Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem sikerül soha a hordós savanyúságom? fórum

Miért nem sikerül soha a hordós savanyúságom? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. töprengő (válaszként erre: 46. - Cserebogár8)
2017. okt. 22. 20:11

Köszönöm, megnézem. Ugyan már eltettem amit akartam. Lent van hideg helyen. " végre ;) "

Max még levet készítek.

2 db 20 literes savanyúságnak való hordót vettem.

Ami azért kb 10 - 10 kg cucc van benne, és persze a lé...

46. Cserebogár8 (válaszként erre: 45. - Töprengő)
2017. okt. 22. 13:10

Szia, ha azzal segíthetek , menj fel az adatlapomra és vannak feltöltve receptjeim, többek között ez is.

Szép napot

2017. okt. 22. 13:07

Jár erre valaki?

Mostanába tettem el, kíváncsi vagyok az eredményre.

Natrium benzoát, és borkén is került bele.

Mit kell tenni bele, ne forrjon fel, ne is puhuljon?? stb.

Piacos guszta, ropogós, szép a színe.

Úgy gondolom alaposan megtisztítottam a belevalókat.

Edény új, kimosva, lett " csak ".

Előzőleg se maradhatott benne semmi...

2013. aug. 30. 16:27
Tejespite , próbálkozom .
2013. aug. 30. 09:11
Tejespitének .
2013. aug. 29. 18:22
Lányok ne maradjatok ki ! kérjük a jó ötleteket ! ősz van spejzolni kell télire !
2013. aug. 20. 21:30

Javítás: meg kell figyelni...


Nem hiába olvassuk a recept leírásokban, hogy hibátlan, egészséges gyümölcsöt, zöldséget tartósítsunk.

Ha hibás hozzávaló kerül tartósításra, elromlik tőle az üvegben, / edényben / lévő összes télire való.

2013. aug. 20. 17:23

Ne magatokban keressétek a hibát !

Biztos vagyok benne, hogy pontosan elkészítettétek az összetevőket az uborkaléhez és tisztára mostátok a hozzávalót.

Én évekkel ezelőtt tapasztaltam, hogy az uborka betegsége miatt ment tönkre a sok munkával járó savanyítás.

Ha megfigyelitek, nem minden uborka szép sötét zöld színű.Van amelyik világos zöld, foltos.Ha ilyen foltos uborka kerül az egészségesek közé, nem lesz elálló a savanyúság.Alaposan neg kell figyelni és kiválogatni az uborkát,mielőtt az edénybe rakjuk.

Remélem, tudtam segíteni.

39. 988c5dc163 (válaszként erre: 37. - Lacuslacus)
2013. aug. 20. 09:57
Ezt mind tudtam csak ugy értettem annélkül is jó lenne, én nem tennék bele. Felénk rézgálicot raknak bele hogy zöld maradjon az uborka ,na azt sem tennék bele.Üdv
2013. aug. 20. 06:15
Az, hogy mitől és mikor forr meg a savanyúság, szerintem sosem lehet tudni:( Az idén először tettem el uborka/hagyma kombót... Ugyanakkor tettem el simán uborkát is. Igaz, a lé nem ugyan az volt. De a hagymás uborka szépen felforrt:(( Azóta már tettem el vágott vegyes savanyúságot is, hála Isten, annak sincs kutya baja:(
37. lacuslacus (válaszként erre: 36. - 988c5dc163)
2013. aug. 20. 03:39

A timsó bezárja a sejteket, és ezért nem fog megpuhulni a tél folyamán. A citromsav fehéren, ill. eredeti szinében tartja meg a zöldségeket. A borkén pedig az erjedési folyamatot állítja le. Tulajdoképpen a natrium benzoát nélkül is jó lenne, de én is teszek bele, mert az is jó a tartósításhoz. / ez nem öli meg a bacikat, és a gombákat, csak nem engedi szaporodni őket/ Jobban nem akarok belemenni a vegyi folyamatok leírásába:D

Szóval ez a recept nagyon jó, sok helyen bevált, én is ezt használom.

2013. aug. 19. 21:31
Sziasztok jók a receptek enyém is hasonló, de a timsót nem értem az minek bele?
2013. aug. 19. 20:08

Anyukám mindig ezt csinálta, amíg egészséges volt. Nagyon szerettük és soha nem romlott meg. Az biztos, hogy hüvelyknyi uborkákat vettünk hozzá és az én feladatom volt vadiúj körömkefével egyenként jól megsúrolni, de utána legalább 3 vízzel még jól megmosni. Azt mondja, hogy az uborka szőrét ha nem távolítjuk el, a legapróbb kosz azon megkapaszkodhat és attól az egész megromlik.

A recije:


Hordós savanyúság:


Hozzávalók:


15 liter víz, 0,75 kg só, 1,8 liter 10%-os ecet, 1,5 dkg borkén, 1,5 dkg babérlevél,

1,5 dkg citromsav, 4,5 dkg timsó, 5,25 dkg nátrium benzoát, 1,5 kg cukor


Izlés szerint: szemes bors, kapor, meggylevél


Az alaplébe tehető folyamatosan: uborka, paprika, zöldparadicsom, karfiol, kisdinnye, sárgarépa, karalábé, káposzta, hagyma.

2013. aug. 19. 20:07

Sziasztok! Évek óta ezt a Bereből származó receptet használom..

A hordós uborka receptje...Icától 2011-03-22 11:31

12, 5 l víz

0, 75 l 20%-os ecet

0, 63 kg só

1, 25 kg cukor

1 dkg borkén

3, 75 dkg timsó

1, 25 dkg citromsav

5dkg nátrium benzoát

Ezeket hidegen össze kell keverni,kivéve a nátrium benzoátot(úgy kell elkészíteni ahogyan rá van írva!!!! és aztán keverjük a többi vízhez.


Az arányok növelhetők vagy csökkenthetők,ízlés szerint.

rakhatunk bele mindent:uborka,paprika,zöld paradicsom,káposzta stb.

Ha nem szeretjük ecetesen akkor használjunk 10%-ok ecetet! Izlés szerit tehető bele szemesbors,,borókabogyó,zöldkapor, torma. Amire vigyázni kell..tiszta kézzel kell belenyúlni..és a zőldség ép legyen jól átmosva. Én az ubit dörzsös szivaccsal mosom egyenként.

jó étvágyat!

Jó étvágyat kívánok!

2013. aug. 19. 19:22

Nyári csalamádé télire:


2 kg uborka

2 kg káposzta

1 kg hagyma

1 kg paprika

0,5 kg sárgarépa

7 dkg só

1 kg cukor

3 dl 20%-os ecet

1 kávéskanál nátrium-benzoát

1 kávéskanál borkén


VÍZ NEM KELL HOZZÁ!!!


Összekeverjük a felaprított hozzávalókat, rétegezve megszórjuk a fűszerekkel.

24 óra alatt többször átforgatjuk, utána vödörbe töltjük! Nem romlik meg akkor sem, ha folyamatosan használunk belőle.

32. Cserebogár8 (válaszként erre: 1. - Bd8fe3b02a)
2013. aug. 19. 18:53
Szia, nekem van fent egy receptem, jól bevált, igaz 3 db 10 literes műanyag fedeles vödörbe szoktam megcsinálni. A receptet 3 fele osztom és egyenként csinálom meg a vödrökbe. Nagyon finom, nem olvastam végig a hozzászólásokat, lehet, hogy le is írta már valaki. Próbáld ki, ha gondolod, nagyon finom. Én egyszerre teszek bele mindent, de van kolléganőm aki 30 literes hordóba csinálja és folyamatosan dobál bele ami épp van. Nekem így nagyon bevált. Próbáld ki egy 10 literes adaggal és meglátod.
2013. aug. 19. 18:45

csalamádé saját lében,

6kg vegyes szeletelt,káposzta, hagyma, uborka, paprika, zöld paradicsom. ezek tetszés és izlés szerint a lényeg hogy össz- vissz 6kg.ezt egy nagyobb teknőbe vagy tálba öntjük és hozzá adunk

1 evőkanál nátriumbenzoátot

10dkg sót

40dkg cukrot

2 kávés kanál borkénport

6 dl 10%-os ecetet

ezt jól össze keverjük , 2napig állni hagyjuk de töbször át keverjük. majd üvegekbe rakjuk saját levével felöntjük lehetőleg úgy hogy az összest felhasználjuk. lekötjük és spájzba vele.nagyon finom ropogós csalamádé.

30. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Bd8fe3b02a)
2013. aug. 19. 18:37
Biztosan nem lehet oka a műanyag vödör , volt kolleganőm anyukája rengeteget készített , nem tudom hány vödörnyit minden évbe , csak szegény váratlanul meghalt , de a gyerekeit ellátta savanyúsággal sok éven át .
2013. aug. 19. 18:34
Nem a műanyag vödörtől függ, mert nekem ugyanaz a műanyag /diszperzites/ vödör van beállítva erre a célra. Talán mégis forró vízbe tehetted a borként.
2013. aug. 19. 18:29
Néhány éve egyik kolleganőm készített isten izű vegyes csalamádét , valahol elkevertem a receptet .
27. bd8fe3b02a (válaszként erre: 17. - Rityi54)
2013. aug. 19. 18:29
Én tavaly műanyag fedeles vödrökbe tettem el,és abba sem sikerült.A gyerekeim mondták az idén,hogy ne kísérletezzek,mert nekem soha nem sikerül.
26. forrest2010 (válaszként erre: 24. - Rityi54)
2013. aug. 19. 18:28
De ! azt keresem , és nem tudom hol a manóba olvastam ma , ha iderakod a receptet megköszönném , legalább lesz ilyen is olyan is .
25. bd8fe3b02a (válaszként erre: 20. - Lacuslacus)
2013. aug. 19. 18:27
Én mindent pontosan mérleggel kimértem,és hidegen kevertem mindent össze.Legközelebb,ha lesz még kedvem hozzá,akkor felforralom a vizet,és kihűtöm.Nagyon mérges vagyok,hogy most 2 db 30 literes hordós savanyúságom,így járt.
24. rityi54 (válaszként erre: 19. - Forrest2010)
2013. aug. 19. 18:26
nem kevered a csalamádéval? mert van egy jó csalamádé receptem és ahoz valóban nem kell víz.
2013. aug. 19. 18:24
Ezzel a savanyúságlével tettem 5 literes üvegekbe is,és ott nem forrt fel.
2013. aug. 19. 18:23
Mondták,hogy fakanállal lehet hozzányúlni.Addig nem is volt gond,amíg fakanállal vettem ki belőle.A fiam hozott műanyag salátás kanál,és villa,ami együtt van.Mostanában azzal szedtük ki.Nem hiszem,hogy a műanyag kiszedőtől romlott volna meg.
21. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Lacuslacus)
2013. aug. 19. 18:23
Köszi mindenkinek !
20. lacuslacus (válaszként erre: 16. - Forrest2010)
2013. aug. 19. 18:20
Most látom, hogy itt van a recept! A 18 as hozzászólásban pontosan le van írva! Ez így tökéletes! Én 10 literre számoltam ki, de ez ugyanaz! Szóval ha ezt használod, az tutti !!! Talán annyit tennék hozzá, hogy én a vizet felforralom, és lehűtöm. Valamint talán a legfontosabb, hogy a borként SOHA NE TEGYÜK FORRÓ VÍZBE !!! Mert akkor tényleg felforr a savanyúság!
2013. aug. 19. 18:19
De jó , ez mindjárt 2 jó kis recept , köszönjük ! Ma valahol láttam egy harmadikat , most + az istennekse találom , az víz hozzáadása nélkül készült .
2013. aug. 19. 18:13

30 literes hordóhoz,a következőket tettem.

15 l víz

1.5 kg kristálycukor

75 dkg só

1.8 l 10%-os ecet

5dkg timsó

2dkg citromsav

2dkg borkénpor

6 dkg nátriumbenzoát

2 dkg babérlevél

3 dkg szemesbors

koriander

mustármag

kapor

meggyfa levél

tormám nem volt azt nem tettem bele.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook