Nátha (beszélgetős fórum)


9. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Eandi78)
2013. aug. 19. 14:16
Látod, mindenkinek más a jó, nem egyforma az emberi szervezet. Nekem a Xyzal vált be (aránylag)...az is csak a gyengébb tüneteknél hat.
8. eandi78 (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2013. aug. 19. 14:13

Nem vagyunk egyformák.

Desloratadint szedek, ugyanaz, mint aerius, nincs bajom tőle. Nálam többinek se volt mellékhatása (revicet, cetirizin csepp, xyzal, claritine). Xyzal nem használt. Pedig finom volt...:) Hatásában desloratadin a legjobb eddig, ami csak azért rossz, mert receptre van:(

Telfastot, illetve hatóanyagát nem próbáltam.

7. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Eandi78)
2013. aug. 19. 11:35

Telfast

Aerius


Mind a kettőtől 2 hét után bélrendszeri zavarok jelentkeztek,pl. gyomorfájás, gyakori széklet, hasmenés.

Az Aerusnál pedig akár hiszitek akár nem, rémálmaim voltak, 2006-ban és 2007-ben is. És a barátnőm is ezt tapasztalta!! Borzalmas volt!!

6. eandi78 (válaszként erre: 3. - Tücsimücsi)
2013. aug. 19. 09:20

Nálatok mit írnak allergológián? A mai gyógyszereknek már nem igazán van mellékhatása és legtöbb nem vényköteles. Hatóanyag meg nincs túl sok csak gyógyszernév. Többnyire loratadine (pl. claritine) vagy cetirizine (pl. zyrtec) hatóanyagút adnak/adtak. Esetleg még fexofenadine (pl. allegra). Loratadine-t és cetrizine-t is továbbfejlesztették már. Cetirizine mellett megjelent a levocetirizine (pl. xyzal) hatóanyag, ebből már kevesebb kell 5mg, kevesebb mellékhatást ír. Loratadine-ból fejlesztették desloratadine (pl. Aerius) hatóanyagot, szintén 5mg kell csak. Na ez sajnos vényköteles.

Állítólag Aerius most a legjobb gyógyszer, de szerintem ugyanolyan jó és modern a Xyzal is.

2013. aug. 19. 08:19
Köszönöm! Xyzal-t veszek, persze szerdán.
2013. aug. 19. 08:12

Igen-igen a légkondi. Nekem nem csak megfázni sikerült vele, hanem összeszednem egy jó kis baktériumot, amitől 3 évig a nyaki nyirokcsomóim többszörösükre dagadtak. Nagy nehezen, de kikezeltek. Most az irodánkban új herkenytű van, ami tiszta is, na de meddig. Az előző is tisztítva volt évente és mégis nyomta a bacikat. Ezen a nyáron semmi bajom, de mi lesz jövőre?


Allergia bármikor jöhet, az nem kor függő, nekem minden évben újabb lesz. Pl. most egész nyáron kicsit náthás vagyok, éjjel bedugul az orrom, de már nem nézetem, mert nem vagyok kíváncsi egy újabb kerülendő, kezelendő dologra.


Ha 2 hete tart már, akkor én nem is náthára gondolnék, hanem inkább allergiára.

3. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Kalitka74)
2013. aug. 19. 08:12

Idős embereknél is jelentkezhet allergia.

Igen, valószínű az lettél, onnan gondolom, hogy 2 hete kezdődött, (a parlagfű allergia is) és semmi hőemelkedés. Na meg egy nátha nem tart 2 hétig.

Vegyél Xyzal-t, nekem az használ, amíg nincsen csúcs..

Nekem jobban beváltak a vény nélküli gyógyszerek, mert amit az allergológián írtak fel, azoknak sok mellékhatásuk van.

2. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Kalitka74)
2013. aug. 19. 07:23

Én megnáthásodtam pár napja. Semmi komoly, csak kicsit be van dugulva az orrom reggel és nagyon hangyányit kapar a torkom.

Egyébként olyan tíz éve nekem üzlet klímájától sikerült ilyen nagy hőségben alaposan megfázni.

Jobbulást!

2013. aug. 19. 07:18
Ebben a melegben megfáztam? Idős vagyok, de soha életemben nem voltam pollen- vagy egyéb allegiás. Lehet, hogy most az lettem? Csak szimplán megfáztam? Náthás most valaki itt Bp-en? Két hete szenvedek már, láz nincs. Valaki más is van közületek, aki most náthás? Meg szeretnék nyugodni legalább, hogy nem komoly!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook