Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mennyi volt az AFP-je és milyen nemű babája született? fórum

Kinek mennyi volt az AFP-je és milyen nemű babája született? (beszélgetős fórum)


11. necska
2014. jan. 2. 17:19
3,03 lett az AFP-m félek nagyon baj van e a babával.Tényleg nem jó ez a vérvizsgálat, 2 napja már csak sírok :-(
2013. aug. 21. 18:08
igen,az Afp eléggé elavult módszer,és sokszor feleslegesen riogatja az édesanyákat! :(hamarosan itt Magyarországon is beszüntetik!
2013. aug. 20. 12:50
nekem nagyon magas lett,pontosan nem tudom mennyi,de magas. tovább küldtek vizsgálatokra, rám hozták a frászt,nyitott gerinc, nyitott hasfal,esetleg a koponya nem záródott stb.. ennek ellenére született egy egészséges kisfiam,aki már 2 éves.
2013. aug. 17. 09:44
0,3 az nem volt túl kevés? persze tudom hogy mire való az Afp,a normál értéket is és azt is hogy elavult módszer! ez csak egy holmi babona amit írtam,csak arra voltam kíváncsi kinek hogy alakult. de mindegy,nekem már kiderült uh-n,ami lényeges volt :) sziasztok :)
2013. aug. 16. 21:37
Szia.Nekem 0,3 lett és kisfiú,sőt a nagyobbik is fiú, és ott is alacsony lett.Jövöre állitólag kiveszik ezt a vizsgálatot mert semmi értelme csak nálunk van.Rám mindkét alkalommal a frászt hozták az alacsony érték miatt,mire kiderült hogy teljesen egészséges a babám...
2013. aug. 16. 21:27

Nincs semmi összefüggés..az AFP szint és a nemek között!

Az AFP szint a szerint változik, hogy mikor veszik le...16. betöltött héten ad normális értéket!

Mit mutat az AFP-vizsgálat?


Az AFP értékének meghatározásakor az anyai vérben lévő fehérjekoncentrátum mellett figyelembe vesszük a kismama pontos várandósági korát, testsúlyát és testmagasságát is. A 16. hétben járó kismama esetén így 0,7-2,5 MOM közötti AFP érték tekinthető normálisnak. A normális értéket úgy kapjuk meg, hogy összesítjük azokat az AFP értékeket, amelyek egy egészséges terhesség során mérhetőek.


Ezek egy Gauss-görbén ábrázolhatók, és attól függően, hogy a mért AFP érték az átlagtól mennyire tér el, kétféle betegség jelenlétét jelezhetik, a Down-kórt és a nyitott gerincet.

2013. aug. 15. 19:23
azért köszi :) én se hallottam erről első babámmal sem,csak most olvastam pár helyen. mondom,én csak kíváncsi lettem kinek hogy alakult,nem mondtam h elhiszem :)
4. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Ildiko1984)
2013. aug. 15. 19:20

oké, megírom, de nincs semmi összefüggés


a lányomnál 0.7 volt,

a fiamnál 0.4.

3. ildiko1984 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. aug. 15. 19:17
az az összefüggés ha alacsonyhoz közelít kislány,ha magas értékhez kisfiú. csak kíváncsi lennék kinek hogy alakult a valóságban,mert nem hiszek ilyenekben én sem igazán :DDDDD
2013. aug. 15. 19:15

Van összefüggés?

Hacsak az nem, hogy akinél mérnek AFP-t, annak nagy valószínűséggel gyereke lesz.

2013. aug. 15. 19:08
Sziasztok.kinek mennyi volt az Afp-je és milyen nemű babája született? Tudom h csak legenda az összefüggés, de kíváncsi vagyok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook