Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik a gerincsérv jelei, tünetei? fórum

Mik a gerincsérv jelei, tünetei? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
21. Pofi (válaszként erre: 20. - 724b289414)
2008. ápr. 4. 20:13

Aha, teljesen megértem. Nekem is megfordult a fejemben, hogyha műteni kell nem hagyom. Tényleg az volt a mák, hogy a vizelet és széklettartással nem volt gondom, és mire odakerültem valamennyire menni is tudtam. Nem tudom mi igaz belőle, de azt hallottam, hogy rettentő rosszak a statisztikák. Vagy sikerül a műtét, vagy nem. És azt az 50%-ot is akiknek sikerült, általában 1-2 éven belül újra kell műteni.

A nagy terhelést mire értette?

Súlyfelesleg? Vagy a munkája kemény?

És most jött ki neki elsőre, vagy már régebben kínlódik vele?

20. 724b289414 (válaszként erre: 19. - Pofi)
2008. ápr. 4. 15:39

Nem, én hála nem... A párom küzködik vele.

Neki 3 van, 1 kifakadva.

Decemberben annyira rosszul volt, hogy az ágyban sem tudott megfordulni, végül infúziós kezelést kapott, 3 nap után lábra állt. Nem engedte műtetni magát, mert az orvos szerint, ha meg is műti, akkor is nagy a terhelés, így a többi porckorongnál is kialakulhat a sérv.


Szerintem nagy szerencséd volt, hogy nem műtöttek!

Elég durva, hogy egy rossz mozdulat műtét közben és akár le is bénulhatsz!

19. Pofi (válaszként erre: 17. - 724b289414)
2008. ápr. 4. 15:16

Szia Manóci!

Hála az égnek nem műtöttek, de nagyon közel voltam hozzá. Húztam az időt én is a dokihoz menetellel, de mivel zsibbadt a lábam a család nem hagyott békén,és elmentem.

Így kb. 1 hónap alatt derült ki, hogy 4 db sérvem van, ebből egy kiszakadt. 1,5 napig sírtam itthon, mert mindenhol azt írják, hogy a kiszakadt sérv már önmagában műtétet indukál, úgyhogy jól betojtam, mert elképzelni nem tudom, hogy valaki a gerincvelőmnél TMK-zik. Viszont mire visszamentem az idegsebészhez, a sérvecském elvándorolt egy olyan helyre, ahol nem okoz olyan panaszt ami miatt műteni kell. Viszont tudomásul kellett vennem, hogy bármikor előjöhet és akkor már valószínűleg nem úszom meg, most csak oltári nagy szerencsém volt.

Te is "gerinces" vagy?

18. Pofi (válaszként erre: 16. - Juhaszcsalad3)
2008. ápr. 4. 15:03

Persze, hogy gondolok Rád, majdcsak sorstársak lettünk.

Nem akarok itt neked nagyon okoskodni, de az hogy a házidokid nem mond semmit, még nem jelenti azt, hogy nincs baj. Nekem az idegsebész főorvos "nem mondott semmit" na jó ez így nem teljesen igaz, de amikor a házidokihoz visszamentem, ő kérdezett rá dolgokra, hogy mit mondtak az idegsebészeten, én meg csak pislogtam, mert egy csomó mindenről semmit. Jó az én házidokim is ugyanebben szenved, úgyhogy maximálisan elmondott mindent, és felsorolt egy csomó konzervatív kezelés lehetőséget (remélem így hívják)

Azért, ha tudsz előre egyeztetni anyukáddal, vagy a férjeddel, akkor tegyétek meg, mert nem egyszerű bejutni az MR vizsgálatra. Én extra sürgős esetként 1 hetet vártam. Állítólag 1 hónap is eltelhet míg fogadni tudnak, és az még emberi időpont.

Én változatlanul drukkolok, és majd néha bekajabálok Neked ide a fórumra, hogy irgum-burgum meglátogattad-e már a dokibácsit.

Meg azért ha eljutottál, írd meg mi lett a fejlemény.

Vigyázz magadra!

17. 724b289414 (válaszként erre: 15. - Pofi)
2008. ápr. 4. 14:35

Szia!

Meg is műtötték a gerinced?

16. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 15. - Pofi)
2008. ápr. 4. 14:30

Szia!Köszi,megvagyok!Most nincs becsípődve és nem is egyfolytában fáj,de nem az igazi!Reménykedem hogy tényleg csak a súlyom miatt van,vagy ilyesmi,meg nyugtatom magam hogy a házi orvosom aki mentős volt nem mondott semmit,és akkor biztos nincs nagy baj,de tudom hogy ez nem elég és tennem kéne valamit!Majd csak akkor tudok menni ha anyukám vagy férjem szabin lesz és lesz kire hagyni a gyereket,de ez még előreláthatatlan.

Tehát volt már hogy a dokit kellett kihívni hozzám mert enm bírtam lábra állni,akkor volt kinn a háziorvosom,és nem mondott semmit csak izomlazítót és fájdalomcsillapítót írt!Köszi hogy gondolsz rám! :)

15. Pofi (válaszként erre: 14. - Juhaszcsalad3)
2008. ápr. 4. 14:25

Mostanság jutottál eszembe, hogy vajon elmentél-e már Dokihoz?

Megértem, hogy a pici mellett nem nagyon van időd, de ne nagyon halogasd! Hidd el, még mindig sokkal jobban jársz, mint amikor már a dokit kell kihívni Hozzád.

Jobban vagy már?

14. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 13. - 724b289414)
2008. ápr. 4. 14:18
Köszi!De manapság honnan lehetne tudni hogy JÓ orvos e az illető?!!:) Mindenesetre majd muszáj lesz beiktatnom az orvoshoz menetelt!
13. 724b289414 (válaszként erre: 9. - Juhaszcsalad3)
2008. márc. 31. 23:03

Ne reumatológiára mennj!!!!!!!


Egy jó IDEGSEBÉSZHEZ!!!!

12. Pofi (válaszként erre: 11. - Szöszipanna)
2008. márc. 31. 22:48

Szia!

Pont a napokban olvasgattam erről a cipőről.

Az nekem sem derült ki, hogy sérveseknek jó-e?

Gondolom rontani nem ront rajta. ( Legalábbis az enyémen már nem nagyon tud)

Esetleg nem kérdeznél rá a dokinál, ha már úgyis menned kell?

Elég húzós az ára és kíváncsi lennék egy olyan szakember véleményére akinek nem érdeke eladni.

Köszi, és fájdalommentes napokat kívánok

2008. márc. 26. 11:47
Most voltam a neurológián. Már oda is időpont kell, jövő hétre volt. Onnan Ct stb... Remélem egyszer vége lesz! Gondolkodom az MBT cipőn. Nem tudom jó e a sérvre??
10. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 8. - Romanmargo)
2008. márc. 24. 10:25
Szia!köszönöm a tanácsokat neked is,és elfogok menni orvoshoz,bár nekem nem a kislábujjamig fáj mindenem!Nekem inkább becsípődik,nem bírok kiegyenesedni,csak ha lefekszem és megpihen pár perc után!De köszönöm mégegyszer!
9. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 7. - Szöszipanna)
2008. márc. 24. 10:23
Köszi,de még azt sem tudom hogy sérvem van e!?Háziorvosom már látott de akkor majd elmegyek a reumatológiára!Csak olyan nehéz egy kisgyerekkel!A nagyszülők még fiatalok ezért dolgoznak állandóan,meg az apuka is úgyhogy nem egyszerű megoldani,de majd igyekszem!Köszönöm!
2008. márc. 23. 21:28
Szia a tünetei hogy nagyon fáj a derekad és egész a kis lábujkádik megy a fájdalom azt ajánlom hogy ne halogasd és menj orvoshoz és ha kell mücsék meg mert le is lehet bénulni nem akarlak megijeszteni de én ideggyogyászaton dolgozom egy korházban és láttam már sok ilyen esetet
7. szöszipanna (válaszként erre: 6. - Juhaszcsalad3)
2008. márc. 23. 21:04

Tudod, én is halogattam már 2 éve. Most szólt az egyik sérvem (2 van, egy lent ami a combomat, egy fent ami a felkaromat nyomja jobb oldalt), hogy elég. Anno reumatológus tuti kezeléseket írt fel, eddig használt. Tapasztalat, hogy ha későn mész orvoshoz, akkor baj is lehet. Mert ha kiszakad, akkor műtét, és utána 2 hónap fekvés. Családanyaként szerint neked ez nagy gond lenne. Egy kis masszázs, úszás, torna valahogy nagyik segítségével nem lenne megoldható?

Ja és reumatológus fel írhatja a gerincövet. Én enélkül nem is takarítok. Segít hogy megtanuljon az ember emelni helyesen! Csak ajálani tudom minden sérvesnek, csak nem szabad állandóan.

6. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 5. - Pofi)
2008. márc. 14. 07:36
Köszi!Rendi vagy!Tudom hogy a doki lenne a megoldás de azi lehetetlen hogy oda eljussak és az is hogy ne hajoljak, ne emeljek,ugyanis "egy anya nem lehet beteg!!!"A kisfiamra nincs ki vigyázzon amíg dokihoz járok és nincs aki helyettem emelgesse!Pedig úgy látom valahogy meg kell ezt oldanom mert nem sokáig mehet ez így ilyen "nyomin"!!! :) Köszi!
5. Pofi (válaszként erre: 4. - Juhaszcsalad3)
2008. márc. 13. 13:11

Nagyon együtt tudok érezni veled!


Nem tudsz kérni a dokidtól egy beutalót az idegsebészetre, vagy a reumára? Onnan elküldenének MR vagy CT vizsgálatra.

Nem akarlak elkeseríteni, de én 7 fajta gyógyszert kaptam + injekció+ krém. Egy idő után semmit nem használt. csak tönkrevágta a szervezetem.

Ha van lehetőséged úszni menni, akkor ne habozz. Mindenféleképpen erősítsd az alsó hátizmokat. Ne emelj, ne hajolgass,ne tegyél kicsavarodott mozdulatokat. Szóval ne forogj a fiúk után, teljes testtel fordulj utánuk :)

Vigyázz magadra !

4. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 2. - Pofi)
2008. márc. 13. 07:42
Sziasztok!szia Pofi!Igen fáj a derekam de mostmár egyre gyakrabban és nem akárhogy.Ha lefekszem nagyon nehezen állok lábra de ha csak ülök,mégrosszabb!Amikor felállok,általában a bal lábamra alig tudok ráállni mert a fájdalomtól összerogyok.Van hogy négykézláb közlekedem de akkor is nehéz a bal lábam csúsztatni.És olyan is van hogy ki tudok egyenesedni nagy nehezen,de pár lépés után a derekam nem bírja tovább és a felsőtestem lerogy.A háziorvosom azt mondta ez becsípődés,és fájdalomcsillapítót,izomlazítót írt.De minimum havonta állandóan visszajön ez a dolog.Zsibbadni nem zsibbadok,bár ha már nem bírok lábra állni csak háton feküdni,olyankor a bokám szokott kicsit zsibogni.Vagy inkább mintha a görcs húzná!
2008. márc. 12. 17:44

Nekem is van. Kisugárzik valamelyik lábba. Nekem először a jobb combomba sugárzott, olyan érzés mintha valami szorítaná össze, nyomná a combodat. Majd egy másik alkalommal a dérdem fáj, pntosabban a térdkalácsom alatt bent. Nem tudtam miért fáj a térdem, később kiderült, hogy oda sugárzott ki a sérv.

Mikor komollyá vált a dolog a derekam bedölt jobbra és nem tudtam kiegyenesedni. Másik alkalommal pedig nem tudtam felállni, mert akkor azonnal szédültem és majdnem elájultam. Közben pedig szörnyem fájt a derekam.

2. Pofi
2008. márc. 12. 17:37

Szia!


Nálam tavaly októberben derült ki, hogy 4 db, sérvem van. Már csak akkor vettem észre, amikor az egyik kiszakadt. Soha nem fájt a derekam, leszámítva a menstruáció alatti pár napot.

Pont mensi alatt történt, egész délután tettem vettem, aztán megnéztem egy kézilabda meccset a tv-ben, ezen sikeresen bealudtam, és arra ébredtem, hogy nem tudok lábra állni.

Igazából akkor sem a derékfájás dominált, hanem kisugárzott a jobb lábamba, és zsibbadt. És zsibbad azóta is. :(

Fáj a derekad?

2008. márc. 12. 17:15
Mik a gerincsérv jelei, tünetei?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook