Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan lehet észrevenni, hogy egy gyerek szimulál-e? fórum

Honnan lehet észrevenni, hogy egy gyerek szimulál-e? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 27. 13:52

hát sziasztok!

Hajnalig ment a "dáridó" de most volt alapja úgy látszik. Levittem házidokihoz, mert reggelre feldagadt a bal arca szegénynek, mondta fáj a feje, a lába, meg az ujja, na az ujján mosolyogtam akkor, dehát utólag sajnálom.

Be van gyulladva abal alsó fogak körül a fogíny, gennyes, valószínű az a gócközpont, így a torka is gyulladt, gondolja a doki, az ízületeire is ráhúzodhatott, ezért aláb és ujjak fájdalma. Kapott antibiotikumot.

Reggel az volt a gyanús, hogy mikor már tudta, hogy az utazáűs elmarad, utána is rosszul volt, ezért levittem dokihoz. MOst boldogan játszik...

23. orsibigyu (válaszként erre: 21. - 36a26f5226)
2013. aug. 27. 08:14
Ropi, keksz.
2013. aug. 26. 22:49
Esetleg nagyon vékonyan meg lehet kenni margarinnal, vajjal, májkrémmel, és úgy van egy kis íze is..
21. 36a26f5226 (válaszként erre: 19. - Macskanita)
2013. aug. 26. 22:48

Most nem tudom, gyermeknél hogy működik, de a nagyfiamnál is bevált, hogy busz előtt csak száraz ételt lehet enni, nagyon kevés folyadékkal, és a száraz étel a gyomorban nem kavarog, mint a sok folyadék, ami viszont igen, és a csak száraz élelmiszernél nem alakul ki hányinger..


A fiamnál is, nálam is bevált..


üres kenyér, vagy kalács, vagy más péksüteményt, nagyon, nagyon kevés folyadékkal, hogy ne tudjon kavarogni a gyomorban..

20. 36a26f5226 (válaszként erre: 19. - Macskanita)
2013. aug. 26. 22:46
Szorongást okozhat, fél attól, mivel már átélte, hogy rosszul van a buszon, hogy nem szeretne rosszul lenni, nem akar utazni, és már előre görcs van benne... Pánik félelem..
2013. aug. 26. 22:39
most is megy a músor.Áthoztam ide, beszélgettem vele, önként akart visszamenni a szobájába, visszamentem vele, és ott is rákezdte, nyöszörög, de már szerintem a fáradtság, annyit ki tudtam szedni belőle, hogy fél az utazástól, holnap lenne egy 70km-es utunk busszal, neki hányingere szokott lenni a buszon. na de ez a félelem okozhat fizikai töneteket?
18. enlag
2013. aug. 26. 22:33

Szép estét nektek.

Szerintem Ha fáj a pocakja bármi okból kifolyólag akkor a legrosszabb ha az orvossal fenyegeted több okból is,mert itt látom a tanácsok közt.Hát ezt nem szabad.Nekem 3 éves ikreim van és kapom bőven a szimulálást.Hasfájás ha rendet kell rakni...:D Én olyankor jutalmat szoktam ajánlani pl egy cukorkát.És erre elmúlik a fájás és megy a rendrakás.Viszont sokszor csak figyelmet szeretne,hogy foglalkozz vele.Ha tényleg beteg lenne azt hidd el azonnal észrevennéd hiszen ha tényleg fáj a hasa akkor fekszik nincs kedve semmihez :) Nekem lány/fiú van és a kisfiú igényli jobban a törödést...

2013. aug. 26. 22:27

sziasztok

ilyesmit az én lánykám is csinál

neki ha nem érek rá felvenni a lába fáj állandó jeleggel

egyke gyrek egésznap vele kell foglalkozni :)

mégis én úgyérzem "használja" hogy fáj a lába

16. orsibigyu (válaszként erre: 13. - Macskanita)
2013. aug. 26. 22:26

Nalunk sem egyszeru a teso-tema. Szereti, jatszanak egyutt, de sokszor eszreveszem, hogy szeretne o is a figyelem kozeppontjaba kerulni. Nalunk nagyon jol bevalt, hogy szerepjatekokat jatszunk egyutt, es mostanaban o a kisbaba, pokrocba bugyolalom, csak az arca latszodik es gugyogok neki, meg cumiztatom, raszolok az 1 eves ocsikejere:-D vigyazz a kisbabara, csak puszild es finoman simogasd, stb. Sokat segit!

A szimulalasat pedig hidd el es vidd el orvoshoz, jo lecke lesz, vagy kiderul ha baj van. Nalunk ilyesminel nincs hiszti, azaz nem elfogadott. Ha gyogyszert kell bevenni, vagy orvoshoz menni, az nem opcionalis. Raeroltetem.

15. 36a26f5226 (válaszként erre: 13. - Macskanita)
2013. aug. 26. 22:18
Akkor orvos, és kideríteni, hogy fizikális,vagy pszichés probléma, esetleg szorongás van-e a háttérben..
2013. aug. 26. 22:17

A fiamnál az vált be, hogy voltak "gyógyító" kövek (szép színes nagyobb fajták) és ha fájt vmije, akkor lefeküdt és azzal aludt el (átlátszó anyag-zacsiba tettük)

Amikor azt mondta, hogy már nem fáj annyira kijöttem, de ha kérte, maradtam.

Amikor nem volt valódi, csak "bebeszélte" magának mindig elmulasztotta a fejfájását (neki mindig a feje fájt).

Néhány alkalom után már ő kérte a "gyógyító kövek"-et.

13. Macskanita (válaszként erre: 9. - 36a26f5226)
2013. aug. 26. 22:14
mondtam én neki ezt százszormár, sőt, idefektettem melláém az ágyba, semmi nem használ...már az arca is fáj...az ARCA!!!
12. rinike (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. aug. 26. 22:14
Nekem már 20 éves a fiam, és 5-6 éves korában vele is volt ilyen. Én elvittem orvoshoz, azt mondta a doki, hogy semmi baja, de fájhatnak az általa mondott dolgok a növekedés időszakában. A hasa meg tényleg fájt, mint kiderült attól, hogy fogyókúra miatt light kólát ittam, és a pociját megfájdította. Én soha nem gondoltam a gyerekemről, hogy szimulálna, de ő mindig is megbízható volt.
11. cooltim (válaszként erre: 8. - Macskanita)
2013. aug. 26. 22:13
Ultesd le magad melle. Beszelj Vele komolyan! Kerdezd meg, bantja e valami?! Nalunk a sok beszelgetes hatasos szokott lenni. Mult heten a lanykam is "kinlodott". Beszelgettem vele. Kiderult, nem szeretne meg az ovit, mert hianyozni fogok neki nagyon stb.
2013. aug. 26. 22:12
Lehet, hogy csak hallani akarja, hogy biztonságban érezhesse magát, hogy anya őt is egyformán szereti a kicsivel..
9. 36a26f5226 (válaszként erre: 8. - Macskanita)
2013. aug. 26. 22:11
Anita, beszélgess el vele arról, hogy a kistesót is el kell látni, de attól te még őt is ugyanúgy szereted, ezt kihangsúlyozva, hogy őt nem szereted kevésbé, hogy van egy kistesó, akivel szintén foglalkozni kell..
2013. aug. 26. 22:10

csajok, bevetettem nála most a megyünk a dokihoz, erre nekiállt bömbölni, hogy ő nem beteg

viszont fáj aklába, meg a feje, megy a gyomra...mondom adok gyógyszert, őneki nbem kell...áááááááá

7. 36a26f5226 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. aug. 26. 22:06

Nincs kizárva ám, hogy a kistesó miatt pszichés nyomással ki akarja kényszeríteni, hogy ő legyen a központban..


ezt kell valahogy elmagyarázni neki, sok beszélgetéssel, hogy ott van egy kistesó, aki nem tudja magát ellátni, ő teljesen rád van szorulva, olyan picike..

2013. aug. 26. 22:05
Az en 4 eves lanykam is csinalja kb. egy eve. Altalaban este. Nem akar aludni. En ilyenkor elmagyarazom neki, ha olyankor is mondogatja, h faj valamije, amikor nem is valos, akkor megijeszt. Felhivtam a figyelmet, h legkozelebb tenyleg faj valamije, nem fogom tudni igaz- e. Stb. Egyre ritkabban adja elo azota. Megertette, h ez nem "jatek"! Sok sikert!
5. kszb (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. aug. 26. 22:04

mond azt neki, h akkor mentek a doktorbácsihoz, és az ad rá gyógyszert, meg megvizsgálja. Ha kell, vidd el laborba. Ha most szimulált, többé nem fog ilyennel játszani. Ha meg nem, legalább kiderül.

De a legfontosabb, h ne lássa rajtad a pánikot.

(sztem amúgy szimulál, és figyelem hiánya van csupán, de biztos, ami biztos.)

2013. aug. 26. 22:02

Gyanús...te jó ég...

Nézd.Add meg neki azt,amiért szimulál és egy idő után meg is gyógyul.No meg persze lássa egy orvos,mert úgy tisztességes:egy részről veszélyes üzem neked kimondani,hogy semmi gond,más részről a gyerek is megtanulja,hogy mivel játszik(nem szeretnek orvoshoz járni)

2013. aug. 26. 22:00
ja, és ha kérdezgetem, annál jobban fáj...ez a szöveg.és megy a durva ilyet mondani, de "hattyú halála" című darab. Egyszerűen nem tudom kezelni a helyzetet.
2013. aug. 26. 21:59

Sziasztok!

5 és fél éves fiam újabban pár hete mondogatja szinte minden nap, hogy fáj a pocakja, a feje most alába, kérdezem tőle, az ujjaid nem? mert már gyanús volt nekem az egész dolog. Most már az ujjai is fájnak...Nem tudom eldönteni, igaz-e vagy csak figyelemfelkeltés az egész. Általában este, vagy éjjel cinálja ezeket a dolgokat.Van valakinek hasonló tapasztalata?

2013. aug. 26. 21:57
Honnan lehet észrevenni, hogy egy gyerek szimulál-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook