Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiejtés Németországban fórum

Kiejtés Németországban (beszélgetős fórum)

18. dominós (válaszként erre: 10. - Maku2434)
2013. aug. 28. 13:44
raccsolnak waze...olyan úriasan, mint az achisztokchaták régen :)
17. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2013. aug. 28. 13:40

rosszul tanultad meg (tanították) sajnos, a helyes, németes kiejtés az, amit kint is hallasz, az -er végű (és még jópár) szavak végét elharapják.


Több hozzászólást ne olvastam el, az 5-dikben van a a lényeg.


Amúgy nyugi, így is meg fognak érteni ezért :)

16. sanyinak (válaszként erre: 13. - Macika71)
2013. aug. 28. 13:19
Ezért kell irodalmi németet tanulni és nem dialektust és úgy az osztrákokat is jól meg lehet érteni.
15. sanyinak (válaszként erre: 8. - Macika71)
2013. aug. 28. 13:15
A magyar akcentus inkább a tanár felkészültségétől függ.
14. Annie1130 (válaszként erre: 10. - Maku2434)
2013. aug. 28. 13:10
Óóóó, akkor hipp-hopp megfogod tanulni a nyelvet!:D Jó nyelvleckézést kívánok! :D
13. Macika71 (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2013. aug. 28. 13:08
Ök nem is nemetül beszelnek, hanem osztrakul ;-)
2013. aug. 28. 13:06
Elég hosszu idot fogok itt tolteni..ideköltöztem:-D
11. michelle.r (válaszként erre: 10. - Maku2434)
2013. aug. 28. 13:04

Nyugi, a németek nagyon toleránsak, cseppet sem zavarja őket nem tökéletesen beszélsz, ellentétben az osztrákokkal :S.


Egyébként látogass el Bécsbe, ott azon fogsz gondolkodni, hogy egyáltalán németül beszélnek-e? :DDD


Ha hosszabb időt ott töltesz és elég jó a hallásod, észrevétlenül fogod átvenni a kiejtésüket :)

2013. aug. 28. 12:56
Koszonom mindenkinek:-) igy mar egy kicsit batrabban fogok beszelni :-) azt is eszrevettem h az "r" betut nem pörgősen mondjak..mintha a torkukbol ejtenek ki..hat en probalkoztam vele de nem megy, pedig a btom német es szoktunk gyakorolni:-D
2013. aug. 28. 12:56

Nem tudom én nem beszélem a nyelvet, de ismerősöktől hallottam, hogy pl.a Bajorok nagyon sok esetben teljesen más nyelvjárást használnak, mint az irodalmi német. Gondolom úgy lehet, mint nálunk, az 'Ő'-zés Szegeden, vagy a salgótarjáni 'Á'-zás.


Majd megszokod, sok sikert a kinti életedhez! :)

2013. aug. 28. 12:21
Teljesen tevhit -sokakban-, hogy az iskolaban mindig a magyar akcentust tanitjak. Ott az un. Hochdeutschot tanitjak, amit anno a volt NDK egyes reszein hasznaltak, különben sehol. Azert mert valaki, elnyeli, vagy nem mondja ki rendesen a szavakat, nem egyenlö azzal, hogy helyesen is beszel. Inkabb örülj annak, hogy a kiejtest nem vetted at azonnal, az akcentuson meg lehet javitani a sok gyakorlassal.
7. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2013. aug. 28. 11:19

Ezt kifejezetten úgy ejtik.:) Majd hozzászokik a füled és egy idő után azon kapod magad, hogy egyre jobban levetkőzöd az iskolában tanult magyar akcentet és és felveszed a németet, és ezen belül is az adott régió tájszólását.

Ne aggódj ez miatt, beszélj bátran, még azt is írd krbe, akár kézzel-lábbal, amit nem tudsz pontosan, mert így tanulsz!A lényeg, hogy ne torpanj meg ilyeneken, hogy "vajon jól ejtem-e", csak beszélj! A többi meg idővel alakul!:)

6. erika84 (válaszként erre: 5. - Tamcs1987)
2013. aug. 28. 11:12

Nálunk is így volt, aki nem ejtette szépen, annak 10 ftot kellett fizetni év végén pedig elmentünk belőle fagyizni...


De tényleg más ha az embernek ezt kint használnia is kell.

2013. aug. 28. 11:06

Mi középsuliban rengeteget tanultunk németet. Az ofő volt a némettanár, és ő nagyon imádta, a szavak végén elharapását tanítani :) Külön foglalkozás volt, hogy minden "er"-re végződő szót amolyan eltúloztt "á"-val kellett mondani. Ilyen az immer szó is! Immá, spätá, deutschá.. és így tovább!

Ja és nekünk nagyon oda kellett figyelni az "en"-es végű szavakra. Azt is harapni kellett :)) Nem szabadott az E-t mondani.

2013. aug. 28. 11:01
A helyes kiejtést nyilván meg kell tanulni. Gondolom az iskolában nem anyanyelvi tanárok oktattak. És egyébként is a "hoch Deusch" eltér a hétköznapi nyelvtől - a dialektikusokról nem is beszélve.
2013. aug. 28. 11:00

Ők meg fogják érteni amit mondasz, nem gond. Lehet tájszólás, kérdés hol vagy. Vagy csak Neked idegen még. Mikor kijöttem én sem nagyon értettem sok mindent(ennek 7 éve), hiába tanultam és volt nyelvvizsgám. Hidd el bele fogsz jönni.

És szerintem nem számít.

2013. aug. 28. 10:55
Koszi a valaszokat
2013. aug. 28. 10:55
Sziasztok.most jottem ki nemreg nemetorszagba es megfigyeltem h egyes szavakat nem u ejtenek ahogy en tanultam. Pl van az a szo h immer..hat en ezt ugy ejtem ahogy levan irva..de itt u hallom h imma...ez sokat szamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook