Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalás díja ilyen esetben mennyi lehet? fórum

Hagyatéki tárgyalás díja ilyen esetben mennyi lehet? (tudásbázis kérdés)

23. Juju74
2013. aug. 24. 00:12

konkrétan az a gondom, hogy a hagyatéki ügyintézők találkoznak először az örökössel / örökösökkel és gyakran félretájékoztatják őket (lásd: a közjegyzők titkolóznak) pedig jobb lenne, ha a rendelet alapján kiszámolnák nekik a várható díjat, mert tényleg nem titok, nem nehéz kiszámolni


a hagyatéki leltárak is hiányosak, ahogy Depike is írta kimarad bankszámla, föld stb és emiatt elhúzódhat az eljárás nem a közjegyző miatt, hanem a rossz leltár miatt vagy pót-hagyatéki eljárásra kerülhet sor, ami plusz költség


sokszor örökösöket hagynak ki , emiatt teljesen új eljárást kell lefolytatni és a díj újra fizetendő


tehát sok múlik a hagyatéki ügyintézőkön , mivel első körben jó lenne, ha megfelelő tájékoztatást adnának az inadekvát tájékoztatás helyett


nem beszélve arról, amikor azt hazudják az örökösnek, hogy rég megküldték a hagyatékot pedig még nyomát sem láttuk az irodában


tudnám még folytatni pl nem tudtak tul lapot lekérni, pedig kötelességük lenne csatolni az iratokhoz


remélem nagyjából érthető, hogy mire gondolok, mit hiányolok

az a helyzet hogy utálok más helyett dolgozni, amikor az önkormányzatoknál állami pénzeken kávézgatnak , majd 15 óra körül hazamennek, a telefont meg sosem veszik fel

22. Juju74 (válaszként erre: 16. - Geridina)
2013. aug. 23. 23:44

elég baj, hogy semmit sem tudtok erről


"állambácsi" elküldhetne már Titeket egy tanfolyamra, mert olyan szinten tájékozatlanok vagytok, hogy az már fájdalom


és ez nem a végzettségtől függ !

olvasni csak tudtok, le van írva minden a rendeletben

néha elő kellene venni :D

21. csinoska2012 (válaszként erre: 18. - 408020f45e)
2013. aug. 21. 13:16
Én még nem kaptam semmit de lassan már várható.Egy családi ház van aminek a fele apukámé marad, a másik fele 3 részre oszlik.Az én örök részemet bejegyzik a földhivatalban a nevemre?Szerencsére ilyen helyzetben még nem voltam
20. bowie (válaszként erre: 8. - Geridina)
2013. aug. 20. 22:35

Bizony, nekem még 4 éve, több, mint 100 ezer ft illetéket kellett fizetni. Per fő. Tehát több, mint 200 ezret fizettünk ketten tesómmal, de külön is küldték a csekket.

Nekünk a közjegyzőnél is sokat kellett fizetni, de nekünk a levélben már kiküldték a pontos összeget.

Talán, ha jól emlékszem még pluszban kellett fizetni a lapok oldalszáma után is 2000 ft/oldalt...vagy valami ilyesmi, de ez is nagyon halovány emlék. Nem igazán voltam képben.

19. 408020f45e (válaszként erre: 11. - Giusy)
2013. aug. 20. 20:57
Bocsi, de nem tulajdoni lapot kapnak, csak egy közjegyzői végzést, amivel be kell menni a Földhivatalba és külön díj ellenében bejegyzik a nevére az örökségét.Majd ezek után küldoi ki a Fölfhivatal a bejegyzett tulajdoni lapot.
2013. aug. 20. 20:54

A hagyatéki eljárás közjegyzői díja az öröklés nagyságától függ. Úgy tudom tólig határok vannak, hogy mettől meddigi örökség esetén mennyi.

De erre pontos adatot mondani nem tudok. Tavasszal voltam hagyatéki tárgyaláson, a bátyámmal ketten örököltünk egy fél lakást, ami 4 millió, ennek a negyede lett az enyém és kb 28 ezret kellett fizetnem akkor és ott. A bátyámnak szintén.

De azt tudom, hogy lehet kérni részletfizetési lehetőséget, ha valaki a ráeső közjegyzői díjat nem tudná kifizetni.

17. geridina (válaszként erre: 10. - Juju74)
2013. aug. 20. 19:51
Ja, és még egy: képzeld el, hogy van matek érettségim!!!!!
16. geridina (válaszként erre: 10. - Juju74)
2013. aug. 20. 19:51

Ha mindenképpen belém akartok kötni, nyugodtan kössetek. A titkolózás-t nem csak egyféleképpen lehet értelmezni. Úgy értettem, semmit nem tudunk az egészről, és eléggé ellenségesek is a közjegyzők velünk, legalábbis akikhez mi tartozunk.


Saját ügyemben voltam már közjegyzőnél, csak jó tapasztalataim voltak, egy fiatal, dinamikus hölgyhöz kerültünk, nagyon kedves és gyors volt.

2013. aug. 20. 19:49

Akkor jól gondoltam, hogy mitől függ. Ezek szerint minél több ingatlan, ingóság maradt, annál nagyobb a közjegyzői díj?

Mikor értékelem az ingatlant, akkor is szóba szokott ez kerülni.

14. Depike (válaszként erre: 8. - Geridina)
2013. aug. 20. 19:15
ez nem titok, rendelet szabályozza, én közjegyzőnél dolgozom, és már csak azért sem titkolózunk, mert a díj folyamatosan változhat. függ az ingatlan értékétől, ha volt bankszámla, akkor az azon található összegtől, ha volt autó, betétkönyv, stb...mind mind meghatározza az összeget. sőt olyan is volt, hogy a tárgyaláson derült ki, hogy még volt vagy 2 bankszámla, telek, föld, stb...az egyetemlegesség meg valóban azt jelenti, hogy az összes örököstől lehet kérni, általában a tárgyalás végén meg szoktak egyezni, vagy kérhetik hogy az örökrész hányadában fizessenek, ez mindig tőlük függ.
13. bc257fd221 (válaszként erre: 10. - Juju74)
2013. aug. 20. 18:56
Érettségi nélkül is ki lehet számolni,mivel a százalékszámítás általános iskola 5.ik osztályos tananyag.
2013. aug. 20. 18:33
az én apám tavaly áprilisban halt meg én egyedüli örökös vagyok a hagyatéki tárgyalás elött a hagyatéki leltárt a helyi polgármesteri hivatalba készitik ott kérik a betétkönyveket ha valaki házat örököl bemondásos alapon a ház értéke ha földet is örököl akkor a föld hivataltól papir de ha jól emlékszem ezeket a közjegyzö kérte le még kéri a temetési számlát szerintem is az örökségtöl függ én fizettem 78 ezer forintot plusz a ház rész és a föld rész a nevemre átiráskor is fizettem kb pontossan már nem tudom mert nem néztem meg a papirokat de olyan 110-120 ezer forint körül még azért is kellett fizetnem hogy az apámnak haszonélvezeti jogát levegyék a házrészröl amit örököltem
11. Giusy
2013. aug. 20. 17:33
Az én nagyapám áprilisban halt meg 3 lánya van. Kb 1 hónapja volt a hagyatéki tárgyalás vagy mi a szösz. Nekik összesen 50 valahányezer Ft jött ki amit hármojuknak be kell fizetni, csak azután kapják meg a tulajdoni lapot arról, hogy örököltek egy családi házat. Nem akarok hülyeséget mondani, de ez biztos 50-en felül volt ez a díj.
10. Juju74 (válaszként erre: 8. - Geridina)
2013. aug. 20. 17:22

szia!

titkolóznak a közjegyzők ? ez kicsit fura megjegyzés.

egy rendeletet nem igazán lehet eltitkolni :D

1991 óta ugyanaz a díj, akinek van matek érettségije, az ki tudja számolni :


[link]

9. 25800e2d09 (válaszként erre: 6. - Csinoska2012)
2013. aug. 20. 17:06
nem per fő hanem kompletten annyi lesz. kezdd el félretenni a részed ha többen vagytok. ha egyedül akkor meg még inkább... ne bukd az örökséged...
2013. aug. 20. 16:27

Sziasztok!

Én hagyatéki ügyintéző vagyok, nálam indul az egész eljárás, én veszem fel a hagyatékot, adatokat, hallgatom meg az örökösöket.


Olyan szinten nem látunk bele a közjegyzői díjba, hogy az ügyfelek hiába érdeklődnek, még kb. összeget sem tudunk mondani, hogy miből tevődik össze a díj. A közjegyzők nagyon titkolóznak ez ügyben.


Ha nektek 28 E Ft összesen, az nem is sok, mert volt ügyfelem, aki azt mondta, hogy 70 E Ft volt a közjegyzői díj. Valószínűleg tényleg a hagyaték összegétől függ, bár hagyatéki illeték már 2 éve nincsen (régen minél több volt a föld, ingatlan, stb, annál több volt az illeték)

2013. aug. 20. 16:10

Összesen annyi a díj, tehát nem kell az összes örökösnek fizetni, hanem összesen.


Asszem az örökségtől függ az összeg.

2013. aug. 20. 15:41
Ez engem is érdekelne, anyukám májusban halt meg még nem tüzték ki a hagyatékit de olyan 30.000ft / fö, összeget emleget a család, ami számomra nagyon sok.
5. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - 32fab46f2a)
2013. aug. 20. 15:35
nagyon szívesen, csak a szó jelentését írtam le :)
4. 32fab46f2a (válaszként erre: 3. - 25800e2d09)
2013. aug. 20. 15:34
Köszönöm, én is erre gondoltam, de össze-vissza dumálnak nekem, hogy fejenként ennyi...aztán már én is elbizonytalanodtam.
3. 25800e2d09 (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2013. aug. 20. 15:33
egyetemleges, tehát összesen mindenkire vonatkozóan (nem fejenként)
2013. aug. 20. 15:32

Sziasztok!


Ha a hagyatéki tárgyalásra behívó levélben az alábbi mondat szerepel:

"A hagyatéki eljárás várható munkadíj és költsége 28.000 ft, mely összeg az örökösöket egyetemlegesen terheli. Kérem az említett összeget szíveskedjen(ek) a tárgyalásra elhozni."


Ebben az esetben összesen kelle ennyit fizetni vagy fejenként?


Köszönöm a válaszkat előre is.

2013. aug. 20. 15:30
Hagyatéki tárgyalás díjáról szeretnék érdeklődni....folyt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook