Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik a gerincsérv jelei, tünetei? fórum

Mik a gerincsérv jelei, tünetei? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
81. kingi7 (válaszként erre: 79. - Anny50)
2008. máj. 5. 14:26

Úgy működik, hogy...helyesbítek, nem a kitüremkedést nyomja vissza, hanem a kiváltó okot szünteti meg

a sérv úgy alakul ki, hogy a csont elmozdul a helyéről, (pl: egy rossz mozdulat) így lesz a kitülemkedés ami az idegszálakat nyomja, ha a kitülemkedés sokáig fent áll, egyre jobban nyomja, egyre jobban gyullad -mivel a csont nem a helyén van- mig végül kiszakadhat és lebénulhat az ember. Nos én nem vagyok orvos, csak mint laikus mondtam el.

Ha a gyulladást lehúzzuk és a csontot "visszanyomkodjuk" illetve a energiákat megindítjuk, nyert ügyünk van.


Írtam, hogy kb másfél hete kezdődött megint, nos írjam azt,hogy kutya bajom? Elmúlt, sőt a hátam is oké megint. Vannak akik kétkednek, vannak akik nem, mindenki döntse el.


Ja és a lumbágóra is ez a legjobb módszer, mert ha egy csont nincs a helyén nagyon sok kínt tud okozni...


Kérdem én, ha valakit megműtenek, miért jön ki megint a sérve? hozzám inkább a csontkovi nyúljon, mint a szike, mert ha műtenek, soha nem lesz olyan, mint régen.....



U.I: nem áll anyagi érdekemben bármilyen nemű "csontkovács" reklámozása, csupán a saját tapasztalataimet írom le, így megértem és tiszteletbe tartom aki szkeptikus ebben a témában...

80. kingi7 (válaszként erre: 78. - 724b289414)
2008. máj. 5. 14:17
Ez a te dolgod, mindenki azt csinálja ami jó...nálunk a családba egy jó pár ilyen gondot megoldott... én nem hokuszpókolok..csak tapasztalatot osztotta meg, ennyi...
79. Anny50
2008. máj. 4. 13:33

sziasztok!

Az igazság az, hogy nem tusdom elképzelni, ahogy a kitűlemkedést egy csontkovács visszanyomja. Főleg ha még gyulladt is...na ez az amihez nem értek, de nem is gondolnám, hogy jót tenne nekem.

78. 724b289414 (válaszként erre: 77. - Kingi7)
2008. máj. 3. 16:46

Olyan aki talpra állította a párom 3 gerincsérvel!!!!

Nézd én nem hiszek a hókusz-pókban... Azok után amin keresztül mentünk, meg pláne nem!!

77. kingi7 (válaszként erre: 74. - 724b289414)
2008. máj. 2. 10:03
Na neeee, ezt ki mondta nekedM? :DDD
76. kingi7 (válaszként erre: 75. - 724b289414)
2008. máj. 2. 10:02

Pont ezzel lehet megelőzni a kiszakadt sérvet, az már a végstádium...nem kell hagyni, hogy odáig fajuljon a dolog.

Nézd, én úgy gondolom, hogy akit ajánlok jó, voltam egy jó párnál...

Van jobb ötleted? Hallgatlak!:)

75. 724b289414 (válaszként erre: 73. - Kingi7)
2008. máj. 1. 23:09

Egy kiszakadt sérvet hogyan tudna helyre tenni???

Sehogy!!

74. 724b289414 (válaszként erre: 68. - Kingi7)
2008. máj. 1. 23:06

Max., ha valóban jó az a csontkovács!!

Egyébként sérvvel nem szabad csontkovácshoz menni.

73. kingi7 (válaszként erre: 72. - Anny50)
2008. máj. 1. 23:06

Nem kerül olyan sokba és szinte bztos, hogy segít rajta egy kezelés 5000-6000.- körül van és elvileg 3 alkalom elég, nos, ha már jobban érzed magad, akkor már megérte...nekem 4 napja mind a két karom zsibbadt, plussz a bal lábam húzodott...és most lényegesen!!! jobb... te döntésed, hogy megpróbálod vagy nem, amig nincs a helyén addig nyomja az idegeket és zsibbad..csinálhatsz vele bármit...


Nem kell folyamatosan hozzá járni, utána elég ha évente egyszer-vagy ha ugy érzed- elég elmenni, ha mérlegelsz, akkor mi a drága? Ez a te döntésed...


Ha érdekel szívesen segítek, nekem van újpesten egy remek csontkovács akihez már eég régóta járok, ő segít a "helyretételben" ez után egy gerincmasszázsos csontkovit ajánlok aki a blokkokat szünteti meg...

72. Anny50 (válaszként erre: 70. - Kingi7)
2008. máj. 1. 14:00

Sziasztok!

Nem, nem értek hozzá, de amennyibe kerül szerintem ( és erre gondoltam) éhen halnék, ha minden bajommal hozzá fordulnék ami van. Mert sajnos van, nyaki is és még kettő alsó, I.- és V-ös. Fáj a lábam , térdem , könyököm ( már az egyiket megműtötték) tehát erre gondoltam!!

71. kingi7
2008. ápr. 30. 13:56

Hozzá teszem a történetemet is....


Én már 5 éve kinlódtam vele az orvos mindenféle enyhe cuccokkal próálta elnyomni a tüneteket, csak fáj, nehéz volt a mozgás, naygobb strpára gondolni se mertem, mert másnap tuti fekvés...

Tavaly aztán bedurrant, jobb láb zsibbadt, jobb kar "leesett" koordinációs zavarok voltak vele, bicegtem és furcsán mentem...már amig bírtam... doki írt napi 2 tramadolt 2 aflamin 3 mydeton. pihenés+ csontkovács-nála 3* voltam csodákat tett, ő helyre rakta és masszírozta ami" hibás" a mydeton kilazította az aflamin lehúzta a gyulladást, a tramadol csillapította szenvedéseim a pihenés regenerálta...nos kb 3 hónap és tökéletes volt:) végre nem éreztem...vagánykodtam...:) Most csináltam egy baklövést és megint kicsit kijött,(sajnos húztam megint, á ráérek címszóval) de már elejébe futottam...tegnap csontkovi, energiablokkok megindítása...stb, pihi...máris jobb, csak ég be van gyulladva...Én úgy gondolom, hogy több dolgot kell csinálni, hogy sikert érjünk el, sőt vissza is fordítható...erre az anyukám az élő példa, akit az utolsó pillanatban műtöttek és mázlija volt, hogy nem bénult le...azóta már vagy 3-4 szer volt, hol nyaki, hol derék...és futás, csontkovi, megelőzi a "bajt"

70. kingi7 (válaszként erre: 69. - Anny50)
2008. ápr. 30. 13:37

Nem értem ezzel mit akartál mondani?! Miből gondolod? Ezek szerint értesz a csontkovácsoláshoz?

Tudok több irányba is olyanokat ajánlai, ami az embernek elősegíti a gyógyulását...

Én úgy gonodolom, hogy hatékony és elég sok betegségre van megoldás...nem is egy példát tudok..

69. Anny50
2008. ápr. 30. 09:00
Köszönjük kingi7 , de a környezetemben nem is tudok, de mire engem helyretenne éhen is halnék!!! Ennyi begetgséggel:D
68. kingi7
2008. ápr. 27. 21:25
Én mindenkinek bőszen ajánlok egy jó csontkovácsot, fantasztikus dolgokat tud művelni
67. Anny50
2008. ápr. 27. 19:27

Sziasztok!

Én esküszöm a kezelésekre, de csak" a Harkányban lévő korházira!! Ott naponta legalább 4 kezelést, ha nem többet kaptam és az melett ott a víz!! Nagyon jó, ha lenne lehetőség mennék, de idén a szabadságom az unoka jővetelére teszem félre. Mindig úgy mentem két hetesre, de már háromhetesre lehet csak menni, az meg sok a munkából való kiesés miatt. Hores Harkány még külfőldön is, de igaz is, hogy jó!! Van persze aki a vízet nem birja, de annak nem adnak vízalatti tornát!!Aki teheti menjen el!!!

2008. ápr. 27. 16:53
Hát nekem jó volt a rematológus kezelések. De szerintem ez agyén függő, hiszen nem vagyunk egyformák. De erről még nem is hallottam, hogy az akupunktúra erre is jó.
2008. ápr. 27. 14:45
Sziasztok!Nálam tavaly nyáron jöttek rá-öt év fájdalom után-hogy gerincsérvem van az 5. csigolyánál.Műtét akkor lesz,ha majd szülök,de az sem jön össze.Most éppen jól vagyok,mert elmentem akkupunktúrára.Hazudik aki azt mondja nem fájnak a tűszúrások,igenis fájnak majdnem annyira,mint e derekam.Viszont megérte,3000 volt kezelésenként és most jó.A reumatológiás kezelések a nyomába sem érnek,ha előbb hallok erről biztos,hogy nem szenvedtem volna ennyit.
64. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 63. - Szöszipanna)
2008. ápr. 27. 14:25
Szia!Köszi az infót,ha jobb az aloétól akkor jó!Remélem nekem is használ majd valamennyire!
2008. ápr. 27. 11:09

juhászcsalád3: Énmár lassan fél éve iszom az aloe-t, olyat amiben nagyon sok az msn és a proenci. Jobb tőle, persze nem tünteti el, de jobb tőle.

Most megyek a szokásos kezelésekre, ami azért jó mert nem engedi elhatalmasodni. Egy kicsit kikapcsolódok és hasonló. Munka előtt vagy után, így annyira nem terhes az időbeosztásra. Remélem a végig csinálom, akkor megint két évig bírja becsípődés nélkül.

62. Anny50
2008. ápr. 25. 11:18

Sziasztok!

Örülök hogy jól vagy és kivánom, hogy ne is jöjjön elő a fájdalom!! Én ezt sajnos nem mondhatom el magamról, de úgy látom már nem is megy el úgy egy nap, hogy ne lennének fájdalmai. Akkor jó ha úszom, na de állandóan a vizben sem lehetek. Most a kezemim is fájnak, remélem nem az úszodai vítől (28 fokos).Pihenek, éjszakás leszek, hátha jbb lesz!

61. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 60. - Anny50)
2008. ápr. 24. 16:55
Sziasztok!Igen,én speciel nagyon jól vagyok,vagyis tünetmentes,de lekopogom!Ki tudja mikor jön elő megint a becsípődés,a fájdalom!Azért az Aloe kúrát csinálni fogom,hátha tényleg segít!Talán mostanában azért jobb mert nem kell már annyit emelgetni a fiam!:)
60. Anny50
2008. ápr. 23. 18:05

Sziasztok!

Nagy a csend, biztos mindenki jól van, ennek örülnék!! Az aolavera nővényt még nem próbáltam a krémet igen. Nekem is van otthon,hát majd kipróbálom:) köszi a tanácsot!! Ma én délután aludtam egy jót, azóta mintha jobban lennék. Nem fáj annyira semmim! Igaz reggel felébredtem fél 5 kor, korán elaludtam este, és elmentem úszni. Majd még megcsináltam itthon a Silva féle gerintctornát, igaz kicsit elfáradtam, de most nagyon jó!!!

2008. ápr. 22. 20:04
Sziasztok!Próbálta már valamelyikőtök az aloe verát a gericsérvre?Állítólag a legjobb!Úgyhogy én most "aloe kúrát" veszek,mert van már növényem és sok bajomra jó lehet!Hátha!:)
58. Anny50
2008. ápr. 21. 09:55

Sziasztok!

Nemtudom ma ki hogy érzi magát, de én pocsékul vagyok!! Már retegek előre , hogy megint olyan fájdalmaim lesznek!!!Biztos ez az idő is, délutánra már vihart mond. Borzalom:( Lefekszem!! Szép napot nektek!

57. Anny50 (válaszként erre: 56. - Pofi)
2008. ápr. 20. 19:31

Szia!

Igen, lehet tudni, hisz elég sokszor kell mennem injekcióra a fájdalmaim miatt. Szegény édesanyámnak a térdét szivta le mikőzben anyum mondta, hogy én milyen pocsékúl vagyok, erre válaszolt neki. Voltam MRI. és megbeszéltem én ele, hogy úgy mint Te én se szeretnék leszázalékolt lenni idő elött. Még dolgozni akarok!!!! Ezért valóban megteszek mindent, csak műtétre ne kerűljön a sor!!Tényleg én is úgy tudtam, hogy a kiszakadt sérvet műtik azonnal, hát akkor orvosa válogatja szerintem. Jó dokihoz járok, elismert szakember, megbizom benne!! A fűzőt hiába mondta, hogy hordjam , hát nem nagyon akaródzott, de azóta itthon is és a munkahelyemen is hordom ha olyan munkát végzek.

56. Pofi (válaszként erre: 55. - Anny50)
2008. ápr. 20. 17:02

Sziaaa!

Ne keseredj el!!! Szaladj el inkább egy idegsebészhez. Saját állapotomból kiindulva,azt mondom, hogy azért nem matatnak ott olyan könnyen. Ha már írtam akkor, bocsi, de mikor az MRI leletemet megkaptam és utánanéztem a dolgoknak, hogy a "kiszakadt sérv önmagában műtétet indukál" hát én már leszázalékolva láttam magam. Aztán meg utamra engedtek azzal, hogy gerinckímélő életmód javasolt. Ebben előtted meg le a kalappal. Tényleg minden tőled telhetőt megteszel. Tudom, minden eset más, de én nem állnék meg egy dokinál.

Azt lehet tudni, hogy mivel indokolta ezt a kijelentését?

55. Anny50
2008. ápr. 20. 16:34

Sziasztok!

Nem birom ki, hogy ne mondjam el amit ma megtudtam. Igaz már gyanitottam a dolgot! Édesanyám volt az ortopédusnál , akihez én is járok, aztán elmondta neki, hogy nagy a valószinűsége kés alá kerülők...hát kicsit elkeskenyedtem. De azt mondom, akkor is megpróbálom a tornát és minden olyant ami hátha segít abban, hogy ne kerűljek a műtőbe!!

54. Anny50
2008. ápr. 20. 12:02

Sziasztok!

Ma is jót úsztam:) igaz elfáradtam, de megérte! Dorec használom az indometacind krémet (remélem jól irtam le) ezt készítik a gyógyszertárban, és nem is drága. A lényeg, hogy amikor bekened magad ( a fájó részt) feküdj le és jól takarózz be!! Akkor jó, ha kicsit éget:)Lehet, hogy ismered is! Nem tudom milyen párnád van, igaz én csak itthon ülök a gép elött sokat, amúgy nem olyan a munkám!!

53. dorec
2008. ápr. 19. 12:58
sziasztok, egy jó háromnegyed éve nálam is megállapították, hogy kezdődő gerincsérv, még nem szakadt át, szerencsére. Nyitott gerinccsigolyával születtem, és valószínüleg ez is közrejátszott.. Szerencsére a Hugom gyógytornász, ő mutatott nekem gerinctorna elemeket, és ez sokat segít.. Nekem egy krém se jött be igazán, azóta nem is használom,néha a Flector tapaszt felteszem, de az sem az igazi. Ami még nekem nagyon jó, az egy párna, ami olyan mintha fittness labdán ülnék. Mivel napi 8-10 órát a gép előtt vagyok, csak így tudom átvészelni.. :-)
52. Anny50 (válaszként erre: 48. - Pofi)
2008. ápr. 19. 11:22
Sajnos nem jártam,d e annál többet olvastam és olvasok itt a neten az agykontrollról!! Van egy prof dr Bagdy Emmőke akit nagyon ajánlok olvasásra, lehet, hogy irtam már, de ő is az agyban történő dolgokról ír és ad előadásokat. Volt benne részem és lenyűgőzött!!!!!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook