Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnénk a párommal fórum

Babát szeretnénk a párommal (beszélgetős fórum)


14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2. - Lorevi)
2013. aug. 29. 12:31
A tanácsadóm vállalt munkajogi, meg egyéb jogi jellegű esetekben is segítséget, akár a cégeddel, akár a MÁK-kal, vagy az Egészségbiztosítási pénztárnál volt a gond.
13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2013. aug. 29. 12:30

Minden helyzetben van olyan törvényes út, hogy legyen ellátásod, pláne ilyen helyzetben, ahol a biztosítási napok számával nincs gond..


Nekem is összetett volt szülések előtt a helyzet, volt az egyetemi jogviszonytól kezdve a munkaviszonyon át a betegállományig minden. Bár édesnyám könyvelő és adótanácsadó, még ő is azt mondta, hogy akkor elmegyünk egy olyan tanácsadóhoz, aki kifejezetten ezzel foglalkozik. Jól is tettük, mert amit mi a törvény meg kútfejünk szerint kitaláltunk, az nem volt jó valami 1-2 napos jogosultsági határidő miatt, amit mi földi halandók már nem voltunk képesek követni... Viszont a tanácsadó tanácsa révén már a 4. gyerekemnél is rendben van az ellátásom.


Szóval én a szakembert ajánlom, és nagyon jó, hogy már most előjönnek a kérdések, így tuti van megoldás.


Persze ez nyilván kerül pénzbe az elején, de nagyon érdemes "beruházni", mert később aztán bőven megtérül a biztos ellátás, pláne, amikor már gyerekkel azért nehezebb ugrálni...

12. Lorevi
2013. aug. 29. 11:56
Igem, elszomorító és megalázó! Mindig azt mondják, hogy a fiatalok nem akarnak gyereket, meg későn szülnek és csodálkoznak, hogy miért...de én most megfogadtam, hogy mivel az előző munkahelyemen megszivattak és kirúgtak, itt nem fog érdekelni, hogy mit csinálnak ha úgy alakul, hogy majd babát várok. Az első három hónapban biztos nem fogom elmondani...és utána is írásban fogom bejelenteni, mert azt tudom bizonyítani. Gusztustalan az összes cég. Már lassan mindent elvesznek a dolgozótól és ha nem 200 százalékon teljesít lelkiismeret furdalás nélkül kirúgják.
11. NNN00
2013. aug. 29. 07:53

Ilyen szempontból (meg több szempontból, de ebbe ne menjünk most bele) undorító ez az ország... Minden vállalkozó utálja a kismamákat és elküldenek. Azért nem tudnak, mert terhes vagy, de akkor kitalálnak valami mást.... sajnos vannak kis kapuk... :(


Nálunk az a helyzet állt fent, hogy főiskola mellett dolgoztam (több, mint egy évig) és most elküldtek egy helyről, ahová azért mentem át, mert több a pénz, van előre lépési lehetőség, erre megszívtam. Most itthon ülök úgy, hogy nem kapok munkanélkülit sem, mert él a hallgatói jogviszonyom. Nem hogy vállon veregetnének, hogy de jófej vagy, hogy suli mellett teljes munkaidőben dolgoztál... NeM! Azt mondják, hogy oldd meg! Undorító és felháborító, hogy ezt meg lehet csinálni, de az a réti néger, aki 14 évesen gyereket potyogtat ok nélkül kap havi 80 ezer forintot!

10. Cessi (válaszként erre: 9. - Lorevi)
2013. aug. 28. 14:13
Én végignéztem azt, ahogy a kismamákat onnantól kezdve, hogy bejelentették az állapotukat, leírták, és el is lettek felejtve. A leggázabb az volt, amikor az egyik vezetőt ültették ki a többi dolgozó közé, mert állapotos lett, az új vezetőnek meg kellett az irodája. Szerintem nagyon megalázó volt neki.
2013. aug. 28. 11:27
Hát sajna itt is az a helyzet, hogy utálják azt aki babát vár. És igazad is van, de az a baj, hogy ezen stresszelünk, legalábbis én nagyon és tuti e miatt nem fog össze jönni. De ez szörnyű amúgy! Hogy ez van itthon.
8. Cessi (válaszként erre: 5. - Lorevi)
2013. aug. 27. 19:43

Még nem jött össze a baba :(

Én még most is félek, mert alig fél éve vagyok itt, és azokat, akik bejelentették, hogy babát várnak, nem fogadták túl nagy örömmel.

De én úgy vagyok bele, hogy nem azért vállalok babát, hogy ők örüljenek.

2013. aug. 27. 19:29
Én meg úgy tudom, mintha volna már olyan rendelet is, hogy véglegesített státuszban is kirúghatnak - persze csak a megszokott módon -, ha nem közlöd, hogy terhes vagy. Szóval, ha ki akarnak rúgni, erre rákontrázol, hogy jön a baba, akkor cumi van, mert nem szóltál előtte. Vagy ezt csak tervezték bevezetni?
2013. aug. 27. 15:42
Most már nyugodtan próbálkozhatsz, mert mire a következő peteérésed jön, letelik a próbaidő, utána pedig nem rúghatnak ki. És amúgy is a munkáltatónak sem kell elmondani a 10-12. hétig.
2013. aug. 27. 06:39
Kedves Cessi! Nem volt lelkiismeret furdalásod, hogy még csak most mentél oda? És mit mondtak a főnöködék mikor babás lettél? Én ettől is nagyon félek. Ha úgy alakul én biztos nem mondom el az első 12 hétig. Nálunk mindenkit utálnak aki terhes lesz...:(
2013. aug. 26. 21:11

Ha szeptember után jelented be a babát, nem rúghatnak ki.

Mi a próbaidő lejárta után kezdtünk el próbálkozni. Megértem, mit érzel, mert is számoltuk vissza a napokat.

Viszont arra figyelj, hogy próbaidő alatt bármikor elküldhetnek, még akkor is, ha állapotos vagy. Én megvárnám a próbaidő végét. Az már csak pár nap.

Sok sikert a babához! :)

3. davider (válaszként erre: 2. - Lorevi)
2013. aug. 26. 20:03
Én ugy tudom nem rúghatnak ki ha szeptemberben meghosszabbítják nyugodtan probalkozatok.....
2. Lorevi (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2013. aug. 26. 19:45
Tehát babát szeretnénk a párommal. Volt nekem 4 évig egy állásom, amit otthagytam, mert az egyik "kedves" ismerősöm ajánlott egy állást a saját cégénél. Az ismerős 5 hónap letelte után át jelentett a másik cégébe és 1 hónap múlva próbaidő alatt kirúgott, mondván nincs a cégnek pénze...én ezután majdnem 3 hónapig munka nélkülin voltam, majd az egyik ismerősöm bejelentett a cégébe, hogy a jogviszony ne szakadjon meg most lassan 3 hónapja új állásom van, szeptemberben telik le a próbaidő, de már nagyon szeretnénk babát. Ti mit csinálnátok a helyemben? Próbálkoznátok? Fogok így valamilyen járulékot kapni ha kirúgnak, mert terhes leszek? Világ életemben az lebegett a szemem előtt hogy dolgozom azért hogy ha majd egyszer úgy alakul és gyereket szeretnék, erre most így jártam. és az szomorít el a legjobban, hogy ebben az országban attól kell félni, hogy mikor fognak kirúgni mert babát várok...:(
2013. aug. 26. 19:30
Sziasztok! A véleményeteket szeretném kikérni. Picit hosszú leszek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook