Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hónapos baba alvásigénye fórum

2 hónapos baba alvásigénye (beszélgetős fórum)


15. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 11. - Éva82)
2013. szept. 3. 14:15

Nagyon jól tetted! Az én kisfiam is 2 hét után végigaludta az éjszakákat, de szerencsére meg sem említettem a védőnőnek.

Jobban tudják ők, mi kell nekik, mint mi. Szerintem 2 hétig is csak azért ébredt fel többször, mert melege volt. Ugyanis junius első napjaiban jöttünk haza, és az ő szobájában fűtöttünk. Mi a másik szobában pucin aludtunk, olyan melegünk volt. Majd nála is kikapcsoltuk a fűtést, és reggelig aludt. Ilyen hülye voltam 28 éve.

14. anya4005 (válaszként erre: 7. - Bumbifej)
2013. aug. 30. 01:38

Az oltások által gerjesztett betegségek (láz,nyűgösség,stb) úgy 7-10 nap után jönnek elő,mivel élő vírusokkal oltják be a babákat,és annak is kell idő a kialakuláshoz (persze,nem minden gyereknél jelentkeznek a betegség tünetei). Szerintem nem az lehet a baj,és csak azt tudom tanácsolni,amit a barátnőmnek is: nappal próbáld kitolni az ébrenléti idejét,mindig egy kicsit több várakozással,hogy legalább egyszer aludjon egy nagyot napközben. Az,hogy éjjel felkel,teljesen normális ebben a korban,etesd meg,tedd le!

Persze,mindez nem ér semmit,ha egyéb problémája van,és a helyedben mindenképp konzultálnék a védőnővel is!

13. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Bumbifej)
2013. aug. 29. 12:05
Teljesen normális. A többi baba... nos, vagy nem reprezentatív a minta amit figyelsz, vagy a többi baba szülei kicsit csúsztatnak ebben a témában. Szerintem.
12. Bumbifej (válaszként erre: 11. - Éva82)
2013. aug. 28. 19:01
Meg tudom érteni:)
11. Éva82 (válaszként erre: 10. - Bumbifej)
2013. aug. 28. 18:49
De arra nem lehet alapozni, hogy más mit csinál! Nálunk fordítva volt a helyzet. Hanna első éjjeltől átaludta az éjszakát! A kórházban azt mondták, ezt nem szabad, fel kell keltsem 3 óránként, és ennie kell. Én meg, mint egy idióta, beállítottam az órát, keltegettem, nyomtam a szájába a cicit, de egy kortyot sem evett, annyira aludt! 3 napig csináltam, aztán abbahagytam, mert csak én keltem fel, ő nem. Este evett, elaludt, és pontban reggel fél 6-kor kért cicit, majd aludt tovább! Imádtam érte.
10. Bumbifej (válaszként erre: 4. - Fagyii)
2013. aug. 28. 18:43

Általában hason rakom le. Napközben , mivel mindig babusgattuk, ezért csak akkor sírt ha letettük. Mostanság elvan egy darabig magában, 15 percet kb. Utána sír.

Olvastam is és a környéken más hasonló korú babák átalusszák már az éjszakát.

9. Danica16 (válaszként erre: 7. - Bumbifej)
2013. aug. 28. 18:39
Az tuti kihat még pár napig.
2013. aug. 28. 18:38
Én a lányom születéséig városi legendának tartottam a pár hetesen már átalusszák az éjszakát mondatot... :) Szerintem nem rontasz el semmit, a fiam sem aludt szinte semmit, viszont rengeteget mozgolódott és figyelt az ébren töltött idő alatt... És szinte csak és kizárólag ölben tudta elképzelni az életet :), fárasztó volt, de abszolút megérte
7. Bumbifej (válaszként erre: 2. - Norci10)
2013. aug. 28. 18:38
Köszi a választ. a bébim 2 napja kapta meg az oltásait mindkét combjába. Lehet hogy most még kihat a szervezetére? Hogy ezért nyűgös most?
2013. aug. 28. 18:37
Az én fiam 20 hónapos és napközben vagy alszik 1-2 órát vagy nem éjjel meg még mindig felkel, pedig már nem is szopizik.
5. Éva82 (válaszként erre: 3. - Éva82)
2013. aug. 28. 18:36
Éjszakai etetéshez tanácsom: Nincs éneklés, beszélgetés, tyütyürümütyürü. Halvány fény, hogy láss valamit, csendben evés, és ágyikó. Hamar megszokja, és tudatosul benne, hogy van különbség a nappal és az éjszaka között.
2013. aug. 28. 18:35

Milyen pózba fekteted le aludni? És nap közben elvan, csak nem alszik, vagy sír is sokat?


Egyébént nem tudom, hogy hol olvastad, láttad, de 9 hetesen még nem alusszák át a babák az éjszakát, nem is kell nekik.

2013. aug. 28. 18:33
Szerintem az alvásigény mindenkinél egyedi! Ráadásul nem gondolnám, hogy a "többi baba az ő korában" kezdetű mondatod megállná a helyét. Van, aki még 1,5-2 évesen sem alussza át az éjszakát. Éjjel felkel, gondolom éhes, adj neki, aztán mehet alukálni! Menni fog az, csak neki is meg kell szokni ezt a világot! Van akinek gyorsabban megy, van akinek lassabban! Ettől te még nem csinálsz rosszul semmit, és 9 hét, az még nem sok!
2013. aug. 28. 18:32
Szerintem teljesen normális. Ez is gyerekfüggő. Nekem a nagy 1 éves korában aludta át először az éjszakát,napközben is hasonlóan rossz alvó volt,de ő még fél órát sem aludt egyhuzamban. Akicsi pedig nagyon jó alvó baba volt,az éjszakát 4,5 hónaposan aludta át.
2013. aug. 28. 18:28

Sziasztok!

9 hetes a babánk, de nappal nehezen alszik. Össze-vissza. fél órákat-órákat, de összességében kb 2-3 órát. Éjjel még felékel 2-3 óránként. Ez normális? A többi baba az ő korában már átalusszák az éjjelt. Valamit rosszul csinálok? Az igaz, hogy sokat van karban.De nem akarjuk magára hagyni a sírásban sokáig. Tudtok tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook