Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet ez epilepszia a 2 éves fiamnál? fórum

Lehet ez epilepszia a 2 éves fiamnál? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 14. 10:00

Szia.

Tavaly ilyenkor az akkor 3 eves lanykammal mi is megjartuk a neurologiat, Altmann doktornonel voltunk. Alapos volt. Nalunk mas tunetek voltak, de hasonloak. Par honap milva kinotte, "elfelejtette" a lanykam. Mara nyoma sincs. Akor nala is epilepsziara gyanakodtak...

Nekem az a velemenyem, hoy a gyerekek kepesek a legkulonbozobb fura szokasokat felvenni. Aztan elhagyjak. Minel jobban lereagaltam a lanyomnal a dolgokat, annal jobban es tobb ideig csinalta. Aztan eldontottem, hogy "nem torodom vele"! Latszolag. Par het utan elmaradtak ezek a furcsa dolgai.

Szerintem nyugodj meg, ne lassa a kisfiad, hogy esetleg aggodsz! Sok sikert a holnapi naphoz! Szoritok!

Udv!

2013. aug. 14. 09:41
Az én fiam is epilepsziás volt, 2 kisebb rohama volt...neki rángatózás, szemfelakadás volt az enyhébb fajtából...14 éves korára kinőtte, most lesz 22 éves.Nem tudom, nálatok mi lehet, de ha epilepsziás is lenne, ne keseredj el, mert 10 gyerekből 7 kinövi, és gyógyszerrel kontroll alatt lehet tartani.Láttam a fiamétól súlyosabb rohamot, kb. 4-5 óra hosszig tartott, de ott már volt szájhabzás, lilulás...Fiamnak adtak egy dbz.ampullás anyagot, akkor kellett adni, ha rohama volt...itthon volt egy pár ampulla, meg a sulijában is pár ampulla a hűtőben, tanárokkal megbeszéltem, hogy mikor, mit kell tenni, de nem volt rá szükség...első rohama oviban volt, második itthon kb. 6-7 évesen, ekkor adtunk be neki egyet a végbélen át, mire kijött a mentő, a roham el is múlt.
2013. aug. 13. 21:46
Egyébként ezek után a fura szemmozgások után mindig levert és nyűgös volt még percekig, majd mintha elvágták volna vidáman sétált tovább /evett, stb.
2013. aug. 13. 21:39
Ja, a védőnénink még azt mondta, hogy vigyük el a neurológushoz újra, mert szerinte ez valószínűleg primer roham lehetett, amit esetleg a nagy meleg is kiválthatott nála.
7. szandus19 (válaszként erre: 5. - Megi04)
2013. aug. 13. 21:35
Természetesen újra elviszem szemészetre is, jövő héten hétfőn! :-) Semmit nem hagyunk ki. Remélem csütörtökön Altmann doktornő megnyugtat minket.
2013. aug. 13. 21:34
Köszönöm a megnyugtató szavaitokat! Én is nagyon bízom benne, hogy nem epilepszia, vagy ha mégis, akkor esetleg nem túl erős. Egyébként rángásai, lázgörcse, görcse soha nem volt még eddig. (A szem, és az előző fejrázásán kivül.)
2013. aug. 13. 21:33
Megértem,hogy aggódsz,de erre sajnos,tényleg csak az orvos adhat választ.(Idehívtam a fiamat,eltakartam a szemét,ő sem próbált kukucskálni,várta,hogy mit akarok...)Tehát..ez sem biztos jel..
2013. aug. 13. 21:31
Nem tudom mi lehet, de egyszer egy osztálytársam kapott órán egy epilepsziás rohamot, de az teljesen más milyen volt mint ahogy te leírod. Remélhetőleg nem az és semmi komoly, de az orvos majd többet mond.
2013. aug. 13. 21:30

Szia


Nekem epis a fiam 7 éves. Ilyet nem csinált, így sajnos nem tudom. De szerintem jó helyen vagytok Dr Altmann-nál. Nagyon jó orvos.

2. kszb (válaszként erre: 1. - Szandus19)
2013. aug. 13. 21:29

Nyugi! Ha te ideges vagy (tudom, érthető, de epilepsziával sokan élnek teljes életet!!!!), a gyerek is az lesz!

Altmann dr nő jó!!! Segíteni fog!

2013. aug. 13. 21:21

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Főleg olyanok válaszát várom, akik érintettek a témában. Van egy két éves kisfiam, aki 2 hete érdekes dolgokat produkál a szemével a legkülönbözőbb időpontokban és helyzetekben (8 napon belül 3x fordult elő, 2-3 percig tartott). Azt csinálja, hogy becsukja a szemét és nagyon összeszorítja, ha rászólok, hogy nyissa ki nem tudja, vagy csak nagyon sokára nagyon nehezen. Most kezdett 1-2 hónapja érthetőbben beszélni mindenki számára, ma is volt egy ilyen eset, relatíve sokáig tartott, semmi előzmény vagy kiváltó ok nem volt (ok, fáradt volt, de votl már ennél sokkal fáradtabb is), hirtelen nagyon sírni kezdett, összeszorította a szemét és nem nyitotta ki, annyira szorította, hogy még én sem tudtam neki erővel kinyitni. 3-4 perc is volt, mire sikerült neki, közben nyugtattam és puszilgattam, az ölemben ült, nagyon sírt. Amikor rászóltam, hogy nyissa ki a szemét visszaválaszolt, hogy nem tudja. 8 hónapos korában volt egy epilepszia gyanúja, akkor a fejét rángatta nagyon gyorsan oldalra és közben felakadt a szeme (45 percen belül kb 15-20x), akkor a Heim Pálban kötöttünk ki. Volt ébrenléti EEG, kb 3 percig tartott, az orvos 5 percre nézte meg 4 nap alatt, majd közölte, hogy semmi baja a gyereknek, csak szeret szédülni én meg ne aggódjak már, mert minek?! Volt ott szemészeti vizsgálata is, az negatív lett, de a szemész kb. ugyanolyan nemtörődöm volt mint a neuro. Nem hagytuk annyiban, elvittük szemészetre magánúton, szerencsére negatív volt a lelet. Elvittük ezután DR. Altmann Annához is, ő alaposan kivizsgálta és volt egy majdnem 3 órás alvásos EEG is, aminek az eredménye az volt, hogy vannak ugyan epilepsziára utaló tüskekezdemények, de nem kóros, tehát terápia nem javallott. Abban egyeztünk meg, hogyha újra furát észlelünk akkor visszamegyünk új vizsgálatra. Már be is jelentkeztünk, csütörtökön megyünk 3-ra hozzá. Szerintetek lehet epilepszia? A védőnőnkkel beszéltem, mert a gyerekdoki szabin van, a helyettese pedig egy link, és azt javasolta, hogy a szemén csináljak takarásos próbát, mert ha esetleg látásprobléma akkor zavarná a takarás vagy próbálna kikukucskálni a kezünk alól. Megcsináltam, nem zavarta és nem is kukucskált.

Elnézést a hosszú leírásért. Várom a véleményetek! Köszönöm szépen: Egy aggódó anyuka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook