Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha keveset eszek, de mégis mozgok mellette, miért nem fogyok? fórum

Ha keveset eszek, de mégis mozgok mellette, miért nem fogyok? (beszélgetős fórum)


24. Naoya
2013. okt. 16. 19:58

Csak hogy tisztázzuk.

Most már máshogy dolgozom. (Nem, nem én találtam ki..)

Fél 8-tól fél 4-ig tart a munkaidőm. DE! Szerdánként 14-órától este 18 óráig tanfolyamon vagyok! (Ettől függetlenül azokat a napokat is 8 órába számolják el, de ez most lényegtelen.)

Találjatok ki valami jó diétát nekem, ugyanis azt írják sok-sok helyen, hogy

70% étkezés, 30% mozgás a megfelelő arány, ha súlyvesztésről beszélünk.

Várom a javaslatokat! :)

És köszi minden kedves hozzászólónak, aki KEDVESEN szólt hozzá a témához! Értékelem! :)

2013. aug. 27. 20:17
Az ész èrvek az első hozzászólásomból: " Egyél rendesen, cukrot, finomlisztes dolgokat, zsíros cupákokat, gyorskaját kerülöd, zöldség, gyümölcs, hús, víz, fehérje stb. mehet! Ne éhezz! Gyúrós oldalakon találhatsz diéta tippeket edzés mellé!"
22. b73e24f31f (válaszként erre: 20. - Patapucs)
2013. aug. 27. 20:10
Az ész érvek is ott voltak, de azt már nem kell észrevenni! És én nem azt mondtam, hogy ő hülye, vagy "idióta", hanem azt, hogy én annak nézem :P. Úgyhogy nem, nem volt jogos! ;)
21. patapucs (válaszként erre: 3. - Naoya)
2013. aug. 27. 10:18

Szia!


Olvastam az egyik fórumon a "kedves" hozzászólásokat.

Ha szükségesnek érzed szívesen segítek - ha a kaloriabázis.hu-t vezetni akarod.

Nekem az sokat segített amikor megállt a fogyás. Kiderült, hogy a felét ettem annak amit kellett volna. Kb 1-2 hét kellett hogy visszaálljon a szervezetem és ismét elinduljon a fogyás.

Hozzáteszem olyan is lehet, hogy a súly nem változik, mégis cm-ben van változás. Ez azért van, mert a zsír helyét izom foglalja el és 1kg izom=7kg zsír.


Szia


Anita

2013. aug. 27. 10:04

Sziasztok!


Nem akarok vitát gerjeszteni, de olvastam a hozzászólásokat. Ha a szavakon lovagoltok, akkor:


"Úristen, ne haragudj de te nem vagy normális. Mindig hülyének, vagy betegnek néztem az ilyen embereket..."


Utána jött a Fals nő beszólás. Ne is haragudjatok, de erre a két megjegyzésre kaptátok az idiótát, amit valóban nem így kellett volna, de a fórum indító joggal kapta fel a vizet.


A nyers megfogalmazástól nem fogja másképp csinálni. Ha ész érvekkel elmagyarázzátok, akkor talán változtat.

2013. aug. 27. 06:48
Aha igen, biztos elírta XD. Ha valamit elírt akkor az az "idiótázás" volt!.
18. Zizisicc (válaszként erre: 16. - B73e24f31f)
2013. aug. 26. 21:13
Szerintem elírta .... de talán majd pontosít.
17. 388b941089 (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2013. aug. 26. 20:27
Akárhogy is nézzük, kesze-kusza az egész na :)
16. b73e24f31f (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2013. aug. 26. 20:25
Magyarul a leghosszabb napja is csak 4-ig tart (ha jól vettem ki). Nekem a legrövidebb tart 4-ig :D...és utána edzek :D
15. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Zizisicc)
2013. aug. 26. 20:10

Én is pontatlan voltam, inkább bemásolom:


"A munkabeosztásom 8 órás... és heti 2-3 alkalommal 14:00-tól egészen 16:00-ig suliba leszek..

Még nem kezdtem el a tanfolyamot, most indul hónap végén..."


Az időbeosztást nem egészen értem.

14. Zizisicc (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2013. aug. 26. 20:04
Figyelmetlenül olvastál ..... 2 hónapja kondizik munka mellett, a sulija meg most fog indulni aug. végén, és munka után kezdődnek majd az órák.
13. 388b941089 (válaszként erre: 12. - B73e24f31f)
2013. aug. 26. 19:30
XDDDD
12. b73e24f31f (válaszként erre: 9. - Naoya)
2013. aug. 26. 19:25
Kit idiótázol te le mókuska???? Válogasd már meg a szavaidat, szerintem senki nem bántott! Ha meg valakit itt le lehet idiótázni, az inkább te vagy ezzel a koplalással, meg a rinyálással!
11. Naoya (válaszként erre: 10. - Grizus)
2013. aug. 26. 14:40

Pedig valóban így van nálam, nagyon keveset eszek, legtöbbször nem is kívánom az ételt. Gondolom ráállt a szervezetem erre.. :/

Érdekes, hogy 2 éve mennyit le tudtál fogyni, most pedig nem sikerül? Te mozogsz valamit? Ha igen, mit?

10. grizus (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. aug. 25. 20:10

Lehet, hogy túlzásba viszed. Napi két zsemle egy kis tejjel, plusz heti négy edzés, ez túl kemény. Jobb lenne, ha rendesen ennél főtt ételt, napi háromszori étkezés, egy falat édesség, nasi is belefér, sok vizet igyál és úgy az edzés, úgy van mit elégetni.

Én se tudok lefogyni, nem tudom mi lesz, mert több mint 15 kiló van rajtam. Két éve úgy fogytam nyolc kilót, hogy mindent ettem és nem is mozogtam. Ezt a csodát azóta se tudom megismételni.

9. Naoya (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2013. aug. 25. 19:47

Te már annyia okos vagy, hogy nem igaz! :)

Miért lennék hamis meg hazudozós! Megyek edzeni igenis hetente 3-4 alkalommal.

MEGNÉZNÉM, HOGY TI HOL OLVASTATOK OLYAT, HOGY TELE ZABÁLOM MAGAM!!!! -.-" Idióták...

8. b73e24f31f (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2013. aug. 24. 21:11
Hát elég furi! :/
7. 388b941089 (válaszként erre: 6. - B73e24f31f)
2013. aug. 24. 21:03
Hagyjad már! Egy 2 nappal ezelőtti fórumjában még nem tudta megoldani a mozgást munka és suli mellett. Most meg már heti 3-szor, 4-szer edzeni jár.Fals nő!!!
6. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. aug. 24. 20:49

Úristen, ne haragudj de te nem vagy normális. Mindig hülyének, vagy betegnek néztem az ilyen embereket...miből akarsz élni ha nem eszel? Persze hogy nem fogysz, mert a szervezeted riadót fújt! Honnan van energiád edzésre? Bár rendes edzést biztos nem nyomsz ilyen kaja mellett!

Egyél rendesen, cukrot, finomlisztes dolgokat, zsíros cupákokat, gyorskaját kerülöd, zöldség, gyümölcs, hús, víz, fehérje stb. mehet! Ne éhezz! Gyúrós oldalakon találhatsz diéta tippeket edzés mellé!

5. Bársony (válaszként erre: 3. - Naoya)
2013. aug. 24. 12:12

Szívesen! :)


Én is beleszaladtam ebbe az "alig eszek és nem fogyok, pedig fogytam az elején" dologba.


Egyszerűen elkezd tartalékolni a szervezet.


De van egy fórum édesfelhő indította, eszek mégis fogyok, valami ilyesmi a címe. Érdemes beleolvasgatni.

4. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. aug. 24. 11:58
Még múltkor nem az volt a problémád, hogy nem tudod megoldani a mozgást? :DDDDDD
3. Naoya (válaszként erre: 2. - Bársony)
2013. aug. 24. 11:45

Jesszusom! Ez nem semmi!

Hát, köszönöm ezeket az információkat, most már így értem az egész dolgot!

Tehát ezek szerint, kicsit többet kéne ennem.. és akkor valószínűleg még azzal is jobban fogynék, mint ebben az állapotban!

Még egyszer nagyon köszönöm a kielégítő választ! *-*

2013. aug. 24. 11:39

Szervezetünk alkalmazkodott a kevesebb mennyiséghez, a fogyás megállt.


Megoldás: Variáld át az étrendedet, változtass a bevitt mennyiségen; egyél egyik nap többet, míg a másik nap kevesebbet.



Van egy hormon, melynek megismerése és irányítása szó szerint a fogyásod sikerét jelentheti. Ez annyira fontos, hogy ha nem tanulod meg ennek a hormonnak az irányítását, akkor jobb, ha most lemondasz a fogyásról. Ez tényleg akkora jelentőségű! Ez a hormon a leptin. A leptin egy "fő" zsírégető hormon, amely minden más zsírégető hormont irányít, s kontrollálja a szervezet teljes zsírégető képességét. [A leptin a leptos görög szóból ered, melynek jelentése "sovány".]


Amikor elkezdesz fogyókúrázni és lecsökkented a kalóriabevitelt, a leptin-szint leesik, a szervezet zsírégető képessége pedig drasztikusan lecsökken. Miért? Mert a leptin fő feladata, hogy az éhezéssel szemben megvédje a szervezetet, s egy lecsökkentett kalóriabevitel alatt (mint amilyen egy diéta is) a szervezet az elraktározott zsírt túlélési forrásnak tekinti.

Vagyis amikor elkezdesz fogyókúrázni, a tested nincs tudatában vágyaidnak, s nem "tudja", hogy most azért kap kevesebb kalóriát, mert Te karcsúbb derekat vagy csípőt szeretnél, vagy jól akarsz kinézni az osztálytalálkozón, vagy épp a bikini szezonra készülsz... Valójában a tested csak egyetlen dologgal foglalkozik, hogy kalória-fogyasztásod a "megszokott" alá esett, s az agyad számára ez egy azonnali vészjelzés.


Az eredmény pedig: lecsökkent leptin-szint és drasztikusan lecsökkent zsírégetés. A kutatások ténylegesen kimutatták, hogy egy 7 napos diétát követően a leptin-szint akár 50%-kal is csökkenhet, ami azonnal 50%-ra csökkenti a zsírégető képességet! És ez napról napra csak még rosszabb lesz...

2013. aug. 24. 11:37

Alig eszem valamit. Van, hogy 2 napig semmit, bár nem is hiányik az étel.

Hétköznaponként általában 2x eszek 2 zsemlét, és tejet iszok.

Konditerembe is járok (heti 3x-4x) ahol jól lefárasztom magam, mégis úgy veszem észre, minden hiába!

Mi lehet a gond? Tudnátok nekem olyan étrendet ajánlani, ami hamar hat?


24/N

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook