Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pályaváltás 40 körül nem kényszerből, "álomból". Van itt olyan aki megcsinálta? fórum

Pályaváltás 40 körül nem kényszerből, "álomból". Van itt olyan aki megcsinálta? (beszélgetős fórum)

1 2
52. 39dbe380da (válaszként erre: 50. - 2bd7ab0c9a)
2013. dec. 9. 15:08
Hú, sok sikert kívánok én is! Biztosan valóra váltod az álmod!
51. Kangaroo Island (válaszként erre: 50. - 2bd7ab0c9a)
2013. dec. 9. 15:03
nem te leszel az egyetlen 35 körüli hallgató, sok sikert a felvételihez!
50. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 42. - 39dbe380da)
2013. szept. 5. 00:07

Szia!:-)


Nagyon jól teszed, vágj bele, bár már lehet, hogy meg is kezdted a tanulmányaidat!:-)Sok sikert a terveidhez, soha ne hagyd, hogy bárki elvegye a kedved attól, amiről tudod, hogy igazi örömforrás lehet számodra! Hogy írhatná felül teszem azt az anyagi biztonság az elhivatottságot, a hasznosulás lehetőségét! Sokan egy életet élnek le anélkül, hogy tudnák mi tenné őket teljessé, mitől lenne kerek az életük, csak érzik, hogy valami hiányzik, de nem kapnak választ, vagy nem is keresnek eléggé....

Te tudod mit szeretnél, ez nagy kincs!


Én 34 éves vagyok, és most jutottam el arra a pontra, hogy ez nem mehet így tovább, vagy rendre elszenvedem életem minden egyes napját, beletörődve, hogy ennyi jutott, elbaltáztam, és előbb utóbb saját magam nyomom le a delete billentyűt, vagy végre elég bátor leszek ahhoz, hogy ennyi idősen nyomjak egy reset-et.

Jövőre felvételizem az állatorvosi egyetemre, és igyekszem nem hagyni teret a korom miatti aggodalmaimnak, hiszen abban a kegyben részesültem, hogy tisztában vagyok vele igazán mire vágyom, amit nagyobb bűn lenne feladni, mint megpróbálni megvalósítani! Semmi sem félelmetesebb számomra, mint arra gondolni, hogy milyen lehet az az érzés, amikor már tudod, hogy nem valósulhat meg valami, de tisztában vagy vele, hogy megvolt rá az esélyed, csak akkor rosszul döntöttél, mert a külvilág kétkedése okozta bizonytalanság erősebb volt, mint a kristálytisztán megmutatkozó belső késztetés.


Lépd meg, mert ettől lesz kerek a világod!

49. michelle.r (válaszként erre: 48. - 39dbe380da)
2013. aug. 22. 14:05

Ha anyád ezért a kijelentésedért beperel, vállalom az ügyét. Pro bono :o)))))


Üzleti kommunikációt, de a Sorbonne-on. Franciák, ott ez teljesen természetes, Magyországon nehezen tudnám a helyzetet elképzelni :/


ajánlom figyelmedbe az englishtown.com oldalt.

48. 39dbe380da (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2013. aug. 22. 13:54

Remélem igazad van és soha nincs késő semmihez.


Amikor 17 voltam anyámmal együtt csináltam a jogsit. Ő azóta sem vezet, túl "öreg" volt már ehhez, nem tudta felvenni a mai közlekedés ritmusát. Mondjuk össztársadalmi érdek, hogy anyám nem üljön autóba, ez is tény és szerintem valójában tudat alatt bár, de ezt ismerte fel.


Valami ilyesmitől félek én is. Megszerzem a jogsit, de túl öreg leszek már, hogy kimerészkedjek a forgalomba. Vagy meg sem szerzem.


Szépségterapeuta. Hm. Jól hangzik.


Amúgy mit tanulnak az ismerőseid?

47. 39dbe380da (válaszként erre: 45. - Moonlit)
2013. aug. 22. 13:46
Angol. Nekem sajna még nem csak pénz kérdése, a nyelvtudásomat kell fejlesztenem.
46. michelle.r (válaszként erre: 11. - 39dbe380da)
2013. aug. 22. 13:01

Először a komm hagytam el - amikor a nagy ügynökségek elkezdték a worldwide megoldásokat adaptálni. Eltűnt a kreativitás belőle. Bár baromi jól fizettek, de favágómunkává vált.


Közgazdász vagyok, de aromaterápiát tanulok, elősorban a szépségipari része érdekel, ehhez először szükségem lesz egy kozmetikai képesítésre, onnan tudok továbbtanulni szépségterapeutának. Kb. 4 év mire minden képzettségemet megszerzem.


Van egy nagyon édes ismerősöm, a saját 40 éves fiával jár együtt egyetemre ;)


Soha sem késő semmihez.

45. moonlit (válaszként erre: 42. - 39dbe380da)
2013. aug. 22. 12:01

A szinkrondramaturg tanfolyamot én is tervezem (már csak lóvé kérdése). :)


Milyen nyelvet tanulsz?

44. gkreka (válaszként erre: 39. - Gerencsi)
2013. aug. 21. 23:31
Az álmaink azért vannak, hogy megvalósítsuk őket! Különben egész életünkben bánni fogjuk, hogy nem próbáltuk meg... Üzenem ezt magamnak is :)
43. gkreka (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2013. aug. 21. 23:27

Tudom, hogy nem egyszerű!


Szinte az egész környezetem ellenzi a lépésemet. Peddig nem adtam fel a munkám, csak mellette elvégzem az álmaim állásához szükséges iskolát :)

42. 39dbe380da (válaszként erre: 18. - S.Nikolett1980)
2013. aug. 21. 22:06
Én jogászként dolgozom, szeretem is, de most nyelvet tanulok ezerrel, mert majd szeretnék elvégezni rgy szinktondramaturg tanfolyamot.
41. 39dbe380da (válaszként erre: 36. - Gkreka)
2013. aug. 21. 22:04
Biztosan lesz kitartásod, ez egy igazán szép szakma, vagyis inkább már hivatás.
40. 39dbe380da (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2013. aug. 21. 22:00
2 hete 13ezret fizettem egy cukrászdai tortáért, ami mégcsak aztán nem is tetszett (nekem). Szóval ez talán pénzügyileg sem egy elveszett terület és kiélheted a kreativitásod. Nekem tetszik, hajrá!
39. Gerencsi (válaszként erre: 36. - Gkreka)
2013. aug. 21. 21:19
Hùha, én hasonló cipőben járok, de nem olyan könnyű ez, szóval engem is érdekel pár dolog. Én 33 éves vagyok, 10 éve dolgozom egy cégnél az ügyvitelen. Megvan egy tucat OKJ-s pénzügyi tanfolyamom. De az álmom a tanítás és a rajz. Most Gyed-en vagyok már harmadik éve, ezalatt 2 kislànyom született, és le is diplomàztam, ízig-vérig minden adottságom megvan hozzá, tehát tanítónéni lehetnék, de: hova kell manapság egy olxan tanító, akinek 33 évesen semmi gyakorlata nincs, max csak a főiskolai. Hogyan is kezdhetném el, amikor vagy a fiatal pályakezdők kellenek, vagy a gyakorlat, vagy az ismerősök. Egyik sincs, szóval el is vagyok keseredve, hisz a mostani munkahelyemen nem sokra megyek tanítòi diplomával, sőt, körberöhögtek, hogy hogyan is választhattam ilyen "béna" szakot. Szòval nem mindig olyan egyszerű ez.
2013. aug. 21. 17:54

Én egyetemi diplomával rendelkezem. Dolgoztam már a végzettségem szerint.


Most cukrásznak tanulok. Nagyon szeretem. Sokan viszont nem támogatnak, hiszen csak az egyetem a "valami". Az egy dolog. Arról viszont nem tehetek, hogy tinédzser korom óta a barkácsolás, a rajzolás, festés, kézművesség az, ami leköt, elvarázsol, ami igazán én vagyok.


Akkor jöttem rá, hogy ez a nekem való irány, amikor egy tortát 8 óra hosszáig dekoráltam marcipánnal, és reggel négykor lettem kész. Akkor eszméltem fel, hogy hány óra. Mintha öt perc lett volna. A végeredménnyel nem tudtam betelni. A gondolataim is ekörül forognak. A nap bármely szakában tudnám csinálni. Ebből tudom, hogy ez hivatás lehetne számomra, nem mókuskerék.


Persze más kérdés, hogy a mai világban egyikkel sem lehet egykönnyen elhelyezkedni, boldogulni, meggazdagodni, vagy legalább megélni belőle. Ez a szomorú. Most mégis elmondhatom, van egy "rendes" szakmám, és egy mentőövem. Hisz lassan ott tartunk, hogy a jég hátán is megélő, öt lábon álló emberek kora jön el, ehhez pedig gyűjteni kell a diplomákat, a tudásanyagot. Ez van.

37. 3a6250d900 (válaszként erre: 31. - Bd55e3f068)
2013. aug. 21. 17:20
Az utolsó 4-5 évben hasonlót csináltam.
36. gkreka (válaszként erre: 28. - 39dbe380da)
2013. aug. 21. 17:09

Ha lesz elég kitartásom, 4 év múlva már tanító néni leszek :)


Amit most csinálok az jog és pénzügy..., Kicsit nagy az ugrás, de mint tudjuk: "Egy szakadékot sem lehet két kis ugrással átszelni" :))))

35. mosolyka1111 (válaszként erre: 34. - Mosolyka1111)
2013. aug. 21. 16:10
Ja, még annyit, hogy laboráns egy mezőgazdasági nagy cégnél volt (nem kajás témában).
2013. aug. 21. 16:03

Kolleganőm férje 50 évesen váltott: Mindig a gasztronómia volt a hobbija, a kaja körül forgott mindig az életük. De ő laboráns volt.

Aztán 50 évesen elvégezte a szakács sulit (OKJ-s), és a kisvárosukban nyitott egy éttermet. Fia is beszállt, ő is elvégezte a sulit. Házias kifőzde, elvitelre is főznek. Erről a pasiról konkrétan tudom, hogy az ÁLMÁT valósította meg ötvenegynéhány évesen.

2013. aug. 21. 15:57
Sógornőm kórházi nővérből kozmetikus lett. Bejött neki, szereti nagyon.
32. 39dbe380da (válaszként erre: 30. - 3a6250d900)
2013. aug. 21. 15:55
Jól hangzik.
31. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - 3a6250d900)
2013. aug. 21. 15:48
Érintőlegesen a korábbi profilba vág, vagy teljesen más volt a reszortod a seregben?
30. 3a6250d900 (válaszként erre: 29. - Bd55e3f068)
2013. aug. 21. 15:43
Én is most állok neki egyetemnek. Légiszállítási logisztika. (36)
29. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Mazsinka)
2013. aug. 21. 15:31

A ne is merj álmodni, örülj, hogy luk van a seggeden az ország mai helyzetében mentalitás bizony kőkeményen megvan itt.


Nem egy embertől kaptam azt a kérdést, pedig 30 alatt vagyok, hogy mi a fenének akarok még tanulni, mert...

-jól elvagyok én így is

-úgyse jó semmire ami engem érdekel

-úgysem jó semmire semmilyen "papír" (tudást ugye el sem tud képzelni, aki ilyen okosságokkkal törögeti más szártyát)

-öltete sincs, hogy mire jó a tanulás

-az élet úgyis szar és a világegyetem tágul.

28. 39dbe380da (válaszként erre: 27. - Gkreka)
2013. aug. 21. 15:23
Tanulni fogsz valamit? Mi lenne az?
27. gkreka (válaszként erre: 1. - 39dbe380da)
2013. aug. 21. 15:21

Én pont most ugrottam fejest ebbe a projektbe.


4 év múlva tudom csak megválaszolni, hogy "megcsináltam"-e! :)))

2013. aug. 21. 14:03
csinaltam 1-2-3 meredek dolgot 40 korul; es meg fogok is; rajta van a bakancslistan nehany tetel!!
2013. aug. 21. 13:28
Egyébként meg fejlettebb országokban nagyobb divat a lifelong learning... vannak, akik 50-60 évesen is képesek beiratkozni egy egyetemre, mert ahhoz van kedvük, mert érdekli őket, mert céljuk stb. Persze ez Magyarországon lehetetlenség, amikor az emberek nagy része azért dolgozik, hogy legyen mit enni, nem azért, mert a választott szakma kell a kiteljesedéshez. Na, meg nem mer álmodni, mert azt nem szabad, és nincs is miből. Gyerekcipőben jár még pár dolog itt, az biztos. Na, ez a szomorú.
2013. aug. 21. 13:22
Én 36 vagyok, s most szereltem le 15 év sereg után. Persze csak miután felvettek máshová, így nem estem két szék közé.
23. Mazsinka (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2013. aug. 21. 13:16
Az álom, hogy valaki pl. közgazdászból festővé válik, miközben tesz érte? Az nem álom, hanem következetes munka egy célért. Nyilván mindig is festő volt legbelül, és bizony a két szakma egy testben nehezen fér meg együtt. Másrészt meg miért csinálná az ember egy életen át azt, amit nemigen kedvel, ahelyett, hogy azzal foglalkozna, ami igazán boldoggá teszi? Abban érhet el sikereket igazán, azt érezheti magáénak, abban tud fejlődni, abban leli örömét, így, ahogy a mondás is tartja, soha életében nem kell dolgoznia, mert a munka öröm, hobbi. Inkább güriznek egyesek egy utált munkahelyen, és sorra veszik fel a hiteleket, mert a menő, kocsi, ház presztízs kérdés, ahelyett, hogy pl. azt a pénzt az álmaik kergetésébe fektetnék, átképzésbe, egyetembe, tanfolyamba, vállalkozásba, kinek mi az. Nem kell beletörődni soha abba, ami nem jó. Biztos egyeseknek nehéz, vagy épp szinte lehetetlen, de akinek nem az, vannak lehetőségei, az használja ki, mert túl rövid az élet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook