Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell szedni az Aspirin Protectet? fórum

Hogyan kell szedni az Aspirin Protectet? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 17. 12:02
Ezt én sem tudom, de azért feltételezem, hogy az orvosod lelkiismeretesen végzi a dolgát és nem írja fel, ha aggódni kellene miatta. De kérdezz rá legfeljebb.
2013. aug. 17. 11:15
Sajna én azt már nem tudom megmondani.....
25. Macskanita (válaszként erre: 24. - Tejespite)
2013. aug. 17. 11:01
menstruációs vérzésre kihat?
2013. aug. 17. 06:34
Ja, és foghúzás előtt is abba kellett hagynom! És egy KICSIT vérzékenyebb az ember ha vmi sérülés éri.
2013. aug. 16. 22:25

Nem olyan félelmetes ez, mint ahogy félsz tőle. Én infarktus után kaptam, azóta szedem. Ezek márolyan külső réteggel vannak ellátva, ami megvéd a régebbi problémáktól. Egyébként ez rá is van írva a recire.


Én is estére szedem, pont úgy lett elmagyarázva, ahogy Tejespite leírta. Én minden gyógyszeremet étkezés után szedem be, kivéve ha más van rá előírva.


Ne adja ég, hogy műtét, vagy más miatt kórházba kerülj, de ott innentől szólnod kell, hogy ezt szeded. Műtét előtt 3 nappal ezt le kell állítani, helyette injekciót adnak a trombózis megelőzésére. Ez műtét után is igaz.

22. Macskanita (válaszként erre: 21. - Tejespite)
2013. aug. 16. 21:16
szia! most egy órája durván, hogy beszedtem én is, eddig még semmi gond a gyomrommal, igaz evés közben vettem be, nekem ezt hangsúlyozta a doki, hogy evés közben vegyem be, így nem okozhat gyomrogondot, csak szélsőségesen ritka esetekben.
2013. aug. 16. 21:10
Nekem is volt agyi történésem, nem mondom h infarktus, mert nem igazán az volt, kb 13 éve. Azóta szedem az Aspirin Protectet. Egész tavalyig úgy szedtem, h délben egy szemet. Akkor egy rokonomnak is felírták, akinek a lelkére kötötte a doki h este kell bevennie. Mondtam, h rosszul tudja, mert anno nekem ugy magyarázták, h nem szabad éjszakára, mert nem valami jó a gyomornak. Most, miután ezt meghallottam, megkérdeztem egy netes orvostól, és azt mondta, ő is és egy gyógyszerész is, h mivel a legtöbb infarktus, akár ilyen akár olyan, éjjel ill. hajnalban történik, igy van a legnagyobb védelem, ha este vesszük be. Azóta én is így szedem. Most tényleg feltűnt, h amit a héten vettem, kissé másképp néz ki a levél hátulja de nem figyeltem miért. És ahogy olvastam a hsz-odat, akkor néztem meg, és tényleg a napok vannak rajta. De ez biztos tényleg azért van, h nem felejtse el az ember. Biztos sok idős is szedi.
2013. aug. 16. 20:53
neurológus írta fel.
19. Macskanita (válaszként erre: 12. - Szabóné erzsi)
2013. aug. 16. 20:53
agyi infarktus után
18. Macskanita (válaszként erre: 15. - Ficánka5)
2013. aug. 16. 20:52
így van, napi 1 szem, 100mg...
2013. aug. 16. 20:51
Agyi infarktusra kaptam, és tuti ez a neve.
2013. aug. 16. 20:42
most olvastam a beteg téjékoztatót 50 szemesnél és ott meg emliti a napok jelölését de az enyémen nincs ilyen elnézésed kérem lehet hogy nem kevered mint amit irtam
2013. aug. 16. 20:38

Ez egy újfajta kiszerelés, reklámozni is szokták a TV-ben. A napok jelölésének csak annyiban van jelentősége, hogy így tudod magad ellenőrizni, hogy bevetted-e az aznapit.

Ezt napi egy szemmel kell szedni, ezért jól kezdted

a péntekkel. Én 2002-től szedem, az 50 szemest szokták felírni, talán ez gazdaságosabb.

14. helge (válaszként erre: 7. - Macskanita)
2013. aug. 16. 20:30
Tudtommal 20 meg 50 szemes kiszerelésben létezik...
2013. aug. 16. 20:22
GOOGLE-be olvasd el mindent meg tudsz róla
2013. aug. 16. 20:14
elnézést milyen betegségre irta az orvos mert ez a vérlemezkék össze tapadását gátolja
2013. aug. 16. 19:57
én is most szedtem be és most váltottam ki a gyógyszert de az enyémen sincsenek napok jelölve szerintem is kevered valamelyik gyógyszerrel
2013. aug. 16. 19:50
Valószínűleg csak azért van ráírva a nap, hogy biztosan tudd, az aznapit bevetted-e. De az acetilszalicilsav gyógyszerek hatóanyaga minden tablettában ugyanannyi.
2013. aug. 16. 19:46

Csak 20 éve szedem minden nap de még nem volt rajta a hét betűt-i.

Lehet, hogy el írtad a gyógyszer nevét mert ez vérhígó!

8. Rozália (válaszként erre: 7. - Macskanita)
2013. aug. 16. 19:44
De mi lenne? Ugyanaz a gyógyszer, és nem történik olyan malőr, ha véletlenül egy kimarad, mint egy fogamzásgátlónál:P
7. Macskanita (válaszként erre: 4. - Rozália)
2013. aug. 16. 19:38

28 szemes mint a fogalmazás gátló...:-D és itt nem a naptári napok száma, hanem maguk a napok nevei vannak megjelölve, azaz hétfő, kedd szerda..stb...

mindegy, bevettem most egy pénteket, aztán lesz ami lesz.

2013. aug. 16. 19:37
bár én nem szedem, de nyilván í péntekivel kezdd, azaz akkor az 5.-kel és majd a 4. szem lesz az utolsó. a lényeg, hogy "1 kört" megteszel, míg el nem fogy. ennyi
2013. aug. 16. 19:36
hát pedig napra van osztva:-)
2013. aug. 16. 19:35
Ehhez nem tudok mit hozzászólni. Még sosem láttam, hogy napra lenne osztva:) Én elég sok gyógyszert szedek, tehát tuti nem felejtem el bevenni.
2013. aug. 16. 19:32

helló!

aspirin protectet kaptam. doki nem mondta , csak a betegtájékoztatón így van írva, hogy azon a napon kell bevenni ami a fólián meg van jelölve

akkor most én pénteki jelöléssel kezdjem?azazaz 5.szemmel? :-)

2. Rozália (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. aug. 16. 19:31
Én is szedem...
2013. aug. 16. 19:30
Aspirin protect. segítsen valaki. bővebben lenn.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook