Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek gimi utolsó évében -ha tovább fogok tanulni- elmenjek dolgozni? fórum

Szerintetek gimi utolsó évében -ha tovább fogok tanulni- elmenjek dolgozni? (tudásbázis kérdés)

8. Petra95 (válaszként erre: 7. - Era06)
2013. aug. 29. 13:17

De Mindketten szeretnénk már nagyon egymás mellett élni. Hiányzunk Egymásnak. Ha nem most jön majd össze,egy év múlva ilyenkor már biztosan Együtt leszünk,csak én minél hamarabb szeretném,mert nem tudok Nélküle élni...


Igen,de túl sokat vagyunk kinn a szabad levegőn,szeretnék már Vele összezárva lenni,csak Mi ketten...


Köszönöm,hogy segítettél.

7. era06 (válaszként erre: 4. - Petra95)
2013. aug. 29. 12:28

Mindennek itt lesz a maga ideje.

Most az első a tanulás. Ki lehet próbálni, hogy milyen mellette dolgozni, károdra nem válik.

Még szép idők vannak, és reméljük sokáig lesz zöld a fű. Legjobb a természet lágy öle :))

6. Petra95 (válaszként erre: 5. - Adri111)
2013. aug. 29. 12:21

Van más is,ami nem marasztal itthon,vagyis nagyjából semmi,de már eldöntöttem,mióta Együtt vagyunk,hogy Vele szeretnék minden nap lenni.


Tudom,én is figyelem,az átlagom mindig nagyon jó volt,és nem is szeretnék fizetősre menni..


Tudom,hogy meg kellene várni,de a szívem nem engedi..

Mindent elgondoltam már,csak nem tudom,nagyon nehéz ez a dolog.

2013. aug. 29. 12:13

Szerintem érdemes lenne inkább belehúzni a gimiben az utolsó évben. Nem azért mert nehéz az érettségi, hanem mert folyamatosan csökkentik az államilag támogatott helyeket az egyetemeken, így egyre emelkednek az államilag támogatott szakok ponthatárai. Ha nem jó az átlagod, illetve elrontod az érettségit, akkor nagyobb az esélye, hogy csak fizetősre kerülsz, ami nagyon drága.


Érettségi nélkül meg amúgyis nehéz olyan munkát találni, amiből tudsz lakást bérelni, rezsit fizetni, kaját venni. Ráadásul úgy, hogy csak délután tudsz egyáltalán kezdeni a munkahelyen.


Szerintem várjátok meg ezt az egy évet még a pároddal. Nem éri meg most így megkavarni a dolgokat, hacsak nincs valami, ami miatt úgy érzed el kell szabadulnod mindenképp otthonról.

4. Petra95 (válaszként erre: 3. - Era06)
2013. aug. 29. 12:11
Tudom,hogy ez furcsa,én már mindenbe belegondoltam,és tudom,mivel járna egy lakás fenntartása,takarítása,a tanulás is nagyon fontos,de Vele is nagyon szeretnék már Együtt lenni. Nem fogok kibírni még egy évet Nélküle. Ezért gondoltam erre az opcióra. Ha mondjuk 2 hónap múlva már rendben lesz az anyagi helyzet,akkor pedig már nem biztos,hogy érdemes kivenni egy albérletet,mert ahogy néztem Pesten a legtöbbnek a foglalóját 3-4 hónapra kell kifizetni,akkor pedig már vége lesz a sulinak is nagyjából. Nem tudom,lehet hogy ezt az egy évet még így ki kellene bírni,és amint jobb lesz a helyzet,akkor amikor csak lehet Együtt leszünk,kiveszünk egy hotelszobát,de én és Ő is már valami közöset szeretnénk. Nem Pestre megyek majd egyetemre,ezért sem jó ötlet Pesten bérelni. Nem tudom..
2013. aug. 29. 11:56

Még van egy év a suliból,

ha tovább mész , akkor tanulni kell jó sokat,

valamiből csak fizetni kell a lakást,

meg háztartást is vezetni kell.


Azon kívül, hogy 4 hónapja nem aludtatok együtt, valami más indok is van?

2013. aug. 29. 10:51

A történet kicsit bővebben:

Ha dolgozni mennék,akkor bérelnék egy kis lakást,és itt tudnánk lenni a párommal,mert anyagilag most nagyon nincs rendben a helyzet,viszont elvileg két hónap múlva beindulnak a dolgok,és tegnap is arról beszéltünk,hogy utána viszont már ki fogunk venni egy kis albérletet,majd ha egyetemre megyek,akkor már egy nagyobbat,és mindig Együtt leszünk majd,de én már nem bírom Nélküle. Lassan 4 hónapja,hogy nem aludtunk Együtt,kivéve múlt héten egy éjszakát.


Van olyan,aki gimi alatt dolgozott? Tudnátok tapasztalatokat írni?

2013. aug. 29. 10:48
Szerintetek gimi utolsó évében -ha tovább fogok tanulni- elmenjek dolgozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook