Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell ennyire megnehezíteni? fórum

Miért kell ennyire megnehezíteni? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 7. 23:24

Aki fent van facén,az feltétlen nyissa meg...:/


[link]

38. Zamila (válaszként erre: 37. - Kistanítónéni)
2013. aug. 29. 21:33
A lányod nem véletlenül kitűnő tanuló napi 1 óra tanulással,biztosan okos,jó képességű kislány.Az én lányom szorgalmas,de nem túl jó képességű,neki a szigorításokat már soknak tartom,így is rossz nézni,hogy mennyit tanul,és mégis mennyire nem tükrözi ezt a bizonyítványa :(
37. Kistanítónéni (válaszként erre: 31. - 4b33a5ad37)
2013. aug. 29. 21:29
Alsóban a lányoméknál minimális házit adtak. Azt is inkább negyedikben. A mai napig nem tanul napi egyóránál többet az iskolai dolgokra, pedig kitűnő tanuló (tizedikes lesz). Az más kérdés, hogy ennél sokkal többet tanul olyan dolgokat, amik érdeklik és van egy halom önként vállalt elfoglaltsága. Szerintem az iskola nem annyira ijesztő, mint ahogy itt lefestitek minden szigorítással együtt sem. A fiaimnak még van négy évük iskolakezdésig, de én nem érzem annyira borzasztónak ezeket az intézkedéseket.
36. Zamila (válaszként erre: 31. - 4b33a5ad37)
2013. aug. 29. 19:07
Nem is tudom melyik évben volt...olyan 8-9 éve amikor azt hozták törvénybe,hogy alsóban nem lehet házi feladatot adni a gyereknek...akkor ...ez most érvénytelen???
35. Zamila (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2013. aug. 29. 19:04
Sajna én is fél 6-ra hordtam bőlcsibe a lányomat,délután fél 5-5-ig ott volt.Utáltam :S
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Juci1979)
2013. aug. 29. 18:43

Minden bántás nélkül!

Én semmit nem értek abból, amit írsz, így csak reménykedek benne, hogy nem magyar tanár vagy, hanem mondjuk kémia vagy fizika, bár a definiciók és az érthetőség miatt ott is fontos lenne az összeszedettség.


Persze valamit összehoztam, azaz megértem, de ez csak az én fantáziámnak köszönhető. Ez nagyon szomorú....

33. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Zamila)
2013. aug. 29. 18:33
Az én fiam az óvodába és iskolába is úgy járt, hogy reggel fél 7-kor leadtam és este fél 6-ra mentem érte. Tehát 11 órázott, én meg 8,5 órát dolgoztam/dolgozok.
32. 4b33a5ad37 (válaszként erre: 31. - 4b33a5ad37)
2013. aug. 29. 16:01
Szerintem ez színtiszta botrány.
2013. aug. 29. 16:01

Erről kinek mi a véleménye?


"Az e heti tantestületi üléseken nyilvánvalóvá vált: a megemelt óraszámok, az egész napos iskola bevezetése ellenére a 4 órakor végző kisdiákok rengeteg leckét visznek majd haza. Az a nebuló – alsós is –, aki fél ötre-ötre hazaér, és elkezdi a legjobb esetben is egy-két órát igénylő házi feladat elkészítését, este hétre kifacsart rongy lesz. "


[link]

30. youlcsi (válaszként erre: 25. - Éva82)
2013. aug. 29. 07:46

óóó, eddig bírtam olvasni hozzászólás nélkül...


hogy csinálnám? pl nem változtatnám évről évre a tankönyveket... amikből mi tanultunk, azt használta a szomszéd is még 6-7 évvel előttem... és megörökölte a másik szomszéd 3 évvel utánam. -1 teher a kasszának... és értem, hogy könyvtári a könyv (mi is kaptunk, használtunk középiskolában is könyvtárit, mert annyira drága volt a nyelvkönyv), de csak elsőben. mi lesz utána? amikor pl történelmet tanul a gyerek? és a kistesónek 2 év múlva újat kell vegyenek, mert éppoen másik tankönyvkiadó pénzeli azt, aki meghatározza hogy kmiből kelljen tanulni.


én 4.-ig napköziotthonos voltam. nem láttam kárát... nem is vagyok az ellen, hogy a gyerek a délutánt is benttöltse az iskolában... de ne kötelező legyen, ami alól a sajátomat írásban kell kikönyörögnöm, hanem lehetőség, amivel ha akarok élhetek.


legyen délutáni elfoglaltság az iskolában is. az iskola szervezzen szakkört, nyelvórát, edzést... ami lehetőség, nem kötelező... ahol letöltheti a gyerek a bent töltött órákat... jah, hogy túl sok lesz akkor már a tanárok órája? nem érdekel. ha bent kell lennie, bizony biztosítsák neki a tartalmas időtöltást!

legalább felkötheti állambácsi a gatyáját és lehet "munkahelyet teremteni"... ne a kivénhedt rendőröknek... hanem pl pályakezdő testneveléstanároknak, nemzetiségi tanítóknak.


és igen... látom a tanárok részéről is a problémát... bent kell lenni sok órát, amikoris készülni kellene, javítani... és tudom, hogy sok helyen 50 tanárra van egy p*csányi tanári 1 számítógéppel. hát hajrá állambácsi! adott a feladat! nem csak szabályozni kell a milliós fizetésekkel, a napi/heti néhány órás munkaidővel, a szolgálati autóvallakássaldeköltségtérítéstisfelvétellel, hanem a hátterét is megteremteni!

29. vica66 (válaszként erre: 28. - Vica66)
2013. aug. 28. 21:52
Elég pesszimistára sikeredtem, tudom. Várjuk ki, hogy mi történik majd a gyakorlatban.
28. vica66 (válaszként erre: 27. - Éva82)
2013. aug. 28. 21:45

Nos, én meg sajnos pl. a tranzakciós illeték bevezetésére gondolok. Attól fogva, hogy bevezették, emelhetik (és meg is teszik, mint látjuk), ahogy csak akarják.

Az oktatásra vonatkoztatva (most csak az egész napos iskola estéről beszélve): bevezetik ezt a rendszert, mondván, hogy lehet felmentést kapni, ha a szülő kérvényez. Most még... Ki tudja, meddig? Ha már egyszer bevezették, nem tudni, mennyire ragaszkodnak majd az elképzelésükhöz. Valahogy nem bízom én abban, amikor egy ember szubjektív döntésére lesz a dolog bízva, akire ráadásul nyomást is gyakorolhatnak, hogy márpedig betartsa(tartassa) a szabályt betű szerint.

Csupán felvetésről akkor lehetne beszélni, ha nem lenne benne a köznevelési törvényben. Persze, módosíthatják, kérdés, jobb lesz-e?

27. Éva82 (válaszként erre: 26. - Vica66)
2013. aug. 28. 21:37
Ez a gyaokrlatban így is lesz. Ez most felvetés, aztán majd módosítás, annak a módosítása, és mire a végére érnek, szinte semmi sem marad belőle. Pont mint a béremeléssel. :(
26. vica66 (válaszként erre: 25. - Éva82)
2013. aug. 28. 21:33
Nagyon egyszerű: lehetőségnek kéne lennie, nem kötelezőnek.
25. Éva82 (válaszként erre: 23. - Vica66)
2013. aug. 28. 21:29

Igazad van, de nem biztos, hogy ezt csak büntetésképpen lehet megélni. Látni kellene a jó oldalát is. De sokat hallottam ismerősöktől, hogy mi alig dolgozunk, mi az a pár óra tanítás, ők 40 órát nyomnak hetente, meg nincs több hós nyári szünet, meg tavaszi, meg őszi. Hogy aki többet dolgozik, hová tegye a gyerkőcét, ha nincs suli, hogy drágák a könyvek.....stb


Most itt van, változás van, ez sem tetszik! Várom a javaslatokat, hogy csinálnátok! Tényleg érdekelne!!! Én sem mondom, hogy ez olyan hűdeszuper, de megpróbálok pozitívan hozzáállni, ez van, ezt kell szeretni!

24. vica66 (válaszként erre: 17. - Imisz)
2013. aug. 28. 21:28

Így igaz.

A tananyagot, óraszámot pedig nem tudom, hogy hova duzzasztják még. Közben a színvonal valahogy mégse emelkedik.

23. vica66 (válaszként erre: 12. - Éva82)
2013. aug. 28. 21:24
Nem hinném, hogy a "normális" családokat, szülőket kéne büntetni azért, hogy rábírjuk az iskolába járásra, tanulásra azokat, akiket eddig nem sikerült.
22. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 20. - Zamila)
2013. aug. 28. 20:58
magam is latok reggel fel 7-kor iskolaba meno gyermeket :(
21. Imisz
2013. aug. 28. 20:44
Egy biztos, aki ezeket kitalálta annak vagy nincs gyereke vagy sosem dolgozott pedagógusként. Esetleg a kettő együtt.
20. Zamila (válaszként erre: 15. - Fa96ed4cf8)
2013. aug. 28. 20:42
Sok országban működik,és sok országban működik az is-mint Vekerdy Tamás írta-hogy az iskola alkalmazkodik a gyermek fejlődéséhez,így amikor kamaszkorban tolódik az alvásidő,az első óra kezdését kitolták 3/4 10-re.
19. Imisz (válaszként erre: 16. - Juci1979)
2013. aug. 28. 20:42
Megértelek, ezért is kérdeztem, hogy oldja meg a tanerő az életét? Mert más is visz haza munkát de nem mindegy, hogy másnap gyerekek közé vagy egy sima irodába kell bemenni.
18. Zamila (válaszként erre: 14. - Éva82)
2013. aug. 28. 20:39
De jól látod.Érdekel a gyerekem,és nem csak az érdekel,hogy sikeres felnőtt váljék belőle,hanem az is,hogy boldog,azt pedig nem lehet,egy magas elvárásokkal teli gyerekkorra építeni...sztem.Persze,valószínű túlféltem,de én meg már csak ilyen vagyok.
17. Imisz (válaszként erre: 15. - Fa96ed4cf8)
2013. aug. 28. 20:38

A mi általános sulinkban is volt egész napos osztály. Délután is tanítási órák voltak. Délelőtt a matek, olvasás, írás, szóval a súlyosabb tárgyak délután pedig a tesi, rajz, technika, ének és persze a délelőtti házi feladatokat is akkor csinálták. Természetesen a délelőttös osztálynak azért volt napközi is, aki igényelte. Így megvolt a választás lehetősége a szülő számára és nem kész tények elé állították.


Szóval itt most az "eszi - nem eszi, nem kap mást" esete forog fenn és ez jogosan visszatetszést kelt a normális szülőkben.

2013. aug. 28. 20:31
Sziasztok! Nekem 26 helyezett 27, és 32 helyett pedig34 órám lesz amit bent töltök a suliban. Ebből egy lyukas, a többin gyerekkel vagyok. Marad még 6 a 40 órából. Az nem elég a javításra, keszulesre stb. Az biztos, hogy a minőség rovására megy, hogy ennyire leterhelnek minket. És másnap menj be pihenten , jókedvűen a gyerekek közé. Kinek jó ez?
2013. aug. 28. 20:17
Sok orszagban mukodik, nalunk is egyes iskolaknal evtizedek ota; sot, meg kemenyebben, es eleg jol birjak a gyerekek; es meg a tanitasi ido is hosszabb egy honappal.
14. Éva82 (válaszként erre: 13. - Zamila)
2013. aug. 28. 20:17

Úristen, te aztán nagyon félreértettél! Egy szóval sem mondom, hogy ez minden gyereknél így van! Egyébként van gyerekem, bár még ovis!

Egyébként pont ez a baj, hogy magára veszi, akinek nem kellene, és lesz@rja, akinek magára kellene venni! Nézegess pl. facebook-on 12-13 éves kislányok beszélgetéseibe. Olyan szavakat használnak, amiket én sosem hallottam. Nagyon sokan közülük már túl vannak az első sexen, cigin, pián....nyilván nem mindenki, de sokan. Az iskolában is hallok olyat, hogy a fülem kettéáll. Abortusz, miegymás. Soroljam????


Hidd el, már abból látszik, hogy a te gyerkőcöd nem ilyen, hogy te itt vagy! Ezért beszélgetünk itt, mert érdekel a gyerekünk! Vagy nem jól látom?

13. Zamila (válaszként erre: 10. - Éva82)
2013. aug. 28. 20:10
Nem kellene általánosítani.Akkor jár bulizni,ha a szülő megengedi.Az enyém tuti nem fog.Nagyon rossz helyen élsz,ha felétek ez a jellemző minden gyerekre :)
12. Éva82 (válaszként erre: 11. - Imisz)
2013. aug. 28. 20:09

Teljesen igazad van! Az alulképzett gyereke továbbra sem fog menni, de akkor is megpróbálják valamivel rábírni a sulira. Ott meleg van, ingyen kap enni...stb...ha már nem is tanul semmit.

Gondolom, megoldást vár el az unió, és ennyit bírtak kitalálni. Én nem mondom, hogy ez jó, de vannak jó oldalai!

11. Imisz
2013. aug. 28. 20:06

Én azt érzem, ezekkel a rendeletekkel/törvényekkel degradálják a szülőket -a felelősségteljes szülőkre gondolok- miszerint nem tudják mi a jó/rossz a gyereküknek. Ha nem tudja délután elhelyezni, nincs nagyszülő, nagy testvér, rokon, vagy egyéb lehetőség eddig is a napközire bízta a felügyeletet. Ha viszont az anya esetleg otthon van a kisebb gyerekkel az miért nem viheti haza délben az iskolás gyerekét? Miért kell kérvényeket írogatni? Miért kell a pedagógusnak is reggeltől délutánig felügyelni? Eddig azt hallottuk mindenhonnan, hogy a tanárok otthon is dolgoznak, felkészülnek, dolgozatot javítanak miegymás. Most ezeket mikor végzik el? Este bevásárlás, főzés után család, háztartás mellett? Na neee!

Az "alulképzett" szülő gyereke sajnos ezután is az utcán fog lógni, azt gondolom. Őket nem hatja meg semmiféle szabály, csak a "segílyt" meg a csp.-t kapja meg, a többi nem számít.

Mondom ezt úgy, hogy a legkisebbem is már érettségizett, tehát nem igazán érint a dolog. De nagyon tudom sajnálni a kisgyerekes szülőket!

10. Éva82 (válaszként erre: 5. - Zamila)
2013. aug. 28. 20:03

Vizsgálják, hogy iskolérett-e, de pillanatnyilag a szülőnek felülbírálási joga van, és nagyon sokan élnek is vele, hidd el!!! Mert mindenkinek a sajátja a legjobb, legokosabb, legszebb, és merje valaki azt állítani, hogy átlagos! Na, ott kitör a háború! Ha majd a szülő ne szólhat bele, sokkal objektívebb lesz a dolog!


A kérelem megírása nem jelenti annak engedélyezését, de a gyakorlatban meg fogják engedni. Nem lesz céljuk, hogy tovább bent tartsák a lurkót, mint ahogy a szülő igényli!!!


Bizony, és a heti 45 óra után még mennek majd buliba, diszkóba....csellengeni....urambocsá drogozni!


Annak idején anyáink iskolai kereteken belül almát szedni jártak, mégis rendes ember lett belőlük!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook