Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Idegen ember hogyan léphet be a facebookomra és változtathat meg jelszót? fórum

Idegen ember hogyan léphet be a facebookomra és változtathat meg jelszót? (tudásbázis kérdés)


21. a2571c53fb (válaszként erre: 20. - Jstefan)
2013. aug. 24. 23:05

Azt hiszem, hogy ugyanarról beszélünk! én sem azt mondtam, hogy egy szervert törünk fel, hanem arról, hogy egy tetszőleges felhasználó mennyire törékeny!


Ez két különböző dolog és borzasztó nagy különbség van a kettő között! Kliens gépet feltörni...szinte bármelyiket lehet, míg egy szervert...na oda tényleg nagy tudás kell! ..és ez nagyon ritka, aki pedig meg tudja tenni ő inkább titkolja, mivel tudja pontosan, hogy bizony ez bűncselekmény!!! Tehát titkolja!:-((

2013. aug. 24. 22:45
Egy adott honlap felhasználójának a jelszavát megszerezni, ellopni, letölteni a gépéről nem azonos a honlap biztonsági rendszerén áthatolni, azt meghackelni. Az előbbi egyszerű lopás ,ezzel szemben a hackeléshez nagyfokú programozói tudás szükséges amivel a nagy dumás nagyot mondó srácok egyáltalán nem rendelkeznek , sőt általában még az alapfokú iskolázottságuk is teljesen hiányzik. A saját környezetükben felnéznek rájuk mert nem tudják ellenőrizni hogy a jelszót csak ellopták, és így könnyű volt más regisztrációját átírni,és okosnak látszani. Az igazi hacker mindig titokban tartja a „művét” mert tudja hogy nagyon gyorsan azonosíthatják, és évekre hűvösre kerülhet.
19. gera175 (válaszként erre: 18. - A2571c53fb)
2013. aug. 24. 19:53

Semmiféle jelszavam nem ismerhet sehová...

És az igazság az, hogy most már a "kölcsönkenyér visszajár" jár a fejemben, de sajna ehhez én kishal vagyok!

Azért köszönöm amiket leírtál.

18. a2571c53fb (válaszként erre: 16. - Gera175)
2013. aug. 24. 18:28

Szia!


Itt azért több lehetséges megoldás is van!


Az hogy nem tudtál belépni, még nem jelenti azt, hogy fel is törték, inkább arra gondolok, hogy megpróbáltak belépni, mondjuk 10 percen belül 3x és ilyenkor általában a rendszerek letiltanak mindenkit! Egyik rendszernél csak két órára, másiknál 8 órára, harmadiknál 24 órára ezt rendszere válogatja, de mivel nem ismerem facebook-t nem tudom, hogy itt mekkora ez az időzítés, de minden rendszernél így működik!


Ha nekem kéne feltörni, akkor első körben inkább úgy kezdenék neki, hogy beírom, hogy elfelejtettem, mivel akkor rendszer ad egy ideiglenes jelszót, oda, amilyet címet te megadtál regisztrációkor! Persze ezt is lehet fokozni, mivel ott meg kellett adni egy másik címet, ha azt is elfelejtetted, tehát ha ismeri valamelyik levelező jelszavadat, akkor onnan meg tudta csinálni!


Jelszavakat nem lehet feltörni!!!!!...azonban megoldható hogy mégis megtudjuk!


gyakorlatban ez úgy működik, hogy küld neked, különböző fájlokat, amelyek mögött rejtett fájlok vannak, amelyek automatikusan elindulnak és teszik dolgukat. Ezzel nem törtek fel semmit, csak egy kiskaput nyitnak a gépen, ami arra alkalmas, hogy feltérképezzék a gépet, hogy milyen programok futnak. Minden programnak van egy biztonsági rése, ami lekérdezhető a netről..és nem véletlenül küldik rendszeresen a frissítéseket. Ha tudom, hogy milyen szoftver van gépeden, akkor tudom verziódat és akkor tudom, hogy milyen biztonsági résed van és olyan fájlt küldök neked, ami megnyit egy olyan kaput, amin keresztül fel tudok tölteni tetszőleges szoftvert. ha ezt meg tudtam tenni, akkor van az hogy van esélyem hogy meg tudjak bármilyen jelszót és az szoftver elküldi ezt nekem!:-(((


Aki ilyen tudás birtokában van ő aranyért tud dolgozni és nem hiszem hogy te ismerősöd ilyen tudás birtokában van!!!..és különben is! ha valaki ennyire bizalmatlan és időt energiát nem kímélve kíváncsi a jelszavadra...őt akkor küld el melegebbre és ne foglalkozz vele....de lényeg, hogy jelszót feltörni nem lehet csak úgy...azonban mégis, ahogy leírtam!


..és további jó gondolkodást kívánok neked!:-))

17. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Patapucs)
2013. aug. 24. 16:42
Jézusom ! ne káromkodj ! account ! steem ! ezeknek a fiataloknak már a kisujjukba van ez az egész számítógépes .... én már mumi vagyok , annak is örülök , h már betudok kapcsolni egy gépet ! és ellavírozok a neten , úgy-ahogy ! / De a jó pap is hóttig tanul ! /
2013. aug. 24. 12:04
A gáz az, hogy az illető akire gondolok többszáz km-re van innen. Elég durva beszélgetést folytattunk, és csodák csodájára pár perc múlva már be sem tudtam lépni. A jelszavam nem mindennapi, semmi értelme nincs. Szóval érthetetlen számomra ez az egész. persze vissza tudtuk állítani, de kíváncsi lennék, ez mégis hogy a csudába lehetséges. A gépem közelében sem volt soha.
2013. aug. 24. 12:01
Annyi jelszó feltörő program van...ez már nem megy csodaszámba.
14. patapucs (válaszként erre: 5. - Jstefan)
2013. aug. 24. 09:18

Mást is fel tudnak törni, nem csak azt (a fiam egyik volt oszrálytársa tesójának a haverja is meg tudja/tudná csinálni), hanem annál biztonságosabb helyeket is.

A fiam accountját is feltörték a steem-nél, aztán bejelentettük és megcsinálták. Nem csak a jelszót változtatták meg, hanem a beregisztrált email címet is.

13. N-drew (válaszként erre: 5. - Jstefan)
2013. aug. 24. 09:16

A NASA mögött is profi emberek vannak, mégis törték már fel a honlapjukat.


Egyébként roppant egyszerű: vannak kódtörő programok (akár bruteforce, akár bármi más, nagyon sok varicáió van). Aztán vannak erre szakosodott operációs rendszerek, mint pl. a BackTrack (ami igazából tesztelésre van, de másra is használható). Ezzel pl. leklónoznak egy weblapot, ahol "belépsz", és máris megvannak a jelszavaid.


Aztán vannak olyan emberek, akik kilesik a jelszavad, vagy keyloggert telepítenek a saját gépükre, amin belépsz, így máris tudják a jelszavad.

Az is lehet, hogy valahol túl sok mindent árulsz el magadról, ezáltal könnyedén kitalálható a jelszavad.


Facebook esetén azonban más is lehet. Ha olyan emailcímet használtál, ami megszűnik, ha nem lépsz be X időnként (citromail, freemail, stb...), akkor az egyszerűen újraregisztrálják, kapnak egy üzenetet fb-től, hogy érkezett üzeneted, szimplán kikérnek egy jelszóemlékeztetőt, megváltoztatják a régi jelszavad, és már kész is van.


Egyébként még kb 5 lehetősléget fel lehetne sorolni.

A legjobb megoldás az, hogy nem egyszerű jelszót választasz, nem értelmes szavakat, hanem valamit, amit csak te értesz, valamint az is jó, ha megadott időközönként megváltoztatod az összeg jelszavad.

12. 4b6a2525df (válaszként erre: 5. - Jstefan)
2013. aug. 24. 07:22

hát nem teljesen kizárt, mert én is jártam igy a télen. Van pár regisztráciom, mert farmozok. Szombat este itt ültem a saját gépemnél és esdte 8-kor még be tudtam lépni az ominózus farmra, és fél 10 felé megint be akartam lépni és nem engedett. Nem értettem, igy egy másik farmomról megnéztem. Hát már a profilképem le volt cserélve. irtam üzenetet, hogy ne szórakozzon, mi a fenét akar, még a farm is jelentéktelen, erre törölte azt a profilom, amiről a levelet irtam. Na akkor irtam a facénak ott különböző dolgokat kellett megcsinálni és éjfélre került vissza hozzám.


Soha sehol nem használtam (más gépen, telefonon) ezt a fiokomat.

Feltörőprogtamot meg pláne nem töltöttem le.

2013. aug. 24. 07:04

könnyen...


[link]

2013. aug. 24. 06:12
más gépéről v mobiljáról léphettél be...- akkor már tudod is ki tudta meg a jelszavad.
2013. aug. 24. 04:56
Ha tudja a jelszót ahhoz az e-mailcímhez, amivel a fbookra regisztráltál, onnantól nyert ügye van az illetőnek...
8. 95ac5d28e3 (válaszként erre: 6. - 91d4989ab9)
2013. aug. 24. 02:13
nna tessék!
7. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - Jstefan)
2013. aug. 24. 00:17
jaja most hekkelték meg az alapító cukorhegy bácsi oldalát is nemrég:d
6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Gera175)
2013. aug. 24. 00:16
úgy hogy beléptél más mobiljáról vagy gépéről valamikor... gondolkozz, volt ilyen? kinél? ő a tettes
5. jstefan (válaszként erre: 1. - Gera175)
2013. aug. 23. 23:57
Teljesen kizárt hogy bárki feltörheti a facebookod jelszavát!!! A facebookot profik üzemeltetik!!! Egyszerűen megtudták a jelszódat vagy más okból nem tudsz belépni. Hírdetnek a neten feltörő programokat,és aki elég naív lúzer az letőlti,és akkor döbben rá hogy az egy adathalász program ami az ő gépéről menti le az összes jelszót,és címet ami a gépén van!
2013. aug. 23. 23:44
van valami sz*r program, amivel ez lehetséges...bárki feltöri bárkiét
2013. aug. 23. 23:28

Nem volt mostanában valami vírusod?


Am. van olyan ismerősöm, aki bármire képes. Bejelentkezve szoktad hagyni?

2013. aug. 23. 23:27
úgy, hogy tudja a jelszavad...
2013. aug. 23. 23:12
Feltörték a Fb-omat, és azonnal jelszót is váltotattak.Hogyan lehetséges ez több km távolságból, úgy, hogy a gépemhez hozzá sem nyúlt soha?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook