Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik a gerincsérv jelei, tünetei? fórum

Mik a gerincsérv jelei, tünetei? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
51. NOA (válaszként erre: 50. - Pofi)
2008. ápr. 16. 16:20

...hát Te is fiam Butus?:)

Csak a Tv. elött tudom jól kitekergetni magam a földön hemperegve és közben nézem a "Szomszédokat":)

50. Pofi (válaszként erre: 49. - NOA)
2008. ápr. 16. 11:42

Igyekszem majd megtalálni a pozitúrát.

Remélem fogom látni közben a tv-t. :)))

Puszi

49. NOA (válaszként erre: 45. - Pofi)
2008. ápr. 16. 11:17

Akkor ne forgolódj, majd megtalálod a neked való pozitúrát:)

Eddig a gázcsövön lógtam már ha eszemben jutott.-szegény gázcső -szóval kellett a gyűrű.

Orvos szerint napi 15 per lógás nagyon jó.Elhiszem csak a csuklóm nem birja.

Este végzem a tornát most már minden nap,kétszer járok jógára, reggel megkapaszkodom az ajtókilincsbe és nyújtom azt a részt ahol fáj és erősitem a térdem mert állitólag ha erősek a combizmok a térd soha többet nem fáj.

Meglátjuk.

Neked is minden jót gondolom még talizunk:)

48. Pofi (válaszként erre: 46. - Anny50)
2008. ápr. 16. 11:12

Szia !


Köszönöm szépen a sok jó tanácsot. Azt hiszem megveszem a könyvet és megmutatom a dokimnak. Hátha neki is jót tesz majd.

Én is nagyon szeretem az agykontrollt, már nagyon régóta szerettem volna elvégezni a tanfolyamot, igaz még kis kezdő zöldfülű vagyok, de szorgalmasan gyakorolok. Te is jártál tanfolyamra?

Jó pihenést!

47. Anny50
2008. ápr. 16. 10:46
Még annyit, megyek aludni!! Kissé fáradt avgyok , éjszakás után még úsztam is!! Ezért nézzétek el ha nem helyesen irtam valamit!!:)
46. Anny50
2008. ápr. 16. 10:45

Sziasztok!

Az összes kazettám megvan Pofi, de a hátizom gyakorlatokat végzem, az nagyon jó a gerincsérveseknek. Én mondtam az orvosomnak is és csak gratulálni tudott, hogy csinálom!!!Szeretem az agykontrolt nagyon!! A hátizomnál nem kell forgolódni, de azért nem árt ha kikéred az orvosod véleményét, mert hát ha leszakadt sérved van, azért az más mint az enyémek!! Én tornázom akkor amikor ráérek, van amikor reggel munka után és van amikor este munka után!! Igyatok zöld teát, javaslom mindenkinek ( nem boltit, drogériában amit lehet kapni!!) vízhajtó hatása mellett sok jó hatása van!!! Szép napot kivánok én is, ámbár itt nagyon hideg van:(

45. Pofi (válaszként erre: 38. - NOA)
2008. ápr. 16. 00:55

Szia!

Én le vagyok tiltva a forgolódásról :(

De ez a gyertyaállás jó ötlet. Kicsit mosolygok is itt magamban, utoljára talán nyolcadikos koromban csináltam, és engem is elhúzott a sejhajom :))) Holnap újra megpróbálom. A gyűrű is szupi. Én is zargatom a zemberem, hogy szereljen már egy rudat az ajtófélfába, hogy nyújtózkodni tudjak.


Jajj lányok! Ti mikor tornáztok? Valamelyik nap hallottam, hogy a reggeli torna nem igazán jó, mert akkor tele van folyadékkal és nagyobb a sérülésveszély. Szerintetek ez igaz?

Nem mintha lenne időm reggelente tornázni, de sosem lehet tudni.

Szép napot kívánok!

44. Pofi (válaszként erre: 40. - Anny50)
2008. ápr. 16. 00:47

Köszi Anny, aranyos vagy. Megtaláltam, és jól el is szégyeltem magam. Alig 1 hónapja végeztem el náluk a tanfolyamot, és persze, hogy még a kezembe is volt a könyv. Valahogy kiment a fejemből. :)Legközelebb, ha a boltjuk felé járok, belenézek tüzetesebben a könyvbe.


Azt megkérdezhetem, hogy melyik kazettád van meg?

Úgy láttam van vagy 3 fajta. Hátizom/hasizom, csípő/törzskörző izmok, alsó végtag/ nyaktáji izmok. És vannak benne olyan mozdulatok, aminél ki kell csavarodni? Nekem kiszakadt sérvem van, és le vagyok tiltva a forgolódásról (is)

Szép és fájdalommentes napot!

43. Anny50
2008. ápr. 15. 13:54
Hát sirma ez ismerős:( egy hónpja voltam igy, de a falat kapartam kínomban!! Injekció 2 napra rá és utánna sokkal jobb lett, de azt a 2 napot senkinek nem kivánom!!
42. s.irma (válaszként erre: 41. - S.irma)
2008. ápr. 14. 19:01
Amit kihagytam: olyan iszonyatos nyilaló fájdalom ami semmire nem hasonlít. Sem menni, sem állni, sem ülni sem feküdni nem tudtam.
41. s.irma (válaszként erre: 39. - Juhaszcsalad3)
2008. ápr. 14. 18:59

Szia!

Nekem több mint 13 éve volt. Megemeltem magam és vége...

Azt amit akkor éreztem nem kívánom még az ellenségemnek sem. Három hétig a földön feküdtem. Első héten szinte járni sem tudtam. Aztán megröngenezték. Azóta panaszmentes. Igaz tökéletes ágyon alszom. Nem emelek úgy mint akkor. Tornázok is de a tudatomban ott van, hogy vigyáznom kell magamra.

40. Anny50 (válaszként erre: 36. - Pofi)
2008. ápr. 14. 18:44

Szia Pofi!!

De kalandozz nyugodtan, mert igen az agykontrolos Silva féle torna!!Nagyon hatásos!! Közben szól a zene és halkan mondja mit csinálj!! Megtalálod itt a neten az agykontrolos honlapoknál!! kb 2 éve vették észre a nyakit és utánna 2 hónapra rá az I. és V. nél!! Sokat segit nekem ez a torna , ezért is merem javasolni!! Ha nem találsz rá, szólj mert segítek!!Nekem kazettán van még meg, úgy szereztem be egy ismerősőmtő, de van már DVD is!!

2008. ápr. 14. 17:27

Hát már annyi félét hallottam hogy már nem vagyok benne biztos hogy nem gerincsérv!De ez a szemét várakozás készít ki,hogy valahová kap az ember beutalót és csak 1hónap múlva tudják fogadni!:(

Remélem eljutok mindenhová!Bár most egész jó a derekam!Csak a reggelek fájósak picit,de közel sem olyan rossz mint amikor a háziorvost ki kellett hívni!

38. NOA (válaszként erre: 35. - Pofi)
2008. ápr. 14. 14:11

Szio!

Nem hagyok ki semmit, nekem jólesik a csavarás.

Egyenlőre a két lábam nem viszem gyertyaállásból hátra pedig ez nyújtaná igazán meg a gerincem de/nagy a fenekem/:)


Néha lógok gyűrűn csak a csuklóm nem birja.

37. 724b289414 (válaszként erre: 33. - Pofi)
2008. ápr. 13. 23:40

Szia!!

Szerintem az elektromos kezelés nagyon hatásos!! A párom félig-meddig annak köszönheti, hogy tapon van!

Van egy kis gépe is itthon, ha fáj a háta csak ráteszi és sokkal jobb, sőt mindenféle fájdalomra jó!!!


Ps: Köszi!! :))

36. Pofi (válaszként erre: 30. - Anny50)
2008. ápr. 13. 22:41

Szia Anny!

Írnál erről a Silva féle gerinctornáról bővebben? Ez az agykontrolollos Silva, vagy ne kalandozzak? :)

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de még nem hallottam róla.

Egyébként már régóta szenvedsz a sérvvel?

35. Pofi (válaszként erre: 28. - NOA)
2008. ápr. 13. 22:37

Szia Noa!

Amikor pilatesezel, akkor a kicsavarodott mozdulatokat kihagyod?

34. Pofi (válaszként erre: 25. - Juhaszcsalad3)
2008. ápr. 13. 22:33

Érdekes, hogy első blikkre milyen a hozzáállása a dokiknak. Olvasva Téged, meg Jucczyt eszembe jutott, hogy Nekem pont egy minkaszüneti nap pénteken sikerült az ügyeleten megjelennem, ahol legombooltak rólam 1000 pénz vizitdíjjat, mert indokolatlanul vettem igénybe az ügyeletet. Kérdezte mit csinálok, mondom kenegetem Voltarennal. Az jó, kenegessem tovább. Milyen érdekes, hogy hétfőn a háziorvosom ( aki szegény szintén sérves ) egyből ráírta a papíromra, hogy sürgős ellátást igényel. Pedig elhiheted, hogy neki sem mondtam mást, mint az ügyeletes dokinak.

Ezt nem értem. Azt az éjszakát én kínlódtam végig, és ahogy Jucczy is írta, az ellenségemnek sem kívánom. Ráadásul sánta voltam. Miért feltételezik rólam, hogy hazudok, vagy szimulálok? Ráadásul előtte 13 évig nem is voltam orvosnál, leszámítva a szűtővizsgálatokat.

33. Pofi (válaszként erre: 24. - 724b289414)
2008. ápr. 13. 22:16

Szia Manóci!

Jó rég jártam errefelé bocsi.

Szóval nekem úgy kezdődött, hogy vasalás után ledőltem szunnyadni, illetve kézimeccset nézni, csak bealudtam rajta, és kb. 1-2 óra múlva arra ébredtem, hogy nem tudok lábra állni.

Azt az éjszakát a vasalódeszkára dőlve, oldalra emelt jobb lábbal és sírva töltöttem. Nem bírtam leülni, egyáltalán semmilyen helyzetváltoztatást nem tudtam megcsinálni. Másnapra valahogy már csigatempóban tudtam magam után húzni a lábam. Igazából én is bíztam benne, hogy jobb lesz, dokit látni nem akartam, csak a család nem hagyott békén, mert a zsibbadtam, és hogy az gerinc.Szóval 2 hétre rá indult a dokikhoz járás, gyógyszer meg injekció hegyek.

Fogalmam sincs, hogy, vagy hova vándorolt, igazából nem is kértem rá magyarázatot, örültem mint majom a farkának, hogy nem kell műteni, és szinte szaladtam kifelé az idegsebészetről.

Gondolom azért csak nyomhat valamit, mert még mindig zsibbad (igaz, már nem annyira) meg bizonyos dolgokat nem tudok már úgy megcsinálni mint azelőtt. Pl törökülés, a jobb lábamon pl. alig bírok körmöt vágni, mert nem bírom úgy felemelni.

Lett volna lehetőségem kezelésekre menni. Illetve, van egy gyógymasszőr ismerősöm, aki felajánlotta, hogy masszíroz, meg beprotezsált egy kórházba valamilyen elektromos kezelésre, de nem fogadtam el egyiket sem. Persze csak azért nem, mert már annyira nem kellemetlen, és nem tudom, hogy nem teszek- e inkább rosszabbat vele. Na ezt jól leírtam, szóval azt hiszem az az igazság, hogy nem bízok bennük, és attól félek, hogy ugyanolyan sz@r lesz, mint volt. Inkább próbálok vigyázni, meg tornázni. Persze ezt nem mindig sikerül. Tudod, ha 35 évig lehajolva kötöd meg a cipőd....


Ps: Annyira zabálnivaló a fiacskád :))

32. Anny50
2008. ápr. 13. 18:25
Jucczy most, hogy babát vársz nem lehet úszni??? Vagy amit irtam a Silva féle agykontrolos gerinctornát?? Csak érdekeklődöm, mindenesetre mint említettem, igaz nem tudom mennyire keltette fel a figyelmet az irásom, nagyon javaslom szülés után!!
31. fb3d790ac9 (válaszként erre: 29. - Juhaszcsalad3)
2008. ápr. 13. 15:47
Nekem ezek nem váltak be,söt semmilyen krém vagy gyógyszer.A párom vett mágneses derékövet,arra esküszöm!Igaz,most babát várok,nem lehet hordani,de szerencsére jól viselem a fájdalmakkal együtt.Többet pihenek,aztán 3 hónap mulva,újra felveszem és legyözöm a fájdalmat!!!:)
30. Anny50
2008. ápr. 13. 13:28

Sziasztok!

Csatlakozom a sérvesek közé:) nekem is van 3 db!! Egy nyaki és kettő az I. és az V. nél!!! A nyakit vették előzszőr észre, azt is úgy, hogy már évek óta panaszkodtam arra, hogy állandóan fáj, olyan mintha hangyák mászkálnának benne!! Nagy nehezen elküldtek MRI-re ott kimutatta, kaptam nyaksálat:) csak igy hivom. A derekam is mindig fájt, lumbágó , stb. volt minden, aztán végre azzal is elküldtek MRI -re és akkor derült ki, hogy ott kettő is van. Jelenlej fűzőben dolgozom, néha beáll, akkor injekcióra járok. Viszont sokat tornázom, direkt gerinctornát (Silva féle) és úszom, ajánlom mindenkinek!!! Azt viszont most mondom, harcoljátok ki, hogy MRI re elküldjenek!!!!Csak ott tudják rendesen kideríteni! Műtétet még akkor se vállalnék ha nagyon fontos lenne, de hála karbantartom elég szépen a dolgot!!

2008. ápr. 11. 18:15
Sziasztok!Egyenlőre idő hiány miatt...stb.én is a mozgást választom és az Aloe Vera növényt ami állítólag ízületi fájdalmakon és hasonlókon segít!De nekem semmi féle zsibbadás nincs ezért merek reménykedni...De már tervben van hamarosan a doki!
28. NOA
2008. ápr. 9. 09:42

Nekem kb. 3o éve van, sérvem mivel az életmódomon nem tudok változtatni igy az orvos sem tud rajtam sokat segiteni.

Gyógyszert nem szedek de 9 éve jógázom és pár napja rendszeresen végzem esténként a Pilates tornát.Nekem az ami tünetmentessé tesz..vagyis árnyalatnyit fáj csak.

Reggel megkapaszkodom a kilincsbe és próbálok rugózó mozdulatokat végezni, hogy nyúljon meg a gereincemnek az a része ahol fáj.Zsibbadok ha felhúzom térdben a lábam érzem a gereincem de igykszem úgy megerősiteni a hasi a háti izmokat, ahogy csak lehet.MBT cipő szuper de nem mozgás helyett.

27. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 26. - Fb3d790ac9)
2008. ápr. 9. 08:10
Köszönöm!Ígérem megfogadom a tanácsotokat!
2008. ápr. 5. 10:12
Nekem egy rossz mozdulat miatt elkezdett fájni a jobb lapockám,elmentem dokihoz,röntgen,vizsgálat,közölte,hogy mozognom kell,mert a hiányától fáj.Rá 1 hónapra lebénult a jobb lábam,csináltak ct-t,másnap vittek Miskolcra.Megmütöttek,akkor azt mondta a doki,lehet talizunk még idén(2005.március),de 2006 februárig kihuztam.Megmütött másodjára is.Borzalmasan sugárzott lefelé a lábamba,sokszor menni nem birtam.Senkinek nem kivánom.Hozzáteszem,29éves vagyok most,gyereket nevelek,családom van,és néha elég kellemetlen a fájdalom most is,legföképp a nedves idöt érzi meg,de azt nagyon.Komolyan kell venni,minden figyelmeztetö jelet,mert hála az egri orvosoknak,majdnem tolószékbe kerültem ezelött 3 évvel.Ha fáj,irány az orvos,én mostmár Miskolcra járok,ahol nagyon lelkiismeretes dokit találtam,ami ritka.Ha sürgös,már másnap fogad,ha csak kontroll,1-1,5hónapot kell várnom.Nekem megéri,bár a régi sosem leszek,de szerencsére,a családom nagyon megértö!!!Ez nem vicc,nagyon komoly betegség,tessék komolyan venni,és nem halogatni a vizsgálatot!!!!
25. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 18. - Pofi)
2008. ápr. 5. 08:29
Köszi!Mindent!Igyekszem eljutni!Egyszer a fél arcom volt lebénulva és a neurológiára csak 2hónap múlva lett volna időpont,ezért a háziorvosom sürgősségire küldött Tarcsára!Ott meg hülyének néztek hogy mi ebben a sürgős?!
24. 724b289414 (válaszként erre: 23. - Pofi)
2008. ápr. 5. 01:39

Szeptemberben kezdőtött, egy rossz emelés miatt lehetett, vagy pedig a targoncázás miatt! Csak találgatunk mi is.

Egyre jobbal romlott az állapota, november végére már annyira, hogy még az ágyban sem tudott megfordulni, nehogy felkelni!

Ha mentünk orvoshoz, mindenhova tolókocsiba toltam, ráadásul akkor 1 éves fiunkat is vittük.

December 4-re volt időpontunk az idegsebésznél, ekkor már a kórházba kellett mennünk, az orvos mondta is, hogy ott kell maradni.

Sajnos mentőt nem kaptunk, így a család segítségével vittük el az orvoshoz.

A leleteit nem tudta megnézni, Attila annyira rosszul lett, szó szerint ordított, pedig jól tűri a fájdalmat.

2-3 nap múlva megkapta az első infúziót, majd ezt követően, a 3-4. napon már lábra állt!!! 2 gyógytornász is segített ebben, de már lábra állt!!!

Azóta sokkal jobban van, szinte mindent meg tud már csinálni, nem szed gyógyszert, csak porckorong erősítőt, ami valóban nagyon jó!

Nem próbáltál még ilyet szedni?

Először a jobb térdibe sugárzott a fájdalom és zsibbadt is, majd egyre ment lejebb a zsibbadás, később már a bal lábra is elkezdett sugározni, a térdére.

Ez is elmúlt, csak a zsibbadás maradt meg, de szinte már észre sem veszi.


Most nem jár semmijen kezelésre sem, csak itthon tornázik és van egy elektromos masszirozó gépe, ha nagyon fáj a dereka akkor azt használja!

Te jársz valamilyen kezelésre?


Neked hogy kezdődött?

És mivel magyarázzák, hogy elvándorolt a kiszakadt sérv? Hogyan? Hova? Akkor az nem nyom ideget?



Jó éjt!

23. Pofi
2008. ápr. 5. 01:13

Pontosan nem. Állítólag hajlam kérdése, és valószínűleg nekem pszichésen jött ki. Gyanúsan sokat kérdezgette az idegsebész, hogy a magánéletemmel minden rendben van-e? Akkor már viszonylag rendben volt, de előtte volt 5 -6 kemény hónapom. :(

Szóval összejött minden. Hajlamos vagyok rá,gatyára mentem lelkileg, és még rátett egy lapáttal, hogy napi 10-12 órát a gép előtt ülök.

Egyébként leszámítva a mensi előtti időszakot, soha nem fájt a derekam, a családban meg a bátyámnak jött ki 3 héttel utánam, de az övé nincs kiszakadva. Érdekes, hogy amikor éreztem, hogy gáz van, akkor sem a derekam fáj, hanem a lábam.


Most már jobban van? Vagy jár valamilyen kezelésre? És neki hová sugárzik ki?

Bocs, ha sokat kérdezek.

Egyébként jobbulást és fájdalommentes napokat kívánok Neki!

2008. ápr. 5. 00:39

Én is úgy tudom, hogy 50-50% az arány!

A párom családjában soknak van sérvük, eddig mindenki hagyta, hogy megműtsék... Az egy dolog, hogy a műtét sikerült, de most 1 sérv helyett van 3-4!


A nagy terhelést, igen a súlyfeleslegre értette, addig nem is beszél vele a műtétről, míg le nem fogy!

Esetleg, ha már valúban nincs más mód, akkor platinát kell beültetni a gerinhez, hogy enyhüljön a terhelés. Ez 1 év 'fekvéssel' járna.

Ez volt az első alkalom. Először reumatológiára küldték, ahol kapásból azt mondták, hogy idegbecsípődés, holott se egy MR-t nem látott a doktornő, se azt nem vette figyelembe, hogy mozogni se tud!

Végül 1 hónapba telt mire eljutott az MR vizsgálatra, ez idő alatt, minden napos volt, hogy jött az ügyelet, háziorvos.

Valamint marékszámra szedte a narkotikumokat.



Lehet tudni, hogy neked mitől alakult ki ennyi sérved?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook