Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hashimoto- szindróma fórum

Hashimoto- szindróma (beszélgetős fórum)

17. mafalda (válaszként erre: 16. - Szöszi71)
2013. aug. 17. 23:27

Neked a TPO-t nézik évente?Nekem csak azért csináltatták,h a diagnózis pontos legyen.Az lett:))

Minek nézni?Ha egyszer ez a bajunk,az úgyis csak rosszabbodni fog és a pm sorvadni.Ezért sztem elég a TSH.Ez magánvélemény:)))

Ami megragadott az az állandó fáradtság érzésed.Sajnos nekem is így indult,ezért is küldött a házidr.TSH-t nézetni(meg a koleszterinem is magas kicsit).Amióta szedem a Letroxot nem voltam fáradt,az utóbbi időkig.A TSH-m emelkedik fokozatosan,de még határon belül van,de én nagyon fáradt vagyok megint.1 hónap múlva kontroll,kíváncsi vagyok mi derül ki?

A másik fórumon olvasok a gm diétáról.Ez tényleg annyira hatásos?Nekem rémesen nehéznek tűnik és csak legvégső esetben csinálom:(((Családban nehéz külön étkezni.

16. szöszi71 (válaszként erre: 15. - Ivi79)
2013. aug. 16. 12:20

igen, így nem egyszerű.

Én járok évente kontrollra, de úgy tűnik az már csak rutin a dokinak is és a TPO emelkedés neki természetes, hát... nekem nem, mert én érzem az örökös fáradtságot. Na, de majd megoldom, étkezést váltok és utána bízom benne jobban leszek. :)

15. ivi79 (válaszként erre: 14. - Szöszi71)
2013. aug. 14. 20:27

évi 1teljes vérképet meg 3havonta tsht kérek házidokitól, de most nincs tbm, igy nem megyek sehova, elötte meg nem volt kedvem laborba menni, gondoltam megvárom majd a nagyrutint.

annyira nem vagyok ám spéci eset, mert hasisok nagyrészének nem hasznosul jól a tiroxin, igy nem is javulnak, csak van aki bevállja ezt az illegál dolgot van aki nem..

14. szöszi71 (válaszként erre: 13. - Ivi79)
2013. aug. 14. 14:41

Anno velem mindenféle vackot szedettek és a dokinő akihez akkor jártam jól összekuszálta a pm-et.

Tényleg spéci eset lehetsz, ha itthon nem kapható gyógyszert kell szedned.

Nem lenne jó évente egyszer elmenned kontrollra?

13. ivi79 (válaszként erre: 12. - Szöszi71)
2013. aug. 14. 11:21
de kéne, csak én nem foglalkozom ezzel.mongyuk laborban egy éve nem voltam, fogalmam sincs mim mennyi..én kicsit spéci eset vagyok, mert nem használt a tiroxin, és szedek vmi mást is ami itthon nem kapható
12. szöszi71 (válaszként erre: 11. - Ivi79)
2013. aug. 14. 11:10

Ezek szerint nem kell annyira ragaszkodni az étrendhez. :)

Szeptembertől kipróbálom a tervemet és meglátom, hogy birom. Lehet még ez az erős fáradékonyságom is elmúlik. Ez lenne a cél. :)

11. ivi79 (válaszként erre: 8. - Szöszi71)
2013. aug. 14. 11:00

dehogy, én leszarom:D egyelőre örülök h van mit ennem..

amugy testépitő étrend szerint élek, ami szintén gm(na jó a zab az annyira nem), de 7végén tésztázok, mert imádom az olasz konyhát. viszont ha van lehetőségem 2 termék közül megvenni azt ami gm, mert ugyanannyiba kerül, vagy csak picurit drágább, akkor azt választom..

2013. aug. 14. 10:54
Igen, nekem is azt mondták anno, hogy míg élek gyógyszert kell szednem. Én a Letrox 50-et szedem, napi 1 szemet.
2013. aug. 14. 10:16
Én szedem a gyógyszert, és folyamatosan nézik a T3, T4 hormont. Amíg azok rendben vannak, nincs para, ha vátozik, változtatják a dózist. Az első kisfiam születése után kezdődött ez az állapot, élet végéig tart, gyógyszerrel teljes életet lehet élni.
8. szöszi71 (válaszként erre: 7. - Ivi79)
2013. aug. 14. 10:04
Te is így étkezel?
7. ivi79 (válaszként erre: 6. - Szöszi71)
2013. aug. 14. 10:02
paleo nem annyira fontos, elég ha gm étkezést tartasz
6. szöszi71 (válaszként erre: 5. - Ivi79)
2013. aug. 14. 09:59

Ok. :)

Igen, ezt ma olvastam.

A paleo-ra akarok szeptembertől átállni.

2013. aug. 14. 09:45
gyere a sima alulmüködö fórumba, hisz nagyrészünk úgyis hasimotos..ami külföldön bevett ygakorlat az a gluténmentes étkezés, állitólag csökkenti az atpot
2013. aug. 14. 09:29

Ott nem kapsz elég felvilágosítást?Én sok újat tudtam meg az ottaniaktól.

Ez nem gyógyítható,csak a hiányzó hormon pótolható a gyógyszerrel.A neten olvastam róla:a pajzsmirigy gyulladása miatt fokozatosan sorvad.De biztosan szinten tartható,állandó ellenőrzéssel.

2013. aug. 14. 09:17
Igen, tudom. :)
2013. aug. 14. 09:09
Pajzsmirigy-alulműködés-sel van már fórum
2013. aug. 14. 09:07

Sziasztok!

Ide azokat várom akik küzdenek ezzel a betegséggel. Nagyon érdekelne, hogy mennyire gyógyítható, vagy mennyire szintentartható a betegség. Van-e valami diéta rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook