Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodáztatási támogatást adnak visszamenőleg? fórum

Óvodáztatási támogatást adnak visszamenőleg? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 3. 21:01
hali hajdu biharban kapott már valaki ovodáztatásit? köszi a választ
15. bettyke27 (válaszként erre: 13. - Erszebet4)
2014. nov. 29. 16:23
köszi a választ remélem ugy lesz
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Erszebet4)
2014. nov. 29. 16:14

Ergó ha több iskolája vsn valakinek mint 8 ált.hiába kapja a gyermekvédelmit,hiába él félkomfortos lakásban ,nem jogosult rá...


Vagyis,ezekszerint csak azok lakhatnak félkomfortos lakásban akik iskolázatlanok....


Az állam szerint csak ők szorulnak rá erre...ja,mert a gyvt-t is full gazdagok kapnak ugye?


Hihetetlen milyen furcsa törvénykezés folyik itt.....én igazából itt is annak adnék pénzt,aki tisztességesen járatja a gyereket oviba és nem azért mert pénzt kap érte...mert ugye ilyenek is vannak.....

2014. nov. 29. 16:04
Dec.5.ig kifizetik :)
2014. nov. 29. 16:03
Igen már októberben az óvoda felé!Modósitottak rajta,eddig iskola végzettséghez kötötték,most félkonfortos házban élő gyermekek részére adnak!
11. bettyke27 (válaszként erre: 10. - Erszebet4)
2014. nov. 29. 14:01
és ha szabad tudni mit hallottál nálunk az oviba azt monták hogy már a multhonap 6.án leadták a papirokat elöre is köszi a választ
10. erszebet4 (válaszként erre: 9. - Bettyke27)
2014. nov. 28. 21:14
Szia Igen,én tudok :)
2014. nov. 28. 16:43
hali engem is érdekelne tud valaki valamit az ovodáztatási támogatásrol?? köszi elöre is
2014. nov. 28. 14:39
Van itt valali??
7. xy71
2014. máj. 30. 10:36

sziasztok ! Ovodáztatási támogatásrol tud valaki valamit?

mikor utalják?

6. ElErIm77 (válaszként erre: 5. - 341cdac4c2)
2013. nov. 15. 08:00
igen,köszi, megkérdeztem,és irták...sajna lecsusztam.
5. 341cdac4c2 (válaszként erre: 4. - ElErIm77)
2013. nov. 15. 05:33
Igen, a törvény alapján nem kaphat!
2013. okt. 25. 13:55

sziasztok.

ha az én fiam juniusban volt 5 éves,akkor most már nem igényelhetem meg az ovodáztatásit?


ma kaptam hozzá papirt az önkorm tól,eddig én erről nem tudtam:(

2013. aug. 17. 10:53
Köszi.
2013. aug. 17. 07:03

Óvodáztatási támogatás


Feltételei


A gyámhatóság az óvodáztatási támogatásra való jogosultságát - kérelmére - annak a szülőnek állapítja meg,

akinek gyermeke rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, és

akinek gyermeke legkésőbb annak az óvodai nevelési évnek a kezdetéig, amelyben a gyermek az ötödik életévét betölti, megkezdi az óvodai nevelésben való tényleges részvételt és a kérelem benyújtását közvetlenül megelőző időszakban legalább két hónapon keresztül a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról szóló kormányrendeletben foglaltak szerint rendszeresen jár óvodába, és

aki önkéntes nyilatkozatot tesz arról, hogy gyermekének hároméves korában legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen. [Gyv. 20/C. § (2)]


Az óvodáztatási támogatásra való jogosultság megállapítása szempontjából rendszeres óvodába járásnak minősül, ha


a gyermek az óvodai nyitvatartási napokon naponta legalább hat órát az óvodában tartózkodik, és

a szülő által a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 51. § (2) bekezdésének a) pontja szerint igazolt és az igazolatlanul mulasztott napok száma együttesen nem haladja meg a munkanapokra eső óvodai nevelési napok huszonöt százalékát, azzal, hogy a mulasztásból tíz napot július-augusztus hónapokban a huszonöt százalék megállapításánál figyelmen kívül kell hagyni. [R. 68/G. § (2)]



Igénylés

Az óvodáztatási támogatás iránti kérelmet a szülői felügyeletet gyakorló szülő legfeljebb annak az óvodai nevelési évnek a kezdetéig terjesztheti elő, amely évben gyermeke az ötödik életévét betölti. [Gyv. 20/C. § (3)]

Az óvodáztatási támogatást ugyanazon gyermek után csak az egyik szülő igényelheti. [R. 68/F. § (2)]


Az óvodáztatási támogatás iránti kérelmet formanyomtatványon [a R. 11. számú melléklet] a szülő lakcíme szerint illetékes települési önkormányzat polgármesteri hivatalánál kell előterjeszteni. [R. 68/F. § (3)]



A támogatás megállapítása

Az óvodáztatási támogatás iránti kérelmet a beérkezését követő 21 napon belül kell elbírálni. [R. 68/F. § (4)]


A támogatás folyósítása

Első alkalommal

Ha az óvodáztatási támogatásra való jogosultság jogerős megállapítására


az előző év december 5-e és a tárgyév június 4-e között kerül sor, a tárgyév június hónapjában,

a tárgyév június 5-e és a tárgyév december 4-e között kerül sor, a tárgyév december hónapjában


folyósítja a gyámhatóság. [Gyv. 20/C. § (5)]


Az első alkalmat követően a települési önkormányzat jegyzője a gyermek óvodai nevelési jogviszonyának fennállásáig június és december hónapban további óvodáztatási támogatást folyósít a szülőnek, ha


a gyermek továbbra is rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, és

a szülő a gyermek külön jogszabály szerinti rendszeres óvodába járásáról gondoskodik. [Gyv. 20/C. § (6)]



A támogatás összege

Első alkalommal, gyermekenként 20 000 forint;

ezt követően esetenként és gyermekenként 10 000 forint [Gyv. 20/C. § (9)]


A települési önkormányzat rendeletben előírhatja, hogy első alkalommal az óvodáztatási támogatást természetbeni formában kell biztosítani. [Gyv. 20/C. § (10)]


A természetben nyújtott óvodáztatási támogatás célja a gyermek rendszeres óvodába járásának segítése, formája különösen utcai ruha, utcai cipő, váltóruha, váltócipő, tisztasági csomag biztosítása. [R. 68/H. § (5)]


A települési önkormányzat jegyzője


a tárgyév június hónapjában esedékes óvodáztatási támogatás kifizetése iránt a tárgyév június 5-éig,

a tárgyév december hónapjában esedékes óvodáztatási támogatás kifizetése iránt a tárgyév december 5-éig


intézkedik. [R. 68/K. § (5)]


Lakcímváltozás esetén az óvodáztatási támogatásra jogosult személy kérésére vagy az új lakcím szerint illetékes jegyző megkeresésére az ügyben keletkezett iratokat a korábbi lakcím szerint illetékes jegyző haladéktalanul, de legkésőbb nyolc napon belül átteszi a jogosult új lakcíme szerint illetékes jegyzőnek. [R. 68/F. § (5)]


A települési önkormányzat jegyzője az óvodáztatási támogatásra való jogosultságot megállapító határozata egy példányát megküldi az óvodának, egyidejűleg felhívja az óvodát, hogy


a gyermek óvodai nevelésben való részvételének időtartama alatt minden év május 8-ig, valamint november 8-ig küldje meg számára a gyermek rendszeres óvodába járásáról szóló igazolást, azzal, hogy az igazolásnak az előző igazolás kiállításának napjától a tárgyév május 5., illetve november 5. napjáig terjedő időszakra kell vonatkoznia, és

haladéktalanul, de legkésőbb nyolc napon belül küldjön értesítést, ha a gyermek óvodát vált vagy óvodai nevelésben való részvétele megszűnt. [R. 68/I. § (2)]



A további óvodáztatási támogatás igénylése iránt nem kell külön kérelmet előterjeszteni. [R. 68/J. § (1)]


Jogforrás:

(Gyvt.) 1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról

(R.) 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról

2013. aug. 16. 17:30
Óvodáztatási támogatást adnak visszamenőleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook