Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 10-12kg "szülés után" fórum

10-12kg "szülés után" (beszélgetős fórum)


1 2
50. anya4005 (válaszként erre: 49. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 25. 09:18
Köszi a tippet!!! :-)
49. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 48. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 25. 07:33
Ezentúl szerintem hívd így a diétádat, és nem fognak ennyien neked esni:)
48. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 42. - Anya4005)
2013. aug. 25. 07:33
Akkor te csaknem harcosok étrendjét követsz - ami egyébként egyáltalán nem egészségtelen, dacára a sok "este enni, micsoda hülyeség" véleményeknek.
47. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 27. - Babszibobó)
2013. aug. 25. 07:31
A Level tényleg nem jojóztat be - már aki bírja, én feladtam pár nap után... A Dukan is jó tényleg, biztos hamar eléred az álomalakot! Gratu a sikerekhez:)
46. anya4005 (válaszként erre: 45. - Vikucka)
2013. aug. 24. 17:16

Kóstolgatni nem szoktam,mert sok dolgot én sem eszem meg. Viszont hiperérzékeny a szaglásom-senki sem érti,honnan tudom illatrból,hogy sótlan valami

Sajnos képtelenség nálunk a konyhában ténykedni,míg alszanak a fiúk,mert a 2 szoba között van a konyha(még),így felkelnek minden zajra,így én csak velük főzök-nyilván tovább is tart:-)!

45. vikucka (válaszként erre: 44. - Anya4005)
2013. aug. 24. 16:10

Mondjuk, ha tényleg ilyen sokat főzöl, akkor megértem, hogy nem vagy éhes, hisz a szagokkal, kóstolásokkal eltelitődik az ember.


Én most a kis öthetesem mellett rászoktam arra, hogy többfélét főzök, 1-2 napra előre előkészitve, hogy ebédre csak össze kelljen dobni. Pl. a rántott húst bepanirozom reggel, amikor a Manó alszik, de frissen sütöm ki. Valamikor nálunk is 2 féle kaja van, mert a férjem nagyon válogatós. De pl. én nem töltök fél óránál többet a konyhában egyszerre, mert nem tudom megtenni.

2013. aug. 24. 14:42

Az van,hogy nekem tényleg nincs időm ebédelni!

Most csak azért tudok ide írogatni,mert tegnap volt a fiam szülinapja,és elvitték anyósomék a 2 gyereket cirkuszba,addig főztem,takarítottam,hogy ma ne kelljen. A srácok meg épp alszanak,úgyhogy kalózkodhatok a neten.

Nah,leírom:

Nálunk úgy van,hogy délelőtt ebédet főzök,meg mosok,takarítok,gyerekezem. Aztán,míg ők ebéd után alszanak,addig én a vacsorát készítem elő,ami szintén főtt étel,mert a párom olyankor eszik csak rendesen egy nap!

Viszont: a párom nem eszik levest,főzeléket,halat,így a gyerekeknek ez az ebéd,és estére pedig a párom szájíze szerint főzök.

Persze,a fiúkkal játszóra is járunk,meg vásárolni,szóval,minden úgy megy,mint máshol,csak nem biztos,hogy mindenhol kétfélét kell főzni minden nap.

De egyébkénz nekem jó így,nincs semmi bajom.

43. Mazsinka (válaszként erre: 42. - Anya4005)
2013. aug. 24. 14:27
Én a helyedben a vacsit felcserélném az ebéddel, vacsira mehetne a főtt tojás, reggel meg esetleg egy gyümölcssalátát ennék kevés zabpehellyel. Nagyon kevés ch-t viszel be, az is biztos.
42. anya4005 (válaszként erre: 41. - Mazsinka)
2013. aug. 24. 14:22

Azért amit főztem,azt meg is eszem. Nálunk általában süti is van (édes,sós),na,én azt várom! Vacsora pl: sült karaj,párolt zöldség,pirított burgonya, de van,hogy sült csirke salátával (utálom a salátát).

Nyilván nem az a célom,hogy halálra fogyjak,ezért eszem normális vacsikat,még,ha nem is a kedvencem!

Mondjuk,a csirkemellet minden formában eszem,és elég változatosan,és jól készítem,mert az egyik szakmám: szakács!

Ezért is írtam már,hogy nem vagyok anorexiás,nem az ételekkel van bajom,vagy az evéssel,csak a túlsúllyal.

41. Mazsinka (válaszként erre: 40. - Anya4005)
2013. aug. 24. 14:05

Reggel én sem vagyok éhes, én is kávéval kezdem, de amint megkordul a gyomrom, eszem is, ez kitolódik, de mindig megvárom, hogy megéhezzek. (Amikor diétán vagyok.)


Az viszont érdekel, hogy ha nem szereted a húst, zöldséget, gyümölcsöt, miből áll az egészséges vacsora?

40. anya4005 (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2013. aug. 24. 14:02

Nem rajongok a zöldségért,gyümölcsért,még húsban is válogatós vagyok. Viszont a vacsora általában valami egészséges és laktató,hiszen a 2 gyerekem is azt eszi,ráadásúl a párom is csak ilyenkor tud velünk enni.

Viszont annó olvastam egy tanúlmányt,ami azt írja le,hogy alvás közben tud a szervezetünk a táplálék lebontásával maximálisan foglalkozni,mert minden más lelassúl. Persze,olvastam már az ellenkezőjét is,és nem tudom,mi az igaz,nem is érdekel,mert nem akarok erről is vitát nyitni senkivel.

De: reggel sosem vagyok éhes.

39. babszibobó (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2013. aug. 24. 13:54
Nekem is ez jutott poont eszembe, minden szavad,főleg a vége:-D
38. Mazsinka (válaszként erre: 31. - Anya4005)
2013. aug. 24. 13:49
Az lehet, hogy célravezető, mivel emberfia nem hízott még meg a kávétól. Különben meg, elég logikátlan az egész. Reggel felkelsz farkas éhesen, de nem eszel, hanem letolsz egy kávét, ebédre meg két főtt tojást, alig a falig valami. Gondolom, estére már kopog a szemed, eszel azt, amit a család. Pl. spagettit, vagy krumplipaprkiást, esetleg pizzát... Amiben annyi kalória van, mintha egész nap eszegettél volna zöldségeket, sovány húsokat, esetleg valami gyümölcsöt, vagyis kiegyensúlyozottabban és egészségesebben táplálkoztál volna. Magyarán: adtál a sz.nak egy pofont, és még csak nem is változatos, egészséges, amit művelsz. Utoljára 18 évesen csináltam ilyet, de további sok sikert, nem célom senkit sem megtéríteni, mindenki azt csinál az életével, amit akar.
2013. aug. 24. 13:48
Helyes,az igazad teljes tudatában le is szállhatsz rólam :-)!!!
36. babszibobó (válaszként erre: 34. - Anya4005)
2013. aug. 24. 13:48

Saját magadnak mondasz ellen...mellesleg nem csak én formáltam véleményt az irasodhoz,azokat is eszrevehetned!


Hidd el tök jól elvagyok a saját eletemmel !

35. babszibobó (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2013. aug. 24. 13:45

Nem veszek szívemre olyas valaki szavait,aki láthatóan keveri a szezont a fazonnal,ez ilyen egyszerű!


Mivel ez a fórum azért indult valaki által mert fogyni szeretne és meg szeretne szabadulni a foloslegtol őt és azokat ki már lefogytak egészségesmódon és tartják is,nincs miért megszolni,és rég szmoru hogy te amit én és jelzem mások is írtak a.oly.bevált módszeredről kioktatasnak veszed.


Marhara nincs szükségem arra hogy igazam legyen elég ha tudom!

34. anya4005 (válaszként erre: 32. - Babszibobó)
2013. aug. 24. 13:41

Nem egy szám fontosabb,hanem,hogy jól érezzem magam a bőrömben! És én így érzem jól magam!!!

És nem tudsz te semmit az én felelősség vállalásomról,a családomról,vagy a gondjaimról! Légy oly kedves,és koncentrálj a fórum valódi témájára,ne az én életemre,amibe kezdesz beletenyerelni,átlépve egy határt!

33. anya4005 (válaszként erre: 29. - Babszibobó)
2013. aug. 24. 13:34

A felsorolt tünetek közül melyik védhető ki elhízással? Mert érdekes módon folyamatosan kioktatsz,mert vékonyra fogytam magam egy nem túl emberbarát diétával,de ha jól látom,még senkit nem osztottál,mert kövér! Értem én,hogy a szívedre vetted,hogy kuruzslónak neveztem a szerintem teljesen felesleges,kizárólag a ráérős,hipohonder típúsú emberek szórakoztatására kitalált tudományok tudorait,de ez az én véleményem,amit fenn fogok tartani akkor is,ha legközelebb leleteket tartok a kezemben!

És elhiszem,hogy szeretnél meggyőzni róla,de nem,nem vagyok anorexiás,nincs semmi gondom magával a táplálkozássa,csak nem szeretnék újra meghízni! De igérem,ha kórosan sovány leszek,kiírom ide,hogy igazad volt,és elkezdek hinni a kuruzslásban!

32. babszibobó (válaszként erre: 31. - Anya4005)
2013. aug. 24. 13:34
Elég szomorú,hogy egy felnőtt embernek,aki mások életéért is felelős,fontosabb egy szám,mint az,hogy azt miként éri el,tehát akár az egészsége árán is...és ezt még hangoztatja is...nem kell ehhez nagy ész senkinek,hogy lássa komoly gondjaid vannak.remélem a családod idejében észhez térít,mert ez már nem a mi dolgunk itt
31. anya4005 (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2013. aug. 24. 13:27
Senki nem mondta,hogy egészséges,viszont nálam célra vezető!
2013. aug. 24. 12:49
Reggeli kávé, ebéd főtt tojás, vacsora meg zebezaba? Ez aztán az egészséges életmód! Felnőtt emberek leírnak ekkora hülyeségeket!
29. babszibobó (válaszként erre: 28. - Anya4005)
2013. aug. 24. 12:45

Mint általad valószínű szintén kuruzslo minősítésű egyed állítom,hogy hosszútávon lesznek gondjaid...most elvagy,de pár hónap vagy év múlva szívesen látnám a leleteid.


Túl sok egészségtelen,káros és kóros etkezesu embertől hallom pl: hogy Ő nem anorexias és napi egy alman él...nén rögtön 43 kilós egy anorexias,hanem azt valahol el is kezdi.

AMI neked bevált,mindenkinek bevalna...de utána vagy visszaszedi a dupláját,vagy cukorbeteg lesz,felborul a hormonhaztarzasa,a nemi működése Megszűnik létezni,csodálkozik majd ha nincs petewrese,a pajzsmirigye beadja a kulcsot a hipotalamusszal karöltve,gyomorfekély és egyéb emésztési zavar,társulva vastagbel rakkal,nem beszélve a psziches mellékhatásokról,,,


De te tudod mennyire szeretnél egészséges anyukája lenni 2 gyereknek



De mivel nálad tuti kuruzslo kategóriát vagyok,így ez csak egy vélemény

28. anya4005 (válaszként erre: 21. - Babszibobó)
2013. aug. 24. 11:39

Nem ajánlottam,csak leírtam,ami nekem bejött!

Nem vagyok anorexiás,mióta lefogytam,megfelel a külsőm számomra és jól érzem magam a bőrömben. Mivel egészségileg is jól vagyok,nem hiszem,hogy aggódnom kéne.

27. babszibobó (válaszként erre: 26. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 24. 11:32

Én az első 10et Levellel adtam le 3 hét alatt meg utána csúszott még le....évekig tartottam,csak szezon ingadozasom volt pl: karacsony,de utána ahogy jött úgy le is ment 1 hetes levellel,de valami olyat akartam az új,hátralévő körre,meg az áprilistól felcsuszo pluszra,mi tartós,nem drasztikus. Látványos és nem mellesleg nem energia szegény és esetleg egy életmód valtasba is bevezet,mert így lesz tartós a fogyás.Én Dukan dietazok lassan 2 hónapja és már csak 3,5 kiló választ ezl a celomtol...nagyon élvezem a dietat és a régiúj alakpmat.

paleo szimpi,de örök életű teljes életmód váltás,nem csak egy x ideig tartó jó diéta...de nagyon jó....én viszont maradok Dukannal

26. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 1. - Hofeherke9)
2013. aug. 24. 10:09
Szia, az a baj, hogy mindenki azt mondja: ha lefogyok gyorsan, tuti, nem szedem vissza. Ez sajna nem így működik, nemcsak akaraterőn múlik - a gyors fogyástól tartalékoló módra kapcsol a tested, és visszahízod, kamatostul. Ami esetleg működhet: a Level-diéta (drasztikus), fehérjeturmix diéta, ill. csak fehérje+zöldség két hétig, aztán beépíteni fokozatosan a szénhidrátot (South Beach). Jó még a Paleolit (de az drága), illetve a testkontroll (az kicsit lassabb ütemű). Ez persze csak az én tapasztalataimon alapszik. Mozgásnak neked is ajánlom a fegyencedzést, napi 5 perc, két lépésnyi helyen, és csak a neve riasztó, maga a torna nagyon is könnyű és tartható a rendszeres edzés (Neten megtalálod a könyvet pdf-ben). Remélem, segítettem:)
25. babszibobó (válaszként erre: 24. - Vikucka)
2013. aug. 23. 22:56
Az első hetek,általában az a bizonyos első 6 sokaknal zavaros,az osszeszokas hetei...engem is leszivott a szoptatás,de nálam iszonyatos mértékű édes kifejezetten csokoladera való rakattanassal társult,tehát sajna én nem fogytam,és örültem ha normál időben ettem,de ez csak az első hetek,utána szépen minden a helyére került:-D
24. vikucka (válaszként erre: 23. - Alxx)
2013. aug. 23. 22:21
Mondjuk ez lement magától a szülés után. Sokat kivesz belőlem a szoptatás. Néha elfelejtek enni, de igyekszem pótolni, nem este! Most már a napi 2-2,5 liter megvan. Bekészitek egy másfél literes üvegbe vizet a hűtőbe és igyekszem, hogy legalább két üveggel megigyak. (utántöltöm) ez a legjobb kontroll.
23. alxx (válaszként erre: 15. - Vikucka)
2013. aug. 23. 20:45
hú ez nagyon szép eredmény gratula! a rubint rékás dvd tényleg jó. sokat kell inni hogy a tej megmaradjon mellette.
22. babszibobó (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2013. aug. 23. 19:22
Ja és nem kéne egy dietetikust összekeverni Szakorvosokkal...bár a terület fedi egymást közel sem mindegy!
21. babszibobó (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2013. aug. 23. 19:18

Nagyon nem jó példákat hoztal fel,sajnos ezekkel csak magad amitod.

Nem kell semmilyen tudomány csak józan paraszti ész szükséges,hogy tudja valaki 2 tojás marhara nem egészséges kategoria....közel jár egy anorexias tunethez,amit írsz és amivel vedekezel.

Lehet neked ez vált be,de kóros és káros dolgot nem jó másnak ajánlani,bár józan esszel senki nem csinálna azt ami neked bevált.

És jelzem itt többen vagyunk 1 vagy 2 és több gyerekes szülők,akik főznek- mosnak,takarítanak dolgoznak,gyerekkel tanulnak,tarsasoznak és mégis megoldják,mert meg akarják,és tuti nem a család kárára és ebbe semmi extra nincs.

Az,hog

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook