Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovikezdés kérdése fórum

Ovikezdés kérdése (beszélgetős fórum)


2013. aug. 24. 20:10

Koszonom a tanacsokat!

Ma reggelre kitalaltam, varrok neki barna filcbol egy mezeskalacs figurat. Valahol latott egyszer egyet es szerette volna, ha megvesszuk neki. Pedagogiai celzattal nem kapta meg. Igy most ezt megvarrom neki, orulni fog biztos. Bar, a szivecske is jo otlet... :-)

Az oldalt megnezem, elolvasom, koszonom!

Igaz, ma talalkoztunk egy ovistarsaval. Egyutt fagyiztunk eluk es jatszottak. Nagyon orult es jol erezte magat. Megbeszeltuk anyukaval, jovo heten kozos programokat csibalunk. Talan, ez lelkesiti majd az ovihoz.

15. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2013. aug. 23. 11:27
Az óvodakezdés nehézségei - ilyen címmel van egy nagyon jó tanácsokat is tartalmazó cikk, írd be a gugliba, ha érdekel, a legelső találat
14. gyöngyi (válaszként erre: 5. - Pzsvi)
2013. aug. 23. 08:12
Igen ez jó ötlet. Rajzolj(varrj) neki egy szívet, amit elővehet, ha hiányzol neki beszéld meg vele, hogy ez a sírás helyett van.
2013. aug. 22. 18:45
az én picurkám is sírdogált eddig, de ma meglátta, hogy milyen klassz új fogkefét vettem neki és a bátyjának, azóta alig várja a hétfőt. keress neki valamit amit szeret és kell az oviba
12. cooltim (válaszként erre: 9. - Csincsinlány)
2013. aug. 22. 17:42
Az extrem dolgot ugy ertettem, nem valami draga ajandek! Hanem, ami Neki extrem! Koszonom az ajanlast! Ezt fogom szerintem csinalni. :-)
11. cooltim (válaszként erre: 10. - 9d7efeb022)
2013. aug. 22. 17:41

4 evesen meg kicsinek iteltem meg egy taborhoz.

Az ovi pedig nem az en valasztasom volt, h nem viszem.

Bizom a jo szerencseben.

10. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2013. aug. 22. 14:29

Szia!

Szerintem most már késő,hiszen 1 hét múlva ovi.

Nálunk is ez volt,úgyhogy,azóta nyáron,be szoktam fizetni 1-2 hét nyári táborra,mikor reggel viszem,délután 4-körül meg hozom. És igénylek néhány hét óvodai ellátást is. Sajnos muszáj,mert teljesen kizökken,és a szeptember meg katasztrofális lenne. Időhúzás,húzavona,hogy ő ne megy stb... már volt benne részünk. De így nem zökken ki a körforgásból.

9. csincsinlány (válaszként erre: 8. - Cooltim)
2013. aug. 22. 14:06
Nem kell extrém szuper dolog! Csak egy egyszerű kis figura, állatka, kártya, stb. bármi, ami elfér a zsebében. Amikor a kisfiam kiscsoportos volt több mint 2 hónapot kórházban voltam. Én egy pici játék cicát adtam neki, ami elfért a zsebében. Bármikor megfoghatta. Az alvós párnával az a gond, hogy csak alváskor használhatja. Persze az óvonénivel is megbeszéltük, hogy miért van nála ez a kis játék cica. Mond meg neki, hogy amikor nagyon hiányzol neki, csak simogassa meg ami a zsebében. Egyébként én is utáltam oviba járni, átérzem a helyzetét. A kisfiam már lassan 6 éves lesz, de még a mai napig emlékszik, hogy a kis cica ott volt a zsebében és , hogy az milyen jó volt neki.
8. cooltim (válaszként erre: 5. - Pzsvi)
2013. aug. 21. 20:41
Erre van neki egy kisparnaja, amit tavaly is vegig hordott magaval az oviba. Ugyan az az alvos parnaja... Talaljak ki valami extrem szuper dolgot, amit tolem kap es viheti magaval?! Jo otlet. Lehet, megprobalom! Koszi!
7. zsuzsika83 (válaszként erre: 5. - Pzsvi)
2013. aug. 21. 20:40
Igen ez még jó lehet. Nálunk is van anya baba.
2013. aug. 21. 20:39
Én utáltam óvodába menni 4 éven át...még mindig emlékszem, milyen rossz érzéssel mentem minden reggel. Úgyhogy meg tudom érteni őt...nem tudom, mit tehetnél.
5. pzsvi (válaszként erre: 4. - Cooltim)
2013. aug. 21. 20:37
Adjál neki valamit amit tőled kap a kislányod és vele lehet az oviban és ha hiányzol anya helyett ott lesz neki:)
2013. aug. 21. 20:28

Ezt a munkahely dolgot is mondtam mar neki tobbszor.

Sajnos az a baj, hogy azt mondja, nagyon fogok neki hianyozni az oviban.

Persze az is hozzatartozik, h szinte egy percre sem volt nelkulem. Az egyik nagyszulo messze van, a masik meg nem az a tipikus nagymama... Szoval, "osszenott" velem! :-(

3. Zamila (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2013. aug. 21. 20:22
ÉN a kisebbik lányommal minden évben végig csináltam ezt,az első 3-4 hónapban minden reggel sírdogált,volt,hogy már előző este elkezdte,ovi váltás is volt költözés miatt,talán ez még jobban rontott a dolgokon,próbáltam sokat beszélgetni vele az oviról,és próbáltam azt is,hogy csak annyit beszéltünk az oviról,amennyit Ő akart róla mesélni,hát semmi nem volt jó.A lényeg,hogy tetszett neki az ovi,csak az volt a gond,hogy én hiányoztam neki nagyon..mindig ezt mondta .Összesen 4 évet járt oviba,és a nagycsoport volt az amelyiknél nem volt gond az oviba menéssel.
2013. aug. 21. 20:12
en beszelnek rola... neki ez a "munkahelye"...
2013. aug. 21. 20:09

4 eves kislanyom kozepsos lesz iden. Tavaly az elso ket hetben voltak reggelente sirasok, de utana nem volt gond. Nem rajongott az oviert, de azert szerette. Szerzett hanar baratokat is. Most egesz nyaron itthon volt velem. Termeszetesen nagyon anyas lett. Most elkezdtunk neki beszelni az ovodarol, h hamarosan kezdodik stb. Teljesen ki van borulva tole. Egyik percrol a masikra majdnem sir, szomoru lesz. Mikor kerdezem, mi a baj, semmi a valasz. Ma rakerdeztem, az ovi e a baj?! Azt mondta, igen. Nem akar oviba jarni stb. Pedig kedves az ovonenije, a gyerekek is. Sosem panaszkodott rajuk. Egeszen biztos, azzal van a baj, hogy tul sokat volt a nyaron itthon velem. A nyar ngy reszet a Balatonon toltottuk. Elvezte.

Segitsegre lenne szuksegem, ki hogyan kezelne/kezeli az ilyen helyzetet. Most azt beszeltuk apaval, hogy nem beszelunk az ovirol vele. Nem tudom, ez e a jo megoldas...

Valaszokat elore is koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook