Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ismertek valamilyen praktikát a menstruáció előrébb hozására? fórum

Ismertek valamilyen praktikát a menstruáció előrébb hozására? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
177. Petra12345 (válaszként erre: 166. - Kata óvónéni)
2020. okt. 7. 23:07
Hol találom meg ezeket a gyakorlatokat?
2015. dec. 3. 22:03

Sziasztok!

Én nálam az a helyzet van, hogy megvolt a szex, de nem vedekeztunk es utana pontosan megjott a menzeszem es azota eltelt egy honap es nem jott még meg kesik vagy valami :/ Most akkor lehetek terhes vagy nem?:)

Attól még lehet az hogy nem jott meg hogy elkezdtem mar 9 napja edzeni , meg csinaltam azt, hogy egy nap 3-4 C vitamit beszedtem (mert finom volt es nekem energiat adott)?

2015. febr. 28. 19:05

Sziasztok!


Sajnos van egy kis problémám.

2 hete együtt voltam egy sráccal. Volt,h óvszer nélkül is, de nem ment el. Persze azóta a srác eltünt, úgy látszik csak azt akarta. :(

1 napja késik a menstruációm. Kezdek félni. Igazából azóta félek, nehogy baj legyen. Lehet emiatt is késik. Semmi jel nincs,ami terhességre utalna.....esetleg az,h néha van hasszurkálás. Meg 1 hete görcsölt az alhasam, de ez régebben is megvolt. Ráadásul erőlködésre kis hüvelyi vérzésem is volt.

Tesztelni majd hétfőn szeretnék, ha addig nem jön meg.

Már rozmaring teát is ittam 3 napon át, de semmi. Szerintetek van rá esély,h baba legyen? Nagyon nem szeretném így.

2014. dec. 1. 18:37
nem ir senki?
2014. nov. 30. 14:11

Jövő hét vasárnap 7-én megyünk kirándulni, de félek, hogy akkor fog megjönni és akkor oda az egész napnak, de még akkor is ha 6-án, mert első két nap nekem szenvedés. És nem azért mert annyira fáj, mert ritkán fáj annyira, hogy gyógyszert kelljen beszedni. Hanem a közérzet ami szar, úgy érzem magam, mintha beteg lennék, se állva, se ülve nem tudok meglenni mert szenvedek. Bár a második nap kicsivel jobb, de nem mindig. Amire emlékszem, augusztus 28-án, szeptember 20-án, október 17-én, és utoljára november 11-én jött meg.

Ami még biztos, hogy júliusban elején jött meg, az tuti hogy ötödike után, talán hatodikán de nem biztos. Augusztus elején is sztem, de azt fogalmam sincs hányadikán.

Számításaim szerint 4-én kell megjönnie, vagy 5-én és az még jó is lenne, de a 6-a meg a 7-e az nem. Ha 8-án az még jobb lenne. De sokszor pár nappal később jön meg és ezt előre nem tudom kiszámolni. Mert például októberben 13-án kellett volna, de 17-én jött. Hamarabb a számításnál nem szokott szinte soha, csak később és az gyakoribb és ritkábban meg pontosan akkor, ami mostanában jellemzőbb, mint régen. Szeptemberben is pontos volt és novemberben is, csak októberben nem. Előtte viszont szinte mindig később jött meg pár nappal.

Nem szedek semmilyen gyógyszert, fogamzásgátlót, soha nem is szedtem és nem is áll szándékomban. Tehát ha csak azzal lehet, akkor azzt nem vállalom. A fájdalomra csak nagyon ritkán kell gyógyszer, szinte nem is veszek be fájdalomcsillapítót, mert a fájdalom elviselhető. De ha bevennék, akkor is rossz lenne a közérzetem.


Tud valaki valami jó megoldást. Csinálta már valaki? Vagy esetleg arra, hogy pontosan jöjjön meg (4-én, 5-én)?

2013. dec. 9. 13:13
Kipróbáltam az Aviva tornát,3 napja késett már, de szerencsére a forró fürdő és a torna bevált! köszi csajok az ötleteket!
171. amanda1
2013. okt. 23. 08:03
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, van valakinek tapasztalata az Aviva tornával kapcsolatban olyan értelemben, hogy megindította a menstruációját, hosszabb kimaradás után? Sajnos nekem ez a problémám és nagyon szeretnék találni egy természetes módszert, ami megoldhatja ezt. Gyógyszert semmiképp. Segítenétek? Érdemes elkezdenem? Nagyon várom a válaszokat. Előre is köszönöm!
170. pakung
2013. jún. 30. 20:31
bor , mozgás forró fürdő , bor , és ne egyél c vitamint !!!!, ja meg bor
2013. jún. 29. 22:21

Èn a gòlyatábor miatt szeretném megváltoztatni a menzeszem időpontját amihez lolvastam jo tippeket, csak egy kérdésemre nem találtam a választ: Ha egyszer előbbre hozom mondjuk 4 nappal akkor a következő hònapban ehhez képest fog 28 nap után megjönni vagy az eredeti időponthoz képest? Köszi előre is!


Ui.: ha megcsináltam valamelyiket majd irok tapasztalatokat! :)

168. maku2434 (válaszként erre: 134. - Jucus1981)
2013. jan. 27. 18:14
Mennyi idő után jött meg neked utána h megcsináltad a gyakorlatot?
167. jibrill
2012. ápr. 15. 19:34
Remélem ez a citromos dolog beválik - most ettem meg egy egész citromot és annyira nem volt kellemes élmény :)
166. Kata óvónéni (válaszként erre: 156. - Perfectionist)
2012. márc. 29. 22:28
Aviva torna:pánik gyakorlat."4 órán belül is meghozhatja a menstruációdat.
165. Ami.
2012. márc. 29. 22:26
Citromlétől később jön meg 2-3 nappal.Nekem be szokott jönni. Ez csak nem lehet akadálya az útnak!? Persze kényelmesebb nélküle:) Egyébként augusztus még messze van nagyon,lehet egyik hónapban pár napot késik vagy előbb jön meg és máris tolódik minden.
2012. márc. 29. 22:22
Hát drukkolj neki, hogy ne akkor jöjjön meg. de fogamzásgátlóval kitolhatod ha nem tartasz egy hetes szünetet, akkor legközelebb akkor fog megjönni, ha ismét lejár a háromhetes tablettaszedési ciklus. Azonban mindenképp konzultálj a nőgyógyászoddal, nem biztos, hogy ajánlani fogja!
2012. márc. 29. 22:21
Igen!Az agyaddal.Nálam müködik:-)
162. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 159. - Homern)
2012. márc. 29. 22:19
Én is úgy tudom...késleltetik, de mennyire válik be fogalmam sincs.
2012. márc. 29. 22:19

nálam pont ellentéte volt, hamarebb jött meg.

mást nem hallottam, lehet nekem igy reagált a szervezetem rá

160. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 157. - Perfectionist)
2012. márc. 29. 22:18
arról nem hallottam, hogy előrébb hozni, de nőgyógyász kitudja tolni. Beszéld meg az orvosoddal, járható út.
159. homern (válaszként erre: 158. - Olvedireka)
2012. márc. 29. 22:17
azzal késleltetni szokták,nem?
2012. márc. 29. 22:16
citromot egyél naponta 2-3 x, nekem ez bevált és egy héttel hamrébb jött meg
2012. márc. 29. 22:16
Lenne egy út, amire nagyon szívesen elmennék augusztusban. De pont akkor fog megjönni, így nem lenne az igazi. Van valakinek valami hasznos ötlete?
2012. márc. 29. 22:15
Tudom valahogy befolyásolni, hogy a menstruációm előbb jöjjön meg?
2012. febr. 29. 10:03

Sziasztok!


1 hete késik nekem is, már ideges vagyok nagyon miatta.

Olvastam a praktikákat, de pl a melegvízes fürdő nálam kizárva,mert csak zuhanyzónk van, vörösbortól tuti becsípnék....meg egyedül nem is jó inni. :)

Van még vmi ötlet. Ezt a gyakorlatot,amit olvastam még most kiróbáltam,h be kell húzni a hasunkat, remélem segít.

154. piros.
2011. nov. 14. 22:24

Sziasztok

Én is el vagyok keseredve mert 1 jó hete késik a menszeszem,terhes nem vagyok.Máskor napra pontosan jött meg.Mind gondolkoztam hogy mitől is lehet.Most olvastam végig a citromos sztorikat.Hát későre nekem is leesett hogy 1 hete minden nap megittam 1,5 l citromos vizet :) hát remélem és valahol biztos vagyok benne hogy ez az oka hogy késik :)

2011. máj. 19. 18:39
Nekem ami segített.. már jó rég késett, dokit megjártam, ergo.. nem voltam babás (sajnos), a doki nem talált semmi rosszat, csupán annyit, hogy nagyon vastag a nyálkahártyám.. kaptam rá valami bogyót és azt mondta, hogy pár nap és meg fog jönni. Hát nem jött.. így utánaolvastam, és más fórumokon írták, hogy a meleg vizes fürdő segít.. nekem segített.. :) És - habár lehet, hogy véletlen - de előtte való este egy iszonyat nagyot szeretkeztünk a párommal.. kora reggel meg arra ébredtem, hogy megjött a mikulás.. Szóval az én receptem: meleg vizes fürdő + szex :)
2010. okt. 4. 20:06

Néhány tényező, ami menstruációt eredményezett:


1. Valamiféle izgalom, öröm, ez lehet szexuális is, egy kellemes meglepetés, pl. férj, barát váratlanul hazajött az utazásból

2. Gyakori nemi kapcsolat, naponta egyszer vagy többször

3. Nemi érintkezés két nappal a menstruáció várható időpontja előtt, vagy a ciklus utolsó napján. Azt lehet gondolni, hogy a gyakoribb nemi érintkezés esetén több az esély a fogamzásra, ez azonban tévedés. A folyamatos ingerlés majdnem mindig menstruációt hoz

4. Egy rázós járműben egy göröngyös úton utazni, pl. egy motorkerékpár hátsó ülésén.

5. Hosszan tartó lovaglás

6. Székrekedés

7. Hasmenés

8. Nehéz és sok kimosott ruha teregetése egy magasabb zsinórra

9. Egyszerre nagy mennyiségű alkoholos ital elfogyasztása. Az alkohol tágítja a véredényeket

10. Melegfront, néhány napos hirtelen szélsőségű hőmérséklet emelkedés

11. Hegymászás egy forró nyári napon, amikor a hőmérséklet a 35 °C-ot meghaladja

12. Serkentő gyógyszerek szedése (Amphetaminok)

13. Böjt, ez lehet csak néhány napos is

14. Hosszan tartó kerékpározás

15. Hirtelen és egyszeri sokkoló hatású félelem

16. Bizonyos növényekből készült italkoncentrátumok. Az ilyen fajta italok hasmenést is okoznak


Vannak olyan okok, és helyzetek, amelyek a menstruáció elnyomását, hosszantartó elmaradását eredményezik


1. Lakáscsere, ország vagy világrész között

2. Szélsőséges változás az életmódban, mint szakmacsere, válás, megözvegyülés

3. Szélsőséges változás az étkezési szokásokban

4. Hosszan tartó rettegés és félelmi helyzetek

5. Túlerőltetés, pl. vizsgák vagy sportesemények előtt

6. Hosszan tartó testi lelki túlerőltetés

7. Alultápláltság

151. gmonix
2010. jún. 1. 10:50
Sziasztok! Valaki tolta már el a menstruációját( vagyis tovább szedte a fogamzásgátló tablettát) például nyaralás miatt? Okozott valami problémát?
2010. márc. 26. 21:21
Az Aviva módszerben mik azok a gyakorlatok amik hamarabb elmúlasztják a mensest, vagy hamarabb meghozzák? azt hallottam hogy sok hasprés... kicsit pontosabban????
149. hopee
2010. febr. 18. 06:51
köszii a segítséget!!:)
148. brájgátta (válaszként erre: 147. - Hopee)
2010. febr. 17. 21:50

Igen a citromlé jó :)

még ezt találtam neked:


[link]


de ezen az oldalon még keress rá, mert több ilyen kérdést tettek fel :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook