Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van-e szobaszökőkutad és ha igen a feng shui elveinek megfelelő helyen tartod-e? fórum

Van-e szobaszökőkutad és ha igen a feng shui elveinek megfelelő helyen tartod-e? (beszélgetős fórum)


2013. aug. 29. 17:07
Van szökőkutam, használom is. Engem nem zavar a vízcsobogás. A feng shui nem érdekel.
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - F1e23b97ee)
2013. aug. 29. 13:45
:))))))
2013. aug. 29. 12:53

Nincs, egyrészt nem illik össze a minimál dizájnnal, másrészt amit itt Európában az emberek feng shuinak hiszenek, az szerintem csak bohóckodás ;)


Gribedlivel értek egyet, a lényeg az, hogy jól érezd magad az életteredben, nem pedig az, hogy hány ló, páros fakacsa vagy hal van és hány elefánt ormánya mutat az ajtó irányába.


A régi házunkban voltak aranyhalak a kerti tóban, de a macska mindig kilopkodta.


Van egy irodaház, ahová sűrűn járok, az átrium tele van szökőkutakkal, csobogókkal, elképesztően ideges leszek tőle :D


Csak olyan dolgokkal vedd körül magad, amivel jó érzésekkel együtt tudsz élni. Én nem tudnék színes sharangok és aranybarna, zöld, kék falak, ablakokon lógó kristályok, között.


A feng shui nem más, mint egy térrendezés elmélet. Lomokés kacatok között nem lehet élni, vagy ha igen, nem túl kellemesen. Ahhoz viszont semmilyen szakértelem nem kell, hogy érezd, áramlik-e valahol az energia, vagy megreked, jól érezed-e magad vagy nem.

2013. aug. 29. 12:17
még az sincs szóval vannak még hiányosságaink!
16. gribedli*** (válaszként erre: 5. - 17aadc1082)
2013. aug. 29. 10:20
Nem hit kerdese, valoban nem ettol lesz valaki gazdagabb, boldogabb, csak kevesebb zavaro dolog lesz a kornyezetedben, igy jobban oda tudsz koncentralni arra, amit csinalsz, orommel csinalod es ettol leszel boldogabb, vagyis magadtol:)))))
15. gribedli*** (válaszként erre: 3. - F1e23b97ee)
2013. aug. 29. 10:16

Na latod, pont ez az, ha bosszusagot okoz, idegesit, az elrontja a napodat, a feng shui nem mas, mint a jozan esz szabalyait koveto rendszer, hogy minel kevesebb ideg legyen a napodban.


Egy masik pelda: miert nem feng shui egy iroasztal amit hattal az ajtonak helyeztel el? Mert ha valaki belep, minden egyes alkalommal meg kell fordulnod, zavaro, hogy nincs ralatasod, egy ido utan feszengsz, hogy na, mikor lep be valaki es ki lesz az? Az ajtoval szemben elhelyezve az iroasztalt, van ralatas, nyugodtan dolgozhatsz.


Komolyan, ezek egyszeru logikan alapulo szabalyok, rengeteg ember a tudtan kivul feng shui otthonban el, masok meg osszevissza tomik a lakast japan/kinai stilusu butorokkal es meg vannak gyozodve, hogy ez a sikk es ez naaagyon feng shui...

14. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Krisz42)
2013. aug. 29. 10:07

Ha a kerti to a haz elott van, akkor maradhat. Ha lejton laksz es a haz mogott van a kerti to, akkor nem, mert egy foldrenges vagy mas baj eseten kiomolhet es elaztatja a hazadat. Ha nem is az egeszet, bosszusagot okoz mindenkepp.


Nem azt mondtam, hogy tilos, senki nem hal bele, viszont egyaltalan nem feng shui. Szoval ne nevezzuk annak semmikeppen, a jozan paraszti esz is azt kivanja amugy, hogy az ember a lakhelyet minel kevesebb veszelynek tegye ki, es a termeszetben ilyen veszelyek a viz es a szel. Maga a ket szo, feng shui is vizet es levegot jelent.


De mondom, kismillio ember erre magasrol tojik, csak a forumindito kerdese volt, hogy hogyan lehet a szokokutat fengshuisan elrendezni. Sehogy. Mert tilos egy hazban bent egy ilyen szokokut a fengshui szerint:)

13. Krisz42 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2013. aug. 29. 09:54
Ha a víz sehol sem jó,akkor miben tartsam az aranyhalakat?Mert a kerti tavat ezek szerint temethetem be:))
12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Manocka)
2013. aug. 29. 09:44

A szobaszokokut nem valami feng shui ugy alapbol, mert a viz sehol sem jo, szoval nemigazan lehet feng shui szeri t elhelyezni, legjobb, ha nincs, illetve felmegoldas lehet a haz/lakas elott. Az udvaron, a haz elott, ha lejton laksz. Viszont "szoba", ugyhogy nem tudom, mennyire tehetned ki.


Szabadulj meg tole, ha neked szamit a feng shui, de ha meg akarod tartani, nem fogsz belehalni:))))) csak nem feng shui

2013. aug. 29. 09:29
nem mindegy?
2013. aug. 29. 08:53
Van, kb másfél éve nem volt bekapcsolva... a feng shui-ban meg nem hiszek, tehát ott van, ahol találtam neki helyet :)
2013. aug. 29. 00:47

Volt már szoba szökőkutam, most ugrik be.

Mikor magánzárkában voltam, rá kellett lépni egy pedálra és 10 mp-ig jött a víz.

Erre gondolsz?

8. b01dd5e4f1 (válaszként erre: 1. - Manocka)
2013. aug. 29. 00:40

Manocka!

Nem baj.

Mindenkinek vannak rossz napjai.

7. 5e0c262058 (válaszként erre: 1. - Manocka)
2013. aug. 28. 23:36
Ha nagyon zuhog, befolyik az ablakon a víz, de őszintén ezen még nem gondolkoztam. Legközelebb majd megfigyelem, milyen hatással van az idegrendszeremre. :)
2013. aug. 28. 23:31
Van, jelenleg használaton kívül, a fürdőszoba ablakában:-)
2013. aug. 28. 23:26
nem, nem is lesz, mert tuti bepisilne tőle a család. A feng shui-ban meg nem hiszek, nem ettől függ sem az, hogy az ember jól érzi-e magát, vagy gazdag lesz-e.
2013. aug. 28. 23:24

Igen, van, és az üvegasztalka alsó polcán van!


Megfelelő helyen van? ;)

2013. aug. 28. 23:10

Egy alkalommal volt, bár az sem a szobában. Még szolgálati lakásban laktunk....


Ahogy zuhanyoztunk úgy jött fel a WC-ből a víz. Valahogy nem az volt a legnagyobb problémám, hogy feng shui elveinek megfelelő helyen volt -e :-))

2013. aug. 28. 23:07

Van.

Nem.

Sőt, virágot ültettem bele. Ugyanis idegesített a csobogás.

2013. aug. 28. 22:41
Van e szobaszökőkutad és ha igen a feng shui elveinek megfelelő helyen tartod e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook