Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ovi átíratást személyesen intézzem vagy előbb telefonáljak nekik? fórum

Az ovi átíratást személyesen intézzem vagy előbb telefonáljak nekik? (tudásbázis kérdés)


7. 117b1693d0 (válaszként erre: 6. - Ekka)
2013. aug. 23. 09:33

Jól tudod, szerintem, mert a arra a lapra, amit a régi ovi állít ki rá kell írni az új intézmény adatait.


Amikor mi váltottunk, akkor beszéltünk telefonon és személyesen az új ovival, majd kikértük a lapot a régiből és átvittük személyesen az újba (így nem kellett levelezgetniük egymás között, de megoldják egymás között, nem kötelező a szülőnek postást játszani, ha nincs rá ideje).

6. Ekka
2013. aug. 23. 09:21

Én úgy tudom, hogy előbb az új oviban kell felvetetni, az ad papírt, és az alapján 'engedi' el a régi ovi.

Rosszul tudom?

2013. aug. 23. 08:47
Vannak ovik, akik postán intézik egymás között ezeket a papírokat.
2013. aug. 23. 08:47
Ezt most tényleg komolyan kérdezed? Persze, hogy menj be személyesen. Pláne, hogy mivel utolsó éves a gyereked, kötelesek is felvenni, tehát nem árt, ha a papírjait is viszed.
2013. aug. 23. 08:46
Ahová járt a gyermeked, ott ki kell állítani egy elengedő nyilatkozatot, amit be kell vinned az új oviba. Ez alapítványi és egyházi ovira is érvényes és kikerülhetetlen.
2013. aug. 23. 08:42

Lehet buta a kérdés, de nem akarok 'csak úgy' becsattogni, viszont, ha telefonálok, lehet egyszerűbb lerázni.

(körzetes ovi, lányom utolsó éves)

2013. aug. 23. 08:40
Az ovi-átiratást személyesen intézzem, v. előbb telefonáljak nekik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook