Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fussak? Tudnátok javasolni technikákat? fórum

Hogyan fussak? Tudnátok javasolni technikákat? (tudásbázis kérdés)


10. Anda39
2013. szept. 13. 09:32

Annak idején én is futópadon kezdtem, és nagyon hamar meghaltam. :) Szerintem ez teljesen normális akkor, ha az ember kezdő és az állóképessége sincs a topon.

Az oldalam akkor szokott szúrni, ha (nekem) kevés idő telt el az evés és futás között, ez még most is igaz. Legalább másfél-két óra kell kaja után nálam.

Amikor terepre kimentem először, nagyon hamar elfáradtam és úgy éreztem, nem bírom, kapkodom a levegőt. Ilyenkor sétáltam kicsit, amíg jobb lett a helyzet. Megint futás picit, megint séta. Legközelebb is próbáltam ugyanahhoz a tereptárgyhoz igazítani a sétáimat. Aztán pár hét elteltével kitaláltam, most addig futok, ameddig bírok, nem állok meg a szokásos helyen - és láss csodát, végigfutottam a távomat (ami akkor 3 km volt)! Úgy örültem, mint majom a farkának. Ezután már nem tartottam pihenőt, mert ha egyszer ment, akkor máskor is mennie kell. :)

A fiam úgy jött bele a futásba, hogy letöltötte a telójára azt a programot, amit lejjebb ajánlottak (első 5 kilométerem), és ahhoz tartotta magát.

Még annyit: az első 500-800 méter még most is nehéz, a levegő sem elég, de ilyenkor mélyeket lélegzem,( mint amikor az orvos hallgatózik a sztetoszkópjával) amitől jobb lesz a helyzet, meg ez elmúlik, és utána semmi légszomj és ilyenek nem jelentkezik, csak dombnak felfelé egy idő után.

Sok sikert!

2013. aug. 31. 16:11

Cipőben a nike free-t tudom ajánlani,szerintem a legjobb.Csúcsszuperpuha a talpa,imádom. Van egy sima mezei filám is,de az nem olyan jó........

Én minden nap lemegyek futni,mert már nem bírom ki hogy ne menjek le,imádom.

Ja és nagyon fontos a megfelelő bemelegítés és a levezetés is,na meg a nyújtás!!!!!

2013. aug. 31. 16:09

Szia!

1 perc futás 1 perc séta kezdőknek.

Futás közben egyenletes légzés, én ugy szoktam hogy a jobb lábamat figyelem,ha lassu a tempo akkor 3-4 jobbláblépés belégzés,kb ugyanennyi kifúj.Gyorsabb temponál ugyanezt csinálom csak két jobbláblépésnél.

Nekem már megy 30 perc futás egyben,pedig úgy kezdtem hogy az egy percet sem bírtam végigfutni.

Fontos a jó cipő,és a jó futótechnika.

Hajrá!!!!!!!!!!!

2013. aug. 31. 00:01
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
6. tavaszilány (válaszként erre: 2. - Reggi777)
2013. aug. 30. 09:34
Szia, a tempó túl gyors. Nagyon lassan kezd, és ha úgy érzed, már fáradsz, sétálj 1 percet és utána újra kocogj. Én annakidején úgy kezdtem, hogy az egyik lámpaoszloptól a másikig futottam, a következőig séta, aztán megint futás. Keveset bírtam, és majd megfulladtam. Azóta már a maraton is megvolt :)
5. bowie (válaszként erre: 2. - Reggi777)
2013. aug. 29. 14:24
Légzésnél én olyan 4 "lépésenként" beszív, és 4 "lépésenként" kifúj a levegőt futás közben, ahogy most így belegondolok hogy hogy szoktam..így nem szokott beszorulni.
2013. aug. 29. 13:59

ha még nem futottál előtte, normális, hogy szúr az odalad és kifulladsz, kezdd annyival, amennyit bírsz, s naponta emeld a távot

meg gyaloglással, majd lassú kocogással kezdd, s csak fokozatosan az erősebb futást


ha szúr, akkor rosszul vetted a levegőt, ami beszorult, mindig orrodon beszív, szádon kifúj, egyenletesen vedd a levegőt, próbáld nem kapkodni


ez csak laikus véleményem volt :)

2013. aug. 29. 13:59

szia!

én is most tanulok futni . vannak futótervek a neten. én az első 5 km-t csinálom a 8 hetes verziót

nagyon jó :) szerintem futópadra is jó .

2013. aug. 29. 13:56

Vettem egy futógépet, de sajnos nem megy a futás. Szerintem a technikámmal lehet gond. 5 perc után fáj az oldalam, illetve minden porcikám, rettenetesen fulladok, nem jutok levegőhöz, és olyan piros vagyok, mint egy rák.

Ősztől szeretnék rendszeresen futni, de nem tudom hogyan kezdjem. Eleinte 1-2 km túl sok? Tudnátok segíteni?

2013. aug. 29. 13:56
Hogyan fussak? Tudnátok javasolni technikákat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook