Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Két város közti buszjegy vásárlást a sofőrnél kell vásárolni? S mondani, hová szeretnék menni? fórum

Két város közti buszjegy vásárlást a sofőrnél kell vásárolni? S mondani, hová szeretnék menni? (tudásbázis kérdés)

29. bc257fd221 (válaszként erre: 28. - Lady Avalon)
2013. aug. 24. 12:01
Tudom! Fogadatlan prókátor...! A kérdező ugyanezt eljátszotta a vasúti utazásával is... ergo unatkozik :(
28. Lady Avalon (válaszként erre: 22. - Bd55e3f068)
2013. aug. 24. 11:37

Kedves Agostina és Enissa!


A kérdező pont ezt tette. Kérdezett.

De a legtöbb hozzászólásban hülyének, önállótlannak lett kikiáltva.


Pedig elég lett volna egy normális választ adni a számára. Vannak köztünk olyan emberek - bármilyen elképzelhetetlen is - akiknek szükségük van arra, hogy egyszerű kérdéseket is egy fórumban beszéljenek meg. Mert okuk van rá.


Az ismeretségi körömben van egy felnőtt nő (családanya), akit egész fiatalkoráig autóval cipeltek mindenhová. Tömegközlekedés kizárva. Ezt a mintát tanulta meg. Felnőttként is autóval jár mindenhová. Furcsa, de arra sem képes, hogy segítség nélkül, önállóan megtervezzen magának egy belvárosi utazást a tömegközlekedéssel.

Amikor hasonló kérdéseket tesz fel nekem, nem azt kérdezem tőle, hogy hiányzott-e a suliból, amikor ezt tanulták és nem azt tanácsolom neki, hogy vegye elő a negyedikes környezetismeret füzetét, hanem segítek neki.

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Holdem)
2013. aug. 23. 17:13

Nézd, sosem repültem utasszállítógéppel, de amikor arra került a sor, hogy muszáj volt, tudtam a kútfőmből, hogy nem a zöldségesnél kell a jegyet megrendelni, sőt egyedül utaztam és azt is tudtam merre induljak el a beszálláshoz.

Még azt is eltudom képzelni, hogy sosem utazott, de nekem akkor is a lehet-e a szextől védekezés nélkül....... kategória.

Valaki csak utazott már a környezetében, ha nem, akkor meg megnézi a netet, ha már ott van előtte.

26. holdem
2013. aug. 23. 16:49
Volt olyan osztálytársam, akit mindig, értsd MINDIG és MINDENHOVA autóval vittek. Eőször a szülei, aztán a barátja. Ő sem tudta ezeket. Nem azt kérdezte, hogy hogyan kell írni valamit, vagy hogy a szextől teherbe lehet-e esni. Ha valaki nem válaszol, csak lesajnálja amásikat, az élje ki magát máshol szerintem...
2013. aug. 23. 15:54
Kisebb cimletueket sem art vinni, mert a gepkocsivezeto penzvaltasra nem koteles; minimalis valtopenzt tarthat csak maganal.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Living Dead)
2013. aug. 23. 14:57
Nem árt, ha némi készpénzt is visz, mert a jegyet sem adják ingyen, a buszon meg nem biztos, hogy van bankkártya "lehúzó. Csak nehogy az legyen a következő kérdés,...... kell-e fizetni a jegyért?
2013. aug. 23. 14:37
Nem tudom elképzelni, hogy általános suliban sem utazott busszal pl. osztálykirándulásra. De mindegy, reméljük megtalálja a kérdező azt a buszt, amire fel kell szállnia és reméljük épségben oda is ér ahova szeretne. :-))
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - Lady Avalon)
2013. aug. 23. 13:15
Nem tudom, te a Föld melyik felén élsz, nekem nem csak a szüleim mondták, hanem minden iskolában is, hogyha valaki valamit nem ért, kérdezzen.
2013. aug. 23. 13:06
Sőt, plusz pontos feladat: kitalálni, hogy teljes, 90% vagy 50%-os jegy kell-e.
20. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. aug. 23. 12:22
nincsenek kikepezve gondolatolvasasra az autobuszok vezetoi :)
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Lady Avalon)
2013. aug. 23. 12:18

Aki előtt ott az internet, és a talpraesettség szikrája szunnyad benne, az megoldja ezeket a dolgokat, ha hiányzik belőle ez az adottság, akkor persze nem.

Nem muszáj bántó szándékot feltételezni ebben, hiszen nem egy 10 éves gyerek tette fel a kérdést, hanem felnőtt, annak meg nem muszáj megsimogatni a buksiját, hogy így tovább, majd a nénik utána néznek helyetted, igenis álljon a talpára és kérdezze meg egy osztálytársától, ismerősétől, hogyan is zajlik az ilyen. Bár számomra teljesen elképzelhetetlen, hogy a szüleivel sem utazott sehova.

18. Lady Avalon (válaszként erre: 15. - Holdem)
2013. aug. 23. 11:41

Na ja. A Föld ezen felén kisgyermekkoruk óta belenevelik az emberekbe, hogy csak a buták szoktak kérdezni. Később, amikor már felnőtté válnak, nemhogy nem mernek kérdezni, de ők maguk is beállnak a sorba és megmosolyogják azokat, akik nem hajlandók ezt tudomásul venni.


Ráadásul mostanság valahogy hajlamosabbak vagyunk alapból a rosszat feltételezni.

2013. aug. 23. 11:37
Sopronból Budapestre kényelmesebb vonattal utazni.
2013. aug. 23. 11:29

Figyi..


a www.startlap.hu -n a felső sorban ott van, hogy utazás, belföldi utazás, egy picit kell lejebb görgetni, amikor rákattintva oda ugrik a kép, és ott van a Volán, és a MÁV is..


Ott beírod, hogy honnan hová, melyik nap, ott van a díjtáblázat is, mindent kiír..


A MÁV információs oldala egyébként a:


www.elvira.hu . Ott is mindent megtalálsz, még az ügyfélszolgálati telefonszámokat is..

15. holdem
2013. aug. 23. 11:25
Feltétlen muszáj mindenkinek beszólni.... Azért kérdezte meg, mert nem tudta. Nem olyan különleges dolog, ha még sosem utazott tömegközlekedéssel az ember...
14. Rescue (válaszként erre: 13. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 23. 11:15
Nagykorú vagyok. Ők azok akik tiltanak ezektől.
13. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 12. - Rescue)
2013. aug. 23. 11:09
Anyukád vagy apukád nem tud veled menni? Nem tudnak elkísérni?
12. Rescue
2013. aug. 23. 11:08
Én nem szégyenlem, ez van.
2013. aug. 23. 11:07

[link]


Erről ez jutott eszembe.

2013. aug. 23. 11:07

Hát igen.. egyszerűbb elsétálni a vasútállomásig, vagy a buszpályaudvarig, és ott megkérdezni..


De létezik ügyfélszolgálat is..

2013. aug. 23. 11:04

Jézusom, most nézem a vonatos kérdés is a tiéd volt. Te még nem utaztál sosem? Nincs is egy ismerősöd, rokonod, barátod akitől megkérdezhetnéd, hogyan zajlik egy utazás? Egy filmet sem láttál, hogy odamennek a bármilyen pályaudvarra és vásárolnak egy jegyet, úti célt közölve?

Engem nem zavar, csak magadat járatod le, hogy ennyire önállótlan vagy.

8. 36a26f5226 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2013. aug. 23. 11:03

Bocsi, de a viccet nem lehet kihagyni..


Elsősorban a markodba kérd a jegyet, másodsorban a sorompóig... :DD


Mint amikor az öreg bácsika kéri a jegyet a kalauztól, és mondja: a sorompóig fiam!


:DD


Rövidtávra buszsofőr, hosszútávra létezik elővétel is..

2013. aug. 23. 11:02
köszönöm <3
2013. aug. 23. 11:00
Hát érdekes lenne, ha nem mondanád hova szeretnél menni :DDD
2013. aug. 23. 10:56

Attól függ... nálunk lehet venni elővételben is jegyet pl Zalaegerszeg-Budapest járatra.

olyankor elsőbbséget élveznek az elővételesek a felszállásnál.

persze ez nem érvényes ha pl 10 km-t mész :) akkor sofőrbácsi segít!

2013. aug. 23. 10:54
Igen, a gepkocsivezetonel!
2013. aug. 23. 10:53
Nem buszoztam életemben.
2013. aug. 23. 10:51
Ezt Te most komolyan kérdezed?!?!?!
2013. aug. 23. 10:50
Két város közti buszjegy vásárlást a sofőrnél kell vásárolni? S mondani, hová szeretnék menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook