként erre: 5. - Fa96ed4cf8)
2013. aug. 30. 08:22
Nem, hanem hőmennyiségmérő esetében ez mennyiben jelent többet egy ugyanolyan, csak fentebb (azaz alulról is fűtött) lakás esetében.
2013. aug. 30. 08:20
a tavfutesre meg rafuteni??
4. jujujo (válaszként erre: 3. - Kisj)
2013. aug. 30. 08:18
Egyáltalán nem nehéz, csak szeretünk roppant alaposak lenni. :)
3. kisj
2013. aug. 30. 08:13
nehéz dolog a lakásvásárlás..
2013. aug. 30. 08:08
Ha valakinek van összehasonlítási alapja magasföldszinti és fentebb levő panellal kapcsolatban, akkor ez kb mennyi plusz költséget jelent fűtési szezonban?
2013. aug. 30. 08:07
Egy magasföldszinti, panel lakás télen mennyivel több fűtést igényel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook