Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megnéznétek a hőgörbém? Már kezdek megijedni... fórum

Megnéznétek a hőgörbém? Már kezdek megijedni... (beszélgetős fórum)


16. Cessi (válaszként erre: 15. - Márta82)
2013. aug. 28. 19:35

4 hónapja próbálkozunk. Ez volt az első alkalom, amikor ilyen rövid volt. Eddig minden hónapban 5, de inkább 6 napig tartott, és nagyon erős vérzésem szokott lenni.

Épp ezért csináltam még azután is tesztet, miután elmúlt, hogy hátha terhesség miatt volt ennyire gyenge.

2013. aug. 28. 19:31

Szia. Hat eleg cikk-cakkos, de nekem meg valami feltunt, eleg rovid a menzeszed. Egy nap ami rendesen, aztan 2 nap enyhe meg egy kis foltozas. Mondjuk ez relativ dolog, kinek mi szamit gyengenek, de ha alig jon valami olyankor, akkor tulajdon keppen szinte egy napig van meg rendesen.

Most kezdtetek el nem reg probalkozni?

14. Cessi (válaszként erre: 13. - Ba7da9cfc0)
2013. aug. 28. 14:14

Rendesen szokott jönni, óramű pontos, barnázásom sosem volt.

Ezért is nem tudok mit kezdeni a görbémmel.

2013. aug. 28. 08:53

Akkor pedig tök jó minden.

Már mint, hogy jól csinálsz mindent.

Rendszeres a mensid?

Barnázás?

12. Cessi (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2013. aug. 28. 08:33
Nem, és legalább 8-10 percig, ahogy éppen sikerül. :)
11. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 10. - Cessi)
2013. aug. 28. 06:40

Pedig elvileg jól csinálod.

Ügyen nem hónaljban méred?

Mennyi ideig hagyod benn a hőmérőt?

10. Cessi
2013. aug. 27. 16:13

Igen, mindig ugyanakkor, ugyanott, ugyanazzal a hőmérővel mérem, majd 10 perc eltéréssel. Hétvégén nagyon nehéz felkelni, de utána vissza szoktam még aludni.

Hagyományos lázmérőm van, igaz nem higanyos, hanem alkoholos.


Ez a második görbém, az elsőben beteg voltam.

9. Cessi (válaszként erre: 3. - *Vinike*)
2013. aug. 27. 16:12
Babát szeretnénk, de nem látom, hogy lett volna peteérésem.
2013. aug. 27. 15:41

Ha úgy méred a hődet ahogyan kell, akkor ez valóban nem jó görbe. Nem rémisztgetés, de sem az alaphő nem látszik, sem pedig peteérésre utaló jel nincsen.


Ha több ciklusban is hasonló a görbéd, az hormonális problémára utalhat, egy vérvétel és kiderül.

Megijedni nem kell, ma már minden nagyon jól kezelhető, csak ne halogasd.


Egy normális hormontermeléssel rendelkező nő görbéje egyértelműen mutatja az alaphőt, a peteérés utáni hőmérséklet növekedést, majd a menstruáció bekövetkezte előtt, vagy után pár nappal, a testhő alaphőre történő visszaesését.


Persze ehhez fontos hogy szabályosan végezd a hőmérőzést.

2013. aug. 27. 08:19

hol, hogy, mikor mérsz?


ha nem veszem figyelembe, hogy pé előtt mi volt (nyilván fogjuk a betegségre), akkor ez még jó is lehet... főként a mostani kis csökkenés.

6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 5. - Zamila)
2013. aug. 27. 07:39

Jah igen, az nagyon lényeges, hogy nyelv alatt!

Nem tudom tudja-e Cessi az alap szabályokat?

2013. aug. 27. 07:36
Sztem próbáld meg nyelv alatt,vagy hüvelyben mérni a hődet,mert ez így elég össze-vissza,sokkal átláthatóbb lesz,ha ott méred,és pontosabb is.Én az alaphődet sem tudom bemérni erről:(
2013. aug. 27. 07:11
Milyen hőmérővel mérsz? Digitális? Mert az nem jó, vegyél hagyományost, az pontos és nem lesz ilyen össze-vissza a görbéd. Minden reggel úgyan akkor méred, még mielőtt felkelnél az ágyból?
2013. aug. 27. 06:24

Mitől ijedtél meg???

Amúgy nincs ezzel a görbével semmi különösebb probléma. Az utolsó mérés picit alacsonyabb, de ezt bármi okozhatja. Nem ugyan abban az időpontban mérted, vagy csak jobban ki voltál takarózva.:D

De szépen látszik hogy ovukor csökkent a hő, utána pedig fokozatosan emelkedik.

2013. aug. 27. 05:35

Az adatlapomra töltöttem fel.

Mitől lehet ilyen?


A múlt hónapban nagyon magas volt az alaphőm, nem értettem miért, de aztán elég rendesen belázasodtam, és folyt az orrom, így gyanítom, akkor már betegség bujkált bennem.


Most viszont a hőm nem akar feljebb menni.

2013. aug. 27. 05:34
Megnéznétek a hőgörbém? Már kezdek megijedni... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook