Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaital-Kubu fórum

Babaital-Kubu (beszélgetős fórum)


2009. jún. 22. 09:12

Sziasztok!

A gyerekeknek elsősorban természetes élelmiszereket kell adni. Valamiféle sürítménynek semmi köze a kivánatos dologhoz. Ital: forralt víz.

Gyümölcslé: rost nélkül, főtt gyümölccsel, semmi értelme, helyette frissgyümölcs elkaparva, azonnal elfogyasztva. Igy talán a gyereker nem lesznek cukrosak, gyöngék.

Nem kell a reklámokat teljesen elhinni. Ez is érdekes kérdés....

Ja és a mozgás mindenek előtt!

2009. febr. 4. 13:58

sziasztok,

nekünk a kubutól elment a gyerköc étvágya állítólag tömény és laktatós azt jelenti hogy ha megiszik belőle mondjuk egy pohárral az úgy eltelíti mint ha jóllakott volna. Nekem az istennek nem akar enni a főtt kajából 2-3 kanálnál többet és mikor már abbahagytam nem adtam neki többet ujra jól evett. Szóval mivel sűrű tömény biztosan eltelíti őket. Egyébként tudtommal csak 1 éves kortól lehet adni.

2008. dec. 6. 13:01

sziasztok,

nálunk is hasonlo a tapasztalat.kb 10 ho volt a fiam amikor a mama vett neki kubut.ugy ment a hasa napokig mint a vizfolyás.most lassan 2 éves néha kap ilyet de már nincs semmi baja töle.de én az ásványvizre szavazok mert az a tapasztalatom hogy az ilyen "üditöˇ" elveszi az amugy se jo étvágyát.

2008. dec. 6. 09:02
Egy érdekes dolgot szeretnék megosztani veletek.A most 6 éves kisunokám kb.1-1 1/2 éves korában kapott Kubut.Egyiknapról a másikra naponta többször hányt,főleg evés után.Természetesen vittük orvoshoz,mindenféle kivizsgálás,minden eredmény negatív volt.Nagyon aggódtunk,mert nem tudtuk mi lehet vele.Kolléganőm elmesélte,hogy az ő unokájának hasonló tünetei voltak az almalétől.És mondta próbáljuk ki,hogy ne adjunk neki Kubut.A hányás megszünt.Hogy mi lehetett akkor,hogy nem bírta a Kubut ma sem derült ki.Azóta már újból issza,semmi baja tőle.Lehet,hogy elsiettük?
2008. márc. 20. 09:48
A Kubu ital nagyon fini és itatja magát, elvileg adhatsz neki. Viszont az összetételét tekintve sűrítményekből áll. Arról pedig nem tájékoztatnak, hogy a gyümölcssűrítmények mit tartalmaznak. Kb. 2 hónapja nem adom a kislányomnak és azóta nem olyan feszült, izgága, mint előtte. Átálltunk a narancslére ami savcsökkentett, 2 rész gyümilé és 1 rész babavíz. Ja és mi ezt is Kubunak hívjuk:D
2008. márc. 14. 06:55

szerintem nyugodtan adhatod neki, elvileg tartósíító meg szemétmentes.


de többre mennél, ha vennél egy gyümicentrifugát, mindig frissen csinálhatnád nekia répalét, almalét, stb, akár keverve is. az én fiam imádta!:)

2. benvik (válaszként erre: 1. - Gabcsyka)
2008. márc. 13. 08:20
Én 13 hónapos korától adom, de csak néha napján. Most beteg, ezért sokszor kap, mert ezt szereti a legjobban, és így issza rendesen. Én azért az 1 évet megvárnám vele a helyedben az összetételét nézve.
2008. márc. 13. 06:48
A kislányom 4.-én múlt 10 hónapos. Jó étvágyú, eleven kisbaba. Abban szeretnék tanácsot kérni Tőletek, hogy Kubut adhatok neki inni. Eddig csak dobozos Pacific gyümilét kapott.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook