Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felvi.hu jogorvoslati kérelmet, mikor bírálják el? fórum

Felvi.hu jogorvoslati kérelmet, mikor bírálják el? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. szept. 6. 14:11

Amellett hogy együttérzésem, de mivel egy hasonló esetet végigasszisztáltam a tesóm felvételijével kapcsolatban pár dolgot azért nem árt tisztázni a tisztánlátás végett:

Le volt írva pár helyen, e-felvételiben, hogy most már minden kommunikáció elektronikusan zajlik, a te felelősséged, hogy a postafiókodat karbantartsd, figyeld az üzeneteket. Főleg, ha elektronikusan intézed eleve az ügyeket. Pl. APEH sem küld már semmilyen postai levelet, nem hívogatja az ügyfeleket, csak küldi ügyfélkapun keresztül az okosságokat. Nem nézed meg: úgy jártál.

Tesóm balfék volt, ő egyszerűen úgy gondolta ráér majd később befizetni, aztán jól el is felejtette, kizárták. Erről valamikor május elején küldték is a mailt, hogy ez történt. E-felvételibe is belépett tesó, ott is látható volt világosan. Aztán küldtek mailt, hogy regisztrációs levelet e-felvételiben megnézheti, abban a pdf-ben is elég nyilvánvaló volt.

Itt kapcsolódtam be a dologba, mert ő épp külföldön volt, beszéltem felvi-sekkel. Egyébként nagyon segítőkészek voltak akárhányszor hívtam őket, tehát nem igazán hiszen el, hogy ne akarnának segíteni, amiben tudnak, főleg úgy, hogy Te hibáztál.

Elmondták, hogy utaljuk azonnal, küldjük egyből szkennelve az utalási igazolást és rendben lesz. Egy idő után. Merthogy azt is elmondták, hogy a pénz egy központi (asszem államkincstári) számlára érkezik, onnan küldik a Hivatalnak, azt számfejtik, aztán küldik az adatokat a jelentkezői adatbázisba és ha mindezek megtörténnek, akkor érvényesítik újra a jelentkezés. Úgyhogy ez nem megy pikk-pakk.

Illetve azt is nagyon illedelmesen értésemre adták, hogy egyébként a befizetés határideje a jelentkezési határidő volt. Vagyis ha nem tudod igazolni, hogy ezt megtetted időben, akkor egyáltalán nem lenne köteles a felvi bármilyen utólagos pótlások után rohángálni, meg felszólítgatni. Ez a Te felelősséged, hogy megtedd időben.


Befizetés után másfél-két héttel ismét érvényes volt a jelentkezés. Ennyi. Tehát:


- fontosként írod le, hogy felvegyenek, de 4-5 hónapig azt a nettó 3 percet sem szántad rá, hogy megnézd/érdeklődj a jelentkezésed felől. Bármilyen zaklatott az ember élete, ha valami fontos neki, akkor annak utána néz.


- nem tartod karban a postaládádat annak ellenére, hogy erre több helyen is felhívták a figyelmedet


- elvárod, hogy Téged valamiféle különleges elbánásban részesítsenek és külön neked telefonálgassanank, miközben mindenki mással elektronikusan kommunikálnak és mindenki másnak jó is így. Érdekes módon mi is így értesültünk a hiányról.


- számtalan értesítést küldtek+e-felvételi (ahogy írod, Te még SMS-t is kaptál)


- befizeted végre pár nappal a vége előtt a pénzt és csodálkozol, hogy az nem megy keresztül a rendszeren (lásd fentebb).


Egy valamiben teljesen igazad viszont: ildomos lenne a jogorvoslatot időben elbírálni. Bár itt is zárójelbe kívánkozik: nem tartanak be határidőt és ez neked érthetően fáj. Viszont te sem tartottál be egy határidőt, az meg akkor másvalakinek fájt.

2013. aug. 28. 14:25
Én is felvételiztem, igaz, nem idén, hanem 2 éve, szintén a felvi.hu-n keresztül. Számomra minden kitöltendő, leadandó, beadandó dolog és határidő egyértelmű volt. Ha meg van adva, hogy meddig kell befizetni valamit, akkor addig kell és kész, ez nem vita és alku tárgya. Elfelejtetted, elba..tad, ennyi. Ez egyedül a te hibád, nem a hivatalé és nem másé. Oké, megpróbáltad helyrehozni, de nem lehetett. Szóval nincs miért háborognod. Ráadásul azt nem is értem, hogyha már felvételiztél régebben is, akkor hogy lehet, hogy nem vagy tisztában dolgokkal? A netbankos átutalás végén mindig kiírja, hogy a tranzakció sikeres volt-e, vagy sem. Tehát látnod kellett volna azonnal, ha a net megszakadása miatt nem sikerül.
2013. aug. 28. 12:07

Egyébként a felvi.hu fórumán találtam ilyen beszélgetéseket, amikben az oktatási hivatallal kapcsolatos gubancokról szá,olnak be, de úgy, hogy közben mindegyik elkezdte az egyetemet, mert felvették. Nagyon fontos még, hogy egyik hosszászólás sem idei, hanem 2010-ben íródtak.

És egyik probléma sem anyagi jellegű volt.


A felvételi eljárás díját be kell fizetni még a tél végén. Én regisztráltam a Felvi.hu-ra és az oktatási hivatalra is, sőt ügyfélkaput is nyitottam az Okmányirodában, hogy itthonról tudja, intézni a felvételit. (Később is jól jött, hogy van Ügyfélkapum, az sosem árt.)

Minden időpontra figyelmeztető értesítéseket kaptam mailben, ráadásul a következő teendő előtt Felvi-s hírlevél is érkezett. Ha nem érzékelték volna, hogy a pénzt beküldtem, akkor nyilván arról is kaptam volna értesítést még időben. Én arról kaptam levelet, hogy a felvételi eljáráshoz minden szükségeset megtettem, sikeres vizsgázást kívánnak.

Én azt tapasztaltam, hogy ez egy jól kidolgozott rendszer, és nehezen tudom elképzelni, hogy egy fiatal ne legyen annyira tisztában a számítástechnikával, hogy "vagy elment a pénz, vagy megszakadt a net"- tudattal üldögéljen a babérain. Főként úgy, hogy "elfelejtette" a jelentkezéskor befizetni a díjat.

43. babszibobó (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2013. aug. 28. 11:34

Minden szavaddal egyetértek!


A határifdőket nem dísznek találták ki!!!

2013. aug. 27. 22:16
Ráadásul nem a Felvi.hu-ra adtál be jogorvoslati kérelmet, mert oda nem is lehet, az nem egy hivatal, csak egy tájékoztató és a felvételi folyamatban segítő weboldal.
41. Guruljka (válaszként erre: 39. - Glazbox)
2013. aug. 27. 22:12

Ez nem megbocsájtás kérdése.

Nem jártál utána egy határidős elintézni valónak.

Ha beérkezett hozzájuk a pénz, akkor eze írásban rögzíted, és írsz egy mailt (mert azt nem lehet letagadni, bármikor újra kimásolhatod és tudod igazolni, hogy elküldted, ráadásul gyors), és nyomatékosan kéred a megfelelő intézkedést.

Ha veterán felvételiző, évek óta kollégista, önálló és nagykorú állampolgár vagy, akkor eszed is, kompetenciád is megvan a saját ügyeid megfelelő intézéséhez.

2013. aug. 27. 22:08
Ha nem lenne ott a másik fóruma, ami egy lakatlan országrészben építendő ház lehetőségeit firtatja, akkor talán nem lenne ennyire fura, de ez a bankon utalok, de nem tudom, hogy elment-e a pénz...hát ez nekem fura, mert 9 ezer Ft megléte vagy nem léte már megérezhető még a havi elkölthető összegen is.
2013. aug. 27. 22:08
Lehet, hogy én voltam a hibás, sőt, szinte biztos, de én csak azt nem értem, hogy ez miért nem megbocsájtható a hivatal részéről..
38. babszibobó (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2013. aug. 27. 21:18
Na ez meg a másik :-S
37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Babszibobó)
2013. aug. 27. 20:56

Azt hiszem, az enyém is nyomtatható, de még mindig nincs nyomtatóm. Egy mailhez meg még szkennelhetném is.


Ha veterán felvételiző meg már pláne tudhatja...

36. babszibobó (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2013. aug. 27. 20:45

Nekem az is fura, hogy egyszer azt írja februárban ,egyszer azt, hogy igen, nyáron...

Most akkor melyik, mert ha febrzuárban a hivatalos felvételi időben jelentkezett, hát akkor száégyen gyala, hogy nem fizetett csak most nyáron.

Ha most a pótfelvételi szakszba jelentkezett, akkor még lehtne asztalt csakodni, bár akkor sem értem, hogy egy ilyen fontos utalást miért nem ellenőriz.


(Szerintem mikor banból kérsz utalást, akkor rögtön adnak egy fecnit, hogy inne ide utaltál...valami ilyesmik rémlik...sőt, a netbankom nekem olyan , hogy rögön felkínája az utalás bizonylat nyomtatását és mentését...ill. visszmenőleg tárolja is)

35. babszibobó (válaszként erre: 34. - Glazbox)
2013. aug. 27. 20:42

Az, hogy te 3x is felvéteéiztél különböző okoból, az nem a hivatal baja, gondolom nem kényszerítettek rá, se arra, hogy olyan helyre jelentkezz, ami esetleg nehézségekbe ütközik.


És minden rosszinulat nélkük írom, hogy másioknak ennél cifrább dolgai vanna, mégis akkor utalanak amikor kell és ellenőrzik is, hogy utaltak e...igen 9000Ft-on múlik, nem véletlen van határidő, máshol...ez a való világ, határidő van, pont és kész....

2013. aug. 27. 20:16
Egyébként hozzátenném, hogy nem egyszerű úgy felvételizni, hogy az előző egyetemeden még a vizsgáiddal és tanrendeddel is foglalkozni kell, ráadásul mivel a kollégiumok (amelyek nem ingyenesek, de ez nem baj) nyáron zárva vannak, Az új egyetemem városában szállást is kellett intéznem a felvételi idejére. És egyéb nagyon fontos dolgokat kellett intéznem. Egyszerűen lehetetlent várnak a diáktól, ráadásul ezt a 9000 forintot már 3x befizettem a hivatalnak 3 év alatt :) Legyen már elég.
33. glazbox (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2013. aug. 27. 20:11

Én elhiszem! :) Főleg azok után, hogy a nagybátyám is nemrég jelentkezett egyetemre, mert a munkahelyén csak úgy juthat magasabb pozícióba, ha elvégez egy bizonyos szakot. Azt hiszem 45 évesen jelentkezett, és persze fel is vették.


Én veterán vagyok, mert jártam már egy évet egyetemre, de pont idén döntöttem úgy, hogy átjövök egy központibb képzésre budapesten, az egyetem tárt karokkal várt, csupán a feledékenységem, vagy hiba, már nem tudom minek nevezzem folytán csúszok egy teljes évet, és ahhoz képest, amit terveztem, ez hihetetlen csúszás és fogalmam sincs mihez is kezdjek. :) Ha valaki tud esetleg azonnali kezdéssel munkalehetőséget, várom az ajánlatokat :P

32. Guruljka (válaszként erre: 30. - Glazbox)
2013. aug. 27. 20:09

És éppen ez a baj, hogy elvileg pótoltad.

Ezért, ha igaz a történeted- akkor elvileg is vagy felvéve.

Ha eleve volt probléma a befizetéssel, nem az évkezdet idején kellene akkor sem kapkodni.

2013. aug. 27. 20:08

A pontokat nem húzzák, hanem megvonják a ponthatárokat.


Ha te nem hiszed el nekem, hogy valóban 55 évesen felvételiztem, én tudok róla mailben igazolást küldeni, mert megvannak a Felvi értesítései. De nem tartom fontosnak, hogy bármit igazoljak.

30. glazbox (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2013. aug. 27. 20:05
Hát sok sikert a sikeres felvételihez! Sosem késő belevágni :) Elvileg ponthúzás előtt még pótolhattam volna, de nem tudták feldolgozni :) Ez a baj.
2013. aug. 27. 20:02

Szóval Te nem ellenőrizted, nem akadt-e el a pénz, miután Te küldted késedelmesen.


Ha egyáltalán igaz a történeted, mert elég tájékozatlannak tűnsz a lehetőségeket illetően, holott tudván tudom, hogyan zajlik a folyamat, és hogy figyelmeztetnek a határidőkre a jelentkezés folyamatán végig. Még arról is kaptam értesítést, hogy a felvételi eljárás rendben lezajlott, további tennivalóm nincs.

A pénzt annyira időben kell befizetni, hogy én már régen el is felejtettem, mi volt a határideje. Meddig is kellett mindent beküldeni? Februárig? Márciusig?

Ha nem stimmel minden tökéletesen, akkor el sem jut a felvétedid a bírálatig.

28. Guruljka (válaszként erre: 24. - Glazbox)
2013. aug. 27. 19:49
Ha e-bankon át küldted, akkor nyilván a saját folyószámládat kezelő bank e-szolgáltatátát vetted igénybe. Ez aegyben azt is jelenti, hogy azóta már keaptál habi szánmlakivonatot is, de az e-banki felületen bármikor tudod ellenőrizni, hogy utalták-e a számládról az összeget, és hova, mikor.
27. glazbox (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2013. aug. 27. 19:47
A lényeg, hogy már másfél hónapja ott van a pénzük! Mi kell még nekik?
26. Guruljka (válaszként erre: 12. - Glazbox)
2013. aug. 27. 19:46

Az utalást lehet igazolni, ha az ember a képernyő tartalmát (úgynevezett "screenshot" eljárással) elmenti paintben, majd konvertálja picture-be, ez csak néhány kattintás.

Ezt mellékelve, írok egy mailt a hivatalnak, hogy a melléklettel igazolom a befizetést, szíveskedjenek a megbezsáélteknek megfelelően intézkedni, a "tárgy"-ban pedig a hivatkozási számot küldöm el.


Ha netes bankolással küldök el pénzt bárhová, akkor a következő napon megnézem, hogy valóban elment-e az összeg, de általában azonnal visszaigazolódik az utalás.

Hogy nem vagyok biztos, mert lehet, hogy megszakadt az internetkapcsolat...akkor kétszeresen fontos, hogy meggyőződjek róla! Akár úgy is, hogy felhívom a bank ügyfélszolgáltatát.

25. Guruljka (válaszként erre: 21. - Babszibobó)
2013. aug. 27. 19:37
Bocsánat, nem is Neked címeztem, de ahhoz kapcsolódva, amit írtál, a fórumindítónak szántam.
24. glazbox (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2013. aug. 27. 19:18
Szerintem ez nem egy bank, hanem egy emberi erőforrások irányítására létrehozott szerv. Nem lehetnek olyan kicsinyesek 9000 forint miatt, ami egy jelképes adminisztrációs díj, hogy kizárnak miatta egy jelentkezőt a felvételiből. Ráadásul egy telefonhívás nélkül, automatikusan.
23. babszibobó (válaszként erre: 19. - Glazbox)
2013. aug. 27. 19:05
Én annyit tudok erre mondani és hidd el Ők is, miért nem ellenőrizted, hoyg siekeres e az átutlás és az arról szóló visszaigazolást miért nem mentetted le?
22. babszibobó (válaszként erre: 18. - Glazbox)
2013. aug. 27. 19:04
Most melyik?
21. babszibobó (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2013. aug. 27. 19:04

Ezt most miért nekem címezted, én ezeket mind tudom, de köszi:-D

Szerintem a fórumindítónak kellett volna tudnia ezeket időben!

20. Guruljka (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2013. aug. 27. 19:00

Azért kotyogtam bele, mert én is az idén fekvételiztem vén fejjel. Én is az e-felvételit intéztem, és amikor utaltam, akkor a visszaigazolás megérkezett annak rendje-módja szerint.

Nem mulasztottam el a határidőt, mert ahogy a felvételit intéztem, azt is megtudtam, mikor, mennyit és meddig kell befizetni, és amint tudtam, még a határidő előtt befizettem.

Ha regisztrál az ember a felvi.hu-ra, hírlevélben is figyemeztetnek a határidőkre.


Ha pedig spam-ba kerül valami, akkor a rendszer még nem törli, és meg lehet nézni, mik vannak sapam-ban. Ki lehet venni onnan, sőt jelezni is, hogy "nem spam", ami nem oda való.

19. glazbox (válaszként erre: 17. - Babszibobó)
2013. aug. 27. 18:59
Nem, februárban. Jogosan zártak ki? Rendben, de miért nem tájékoztattak időben? Nekem 10x ennyi pénzt is megért volna most a sikeres felvételim.
18. glazbox (válaszként erre: 16. - Babszibobó)
2013. aug. 27. 18:59
Most nyáron, igen.
2013. aug. 27. 18:56
Ha februárban felvételiztél és most fizetted be, akkor jogosan zártak ki, ha most felvételiztél júliusba, az pótfelvétli időszak...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook