Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy cukorbeteg lábszárfekélyes lábra tudnátok valamit ajánlani? fórum

Egy cukorbeteg lábszárfekélyes lábra tudnátok valamit ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. aug. 29. 13:30
Köszönöm!
47. CsillagTM (válaszként erre: 46. - Zszszszs)
2013. aug. 29. 13:30
már többször írtam, de nem baj :) MediFleurral keni, attól.
46. zszszszs (válaszként erre: 44. - CsillagTM)
2013. aug. 29. 13:23
Akkor bocs, de visszakérdezek, mert érdekel: végülis mitől javult a Nagymamád lába?
2013. aug. 29. 13:20

Még egy kis kiegészítés az előző hozzászólásomhoz:

Sajnos, a nagy magyar valóság az, hogy hiába van egy sor orvosilag igazoltan hatásos módszer az érszűkület és a lábszárfekélyek gyógyítására, az orvosi protokoll ezekről nem vesz tudomást (lásd az említett írást dr. Schéder Ákos tollából.) Nem 83 évesen, hanem már fiatal korban tengernyi szenvedést élnek át emberek az érszűkület miatt, nagyon gyakori a lábszárfekély, az üszkösödés, és sajnos tényleg futószalagon csonkolják a betegeket... Igen, tudom, hogy ez horrorisztikus kép, de ez a realitás. Szóval erre utaltam még abban az ominózus, tényleg gyorsan, és nem eléggé megfontoltan fogalmazott hozzászólásomban.

44. CsillagTM (válaszként erre: 43. - Zszszszs)
2013. aug. 29. 12:57

akkor tényleg félreértés volt, oké.


és ő valóban az a kivételes eset, aki baromi aktív...néha jót mulatunk rajta, h össze-vissza mászkál, mint egy Duracell-nyuszi, nem bír megülni a fenekén még most sem :D ő aztán akar élni, az tuti :))) és szerencsére javul a lába is.

2013. aug. 29. 12:50

Többszörösen rélreértettél, de nyilván nem fogalmaztam elég pontosan. Nem állítottam, hogy van univerzális gyógymód, csupán arra utaltam, hogy a bioptron lámpa forgalmazói időkorlátokat szabnak. Az én információim viszont egy olyan orvostól származnak, aki elsők között kezdte el alkalmazni a betegei körében a bioptron - kezdetben még (vagy már akkor is) evolightnak nevezett - lámpát. És több évtizedes tapasztalatai alapján állította, hogy nincs időkorlát, sőt, minél többet használja valaki a lámpát, annál nagyobb az esélye a gyógyulásra. Igen, épp az ő esetleírásaiban szerepel sok-sok fotó arról, hogy a többi orvos által gyógyíthatatlannak minősített lábszárfekélyek hogyan gyógyultak be lépésről lépésre. (Az én családomban más összefüggésben, de teljesen beigazolódtak az állításai.)

Az a kérdésem, hogy vajon a Nagymama szeretne-e meggyógyulni spirituális jellegű kérdés, nagyon sok olyan eset fordul elő, hogy a beteg már elmenne ebből a világból, de a szerettei ragaszkodása itt tartja - csupán erre utaltam. Nem állt szándékomban megsérteni sem őt, sem a te érzéseidet, ahogy jellemzed őt pár szóval, az szívet melengető. Kívánom, hogy még sokáig örülhess a létezésének, neki pedig, hogy még sokáig maradjon ilyen jó állapotban, de azért az jó lenne, ha a lába is rendbe jönne!

42. CsillagTM (válaszként erre: 41. - Zszszszs)
2013. aug. 28. 22:35

miről beszélsz?!????


bocsesz, lehet, h nagy rajongója vagy a lámpázásnak, de elég butaság azt állítani, h létezik univerzális gyógymód...!!! a nagyimnak NEM működött a lámpa, a MediFleur meg igen, és akkor...?! ebből szűrted le, h nem akar meggyógyulni?! a nagyim KILENC-TÍZ (!!!) éves kora óta keményen, becsülettel dolgozik, még ő gondoskodott másokról mindig, szellemileg teljesen friss, és fizikailag is a lehető legjobban van, a lábát leszámítva...szeretnél te így lenni majd 83 évesen!!!

a kínokra, megcsonkolásra utaló részre már nem is reagálok...


lehet, h félreértettem valamit, vagy dúlnak bennem a kismama hormonok, de eléggé kiakadtam ezen a hsz-eden...valszeg nem csak bennem van a hiba!

41. zszszszs (válaszként erre: 40. - CsillagTM)
2013. aug. 28. 14:56
Mint írtam, kulcsfontosságú, hogy nagy teljesítményű lámpával hosszasan, naponta többször, minimum fél, de inkább másfél óráig lámpázzátok a sebet és környékét ahhoz, hogy elkezdjen gyógyulni! De persze 83 év az 83 év, kérdés, hogy vajon a nagymama meg szeretne-e egyáltalán gyógyulni? Persze ha el kell mennie,akkor is jó lenne végig méltóságban maradnia, nem kínok közt, esetleg megcsonkolva várni az elmúlást...
40. CsillagTM (válaszként erre: 39. - Zszszszs)
2013. aug. 27. 10:35

sajnos mindenkinek más jön be. nagyimnak pl. a lámpázás nem igazán használt.

a paleolit táplálkozással (az elvi meggyőződésemen túl) az a baj, meg a többi életmódváltós cuccal, h egy öreg embert már nem fogsz rávenni, az tutttti...

2013. aug. 27. 06:26
A bioptron vagy evolight lámpákkal csodálatos eredményeket értek-érnek el (mindkettő polarizált fényt bocsát ki), én láttam fotókat arról, hogyan gyógyultak be segítségével gyógyíthatatlannak vélt lábszárfekélyek. A kezelés lényeges eleme azonban, hogy minél hosszabban, minél nagyobb felületen kell alkalmazni a lámpázást - lehetőleg nagyobb teljesítményű lámpával. Hasonlóan jó eredményeket érnek el a sonoterápiás kezeléssel, annak hátránya, hogy - tudomásom szerint - nincs otthoni kezelésre mód. Szintén hasonló jó eredményekről számolnak be a pulzáló mágnesterápiáról. (Keress rá dr. Schéder Ákos: Amiről a gyógyszergyárak nem szívesen beszélnek című írására a neten!) Ezeknek a terápiáknak a kiegészítésére feltétlenül ajánlom még a nagy dózisú vitaminok szedését (Lenkei, Vitaminkirály - komplex vitamincsomagok, plusz minimum napi ezer mg C-vitamin. ) Ajánlom ezen kívűl Szendi Gábor Paleolit táplálkozás c. könyvét, valamint dr. Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség c. könyvét! Sajnos, mindez elég sok pénzbe kerül, de a legdrágább megoldás, ha elveszíti valaki a lábát, és persze a folyamatos gyógyszerszedés sem kétfillér.
38. CsillagTM (válaszként erre: 15. - Jázmin1975)
2013. aug. 26. 19:30
kenjétek még pár hétig, hátha beindul a javulás.
37. kszb (válaszként erre: 36. - Jázmin1975)
2013. aug. 26. 13:56
dr Olvasztó Sándor a neve és a DOTE Klínikáján rendel. Azt hiszem, professzor...
36. Jázmin1975 (válaszként erre: 35. - Kszb)
2013. aug. 26. 11:11

Eltudja látni magát egész nap tesz vesz dolgokat.

Megkérdezheted meg köszönném.

35. kszb (válaszként erre: 34. - Jázmin1975)
2013. aug. 25. 19:22

hát, gondolom már alapból az is gond, h idős. Azért egy idős embernek gyakran nem oylan a keringés a végtagjaiban, mint egy fiatalnak. + a diab...

Debrecenben van egy állítólag nagyon jó szakember. Kolléganőm férje Bp-ről járt le hozzá a lábszár fekélyével. Ha gondolod, megkérdezem neked az elérhetőségét.

Amúgy, mennyire mozgékony még a mama?

34. Jázmin1975 (válaszként erre: 33. - Kszb)
2013. aug. 25. 19:00
Igen probálltuk naponta elég hosszú ideig.
33. kszb (válaszként erre: 32. - Jázmin1975)
2013. aug. 25. 13:17
az nem jó. Nincs vérkeringés a környező szövetekben. Bioptron lámpát próbáltátok már? Állítólag az is nagyon jó hatással van rá.
32. Jázmin1975 (válaszként erre: 18. - Kszb)
2013. aug. 25. 09:30
Írtak hidd el nem egyett már kiprobálltunk de a seb környéke ég és fáj is.
2013. aug. 24. 14:34

Sziasztok. Csak saját tapasztalataimmal tudok segíteni amit a kórházban és otthon ápolás során tanultam.


Én azt tudom ajánlani hogy a seb kezelés elején, első lépésként, tiszta kesztyűben ki kell pezsegtetni a sebet hydrogen peroxide-os oldattal, (amit egy steril gézbe kell beitatni és azzal kell áttörölni a sebet). Gyógyszertárban keverik ki, szerintem nem túl drága. Segít eltávolítani a bealvadt gennyet, vért. Sőt a sebbe beszáradt gézre, kötésre beitatva kipezsegteti, és könnyebben eltávolíthatóvá válik kötés, a seb felszakadása nélkül.


Második lépésként tudnám ajánlani a seb fertőtlenítését, ez lehet egyszerű betadinos oldattal, vagy kenőccsel. Mind a kettő ugyan azt a célt szolgálja. Vagy esetleg a neomagnolos oldat.

Ha esetleg kimutatható valamilyen bakteriális fertőzés a seb váladék mintavételből,tudnám ajánlani a Prontosant, ami egy antiszeptikus hatású seböblítő oldat, a seb tisztítására és nedvesítésére kötéscsere esetén. Mercurochrom is szárít és fertőtlenít, kérdezz rá az orvosnál.

Ezek után tehetünk rá fertőtlenítős sebhintőport, ami szárít és fertőtlenít. Aztán steril gézzel lefedni, naponta kétnaponta cserélni. Bőrpír, vagy kiszáradás esetén én a körömvirágkrémet, vagy a neogranormont ajánlom.

2013. aug. 24. 12:53
29. Shisha
2013. aug. 24. 12:40
Még annyit, hogy vitaminokat nem ajánlottam, pedig ..
28. Shisha
2013. aug. 24. 12:36

Bocsánat, hogy hozzászóltam a témához!Nagyon sajnálom, hogy csípett bennteket,mivel nincs is benne olyan anyag ami csípne, még nyílt sebet sem.Teljesen tiszta ez szer, és tengerpartra el sem megyünk enélkül,mert a leégést egyszeri lefújjással is már gyógyítja!

Nem akartam ellent mondani senkinek, csupán segíteni.Sajnálom, a betegeknek gyógyulást kívánok!

27. Guruljka (válaszként erre: 23. - B3edc666c5)
2013. aug. 24. 12:33

Én nézegettem Derecskét. Legalább 15 kezelésre van szükség, és szép iparág épült a betegturizmusra.

60 ezer alatt orvosi beutalóval sem lehet kihozni, vagy a szállás, vagy az útiköltség...

Itt élek, légvonalban talán 50 km Mátradereecska, de még Gyöngyösről sincs közvetlen buszjárat. Nem érnék aznap haza, a kezelés után.

26. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2013. aug. 24. 12:28
Evolite lámpás kezelés.
2013. aug. 24. 12:08
Orvost:}
2013. aug. 24. 12:04

[link]

Szerintem érdemes elolvasni.

2013. aug. 24. 11:55
Nem tudom mennyire megoldható,hogy elvigyétek oda a nagyit,Mátraderecskén van a szén-dioxid gázfürdő,nemcsak értágításra jó,hanem eredményesen kezelik a nehezen gyógyuló fekélyeket is.
2013. aug. 24. 11:39
amúgy legjobb lenne a steril lárva kezelés, csak nem tudom, hogy itthon van-e?
21. 17aadc1082 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2013. aug. 24. 11:37
az octenisept tényleg jó, én is használom.
20. kszb (válaszként erre: 18. - Kszb)
2013. aug. 24. 11:32

pld.:


[link]

2013. aug. 24. 11:31

Orvos ajánlotta, és több emberen segített már az Octenisept nevű tiszta, átlátszó, fertőtlenítő folyadék. Egyáltalán nem csíp, a férjem csúnya (bár nem cukorbeteg eredetű) fekélyét előbb megtörölgettem, utána ezzel mostam, rácsorgatva egy fecskendőből ezt a szert, majd átitatott gézzel törölgettem olyan tisztára, amennyire csak tudtam. Ezután kicsit hagytuk levegőzni is a lábát.

A kötözés előtt még egyszer bekentem.

Kizárólag ezüst-kolloidos kötszert használtunk. Ehhez a fertőtlenítőhöz lehet azt használni, de betadinhoz, jódhoz nem. Ezt ragasztottam a fekélyes seb fölé. (Közgyógyra, orvos írta ki a kötszert, házhoz hozták.)

Begyógyult a seb, az orvos alig akarta elhinni.

A fetrőtlenítőből adtam egy súlyos cukorbeteg ismerős nek, aki évek óta kínlódott a fekéllyel, már járni senm bírt. Az ő orvosa is felírta az atraumin kötszert, mert csak pár darabot tudtam adni a megmaradtból. És meggyógyult a fekélye, mindenki nagy örömére.


Ne kenjétek házi szerekkel, ide fertőtlenítés kell, és az octenisept bár nem nagyon olcsó, de én azóta csak ezt fogom használni. Sokkal szélesebb hatásspektrumú, mint bármelyik másik. (Egy literes flakonnal megrendelte nekem a helybeli patika, 5 ezer körül volt az ára, de még megvan a háromnegyede.) Nem bántam meg, hogy megvettem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook