Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet ez a farokcsigolya-fájdalom? fórum

Mi lehet ez a farokcsigolya-fájdalom? (beszélgetős fórum)


27. ee1eed3e15 (válaszként erre: 26. - Lara1984)
2013. aug. 29. 11:25
Köszi a kérdésed :), most tegnapelőtt óta nem jött semmi belőle, szoktam nézni. Nem is tapintok ott semmit, ami a bőr alatt "csúszkálna", kívülről sem látszik semmi. Ennek ellenére, az orvostudakozo.hu-n, 3 sebész írta, hogy ez valószínű ciszta. Ha mégegyszer fog jönni belőle, akkor elmegyek már sebészetre megnézetem.
2013. aug. 29. 05:10
Hogy vagy? Javult a helyzet?
25. ee1eed3e15 (válaszként erre: 23. - Anita0027)
2013. aug. 27. 11:00

Lehet, hogy tényleg ez lesz. :(

Most az előbb is néztem és jött ki belőle kis mennyiségű genny, de csak annyi, amennyi egy kis pattanásból. Viszont pati nincs ott, kívülről semmi sem látszik, csak pirosság a bőrön. Viszont tapintani meg nem tapintok semmit. Ahjj... :((

24. ee1eed3e15 (válaszként erre: 23. - Anita0027)
2013. aug. 24. 22:14
Úgy veszem észre, a Flector krém hatásos, ezek szerint "csak" a csont fáj, én sem tapintok semmit ott belülről, kívülről sem látszik semmi a pirosságon kívül.
2013. aug. 24. 19:37

pilonydalis ciszta....

Van itt több ilyen fórum, ott többen is leírják a tüneteiket. Nekem is volt, ülőmunka átka. A tüneteid alapján én erre tippelnék.

22. ee1eed3e15 (válaszként erre: 20. - Lara1984)
2013. aug. 24. 12:27

Hogy mitől keletkezhetnek sebek... Ezt találtam:


Nekem akkor jelentkezett, ha sokat ültem egy helyben, és leginkább akkor, ha hátra is dőltem. Ilyenkor az említett farokcsontra nehezedik a legnagyobb súly. Ez egy belülről jövő elég kellemetlen nyomó fájdalom, ami akkor jelentkezik, ha leülsz és nyomódik a farokcsont. Az én esetemben a dolog hátterében egy Cysta Pilonidalis nevezetű dolog állt, ami állítólag egy olyan rendellenesség, ami a sok üléstől jöhet elő. A legszembetűnőbb jele, hogy ha a (sebben nem tudom leírni) fenékvágatban végighúzod az ujjad, olyan érzés, mintha tele lenne kemény pattanásokkal, görcsökkel a bőr alatt. Erre a betegségre veleszületett hajlama van néhány embernek, és a betegség annyiból áll, hogy a nyomás miatt a szörtüszők először megduzzadnak, aztán begyulladnak, és ezáltal a végső esetben, ha nem pihenteted, akkor tályogok alakulhatnak ki, ami nagyon kellemetlen. Sajnos én elővigyázatlan voltam, úgyhogy engem meg kellett műteni, de nem kell nagy dologra gondolni. Egyébként egy kis odafigyeléssel teljesen kordában lehet tartani és együtt lehet vele élni."

2013. aug. 24. 12:15

Én is elég sokat ülök, de igyekszem mindig felállni óránként 5-10 percre.

Azóta nem jön ilyen "cucc" belőle, mint ami tegnapelőtt este, és a pirosság is lejjebb ment. A fájdalom még megmaradt, most Flector géllel kenegetem, hátha csak a csont fáj, mert a dokinő nem érzett ott semmit. Nehéz eldönteni. :)

20. Lara1984 (válaszként erre: 10. - Ee1eed3e15)
2013. aug. 24. 07:18

Igen; egy kb. 2-3 cm-es heg maradt utána. Pirulok bevallani, hogy többször rendesen "belevájkáltam" a sebbe; valahogy látni akartam, hogy mi van ott. (Csoda, hogy még élek!...) :-D

A kommenteket olvasva azt szürtem le, hogy az én esetem nem volt, nem lehetett annyira komoly, mint az itt leírtak. Ha az lett volna, nem úsztam volna meg ennyivel.

Írta itt egyikötök, hogy ülö foglalkozás, életmód is okozhatja. Való igaz, hogy extrém sokat ülök - de a sok üléstöl mégis milyen folyamatok zajlanak le a testben, amelyek sebet okoznak a farokcsigolya táján?! Ez azért nagyon "meredeken" hangzik...

2013. aug. 23. 23:26
Nekem is még 90-ben éreztem ugynezt, annyira fájt hogy csillagokat láttam ha leakartam ülni ez egyik napról a másikra jött... a sebészetről már a kórházba kellett mennem, ott kivágták.. (Ciszta derm) tisztogatták napokig. Azt mondták még ki újulhat de szerencsére azóta sem...
18. ee1eed3e15 (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2013. aug. 23. 15:30

:(( Nem szeretnék ilyet, nagyon nem.

Ha esetleg valami lesz, visszamegyek a dokihoz hétfőn.

17. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Ee1eed3e15)
2013. aug. 23. 15:10

Tályog akkor alakul ki amikor nem tud magától tisztulni és csak felgyülemlik a geny, elfertőződik.

Nekem 5 cm vágtak ki,majd össze varrták gerincérzéstelenítés mellett, 3 napot voltam kórházban.

Pechemre varrat szedés előtt 1 nappal otthon lezúgtam a lépcsőn 3 lépcsőfokot végig szántva a fenekemmel..szóval képzelheted szétnyílt. Duplán tartott míg beforr.

16. ee1eed3e15 (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2013. aug. 23. 13:49
Most eléggé elbizonytalanodtam, hogy akkor lehet mégsem csak egy pati... Azt mondta, ha tályog lenne rajta, az nagyon fájna. Amúgy mikor kiváltottam, hazaértem, be is kentem, de nem jött most belőle semmi.
15. ee1eed3e15 (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2013. aug. 23. 13:34
Jajj. :( Na, majd meglátom, hogyan viselkedik, aztán ha úgy van, visszamegyek...
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Ee1eed3e15)
2013. aug. 23. 11:49

Az én okos házi orvosom is kb ugyan ennyivel rázott le legelöszőr.

Az ülés nem tesz jót. Hidd el nem sima kis pattanásról van szó. Addig örülj amíg magától tud tisztulni. Valószinü hogy jelenleg nem gyulladtál be még be annyira.

Akkor van gond ha nem tud kifakadni.

Amúgy ez újra újra ki fog újjulni, lehet nem havonta, lehet csak évente.

13. ee1eed3e15 (válaszként erre: 12. - Ee1eed3e15)
2013. aug. 23. 10:37
Ja, és hogy ahol csak tehetem, üljek kispárnán.
2013. aug. 23. 10:36
Hazaértem a dokitól. Megnézte, megtapogatta, azt mondta, nem érez rajta sem cisztát, sem tályogot. Csak piros a bőr a farokcsont felett, valószínű egy belső pattanás-féleségből ürülhet az a vízszerű "akármi". Írt rá egy kenőcsöt (Pimafucort), hogy a bőrgyulladás lemenjen. Viszont ettől függetlenül fájhat a farokcsont az üléstől, arra pedig gyull. csökkentő gyógyszert írt.
11. ee1eed3e15 (válaszként erre: 6. - Anda1986)
2013. aug. 23. 08:05
Neked is volt ilyesmi?
10. ee1eed3e15 (válaszként erre: 5. - Lara1984)
2013. aug. 23. 07:52

Köszi a jelet! :)

Írtad, nem mentél vele orvoshoz. Meggyűlt és kifakadt, aztán lett egy csúnya heg?

2013. aug. 23. 07:42

Köszönöm a válaszaitokat!

Nemsokára indulok a házidokihoz, utána többet fogok/fogunk tudni. Egyébként éjjel, mivel emiatt nem tudtam aludni 4-ig (most 7-kor meg mér ébredtem...), szóval éjjel utána olvasgattam és tökéletesen illik arra, amit leírtatok.

Megírom majd, persze! :)

8. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Ee1eed3e15)
2013. aug. 23. 07:26

Sinus pilonidalis (pilonidalis cysta)farokcsont tályog.

Okozhatja az ülőmunka túlsúly, nem megfelelő tisztálkodás is.. Nekem is volt, 3x nyították mivel nem tudott magától tisztulni, 4. alkalommal megmütőtték. Van akinek magától tisztul, és nem okoz annyi godot. Nekem mivel nem tudott kitisztulni magától olyan brutálisan begyulladtam hogy semmire nem voltam képes, még állni se nagyon.

Az a baj hogy újra és újra kifog alakulni amíg nincs kiszedve a goc.

Ha van kérdésed nyugodtan..

2013. aug. 23. 07:24
Az én tippem:dermoid ciszta.Nekem is kb. ebben a korban volt vele problémám.Meggyűlik és kifakad,az a lehet a nedvesség.Nekem azt mondta az orvos hogy születésem óta megvolt,csak kamaszkortól a hormonokkal együtt kezdett működni.Nekem kiműtötték mert állítólag ha nem ilyen drasztikusak újra visszajöhetett volna.Bár hetekig tartott a gyógyulás,azóta semmi gondom.És ne aggódj,ez nem egy rosszindulatú dolog.
2013. aug. 23. 06:48
Uhh... erre én is kíváncsi vagyok!!!
2013. aug. 23. 03:13

Légy oly kedves, írd meg (akár privát üzenetben is), hogy mit mondott a doki erröl!

Jó pár éve épp ezt tapasztaltam, mint te. (Nem pattanás volt, sem vágás, karcolás.) Nem mentem orvoshoz. Csúnya heggel begyógyult, s azóta semmi probléma nincs vele; viszont kíváncsi vagyok, hogy mi lehetett.

Köszi!

Mielöbbi gyógyulást!

2013. aug. 23. 02:18
Megyek, reggel 8-ra ott leszek a háziorvosomnál.
2013. aug. 23. 02:17
Hát holnap, illetve már ma feltétlenül menj orvoshoz, ne várj vele jövő hétig.. akármi is..
2013. aug. 23. 02:17
Ja, nem pattanás, kívülről nem látni semmit, a párom is nézte. Aludni sem tudok az ijedtségtől...
2013. aug. 23. 02:15
Sziasztok! 25 éves vagyok. Olyan 3-4 napja érzem, hogy fáj a farokcsigolyám. Először arra gondoltam, hogy az ülőmunkától. Viszont most este nagyon megijedtem, ugyanis ahogy tapogattam, éreztem egy kis "nedvességet" afölött a csigolya fölött. Ha egy picit megnyomom az ujjammal, valami szivárog onnan, de csak pici mennyiségben. Papírzsepin halvány sárga, víz szerű akármit láttam. Mi lehet ez??? Nagyon meg vagyok ijedve, én egyből mindig a legrosszabbra tudok gondolni sajnos. :( Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook