Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Asztmásan terhesen fórum

Asztmásan terhesen (beszélgetős fórum)


2018. okt. 28. 18:49
Sziasztok nekem olyan kérdésem lenne hogy könnyen ment a teherbeesés asztmásan? Mi a tapasztalat?
22. Tecu21
2013. aug. 22. 18:55
ma vettem sópipát... :) kiváncsi leszek
2013. aug. 21. 21:36
Én ettől a száraz levegőtől éreztem mellkasomnál nehezen veszek levegőt de párásitók a szobába igy talán jobb.Meg kaptam egy gépezetet amibe Salvus vizet kell önteni és szájon át lélegezni nagyon jó .
20. Tecu21 (válaszként erre: 18. - Magica30)
2013. aug. 21. 15:51
Én is a Budesonidot hazsnálom reggel este, meg a Rhinocort orrsparyt. nekem is azt mondta ezek mehetek a terhesség alatt is. szükség szerint a ventolin.
2013. aug. 20. 15:48
Meg Ventolint szügség esetén.
2013. aug. 20. 15:44
Sziasztok !én is asztmás vagyok 9 hetes most olvastalak vissza titeket én Budesonid reggel este használom és csak este az Atimost .Tényleg csak a Pulmicort lehet használni terhesen? nekem azt mondta a tüdőgyógyász ezt is lehet mert annyira minimális adag amit befújok babtervezés előtt meg is kérdeztem .
17. Tecu21
2013. aug. 20. 09:45
Hát nem lesz könnyű. főleg szezonba. de már szerzem be magamnak a sópipát, só párnát stb..megteszek mindent.. :)
2013. aug. 20. 00:35
A mai hörgőtágítók - pl. Symbicort - mellet gyakorlatilag semmi gond.
2013. aug. 20. 00:34
Szia!Én 5.babámat várom, 15 szedek gyògyszert az allergiás asztmámra.Sajna terhességek alatt nem lehetett.Ezt végigszenvedem. Pulmicort,bajban ventolin,orr spray.De én az utóbbi években csak augusztustol októberig vagyok rosszul,aztán elmúlik. Szerencsére decemberben szülök. Nem akarlak elkeseríteni, de a szoptatás alatt is ez a helyzet.
14. Tecu21
2013. aug. 16. 11:18
szeptember.4.ére kaptam időpontot. vissza megyek a doktornőhöz!
13. Tecu21 (válaszként erre: 12. - 3f5c7e70e6)
2013. aug. 16. 10:53
Érteem! nagyon kívácsni leszek,hogy majd én hogy viselem ezt az egészet! :)
12. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 11. - Tecu21)
2013. aug. 16. 10:51
Ha a napi pulmicort mellett fulladok még, akkor Ventolint kell befújnom ha már nem múlik. Attól elmúlik. Általában egy fújás elég belőle.
11. Tecu21 (válaszként erre: 8. - 3f5c7e70e6)
2013. aug. 16. 10:50
És ilyenkor ha fulladsz, pipázol és elmúlik?vagy nem?
10. Tecu21
2013. aug. 16. 10:48
Vissza megyek a tüdőgyógyászhoz elmondom neki a panaszokat.
9. babszibobó (válaszként erre: 7. - Tecu21)
2013. aug. 16. 10:00

Nekem akárhány ismerősöm lett kismam és allergiás/asztmás volt, mindnek megmaradt...és gyógyszer nélkül szenvedték végig, mert nekik tényleg az volt, főleg virágázs idején, de van aki már 3 gyerkőcöt is vállat, mert mindent megér:-D


ÓÓÓ, hányan esnek úgy teherbe, hogy alkholt fogyasztanak, boroznak söröznek, antibiotikumot szednek, talán dohányoznak, vagy pl: fogbogyót szednek, csak amlőr történik és mégsem lesz baja az embriónak/magzatnak

8. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 7. - Tecu21)
2013. aug. 16. 09:53

Hát az én tüdőgyógyászom azt mondta, hogy a pulmicort az egyetlen pipa, amit lehet használni terhesség alatt. Meg a ventolin sürgős és szükségesség szerint.


De nekem sem múlt el az asztmám. FŐleg most már, ahogy szorul a mellkasom, a baba nyomja felfelé a tüdőmet. Tegnap este is fulladtam pl.

2013. aug. 16. 09:50
Én is azért hagytam abba már 1 hónapja,hogy ha esetleg sikerül nehogy valami káros dolgo érje a gyógyszer miatt. De a gyógyszertárba a nő azt mondta,hogy max ha sikerül is a baby akkor ha pár napig még ugye nem tudom akor se lesz baja a gyógyszertől..Nem tudom. Sőőt ő azt is mondta,hogy a Budesonid pipát ( napi 2x1) azt se szedjem majd..mondtam neki hogy hát akkor meg is fulladok. Azt mondta nem. hidjem el elfog múlni az asztmám ha kismama leszek. Neki is elmúlt, olyan jó volt,hogy semmit se kellett szednie. érdekes! :)
2013. aug. 16. 09:39

Én is allergiás asztmás vagyok.

Én már a tervezés idején nem szedtem az allergiára való gyógyszert, kivéve, ha már nem láttam a könnytől és az orrváladéktól.

Terhesség alatt semmilyen allergiára való gyógyszert nem engedett a tüdőgyógyász sem és a nőgyógyász sem.

Max homeós bogyókat, de meg kell nézni, hogy nincs-e benne olyan hozzáadott szer, ami pl. benne van az allergiás gyógyszerben is. Ill. hogy ne legyen olyan kivonat benne, amire allergiás vagy. Pl. ha parlagfűre vagy allergiás, akkor az ne legyen benne, mert általában ezek a készítmények így készülnek, ezzel hatnak az allergia ellen vagy valami ilyesmi.

Én a pulmicortot fújom 2X1 puffal, meg a ventolint ha nagyon muszál

Inhalálóval mosom az orrnyálkahártyámat, salvus vízzel, meg sós oldattal. DE egyébbel nem.



Tudtommal terhesség alatt két verzió van. Vagy jobb lesz az allergia és az asztma, vagy rosszabb. Nálam stagnál, ugyanolyan, mint előtte.

De az biztos, hogy lehetsz terhes és szülhetsz is semmi gond nincs az asztma miatt terhesen.


32 hetes kismama vagyok.

5. Tecu21 (válaszként erre: 3. - Mese habbal)
2013. aug. 16. 09:22
Köszönöm! Hát amúgy se eszek nagyon sok tejes dolgot. De én szerintem ha ÉN ezt teljesen elhagyom akkor nem lesz változás. Dee kipróbálom! Csak most nem tudom,hogy szedjem-e az alleriga gyógyszert vagy ne? Mert attól vagyok most jobban ha holnap megint nem veszem be lehet megint krákogni ls "fulladni" kezdek.
4. Tecu21 (válaszként erre: 2. - Babszibobó)
2013. aug. 16. 09:19
szedem már a Gravida vitamint.
2013. aug. 16. 09:18

Szia!


Én is sokáig így éltem... én ajánlanám neked a tökéletesen tejmenetes életmódot, tudom nehéz, de semmi tej vagy tejterméket sem szabad enni (habos sütiket sem vagy ilyesmi) ... az allergia gyógyszerektől sosem fogsz meggyógyulni, csak tünetileg hatnak, és rontják is a helyzetet hosszú távon.. nekem ez a tejmentes dolog bevált, tényleg kell fél év sajnos, nem jön hipp-hopp a változás, és nagyon szigorúan be kell tartani, legalább ebben a fél évben... én azóta nem fulladok, és gyógyszert sem kell szednem.. tény, hogy nem tökéletes, mert azért szénanátha előjön a parlagfűtől, meg az ekcémám is kijön sokszor, de a fulladás már nagyon régen nem volt, és semmit nem szedek!!!!


mondjuk én jóval teherbeesés előtt kezdtem ezt a tejmentességet, a terhességet már szinte panaszmentesen kezdtem... a terhesség amúgy általában ront a helyzeten kicsit, a szülés után meg javulni szokott... legalábbis legtöbben ezt mondják...


én a helyedben utánanéznék pár dolognak, nem mindig az orvosok tudják a megoldást.. ezeknek az allergiáknak lehet lelki oka is, ha csak tömöd a tüneti gyógyszereket, azzal nem segítesz magadon!


remélem tudtam segíteni!

2. babszibobó (válaszként erre: 1. - Tecu21)
2013. aug. 16. 09:16

Igazából én sem értem, hoyg miért hagytad hamarabb abba.

Inkább kezdj el szedni kismama vitamint, azt mát várandósság előtt el lehet kezdeni szedni.


Allergia és allergia gyógyszer között van különbség, hamarabb hallgatok egy tüdőgyógyász szakorvosra ill. majd a későbbi szülész szakorvosra ilyen esteben, mitn a háziorvosra.


Amúgy nem nagyon szokták szedni kismamák az erős allergia gyógyszereket.

Főleg ha szteroid tartalmú:-S

2013. aug. 16. 09:10
Sziasztok. Azért indítottam ezt a fórumot, mert ugye én sajnos gyerek korom óta alleria asztmás vagyok. Nem tudom,hogy az ilyen betegere,hogy hat a terhesség stb.. És attól féltem régen is,hogy így még szűlni se fogok tudni.:S Ma már úgy gondolom miért ne ?! 1 Hónapja elmentem a tüdőgyógyászhoz,akihez minden évbe járok orvosi javaslatért. Hogy kisbabát szeretnénk szedhetem-e az alleriga gyógyszerem, és a 2 pipám. Egyiket ugye mindennap kell, reggel este a másikat csak szükség szerint(Ventolin). Azt mondta,hogy terhesen nem szedünk allergia gyógyszert. A 2 pipa az maradhat. Na én már másnap abba is hagytam az allergia gyógyszert. Bár féltem ettől hiszen gyerekkorom óta szedek gyógyszert, mondtam a dokinak is,hogy ne lesz baj ha abba hagyom? Hiszen ha azt szedem sose volt komoly panaszom. Most már 1 hónapja nem szedem és nem a legjobb.. Tegnap fulladtam, de nem úgy mint az asztmások tehát ez nem olyan volt,csak mély levegőket kelett vennem, és nagyon sokat krákogok,köhögök és jön fel ilyen váladék féle, olyan mint a slejm. Ha jól emlékszem ez régen is volt, de talán egyszer aztán el is múlt. Most több órán keresztül fulldoklok ettől a váladék félétől. Elmentem tegnap a háziorvosomhoz,hogy tegnap már majdnem az ügyeletre mentem. Elmondtam neki mindent és ő azt mondta,hogy nem érti miért kellett abba hagynom az allerrgia gyógyszert ő úgy tudja,hogy lehet szedni terhesség alatt is. ( na most akkor mi az igazság?) a Gyógyszertárba a hölgy azt mondta,hjgy addig nyugodtan szedjem amgí nem derül ki,hogy kismama vagyok. Így tegnap bevettem, ma is, és már szinte el is múlt ez a krákogás köhögés, és fulladozás. Már csak nagyon picit van, vagy nincs is. Aki allergia asztmás és volt már kismama kérem írjon. Vele,hogy voltak ezek? Így ki fogok tudni hordani egy gyereket, és szűlni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook