Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » István, a király fórum

István, a király (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2013. szept. 7. 11:20
Sziasztok, olvasgattam a hozzászólásaitokat a fórumtémához és ezek után, le fogok ülni és megfogom nézni mind a két verzióját az István a királynak. :) Az elsőt csak részleteiben ismerem, ezt az újat egyáltalán nem, tehát kíváncsi vagyok nálam milyen hatást váltanak ki :)
293. egypt (válaszként erre: 292. - Egypt)
2013. szept. 3. 22:31

Ahogy ezen gondolkodtam nemrég, eszembe jutott Boborján:


"Beszélgettem a Besenyő Pista bácsival, és megmondta a véleményem." :)


Sajnos sok ember tényleg így működik. :)

Kényelmes lehet, hogy nem kell gondolkodni, rábízzák másra. :)

292. egypt (válaszként erre: 287. - D2d5bb5db4)
2013. szept. 3. 18:13
Ne hagyd, hogy mások mondják meg a véleményed. Egy felnőtt ember alkosson saját maga véleményt a dolgokról anélkül, hogy bárki befolyásolná. Én is összeolvastam róla mindent, csak azért kezdtem nézni, hogy majd botránkozzak egyet, de nem jött össze, mert nagyon tetszett. Ahogy egyik-másik kritikát olvasom, tátom a számat, hogy talán más darabot láttunk? Elképesztő, mi mindent összeírnak róla, olyat is, ami konkrétan nem is úgy volt a darabban, de gondolom, a kritikus nem is nézte meg, csak hallotta...
291. michelle.r (válaszként erre: 290. - Selena78)
2013. szept. 3. 10:15

Nem tetszhet mindenkinek minden. Én sem szeretem pl. Wagnert, pedig zseniális zenéket gyártott ;)


A régi feldolgozás is jó, szerintem ez is zseniális. Tiszta mázli, hogy arról még sajá hatáskörében dönt az ember, hogy mit néz és mit hallgat.

290. selena78 (válaszként erre: 288. - Érdekes73)
2013. szept. 3. 07:14
Szerinted. Aszerint a 28 ezer ember szerint meg, akik 3 este megtöltötték a Sportarénát a hétvégén, nem volt sem elrontott, sem felesleges. Egy színdarabot elsősorban a nézőknek játszanak, azoknak, akik bemennek a színházba.
289. grizus
2013. szept. 3. 04:15
Nem tudom, miért kell kikészülni az új verziótól, nincs benne semmi botrányos. Ez színház.
2013. szept. 3. 00:01
Meg se próbálkozok vele hogy megnézzem...A bejátszás alapján nem az én világom. Alapból nem szeretem ha egy jól eltalált dolgot elrontanak újabb modernebb verziókkal. Szerintem teljesen felesleges próbálkozás ha már van egy tuti eredeti.
287. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 10. - Micsuned)
2013. aug. 29. 19:45

Szerintem nem lehet úgy nézni, hogy nem hasonlítom össze.

Én még nem mertem megnézni, mert a 30 évvel ezelőtti, a Királydombon az csoda volt. most meg amiket olvasok róla... hát , felvettem, de még várok.

286. vikka79 (válaszként erre: 285. - Egypt)
2013. aug. 27. 03:29
Azért az elején volt rá példa bőven
285. egypt (válaszként erre: 280. - Vikka79)
2013. aug. 26. 22:51
Hát az a legviccesebb... Egyébként nem az erre a fórumra írókra gondoltam, bár itt is akadtak ilyenek, de annak örülök, hogy itt sokan vannak, akik normális hangnemben mondanak kritikát, miután megnézték a darabot, és nem csak egy idegen kritika alapján ítélik meg.
284. lepke99 (válaszként erre: 282. - Michelle.r)
2013. aug. 26. 21:47
Befejezni csak max holnap tudom, de kb a feléig láttam. Kíváncsi vagyok változni fog-e a véleményem.
2013. aug. 26. 18:44
A hétvégén voltam egy 15 fős társasággal bulizni, ahol felvetődött témának az István a király. Olyan parázs vita kerekedett belőle, hogy ihaj. Csak pislogtam ott. Hihetetlen, hogy mennyire megosztja az embereket.
282. michelle.r (válaszként erre: 279. - Lepke99)
2013. aug. 26. 17:17
Ezek szerint megnézted végül?
281. selena78 (válaszként erre: 279. - Lepke99)
2013. aug. 26. 17:08
Szájbarágós lett volna? Akkor miért van az, hogy annyiféleképpen értelmezik?
280. vikka79 (válaszként erre: 276. - Egypt)
2013. aug. 26. 16:34
És ráadásul úgy, hogy nem is látta
279. lepke99 (válaszként erre: 277. - Grizus)
2013. aug. 26. 10:03
számomra igen, nekem túl öncélú volt, amikor meg mondani akart valamit az nagyon szájbarágós volt. de ízlések és pofonok
278. lepke99 (válaszként erre: 276. - Egypt)
2013. aug. 26. 10:02
ebben igazat adok, hogy kulturált hangnemben kéne megfogalmazni a véleményeket, de ez igaz mind a két táborra
277. grizus (válaszként erre: 275. - Lepke99)
2013. aug. 25. 22:20
Miért, úgy érzed, hogy a mondanivaló kiveszett az új változatból? Szerintem pont nem, de szerinted igen?
276. egypt (válaszként erre: 275. - Lepke99)
2013. aug. 25. 22:06
Ahogy olvasgatok mindenfelé, rengeteg embernek pont ezzel volt baja. Nem az a gond, ha valakinek nem tetszett, miért is lenne ez baj, különbözőek vagyunk, és kritizálni is lehet, de nagyon nem mindegy, ki miért kritizálja, és pláne nem az, hogy hogyan.
275. lepke99 (válaszként erre: 273. - Grizus)
2013. aug. 25. 21:40
A legtöbb embernek nem azzal volt a problémája, hogy modernizálva lett a darab, legalábbis, aki értelmes nem ezzel az egy dologgal érvelt. Inkább ilyenek, hogy minőség, mondanivaló... stb.
274. vikka79
2013. aug. 25. 20:59
Látom megosztja az embereket a téma :)
273. grizus
2013. aug. 25. 20:49

Nekem az a véleményem, hogy igenis szabad, sőt kell ilyen modern formában feldolgozni valamit, ami különben szent tehénnek számít. Nem tudom mitől lenne szent tehén. Olyan kort élünk, amikor az ilyesfajta nagy magyar szentség már inkább anakronizmus. És ez szomorú, elismerem, hisz én is nagyon szeretem az eredeti verziót, és valóban lélekemelőnek tartom, de most is lélekemelőnek tartottam, amikor a bezáródó korona mögött a Himnusz - nagy H-val - éneklik, mert arról szólt, hogy mikor lesz már ennek a megosztottságnak vége, mikor emelkedünk már fel? Mind jobbat érdemlünk. Az átkok ideje lejárt, nyakunkon az aranykor - állítólag - szerintem pár generáción belül megváltozik itt az élet. Nem értek egyet azokkal, akik szánalmasnak tartják az ősi magyar kultúra szeretetét, igenis sok érték volt abban a korban, de amikor kiéljük magunkat egy hátrafele nyilazós játékban és nem vesszük észre, milyen nagy bajban van az ország, akkor áltatjuk magunkat. Nem tartom magam klasszikus értelemben vett liberálisnak, se konzervatívnak, sehol sem állok, és ezzel együtt nekem tetszett az előadás, mert újszerű és pont az aktualizálás tetszett benne, de lehet, hogy ez családi ártalom, mert az egész családom a szinházi szakmában mozog. Én élveztem, úgy éreztem, hogy kaptam tőle valamit. Sokkal elkeseredettebb feldolgozás ez, mind az eredeti nemes pátosza, de így is van benne hazaszeretet és a hazáért való aggódás. Én így gondolom.

Egyébként Buci tetszett, szerintem hozzátett Koppány karakteréhez színészileg és énekhangilag is vállalható volt. Nekem, mert én nem vártam egy második Vikidált, az eredetit úgy imádom ahogy van és nem akarom, hogy megismételjék.

272. selena78 (válaszként erre: 270. - Pearl1975)
2013. aug. 25. 15:18
Soha nem X vagy Y miatt nézek meg egy színházi előadást. Azt majd később döntöm el, hogy X vagy Y mennyire volt jó a darabban.
271. vikka79 (válaszként erre: 270. - Pearl1975)
2013. aug. 24. 22:55
Mondjuk kifejezetten miatta én sem ülnék be :)
270. pearl1975 (válaszként erre: 269. - Michelle.r)
2013. aug. 24. 21:54

azért vannak, akik képesek intelligensen is műsort vezetni, nem ripacskodva.


színházba kifejezetten Stohl miatt biztos nem fogok beülni. na meg hát láttam most színészként.

269. michelle.r (válaszként erre: 264. - Pearl1975)
2013. aug. 24. 21:38
Annyi pénzért bárkinek korpásodni kezd a haja ;))
268. andi6020 (válaszként erre: 261. - Pearl1975)
2013. aug. 24. 21:36
Akkor talán be kellene ülnöd a színházba.
267. f1e23b97ee (válaszként erre: 261. - Pearl1975)
2013. aug. 24. 21:34
Színészileg itt is nagyon jól játszott, csak a hangja hagyott bennem némi hiányérzetet.
2013. aug. 24. 21:32
Ilyen se volt még, bayer pár mondatával egyetértek. Konkrétan: A legnagyobb baj pedig az, hogy ezt színvonal alatt tettétek. Hogy is mondja Pierre a Megáll az időben? „Nem mindegy, hogy milyen színvonalon vagánykodik az ember…” Hát, Levente, ez nem színvonal.
2013. aug. 24. 21:25

Nyilt level :(


Levél Szörényi Leventének

A A A

Bayer Zsolt

- 2013. augusztus 24., szombat

Álláspont

Kedves Levente! Mindenekelőtt ezt az öngyűlöletet kellene tisztázni. Ugyanis tudom, hogy a lengyelek nem gyűlölik a Piast-dinasztiát és nagy királyukat, I. Mieszkot, aki a mi Istvánunk előtt, már 966-ban keresztvíz alá hajtotta fejét, és a római katolicizmust tette államvallássá. A lengyelek nem emésztik magukat azért, mert nem maradtak meg pogány mazurok, pomeránok, szlezánok, goplánok és polákok, hanem keresztény lengyelek lettek.

Hirdetés


De a pogányságukat és törzsi szervezetüket legtovább megőrző poroszok sem átkozzák önmagukat, amiért végül keresztény poroszok lettek. Nem hiszem, hogy ők Querfurti Brúnó bencés szerzetes, vagy Gottfried luknai apát gyűlöletével töltenék napjaikat. Esetleg II. Valdemár dán királyt, vagy Leszek krakkói herceget gyaláznák. És szilárd meggyőződésem, hogy a csehek sem gyűlölik azt a tizennégy törzsfőjüket, akik már 845-ben, Regensburgban áttértek a keresztény hitre. S ezt sorra elmondhatnánk Európa minden nemzetéről.


Nálunk, magyaroknál viszont ez a nemzeti sport is virágzik: gyűlölni Szent Istvánt, amiért – úgymond – „kiirtotta saját népét”, és – úgymond – „idegen fegyverek segítségével a kereszténység rabigájába hajtotta” szegény magyarokat.


Ez a történelemszemlélet fellelhető ma a te környezetedben, és a Jobbik háza táján (amúgy jól megfér a „Jézus is magyar volt” elmebajával), és sok mai fiatal – akiknek közös jellemzője, hogy semmit sem olvasnak, semmit sem tudnak, ellenben mély és elpusztíthatatlan öntudat lakik koponyájukban – boldogan veti rá magát ezekre a szomorú elméletekre, mert így mindjárt különlegesnek, istentagadónak, lázadónak és nonkonformistának képzeli magát. Azt hiszik szegények, hogy így lesznek ők „lidérces messze fény”. Pedig csak a budi tetejére kitett töklámpások ők. S azzá váltatok most ti is. Kár érte.


A deheroizálás ugyanis a kommunisták sportja volt. Őszerintük amúgy az emberiség történelme egy szakadatlan fejlődéstörténet, amelynek végső célja a kommunizmus eljövetele. A „Jézus magyar volt”- és az „István a magyarság árulója”-féle szekta szerint viszont az emberiség történelme egy szakadatlan visszafejlődés-történet, amelynek végső célja a magyarság teljes elpusztítása.


Szerencsétlenek. Bár nem tudom biztosan, értük kár-e.


Ellenben az István, a királyért biztosan kár. Kár volt ezt hagynod, Levente. Akkor is, ha tudom, István deheroizálása a te szájad íze szerint való. Akkor is kár volt, mert műved, művetek túlnőtt rajtatok, és önmagában szakrálissá vált. És te most hagytad, hogy ezt is bekenjék mérgező nyállal.


A legnagyobb baj pedig az, hogy ezt színvonal alatt tettétek. Hogy is mondja Pierre a Megáll az időben? „Nem mindegy, hogy milyen színvonalon vagánykodik az ember…” Hát, Levente, ez nem színvonal.


Aki szerint, ha német: akkor náci; ha katolikus pap: akkor náci és/vagy verőlegény – az nem művész, csak egy közhelyes kretén. De legalább következetesek lettetek volna a bűnben. Akkor legalább a pogány magyarok és Koppány lenne szerethető. De nem. A gondolat teljes hiányát aljas és ostoba külsőségek pufogtatásával fedtétek el. Levente, tényleg attól lett újszerű és „modern” a műved, hogy Torda, a táltos elbaszott rocksztárként gitározik, és rápöffent egy dzsangára? Hogy Laborc úgy néz ki és úgy is viselkedik, mint egy transzvesztita köcsög? Hogy Gizella náci egyenruhába bújtatott német lovagokkal csalja Istvánt? Hogy István egy akarattalan pöcs, Koppány meg egy másik akarattalan pöcs?


Én szégyellem magam, míg mindezt sorolom. Pedig nem nekem kéne, Levente.


Nektek kell szégyellnetek magatokat, mélységesen. És még csak nem is miattunk, Levente. Hanem tudod miért? Azért a kétszázezer magyarért, akik Csíksomlyón megnézték az István, a királyt. Akik között ott álltam, ott állhattam a csíksomlyói nyeregben, és átélhettem életem egyik legnagyobb élményét. Láttam idős székely embereket, akik ünneplőben jöttek oda, és végig állták könnyes szemmel az előadást. S láttam a fiatalokat, akik akkor és ott örök hitet tettek magyarságuk mellett.


Az ő életük áldozatát, az ő hitüket téptétek széjjel ezzel a szemétséggel, ezzel a mocsokkal, amivel volt bátorságotok kiállni most a szegedi dóm lábához. Abba a térbe, amit Horthy Miklós és Klebelsberg Kunó lelke tölt ki a mai napig.


Igen, Levente. Abból a csodából, ami egyszer megszületett, és ami végső küldetését éppen a csíksomlyói nyeregben töltötte be, Babba Mária lábainál, mára a lepukkant Trabantból kiszálló két szánalmas figura maradt, akik nyálfolyató idiótaként lengetik a kis piros-fehér-zöld zászlójukat a semmiben. Ez maradt belőletek.


Kérlek, ezt ne vigyétek ki Erdélybe. Legalább őket ne kenjétek össze magatokkal.


S a tőled 2004-ben kapott Szabadság Díjamat pedig ezennel visszaadom. Pedig sokat jelentett nekem egykoron. Éppen annyit, mint az egykor volt István, a király.


Minden jót neked. Sajnálom…


- See more at: [link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook