Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6hetes tápszeres baba nagyon sokat eszik éjjel is.. fórum

6hetes tápszeres baba nagyon sokat eszik éjjel is.. (beszélgetős fórum)


2017. ápr. 9. 20:09
Miért 120 ml-t eszik? Nem kap többet?
2013. aug. 24. 12:47
Bár ez lenne a gond de nem mert ö sehogy máshogy nem alszik el csak hason de még a babakocsiban is..tegnap is leraktam a kocsiba hatra h nezelődjön és addig ordított amíg hasra nem fektettem..ma pl reggel 7-től 11ig nem aludt illetve ugy hogy 10 percenkent felebredt..nem értem miert van ez..nemhiszem h a hasa fajna kézben se volt jó a hordozóba se,sehol és ez szinte mindig igy van..vagy ordit vagy alszik de olyan nincs h csak nezelodik csendben..érthetelen komolyan
9. katana (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 24. 07:37
Ezt a nyögdécselést az én fiam is csinálta, erőlködött, morgott, néha olyan erősen, hogy már attól féltem szétdurran :D Kb. 2-3 hétig csinálta, és utána egyik napról a másikra elhagyta, semmi összefüggésre nem jöttem rá, hogy miért kezdte, aztán miért maradt abba. Az éjszakai gyakori felkelésnek nálunk pl. az volt az oka, hogy hátára tettem le aludni, és neki az nem jó. Aztán egyik este betettem a kiságyba hasra, úgy aludt el, és hajnalba arra riadtam, hogy az én fiam még mindig alszik. És azóta is csak hason,de átalussza az éjszakát.
8. Ágnestestvér (válaszként erre: 7. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 23. 15:29
ez nála változó, mert van hogy egész nap fönt van, 15 perceket alszik napközben, nyűgösködik csak kézben van el, de van olyan mint például ma is, hogy egész éjjel alszik reggel 8 ig, aztán 10kor megint elszenderedik és még mindig húzza a lóbőrt. egyszer fölébredt enni, de annyi. Most mjd 4 fél 5 körül fölébred, fönt lesz estig. Aztán holnap lehet megint nyűgös napja lesz és ha leteszem már ordít is és egész nap lötyögtetni kell a popóját. :)
7. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Ágnestestvér)
2013. aug. 23. 15:21
És ő elvan napközben?mennyit alszik?mert mindenhol azt olvasni h ilyenkor mar nezelödnek 1órat is neki meg hiába beszélek oda rakom magam melle vagy a hordozoba tenyleg túlzás nelkül allitom h 15perc utan mar semmi nem jo neki..
2013. aug. 23. 15:17
Cumizik is úgyhogy megpróbálom csak a mellette lévö szobaban alszik a kislányom ezert nem nagyon mertem ezzel kiserletezni..probaltam vizet adni neki de az napközben keves volt akkor ragaszkodik a 3orahoz..egyebkent alszik ő csak nem ertem miert nyögdecsel ennyit probaltam h masziroztam de akkor meg felebredt kepes 1,5orat nyogve aludni.arra is gondoltam h sokat hagyom nappal aludni.Kb 5-6 órat is alszik 3reszletbe de van olyan nap amikor hiaba faradt nemtud aludni.sok ez az alvas?en nem szivesen keltenem fel mert csak nyűgős lenne nagyon ritka amikor 15percet elnezelödik meg a kezembe se mindig nyűgös amikor ebren van,olyan mintha mindig aludni szeretne..
2013. aug. 23. 15:13

Az én 7 hetes lányom is fölébred éjjel enni, bár ő anyatejes de már 6.5 kg.

A fiam tápszeres és anytejes volt. 3 óránként etettem éjjel is keltem és melegítettem a vizet. Szerintem ha megeszi és nem köpi ki akkor lehet tényleg éhes.

Esetleg lehet vízzel próbálni éjszaka. :)

4. Alexa1123 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 23. 15:10

Szia, sztem ne aggódj azon, h sokat eszik, 6 hetesen van egy növekedési ugrás. Az, h miért nyöszög?... Nincs melege, nem fázik? Vagy egyszerűen anya közelsége kell? Nincs több tippem...

Pici vizet nem próbáltál vele itatni ilyenkor?

2013. aug. 23. 15:09

Szia! Az én fiam is sokat evett, így azt tanácsolta a doki, éjjel próbáljuk visszaaltatni kajcsi nélkül... Esetleg cumizik? Azzal lehetne próbálkozni, ha már úgy is tápszeres, káros hatása nem sok van a cuminak, max majd le kell szoktatni, de addig meg szerintem jó nyugtatónak.

Nem vagyok a híve a cicin/tápszeren való altatásnak, szerintem abból sokkal több kára lesz babának/mamának.

2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 23. 15:04
7 hetesen még elég változó,h melyik baba kel enni éjszaka és melyik nem. Ilyenkor szerintem még normális,h többet eszik. Ha hasfájás lenne akkor sírna szerintem, az én lányom legalábbis ordított, a lábát huzigálta és nem is tudott kakilni.
2013. aug. 23. 14:58

Sziasztok!


Most lesz 7hetes a kisfiam es születesetől kezdve tápszeres,napközben 3óranként eszik 120ml es éjjel is de nem is vagyok benne biztos h éjjel enni kel fel.Elkezd 3óránként nyögni majd sirni ezert megetetem visszaalszik viszont hajnal 6tól folyamatosan nyögdécselve alszik,látszik h szeretne aludni de nem tud es napközben is ilyen nyugtalanul alszik.Szerintem fáj a hasa..de akkor nem kellene orditania?Nem lehet h ez a sok kaja terheli meg?szerintem ejszakai 3órankenti eves sok de a doki szerint csak nöni akar a gyerek.5kg már most és 3030al hoztuk haza.milumil komfortot kap es espumisamot ez mar a 4.tap es nem ertem miert nem laktatja..örülnék ha írnátok tapasztalatokat!köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook