Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenhol 15000Ft-ot kell fizetni az altatásért kisgyermek MR vizsgálatánál? fórum

Mindenhol 15000Ft-ot kell fizetni az altatásért kisgyermek MR vizsgálatánál? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 28. 15:24
Na ez már valami! Remélem mielőbb visszakapjátok a pénzt.
2015. máj. 28. 12:12
Na, hát van fejlemény! Beszéltünk a kórházzal, ahol csinálták a vizsgálatot, ott közölték, hogy őket mér 3 éve nem támogatja az OEP, ezért kell az injekciót kifizetnie mindenkinek. Felhívtuk az OEP-et, ott meg mondták, hogy tegyük meg a kórház ellen a panaszt, mert átvernek mindenkit, mert OEP támogatás alatt van a teljes részleg. És az altatás szigorúan hozzá tartozik egy kicsi gyerek esetében az MR vizsgálathoz, TILOS különvenniük! Azt mondták az OEP-nél, hogy írjam meg nekik a panaszt, és hogy hivatalos formája legyen, az OEP ügyvédje fogja felszólítani, hogy térítsék meg a 15 ezret és az OEP is megbünteti őket és az ÁNTSZ-től is kiadós büntetésre számíthatnak. Az elmúlt 3 évben sok ezer kisgyerekes családot húztak így le, nagyon remélem, hogy az OEP közleményt ad ki vagy valamit, amin keresztül minden károsult értesül erről és vissza tudja kapni a kicsalt pénzt!
2015. máj. 27. 23:45
Múlthét óta már 2x is írtam a kórháznak, le se szarnak. Telefonon is annyit mondanak, hogy ezt ki kell fizetni és kész. Jeleztem az oep felé, nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a helyzet, ugyanis az ő oldalukat böngészve volt olyan rész az egészségügynél, hogy vannak olyan egészségügyi szolgáltatások, amik tb mellett is fizetősek, mint pl a szépítészeti beavatkozások, meg az ehhez hasonlók. Ez viszont nem esik egyik kategóriába sem, sőt, kézzel-lábbal tiltakoztam volna ellene szívem szerint, de hát sajnos enélkül a vizsgálat nélkül nem tudunk előrébb lépni. 18-án volt a vizsgálat, még nem kaptam meg az eredményt. Idegességemben el is felejtettem ott megkérdezni, hogy kb mikorra küldik ki postán. Bár neten olvastam, hogy egyeseknek 1 hét volt, másoknak meg fél óra múlva már a kezükbe is nyomták. Tehát most még az eredmény miatt is van feszültség rendesen. Erről a fizetős dologról meg még véletlenül sincs a világon semmi a neten. Ha van, akkor meg csak olyanokat olvasok, hogy senki nem fizetett sehol, csak Kistarcsán. De ott az előttem lévő anyuka is kicsengette a 15-öt az alig 1 éves gyereknek. Nem értem ezt. A nyugtánkon annyi áll, hogy eüi szolg.
2015. máj. 27. 21:19
Esetleg a média segítségét is kellene kérni. Számomra ez hihetetlen, bár manapság minden legális.
2015. máj. 27. 21:18
Nem tudok összefutni vele. Minden nap próbálom, de nyomát sem láttam. (a szomszédom)
21. 82eae0fd3e (válaszként erre: 16. - Marlenka70)
2015. máj. 27. 19:09
Sikerült valamit megtudnod az ismerősödtől?
20. 82eae0fd3e (válaszként erre: 16. - Marlenka70)
2015. máj. 25. 11:09
Nagyon megköszönném, ha rákérdeznél! Nyugtát kaptunk, most nem tudom megnézni, hogy mit írtak rá, mert alszik a gyerek és a szobájában vannak a papírjai, de valami olyasmi rémlik, hogy egyéb egészségügyi szolgáltatás vagy valami hasonló. Igazából annyit tudok, hogy az injekció kerül ennyibe..... Nevetséges. Ráadásul mikor megérkeztem a gyerekkel, recepciós hölgy elkérte az utazási papíromhoz a lakcímkártyánkat és közölte, hogy magának nem mondta senki, hogy 2 kísérő kell a gyerekhez??? Hát mondom nekem senki nem mondott semmit, mindenki csak azt hajtogatta, hogy de ugye tudja, hogy 15 ezer Ft és hozta a pénzt?? 2-5 ml lehetett a fecskendőben, vicc, hogy 15 ezerbe kerül. Aztán orrom alá dörgölték egyszer telefonban, hogy ugye tudja, hogy ez most 60 ezer Ft? Aztán mondtam, hogy beutalóm van! Nem is tetszett nekik! Google pedig nem adja ki, hogy miért is kell a 15 ezer. Az oldalukon semmi nincs róla.
19. kristo_f (válaszként erre: 18. - 20afede00a)
2015. máj. 24. 22:24

A felnőt MR"


Igen, egy t-vAl irtam

:)


Mit nem KELL?

Gondolom az endoszkópos beavatkozásra értetted

Nem vagyok egy hős, de átestem alúlról és felűlről is endoszkópon

Semmi fájdalom nincs, csak faxni és szégyenlősség, kellemetlenség

18. 20afede00a (válaszként erre: 17. - Kristo_f)
2015. máj. 24. 21:54
akkor sem KELL
2015. máj. 24. 21:44

Fészbukon csevegtek, de guglizni nem?

Heim Pál kórház

"– Kicsi a műszerigényünk, de gond, szűk keresztmetszet azért akad – mondja Fogarasi András. – Ezeknél a gyerekeknél ki kell nyomozni, hogy nincs-e valamilyen agyi eltérés. Ha epilepsziás, azért, ha rosszul fejlődik, azért, ha nem jól mozog a lába, akkor azért – és ilyenkor mindig szükség van koponya MR-vizsgálatra is. Csakhogy ezeknél a gyerekeknél a vizsgálatot még a felnőtteknél gyakori többhónapos várakozásnál is később tudják elvégezni, mivel csak altatásban lehet. Hiába van nemzetközi szinten is magas színvonalú MR központtal és radiológus szakemberrel kapcsolatuk, a gyermekek nem bírnák ki mozgás nélkül a szükséges időt. Ezért 8 év alatt el kell altatni, de ha fogyatékos, akkor húsz évesen is altatni kell betegeiket az MR vizsgálathoz. Az altatásban végzett MR vizsgálatért az OEP ugyanannyit térít, mint altatás nélkül, így aztán a kórház szívességből segít a helyzeten: minden hónapban kijelöl két napot, amikor naponta öt ilyen gyereket, havonta tehát tízet szívességből altat el az aneszteziológusunk."


Másik példa

[link]


Szoval az OEP mindig annyit térit amennyit akar, illetve amennyi pénze van az összes kezelésekre

Ennyire tellik az országnak

A felnőt MR és mindenféle endoszkópos vizsgálatoknál nem is támogatnám az altatást. Felnőttnek ki kell birnia azt.

Gyereknél meg igenis fizesse ki az OEP

Dehát....

2015. máj. 23. 17:45
Van imerősöm aki ott dolgozott rá fogok kérdezni.
2015. máj. 23. 17:43
Próbálj erre rákérdezni a helyi TB kirendeltségen. Milyen alapon kell fizetni gyermek esetében, nyilván indokolt volt az altatás és nem külön a te kérésedre. Valamilyen nyugtát adtak legalább?
2015. máj. 23. 14:45
Mi most voltunk Kistarcsán 3 éves gyerekkel, beutalóval! Legombolták a 15 ezret! És most néztem utána, hogy gyanús, hogy nekem az visszajár! Most mit csináljak. Az volt az összes pénzem egész hónapra, alig tudtam kifizetni a hazautat. (200km-t kellett utaznom gyerekkel)
2015. máj. 23. 14:36

Miért is?!

Ha van vmelyik szülőnek biztosítása, nem kell.

2015. máj. 23. 14:33
Ha valaki még nézi ezt a fórumot, jelezze! Lenne pár kérdésem!! Köszönöm!
11. vikucka (válaszként erre: 7. - Jak27)
2013. aug. 28. 02:23
Én a helyedben felhivnám a beutaló orvost és megkérdezném, hogy is van ez.
10. kismackó2006 (válaszként erre: 1. - Jak27)
2013. aug. 27. 15:31
Nekünk sem kellett semmit sem fizetni altatásos MR-nél.
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Jak27)
2013. aug. 27. 14:41

Azért én tök udvariasan megérdeklődném, hogy ez hogy is van, miért is van.


Nekem nagyon büdös ez a dolog, persze ha az orvos által kiírt, bizonyítottan szükséges vizsgálatról van szó, és az altatás is bizonyítottan szükséges. Magyarán nem egy 10 éves gyerek kisujjáról van szó, és csak anyuka akarja az altatást...


Szóval én megkérdezném, kíváncsi vagyok rá.

2013. aug. 27. 11:50
A kórház nevét nem szeretném leírni, főleg addig nem, míg nincs meg a vizsgálat.
2013. aug. 27. 11:49
Érdekes dolognak tartom, hogy nekünk meg fizetnünk kell. De lehet, hogy azért, mert területileg nem oda tartozunk. Vagy fogalmam sincs. Amúgy nem érdekelne, ha felvetne a pénz, de sajnos nem ez a helyzet...
2013. aug. 27. 09:48

Olyan esetekben hallottam, hogy fizetni kell - felnőtteknél! - ha a vizsgálat biztonsággal elvégezhető lenne altatás nélkül is, de a beteg mégis kéri.. Ekkor igen. Pl. kolonoszkópia, meg ilyeneknél szokták a fájdalom miatt... Akkor valóban meg kell fizetni a "plusz" szolgáltatást.


De kisgyermeknél ez nem hiszem, hogy fennálna.

2013. aug. 27. 09:46
2012. őszén a két éves gyermekemnek a Heim Pálban nem kellett fizetni, ők mondták, hogy el kell a koponya CT vizsgálathoz altatni, mert csak így tudják elvégezni, ami nyilvánvaló is..
2013. aug. 27. 08:12
Sehol nem kell fizetni. Ennek járj utána, ne fizess!! A kis gyermekeknél, a vizsgálat biztonságos, értékelhető elvégzése miatt altatnak. Hogy mozdulatlan legyen a vizsgálat alatt és megfelelő minőségűek legyenek a felvételek. Ez nem kényelmi szolgáltatás, nem olyan dolog amit a szülő kér, ezt orvos indikálja. Miért kellene fizetni ?
2013. aug. 27. 06:38
Mármint mire kellene ennyit fizetni? Mi februárban voltunk MR-en, beutalóval, nem kellett semmit fizetni. Az altató orvosnak (aki egy tündér volt) szerettünk volna adni, de nem fogadta el.
2013. aug. 27. 04:26
:O Én ezt nem hallottam. Melyik kórházban kérik? Ha van beutaló, akkor miért kellene fizetni?
2013. aug. 27. 01:01
Mindenhol 15000Ft-ot kell fizetni az altatásért kisgyermek MR vizsgálatánál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook