Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvoda máshol vagy nagymamánál helyben fórum

Óvoda máshol vagy nagymamánál helyben (beszélgetős fórum)


2013. szept. 3. 14:34

Nagyon jó a Nagyival, de az iskolába menés előtt 1 évvel menjen óvodába. A közösségben eleinte néha beteg lehet, és jobb az oviból hiányozni mint az iskolából. S szoknia kell, hogy nem ő van a középpontban, mint a drága Nagyinál.

Ráadásul a Nagyinak is hozzá kell szoknia, hogy nincsenek mindig együtt.

2013. aug. 29. 09:13
A gyerek kora miatt ajánlanám az ovit, a mama állapota miatt ajánlanám az ovit. Az utazás miatt pedig a nagyit. Mivel utaznátok? Autó, busz, stb. Az én ideális megoldásom az lenne, hogy felveszik a helyi oviba és esetleg a nagyi érte megy délben, vagy később. Így ők is együtt tudnának lenni és a gyereknek nem kéne téged várnia a munkából. Nem hinném, hogy egy 5 éves gyereknek napi 2 óra utazás hosszú távon annyira izgalmas lenne. Főleg, hogyha tömegközlekedéssel mennétek.
10. youlcsi (válaszként erre: 5. - 68fd663005)
2013. aug. 29. 07:57

5 évesen meg pláne nem társaság már a nagyi.


az az 1-1 óra amíg utaztok, legalább csak a ti időtök, meg lehet beszélni mi lesz aznap, mit szeretne... majd mi történt, mit játszott, kivel veszett össze, kibe szerelmes stb... felbecsülhetetlen órák lesznek!

9. youlcsi (válaszként erre: 1. - 68fd663005)
2013. aug. 29. 07:55

gyereknek gyerek a pajtása.


kell a gyerektársaság.

az enyémet bölcsibe vittem ezért. pedig a nagymama az utca végén lakik. a másik 4 utcányira...

nagyik be is sértődtek... amikoris megkérdeztem, hogy tudnak-e minden nap reggeltől délig tartalmasan, esetleg kint udvaron/játszótéren foglalkozni a gyerekkel úgy, hogy amikor jön a bimbam, csak be kelljen menni és asztalon legyen a meleg kaja? és ezt nem heti 1-2x, hanem minden nap, minden héten... hónapikig.

2013. aug. 29. 07:18

és nem lehet neki vajon rossz, hogy 1 órát oda 1 vissza utazik, én meg 8 órát dolgozom

tehát reggel megyünk, este jövünk

:)

lehet felvennék a helyi oviba is, onnan is választ várok...

2013. aug. 29. 06:59
Én is az ovira szavaznék.
6. Bcicus (válaszként erre: 1. - 68fd663005)
2013. aug. 28. 21:56
Mindenképpen ovi, egy ekkora gyereknek ott a helye.
2013. aug. 28. 17:58

5 éves lesz decemberben

igazából nehezen bírja, mindig fáj valamilyen

ide lehet, hogy felveszik Érdre

Pestre protekcióval már akár holnaptól is

2013. aug. 28. 17:57
Mennyi idős a kicsid? Ez nem sokáig lehet kérdés, ha három éves kortól közelező lesz az óvoda. Egyébként a Nagymamára szavaznék én is, nagylányomra nálunk is ő vigyázott valameddig, sokkal többet ért az az idő, mint az oviban töltött évek.
3. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 2. - Winny)
2013. aug. 28. 17:54
egyet ertek... es foleg nem telire...
2. winny (válaszként erre: 1. - 68fd663005)
2013. aug. 28. 17:08
Amennyiben a nagyival jól ki jön a kicsi nem gyötörném az utazással a gyereket.
2013. aug. 28. 17:04
Ti vinnétek minden nap a gyereketeket magatokkal a munkahelyetekhez közeli oviba így utazna 1-1 órát vagy hagynátok a nagymamával? Helyi oviba nem tuti hogy felveszik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook